Jeff Bauman (Jake Gyllenhaal) je bostonský rodák, celkom obyčajný muž, ktorý pracuje v lahôdkach a žije v malom dvojizbovom byte so svojou matkou Patty (Miranda Richardsonová) závislou od alkoholu. Jedného dňa Jeff stretne v tamojšom bare svoju bývalú priateľku Erin Hurleyovú (Tatiana Maslanyová), ktorá obdivuje jeho láskavosť a šarm, ale frustruje ju jeho nedostatok zaujatia. Erin mu oznámi, že pobeží  Bostonský maratón, aby získala peniaze pre nemocnicu, v ktorej pracuje. Jeff požiada každého štamgasta v bare, aby finančne prispel a sľúbi jej, že na ňu bude čakať v cieli s veľkým transparentom. V deň maratónu sa Jeff ponáhľa, aby sa dostal do cieľa včas. Ako sa Erin približuje, na mieste, kde čaká Jeff, vybuchne bomba. Jeffovi musia amputovať obe nohy nad kolenom. Keď znovu nadobudol vedomie, spomenie si, že pred výbuchom zbadal atentátnika. Patty volá FBI a Jeffov osobný boj sa práve začína. Kým sa všetci jeho blízki vyrovnávajú s následkami zranenia, Jeff sa stáva symbolom hnutia Boston Strong, symbolom nádeje a nezlomného odhodlania čeliť zlu a násiliu. (TV JOJ)

hazdrova

Tento film nie je o bombe, ani o teroristoch. Je to o zúfalosti, ktorú môže pochopiť len človek, čo stratí to, čo je pre iných samozrejmé. 4* ()

Scraffy

Veľmi zaujímavý film, ktorý nesadne každému. Príbeh je komornejší a rozpráva príbeh veľmi intímne a emocionálne. Mne osobne sa najviac páči prvá hodinka, ktorá je natočená pomalým tempom a surovo ukazuje procesy, ktoré si musel hlavný "hrdina" prejsť. Jake Gyllenhaal hrá o dušu a reálne by som mu konečne toho Oscara prial. No pri tomto snímku sa toho zrejme nedočkáme. Musím ešte spomenúť Tatianu Maslany, ktorá ma zaskočila a nečakal som, že bude taká dobrá. Naozaj tam pasovala a jej herectvo je svižné a má čo ponúknuť. A navyše je sexy. :-D Film ma teda dokázal nadchnúť a zaujať. Preto dávam 4 hviezdy. 3 za čisto príbeh aj zo svojou atmosférou a 1 naviac za pestré herecké obsadenie. A moja obľúbená pasáž vo filme je, keď celá rodina sleduje televíziu, kde sa spomenie, že hlavný podozrivý je mŕtvy a celá rodina sa začne radovať. FUCK YEAH! ()

denulik

Konečne jeden "hrdinský" film, ktorému nechýba podstatná vec- odvaha ukázať realitu namiesto patetických ideí o sile ľudského ducha a milujúcej rodiny. Rodina, ktorej buranstvo a primitivizmus môžu byť horšie ako bombové peklo, hrdina padajúci každú chvíľu na hubu (obrazne aj doslovne) a netušiaci, čo si sebou a so životom počne, depresia, hnev a pochybnosti človeka zahnaného do pozície supermana, ktorý nedovolil teroristom vyhrať. Je odvážne zvrhnúť hrdinu z piedestálu a ukázať ho aj so všetkými negatívnymi vlastnosťami (pretože amputované nohy z vás Matku Terezu neurobia a sebaľútosť je sviňa). Myslím, že Jeff by svoje postavenie bostonskej superstar v okamihu vymenil za dve zdravé nohy a Stronger to povedal na plné pľúca. A to si zaslúži pochvalu. ()

MAAUZ

Komornější příběh o bombingu v Bostonu. Yee-len-haul ukazuje velmi slušný výkon. Málokdo ví, jak se správně vyslovuje hercovo příjmení. Ani Gill-en-haal či Jill-en-haul. Přesto jak velké neštěstí hlavního hrdiny postihlo, mě nestrhlo natolik, jako to z prostředí a pohledu seržanta Saunderse ve filmu Patriots day. ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Film o pocitech, trápení, beznaději a vůli, do kterého se musíte pořádně vžít. Nespadne Vám čelist, ale popřemýšlite nad životem a "osudu". ()

Amonasr

Snad až příliš syrově odvyprávěný příběh jedné z obětí tragického bostonského maratónu. Divák si při něm sice uvědomí hrůzu podobného zážitku a jeho následků, ale snímku chybí hlubší emoční náboj. Jde spíš o jakýsi hraný dokument než filmové umění, zejména v závěru až příliš prošpikovaný americkým patosem, který budí víc nedůvěru než sympatie. Z tragického hrdiny se manipulací okolí místy stává jakási cvičená opička, což se možná kouzlem nechtěného občas zračí i v jeho nešťastném výrazu, který zejména budí soucit. Jako přiblížení bostonské tragédie prostřednictvím jednoho lidského osudu film plní svůj účel, uměleckých kvalit však nedosahuje. ()

Caa

Slibnej a rychlej začátek, kterej spálí hodně paliva, takže pak brzo dojde šťáva. Gyllenhaal a Maslany výborně hrajou, ale proč nás má zajímat jen jak ztráta nohou ovlivní vztah Jeffa s Erin? ()

Greya

Tedy nechala bych s sebou vytírat podlahy pod pisoáry s pomalu rozpušteným ledem teplé moči, abychom si už konečně všichni přiznali, že vratkých herců přibývá stále. S jistotou mezi ně nepatří triky a mimika modelovaného Baumana (Gyllenhaala) při postupu léčebných metod skutečné tragédie. U fáze strhávání obvazů jsem přemýšlela, kde najdu na ČSFD šestou hvězdu. Životem vepsané úlohy a dojmy, nátlaky, repetetivní rezignace a beznaděj, traumatické prožitky, mi nestačily na 119 minut. Baumanovi by jsem dopřála jen jiný název filmu jako jedinou výtku.  ()

stephano

Bohužel, filmy podle skutečných událostí maji mantinely, které berou tvůrcům svobodu. Tento film je plny americkeho patosu s prakticky nulovým dějem. Prostě zfilmovat to, že nekdo přijde při výbuchu o nohy nestaci. Škoda Jakea, i když se snaží, je to úplně zbytečnej film a Patriots day je proti tomuhle klenot. Konec to navic uplne zabíjí. ()

freedom3112

Ocenila jsem velmi, že z toho zase neudělali sladkobolnou hovadinu. Obyčejní, utrápení lidé, co jim vlastní starosti přerůstají přes hlavu a tak nemají už v srdci místo na okázalost. Trochu romantiky a soucitu tam ale být musí, byl to přece jen silný příběh. Hodně štěstí Jeffovi do dalšího života i jeho rodině. ()

RedEagleSK odpad!

V Judewúdu se stalo smutným pravidlem že pokud máte tu smůlu že jste muž a chcete získat Oscara, múžete toho dosáhnout pouze tak že si zahrajete roli gaye, utiskovaného černocha, transky, nebo nejlépe všeho dokopy. Jake patří mezi ty herce kteří jsou si tohoto rafinovaného faktu vědomi, navíc je žid tím pádem má značný starter pack bonus. Jake je nesympatickej židáček kterého nemám rád, nicméně ujisťuju vás že moje recenze není tímto faktem ovlivněna. Stejně tak mrdám na to že tenhle filmek je politická agitka která nám decentné podprahově říká: ,,podívejte se vy naivní pičusové jaké hrozné věci dělají ti teroriste,proto je správné že naše americká armáda dělá bordel v mnoha zemích na blízkém východu,, Pojdmě ale k filmu jehož děj je stejně jednoduchý a prostý, jako černobílé vidění světa 95 procent blbečku na čsfd. Vzhledem k tomu že tak jako cyklistika a tenis rovnež také běh je sport oblíben mezi buzeranty, latentní homosexuál jake na Bostonském maratonu nesmí chybět. Na tohle své neblahé rozhodnutí doplatí, páč při výbuchu mu odjebe obě hnáty. Film se nezamýšlí nad tím zda jsou za útokem negramotni Afgánští teroristé a nebo je to pouze další false flag operace amerických tajných služeb, namísto toho se po zbytek filmu díváme na tuctový příběh čerstvýho kripla který se učí srát chcát a po hádkách se svou fake přítelkyní také škrtit svého polochromého hada. Ano velice napínavá podíváná, a pokud chcete vidět nepřímé pokračování, múžete se klidně hned po zhlédnutí filmu zaměstnat v libovolnem rehabilitačním ústavu. Jake má po nečekané amputaci obou hnátu na výběr zda veme bouchačku a se odpráskne, a nebo zda to pojme tak že pojme svou tragedii pozitivně, a bude na ní pohlížet tak, že se alespoň múže nyní před kamarádama chlubit že má ptáka až po zem. Bohužel vybere si tu druhou možnost a diváka tak čeká nekonečně nudný film o tom jak se z méněcenného člověka stal člověk bezcený(méněcený né pro svou etnicitu ale protože je muž), film je levičáckým bordelem který nemá absolutně žádné poselství, a během kterého budete chcípat nudou. Sledovat Toma Cruise v černé komedii Narozen 4. července byla alespon srandovní pičovina, tenhle film je ale bohužel pouze nekonečně nudná pohádka o tom že i nesmyslný život ma jakože smysl. ()

Seal269

Film řeší celkem zajímavý vývoj hlavní postavy poté, co přijde vlivem výbuchu na Bostonském maratonu o nohy. Překvapivě nejsilnější pro mě byly momenty, kdy se vzpíral tomu, co se od něj očekávalo a zkouzával do role nihilistického antihrdiny, který si však umí ze života udělat srandu. Totálně přepálený a kýčovitý americký konec však film sráží hluboko pod průměr. Škoda. ()

Tominni

Boston Stronger......za mě zajímavý film o vyrovnání se s postižením po teroristickém útoku během maratónu v Bostonu v roce 2013. Trochu zvláštní vztah s přítelkyní, ale i rodinou, boj se sebou samým, doplněným scénami po amputaci, kde mi nebylo lehko. Za mě určitě nadprůměr. ()

Spilif

Možná není úplně vhodné napsat wau, ale něco tahle silného jsem nečekal. Absolutně jsem nevěděl jaký a o čem je tenhle film. Ale po tom co jsem dokoukal tak přemýšlím co vlastně napsat. Jake předvedl a dodal filmu asi to co jsem nepobral ve slídilovi... Takže jen zopakuji to jedno slovo WAU. A po utření slz a zhodnocení toho že dokud se člověku nepo.... zdraví, což každý zná nebo ví jen si to začne uvědomovat bohužel až když to přijde. Tak si vlastně jen říkám proč. Všichni co mají rádi dost emotivní a silný příběhy myslím, že si tu přijdou na své! Za mě vážně pět hvězd a ano tenhle film je jedno ohromné překvapení. ()

Stepka.T

Asi jsem na to málo Američan, navíc nesnáším srdceryvný projevy a taky jsem nedávala tu šílenou Jeffovu rodinu. A úplně tomu teda nedodal český překlad a dabing, který mi přišel asi na úrovni Války skladů ("jsi kurva hrdina, Jeffe" a "buď v klidu"). ()

Aniki

Natočené to špatně nebylo, vůbec né. Přirozenost bez patetické glorifikace, reálnost v chování, jakás takáš civilnost, potud určitě fajn. Jenže mi při vyprávění příběhu stejně něco chybělo, taková ta jiskra, jiskra, která byla přítomná třeba při rozhovoru našeho hlavního hrdiny se zachráncem Carlosem v kavárně. Takovéhoto náboje mělo být ve filmu obsaženo víc, to bych uvítal. Herecké výkony určitě nadprůměrné, triková práce pochopitelně vynikající, jen jako celek byl snímek zkrátka ± průměr. ()

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Jake Gyllenhaal má za sebou Patrolu, Zmizení, Slídila nebo Demolici a do každého svého projektu jde na sto procent. Naposledy se Jake objevil v dramatu Silnější, kde si zahrál jednu z obětí výbuchů u… (viac)