John Wick 3

• Slovensko John Wick 3: Parabellum (viac)

V tretej časti tejto adrenalínovej akčnej série má super zabijak John Wick (Keanu Reeves) k smrti tak blízko, ako nikdy predtým. Na jeho hlavu bola vypísaná odmena 14 miliónov dolárov, čo zmobilizovalo armádu lovcov odmien. Potom, ako zabije člena tajného medzinárodného združenia nájomných vrahov, je John Wick exkomunikovaný a stane sa z neho štvanec na úteku. Elitní zabijaci z celého sveta sledujú každý jeho krok a sú pripravení okamžite využiť aj to najmenšie zaváhanie. (Forum Film SK)

p.i.t.b.u.l

Pro mě je třetí díl zklamáním. Po absolutně nejlepším prvním díle, přišla nudnější dvojka, ale stále byla dějově zajímavější než tento třetí díl. Třetí díl je nabitý akčními scénami, zabití na tisíce způsobů, nicméně samotné provedené těchto akčních scén už trochu pokulhává. Protivníci doslova čekají až na ně přijde řada a právě to načasování mě mrzlo nejvíce. Není to špatné, ale místy už trochu komické. ()

petrsponar

Triumf akčního žánru,třetí John Wick,je absolutní pecka,choreografie na jedničku,akční scény krásné přehledné,spousta nápadů a jedna řežba za druhou,a ta scéna kdy Halle Berry používá k boji své dva psy je asi nejlepší scéna..9/10 ()

Mikecat

Oproti 1 a 2 veľké sklamanie, hrať sa na rusky syndykát a potom lomenice matrix skrížený s KillBillom nekonečné zásobníky, už moc preexponované, mohli radšej viac staviť na príbeh Kráľ, Christopher, ....záver otvorený na pokračovanie. Zaznela tu veta z Matrixu: "Co potrebujes?" "Zbrane, hodne zbraní." ()

ESNYR

Pro mě osbně zůstane "John Wick" jen jednička a dvojka. Jednička byla o nasraným týpkovi kterýmu sejmuly psa a on prostě udělal pořádek, dvojka trochu víc rozbrázdila vody organizace co ubytovává vrahy v hotelích a nebo se pokrevně zapřísahají. Potud fajn, ale trojka jede po přepálené lajně neprosté stupidity, kdy každý je členem řádu a kdo není členem řádu je mu stejně podřízen a platí pro něj jasná pravidla. U jedničky se tomu dalo věřit, u dvojky se už trochu moc rozjely, ale i tady se dá předpokládat že ten řád asi bude mít více členů a bude trochu rozlezlejší, ale to co předvádí trojka je tak silně přehnané že mě to už hodně nudilo. Celej svět je členem řádu, protože mi jinak není jasné že se klidně vraždí uprostřed vlakové haly a lidi nic nevidí, nekřičí, nikdo nevolá policii atd. Nejvyšší pán v řádu je nějakej kašpárek v poušti kterej byl zrajel na 9mm včelky už jen kvůli tomu homoušskému hlasu a přiteplenému chování. Kdo tady psal že akční sekvence jsou to nejlepší co kdy bylo natočeno asi trpí šedým zákalem, protože kromě akční sekvence v Casablance, stály všechny za vyliž prdel. Zase všichni stály v řadě jak panáčci a čekaly až na ně přijde řada a kácely se povině jak obětní beránci co nemají vlastní vůli, i když bych u takových "profíků" z organizace která cvičí zabijáky už od dětství, očekával trochu víc rozumu než slepé nabíhání po jednom před hlaveň ve strnulém očekávání kulky do hlavy.Trojka Wicka je přesně to co čekáte od třetích dílů. Víc, víc, víc, víc a nakonec to stojí za prd. Závěrečná přestřelka v hotelu mě jen utvrdila v tom že jsem měl vážně skončit druhým dílem. Nejen že Wick už se blíží svým stylem podřadné sérii F&F (nesmrtelnost a odolnost vůči jakémukoliv zranění + neuvěřitelná schopnost zabít každého jediným výstřelem i z 80 metrů za 3 rohy) ale on v tom hodlá pokračovat v dalším díle a zřejmě ne posledním, kde už si nedokážu ani představit co ještě můžou vytáhnout, když celý svět je jeden velký organizovaný řád. Tak jak jsem Keanu Reevesovi docela fandil v jeho snaze dostat se zpět na vrchol, tam musím bohužel přiznat že ta snaha se zdařila jen na ty dva díly. Za mě bohužel třetí díl nemá šanci na víc jak 2 hvězdy. O čtvrtý díl už nemám zájem. Za nejhorší scény považuju boj v konírně a potom ta šavlovaná na motorkách. To byla bolest sledovat. ()

Dejf4

Tohle byl orgasmus akčních scén. Obrovská spousta nápadů, perfektní využití lokací. Zvolený humor k tomu skvěle sedí. Jen škoda, že stopáž je o 15 minutek přestřelená, a budování mytologie sice pěkné, ale vedlejší postavy o ničem a ten závěr nás zavedl zase na start a mám strach, že 4 díl začne vařit z vody. Ale jsou to maličkosti a zkrátka John neuvěřitelně baví. 8/10 (Kino) ()

Doctor003

Třetí pokračovaní zabijaka přezdivkou Baby Jagy po minulém díle kde zabil člena v zakazané zoně kde po něm jdou všichni zabijáci Dobré herecké výkony Skvělé kaskaderské kousky a brutalní kousky Tento díl opět nezklamal A teším se na pokračovaní ()

Skytavka

Myslím, že obecně filmaři by se měli vrátit ke kořenům. A to ke snímkům s hlubokým příběhem, vynikajícím scénářem a s dobrými hereckými výkony. Potom bude divák spokojen, aniž by shlédnul tolik povyku pro nic. Jako předloha mě napadá takových 12 rozhněvaných mužů. Chápu, že tohle je jiná liga, ale právě takovou bych ráda zhltla jedním dechem a i zde mám potřebu, aby hlavní postava byla obdařena charakterem a moudrostí. Trojku tedy už teď řadím k filmům typu novodobých Mission Imposibble. Jediné, co mě udržuje naživu je zvědavost, jak to celé skončí. Ale i film na oko o prach sprosté řežbě se dá vycucat mnohem víc. Zklamání. ()

AndrewNewman

To že je Wick skvelý akčný nášup o tom niet pochýb. Akcia je skvelá, originálna, plná nápadov (kone, psy) ale 2 hodiny stále dokola? Bez nejakého deja, ktorý by nás zaviedol do života Johna Wicka? Chápem, že toto všetko si tvorcovia zrejme nechávajú na spin-off, ale mohli nám ponúknuť aj iný pohľad na Wicka, než len ten, že je to zabijacké monštrum. Keanu je skvelý herec a určite by aj on uvítal, aby mala jeho postava zabijaka trochu hlbší zmysel. Preto všetky tri hviezdy dávam za skvelé bitky, ktoré boli navyše skvostne nasnímané. Nič iné totiž chváliť nejde. Réžia len odsýpa to isté tretíkrát, skvelý kásting nemá čo hrať a scenárista tu bol absolútne zbytočný. John povedal dokopy možno 5 či 6 súvislých viet. Som rád, že sa točia klasické akčné filmy a musí to byť naozaj len a len o tom boji? ()

bigjames

Nebýt zakončení příběhu Avengers a znovuoživení Lvího Krále, byl by třetí John Wick filmem roku. Bude se tedy muset spokojit s titulem „jeden z nejlepších filmů roku“ a „zatím nejlepší snímek série“. Parabellum začíná tam kde dvojka skončila a pokračuje také ve stejném stylu. To znamená zajímavé lokace, vybroušené akční a bojové sekvence a kvalitní herecké výkony. Zmínit musím Halle Berry, která mě potěšila snad nejvíc z celého filmu. Oproti prvním dvěma dílům mi to připadalo jako ještě trochu větší řežba. Akce je opět velmi stylová a navíc mě tvůrci překvapili několika vtipnými momenty (jako například soutěž ve vyměňování zásobníků, ve které jako trest za prohru následuje smrt). Tempo moc neupadalo a i závěr dobře navnadil na další pokračování. Morpheus a Neo spolu můžou jít znovu do války, tentokrát ovšem v jiném hábitu. ()

eMeMko

Po perfektní dvojce menší sestup dolů, ale i tak se jedná o kvalitní béčkovou akčňárnu. Nutno však říci, že nejlepší kousky tvůrci vyflákali už na začátku. Za mě jednoznačně vede Keanu Reeves a zvířátka - přeci jenom, kdy ve filmu vidíte, že hrdina zkope záporáky pomocí koně, na kterém ani nesedí. Ostatní akční scény se nesou v podobném duchu jako předchozí díly, tj. žádná roztřesená kamera a rychlé střihy, jen čistá choreografie. Za to tvůrcům rozhodně palec nahoru. Palec dolů naopak za hromadu postav a bohužel Halle Berry, která mi do snímku prostě nesedla. To však nelze říct o jejich čtyřnohých kamarádech - ti si naopak moji pozornost plně zasloužili (a palec nahoru pro jejich trenéry). Finální hodnocení: Důstojné pokračování akční série, která se stále drží na špici Hollywoodu ()

DonBraso

Co čekat od stejného režiséra,kterého jsem nařknul už u předešlých dílech.Že to bude jiné?No o prsa korejské běžkyně to kupodivu sedlo více.Já už osobně vím,že Keanu Reeves tu je badass a Stahelski chce natočit nejlepší akční scény z Jihokorejské produkce.Jen tomu chybí krev a plno nasílí a proto ty dementně nekonečné sekvence přestanou vcelku rychle bavit.No od jedničky je tu snad jedna z mraky změn a to je Halle Berry.Ta její postava je tam vlepena ještě moudře a medvědí službu odvedou psi.Ano ano,psi mají zde nejlepší chorea:) Interakce člověk a pes je skvělá,takže Vás ty neomezený zásobníky v poušti tolik neserou.Bohužel to by nebyl režisér a pomalý tempo Reeves.Hrál jste někdo na Playstation Syphon Filter?Tak víte kam tím mířím.Co je doopravdy už před čáru,je konec.Opět jak ve dvojce režisér nahodí kopii a místo kobek jsme v nějakým hotelu,kde opět tým používá baterky aby byl hlavně vidět.Opět režisér neumí absolutně používat světla,protože se snaží do všeho sázet neony červené a aby to mělo svůj ráz.Nemá!Když to vezmete jako hru,kdy jdete v koridoru level od levelu a máte nesmrtelnost,tak se chvilku i bavíte,protože snímek vcelku rychle odcípá a mění stanoviště.Trojku jsem si nechtěl pouštět,protože jsem čekal,že uvidím to stejné.Popravdě?Viděl jsem to stejné a kromě tý pouště,to byl další paskvil,který drží skalp něčeho co nikdo nezná.48% ()

harycek

To rozebíirání revolveru(cca v 16-té minutě) mi silně připomenulo scénu s Elim Wallachem z filmu :Hodný , zlý a ošklivý!?!?A ten běh s koněm "Pravdivé lži" s Arnoldem!!??A ještě ten zastřelený pejsek tam stále běhá a pěkně kouše do přirození!!!!!! ()

Kinofil

|| R || Lionsgate || Rozpočet: $80 mil. || USA: $171 015 687 - ČR: 22 129 113 Kč - Celkem: $323 398 440 || Akce, akce a zase akce. Stahelski a Reeves nám naservírovali to, co jsme chtěli a potlačili to, co není důležité. Nápady tu srší z každé scény (nože, motorky, kůň, psi). Praktické efekty střídá CGI, kterého asi ani nevšimnete. I kdyby ano, povyšuje honičky a bitky na další úrověň blíže k Matrixu za účelem pobavení, (to co by ještě možná šlo, ale těžko by se natočilo) než pro zjednodušení natáčení (Marvel, DC). Příběh hraje zase druhé housle. I tak je dost zajímavý a pochopitelný. Možná škoda opět otevřeného závěru, ale i tak si dám další díl s chutí. Poctivých, krvavých a zábavných bitek není na aktuálním trhu dost. Vlastně už žádné nejsou. 75%. ()

Elephant13

Jednička byla celkem fajn. Dvojka blbost, ale pořád solidní choreografie soubojů. A trojka? Působí jako béčkový (až céčkový) akčňák s unreal scénami, které přebijí debilní dialogy mezi nezajímavými postavami. Až mě to přivádí k otázce: Jak mohl někdo vyhodit 75 Milionů dolarů, aby natočil takovou ptákovinu? Odpověď je jednoduchá: Protože to do pr*** vydělá 325 mil. ()

Han_Quintet odpad!

Béčko o nesmrtelném Romovi pokračuje, v třetí díle jsem již nabyl přesvědčení, že je to prostě terminátor, který přežije úplně všechno, bez ohledu na to, jak moc sesekaný je. Jednička mi přišla super, dvojku už si nepamatuji, ale na trojku nezapomenu, kvůli přepáleným akčním sekvencí, které velice často gradovali absurdní akrobatické divadlo, kterým se dalo maximálně tak smát. John wick 4 se doufám, bude odehrávat převážně v cirkuse, protože tam prostě patří. ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Ženský spin-off Johna Wicka má režiséra

Ženský spin-off Johna Wicka má režiséra

09.10.2019

Líbila se vám Halle Berry ve trojce Johna Wicka a těšili jste se, že s ní dostanete v budoucnu další film? Tak to vás zklamu. Akční série John Wick se sice dočká spin-offu, dokonce opravdu ženského,… (viac)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

15.07.2019

Milí filmoví fandové, právě byl spuštěn zvýhodněný online předprodej vstupenek na 8. ročník Filmového víkendu ČSFD.cz. Letošní ročník setkání filmových nadšenců poběží od pátku 9. do neděle 11. srpna… (viac)