Equalizer 2 nadväzuje na prvý film, v ktorom bývalý člen elitnej špeciálnej jednotky Robert McCall predstieral vlastnú smrť, aby mohol dožiť v pokoji bostonského predmestia. Vďaka vlastnému zmyslu pre spravodlivosť sa však nechal zatiahnuť do ďalšieho súboja. Vieme, čoho všetkého je Robert schopný, aby priniesol spravodlivosť tým, ktorí už stratili všetku nádej. Ako ďaleko však zájde, keď sú v ohrození jeho najbližší? (Itafilm)

Blazis34

Nijak zvláštní akční thriller včele s Denzelem Washingtonem. Úvodní pasáž byla na filmu asi nejlepší. Pár překvapivých úmrtí a v druhé polovině bylo jasné, že McCall všechny pomstí a zneškodní. Nejvíce na filmu chválím natáčecí místa, jinak průměr - 60%, tři hvězdy. ()

Drozdo57

Aj som si asi do 2/3 myslel, že to má nejaký príbeh. Čo by z toho možno aj robilo film. Na rozdiel od jednotky, ktorá bola vlastne iba takým zábavným zostrihom akčných scén. Ale ten záver bol taký otravný a nudný a tak predvídateľný, že mi to úplne skazilo dojem. Na druhú stranu Denzel ukázal párkrát, že napriek pravdepodobne prekonanej mŕtvici ešte stále vie hrať a preto mu aj odpustím, že je pupkatý a mimo formy. A zatiaľ čo taký Liam Neeson stále naozaj pôsobí, že ľuďom dokáže ruky zlámať, u Denzela to už nie je uveriteľné. ()

Plaque

Denzel nesklamal ani v tomto prípade. Až na pár hlbokých a celkom zbytočných morálnych odkazov alebo Denzlovych psích pohľadov je to veľmi hutné, pozeratelne a na rozdiel od mnohých wickoviniek, to má aj nejaký dej. Chválim aj scenáristu, pretože v dvojke ukázal, že netreba zabíjať stovky vycvičených elitných poloretardov, aby si to udržalo akciu a drive. ()

blondboss

Paradoxne musím ohodnotiť o niečo lepšie ako jednotku. Niežeby jednotka bola zlá, ale toto pokračovanie malo väčšiu dušu a aj napriek dlhšiemu rozbehu a klišoidnému záveru sa to dobre pozeralo a čo-to sme sa dozvedeli a rozvinuli aj charaktery ostatných postáv. Pedro Pascal ako záporák v pohode a Denzel neustále vo forme. Taká veľmi účinná akčná lahôdka, ktorá poteší a pri ktorej zaručene vypnete. 70 % ()

AndrewNewman

Jednička sa mi páčila viac. Malo to lepší a hlavne kratší rozjazd, lepšieho záporáka (Pedro Pascal je až príliš sympatický) a takisto to malo väčšie grády a nebolo tam toľko prebytočných vedľajších postáv. Ani lokačne luxusné finále mi nedokázalo vynahradiť tú hodinu, keď som takmer netušil, prečo sa na film pozerám a čo sa v ňom deje. Zbytočne naťahovaná druhá časť, ale Denzel to ako vždy svojou charizmou pozdvihol na znesiteľný priemer. ()

wowylgu313

Neskutečná hrůza. Názorná ukázka toho jak se z víc než přijatelné jedničky může vyklubat hrůzostrašný druhý díl. Nevím přesně co k tomuhle snímku vlastně napsat. Tak jednoduše no... Co fungovalo zde není. Příběh je tu úplně mimo a "efekt a styl" boje šel totálně do pozadí. Uznávám že začátek byl ještě v pohodě. Každopádně po scéně v hotelu s ego floutkama, to šlo pěkně do pr... ;-) ... A ten konec? To byla už nějaká parodie ne? :D ... Nechtělo se mi ani věřit že koukám na pokračování, víceméně povedené jedničky. 35-40% ... ()

muti

Denzel v top forme, na svoj vek, Pedro Pasqual potešil. This is the way. Žiaľ filmu chýbajú dôvody konania postáv čo je aj cítiť. Prečo tu máme žoldnierov ktorí musia zoťať hlavu šéfky? Because they are evil, povedali by v screen rant. Okay that works. 🤷 Namiesto Chloe sme dostali typka z ghetta. Docela downgrade, if you ask me. A co miestny gang pri záchrane chalana? It must be difficult to get out of that situation. Actually super easy, barely an inconvenience. Oh really? Yeah, they just let it be and never return. Well okay then 🤷 ()

Oveckin8

Z kina jsem odcházel naprosto spokojený. Tento film dal všechno co jsem od něj čekal, bylo tam sice pár scén a míst kde jsem musel ztrhnout hodnocení ale jinak vše bylo v pořádku. Spolupráce Antoine Fuqua a Denzela Washingtona byla opět vynikající. Dvojka začíná tam kde skončil první díl. Robert McCall se rozhodl pomáhat náhodným cestujícím které vozí ve svém voze. První díl byl spíše o tom jak Robert šel proti ruské mafii ale nebylo moc o něm prozrazeno kým byl v minulosti. Kdežto ve dvojce se konečně dozvídáme o jeho minulosti (o jeho týmu s kterým byl ve speciální jednotce, že byl v armádě, o jeho ženě nebo jak se nechal prohlásit za mrtvého). film začíná velmi svižně a to hned bojovou akci. Ve dvojce jde více vidět Robertovy schopnosti které nabral když byl tajný agent. Robert se snaží žít poklidný život a během filmu samozřejmě pomáhá různým lidem. Samozřejmě do doby kdy mu nezabijí jeho jedinou kamarádku. Rozhodne se vzít spravedlnost do svých ruk a najít pachatele. Během vyšetřování ovšem narazí na něco co doufal že není pravda. Bohužel to pravda je a Robert se rozhodne že mu nedá možnost se nějak rozhodnout. Takže abych to shrnul: hudba ve filmu byl vynikající a velké uznání patří Harrymu Gregson-Williamsovi a samozřejmě za skvělé herecké výkony a výbornou režii. Určitě doporučují zajít na tenhle film do kin. Za mně určitě zasloužených 80%. ()

SamGee

Ako fanúšik akčného thrilleru Equalizer som mal vysoké očakávania na jeho pokračovanie a bol som zvedavý, či dokázal režisér Antoine Fuqua spolu s Denzelom Washingtom natočiť film, ktorý by sa vyrovnal prvému dielu. Robert McCall (Washington) sa popri práci taxikára snaží pomáhať ľuďom v núdzi ako vykonávateľ spravodlivosti. Keď jeho stará dobrá priateľka (Melissa Leo) náhle zmizne, McCall sa vrhá odhaliť vražedné spiknutie, ktorá sa vyvinie postupom filmu až do osobnej pomsty. Okrem pomsty musí riešiť aj problémy s chlapcom, ktorého sa snaží viesť na správnu cestu. Najväčšou chybou režiséra bolo natočenie hlavnej dejovej línie o pomste, ktorá bola z môjho pohľadu neoriginálna a nezáživná. Naopak vedľajšia dejová línia medzi hlavnou postavou a chalanom mi pripadala zmysluplnejšia a presvedčivejšia. Nepáčilo sa mi ani záverečné finále vo filme, ktoré bolo z môjho pohľadu unáhlené. Celý film trpel nielen príbehom, ale aj nedostatkom temnej a tiesnivej atmosféry, ktorá perfektne fungovala v prvom filme. Jedine akčné scény ako tak zachránili celý dej pred jej úpadkom do podpriemernosti. Samotný Washington dobre hraje postavu pomstiteľa vďaka bojovými pohybmi a charizmou, pričom nezaostáva za ním mladý herec Ashton Sanders, hrajúci chlapca s osobnými problémami. Najviac ma sklamal výkon Pedra Pascala, herca známeho zo seriálov ako Hry o tróny alebo Narcos, od ktorého som očakával rovnako zapamätateľný výkon ako u Washingtona. Hudba od Harryho Gregsona-Williamsa nepodáva výrazné motívy, zato kamera a strih udržujú tempo s filmom. Equalizer 2 je film, ktorý má skvelé akčné scény a príjemného Washingtona, ale trpí najmä slabým scenárom, nepresvedčím zloduchom a nedostatkom tiesnivej atmosféry. Príbeh: 5/10, Herecké výkony: 6/10, Hudba: 5/10, Celkovo: 5/10. ()

Franki69

No, nenadchlo mě to. Prologová scéna z tureckých drah jen namlsá…a pak dlouho nic. Po jedničce, vystavěné na tajemné minulosti prodavače v hobby marketu Roberta McCalla/Denzela Washingtona už tohle uměle udržované tajemno ruší a překáží. Zejména, když začne být už od cca druhé půli filmu patrné, že do té doby „hrdina“ mstící křivdy páchané na slabých, bude vtažen do osobního boje o holý život právě kvůli tomu, kým kdysi byl a co jako elitní zabiják CIA prováděl. Teď už prostě chceme vědět víc. Už nás nebaví čekat, až dokafrá se sousedy, odloží knížku, pedantsky srovná jablka a utěrky a vyrazí si nařídit stopky. Víme, že to dělá…že? A zas tolik stopkovaných akcí ve dvojce nedostaneme. Denzelův výkon je naštěstí stále nadstandardní a protivníci nejsou žádní začátečníci. Dávám 60%, předchozí film jsem ohodnotil výrazně líp. Doufám, že trojka už nebude. ()

wick

Zdařilejší pokračování...a nevadí pomalejší tempo, škoda závěrečných 20 minut, které nabízí omšelé cliché. ()

Denzel Washington vs. sériový vrah

Denzel Washington vs. sériový vrah

14.03.2019

Oscarový herec Denzel Washington (Training Day) se upsal novému krimi thrilleru Little Things od režiséra Johna Lee Hancocka (Zrození šampióna). Děj vypráví o unaveném venkovském šerifovi s temnou… (viac)

Equalizer v kinech porazil Abbu

Equalizer v kinech porazil Abbu

23.07.2018

O víkendu se v amerických kinech utkala dvojice pokračování, Equalizer 2 vrátil do akce Denzela Washingtona (Let), zatímco Mamma Mia! Here We Go Again vsadila na Meryl Streep (Akta Pentagon: Skrytá… (viac)

Wonder Woman a Pedro Pascal

Wonder Woman a Pedro Pascal

30.03.2018

Kariéra Pedra Pascala je rozhodně na vzestupu. Po Hře o trůny a Narcos se probojoval do druhých Kingsmanů, po nichž se objeví ve dvojce Equalizera, v akčňáku Triple Frontier od J. C. Chandora a v… (viac)