Equalizer 2 nadväzuje na prvý film, v ktorom bývalý člen elitnej špeciálnej jednotky Robert McCall predstieral vlastnú smrť, aby mohol dožiť v pokoji bostonského predmestia. Vďaka vlastnému zmyslu pre spravodlivosť sa však nechal zatiahnuť do ďalšieho súboja. Vieme, čoho všetkého je Robert schopný, aby priniesol spravodlivosť tým, ktorí už stratili všetku nádej. Ako ďaleko však zájde, keď sú v ohrození jeho najbližší? (Itafilm)

jayman

Denzel je v dvojke laureátom Nobelovej ceny za mier - pomáha starčekom, deťom, dámam a mentoruje mladých mužov vo svojom okolí. Hoci je táto filantropia trochu smiešna, základná premisa - zásadový ex-badass školí zloduchov - stále funguje. Vadila mi miestami kinematografia (na niekoľkých miestach som si hovoril, že sú strihy dramaturgicky podivné a chýba niekoľko establishing shots) a zčasti scenár, ktorý je priehľadný ako sklo. Napriek všetkému slušná zábava. ()

helrohir

Zaradiť "Equalizer" do žánrovej kolonky akčný film je tak trochu zavádzajúce, nakoľko ide viac menej o drámu, s ojedinelými akčnými výstupmi. V scenári sa často naozaj riešia úplné zbytočnosti, ako dejová linka so starým pánom či fakt otravné mentorovanie mladého maliara. Tých pár akčných scén to dokáže osviežiť, hoci záverečná akcia napriek zaujímavo štylizovanej atmosfére opäť nenaplní očakávania. Aspoň na priemerné hodnotenie to vyťahuje ako vždy charizmatický Denzel, ktorý prináša kvalitný herecký vklad. Hlavný záporák je menej výrazný než ruský zabijak v jednotke. 50%. ()

mrclTV

Také isté ako Equalizer jednotka, len ešte menej záživnejšie napriek tomu, že je film o celých 10 minút kratší. Obdivuhodný "výkon", hlavne za to asi môže podľa mňa úplne zbytočná časť s vychovávaním "mlaďasa" z bloku, ktorá mala snahu oživiť zápletku, ale ostalo iba pri snahe  - Denzel už nie je len tichý pomstiteľ, ale aj životný kouč. ()

PlysovyMacko

Oproti jednicke je dej menej intenzívny, menej priamočiary a menej prehľadný. Robert pracujúci ako taxikár koná občasné dobro tým, že ubližuje ľuďom, ktorí ubližujú ľuďom. Potom zabijú jeho kolegyňu a on sa vydá po pomste, prečo ju zabili a o co išlo mi ušlo. Finále v hurikane je originálne,  ale film ako celok vyznieva slabšie ako prvý diel. ()

kubas369

7/10. Hodně podobné jako jednička akorát líp vygradované. Přestřelka za bouře je prostě lepší než blbnutí v OBI. A vidět Pascala jako opravdového zmrda je příjemná změna. ()

koty2201

Pokračovanie pomerne slušného akčného trileru, Equalizer 2, je prakticky vo svojej šablóne dosť podobný jednotke. Len sa zmenili kulisy a väčšina postáv. Zase je to plné rôznych známych klišé ako napríklad zrada vo vlastných radoch, čo už bolo v mnohých filmoch o tajných agentoch a to je aj hlavná pointa a hrozba v tomto trileri. Čiže nejde o ohrozovanie ľudí ruskými mafiánmi, ale tentoraz po pánovi Robertovi McCallovi (Denzel Washington) idú vlastní ľudia.  V tomto príbehu už tie emócie, ktoré ťahali prvý film dopredu a ešte pomerne slušne fungovali, tu už veľmi nezapôsobili. Áno, McCall sa presťahoval z neznámeho dôvodu a opäť pomáha susedom, ktorí si začali s nesprávnymi ľuďmi. Ale už to nemá taký dopad ako predtým. A do toho dôjde k vražde jeho bývalej kolegyne z agentúry Susan (Melissa Leo) a McCall musí zistiť kto je za tým a zastaviť týchto ľudí. A to je celé. Postavy boli poňaté tak štandardne a mali niečo do seba. Len už nie je na ne kladený až taký dôraz, čo je tak trochu škoda. Pán Washington je znova dobrý akčný hrdina a drží si svoj štandard. Jeho mladý sused a študent, Miles (Ashton Sanders), tu predstavuje akúsi náhradu za prostitútku v predošlom filme. Bob mu pomáha nájsť správnu cestu v živote a má maliarske vlohy. Pedro Pascal si opäť zlízol negatívnu úlohu, ale našťastie mu takéto úlohy svedčia. Po technickej stránke to je taká klasika. Práca s kamerou mi nejak nebila do očí tak, aby som niečo na nej musel vyzdvihnúť, ale pozeralo sa na to dobre. Akcia bola natočená pekne a aj choreografia boja, ale už nie tak kreatívne ako v prvom dieli a mám pocit, že jej tu je menej. Opäť má film zbytočne pomalý rozbeh a zase tu zrejme polhodina filmu ani nemusela byť. Hudobne to je fajn, ale žiadny motív, ktorý by som si zapamätal. Masky a kostýmy nijak nadštandardne neoslnili, ale zasadenie deja sa dalo. Vlak mohli využiť aj viac. Takže opäť ide o pohodovú akčnú jednohubku, ktorá vôbec nie je zlá, len slabšia ako jej predchodca. Tak či tak môžem druhého Equalizera odporučiť a stojí za pozretie. ()

heavy66

O 15 minut kratší stopáž by filmu prospěla. A taky záporák se sympatičtějším ksichtem, aby nebyl hned k poznání! Jinak celkem dobrý, taxikaření je pro mrtvého agenta lepší džob než prodavač v Hornbachu. ()

segovesus

70% ... bohužel oproti prvnímu filmu nic nepřidává. Připomnělo mi to krátký film, který navazoval na pohádku Na vlásku. Opět se člověk setká se svou oblíbenou postavou a může být v jejím světě o pár chvil déle, ale nic originálního. Je to nadstandardní akční film, ale scénář mohl být lepší. Oceňuji Pedro Pascala a volbu jmen členů zásahového týmu, pobavilo. P.S.: Ani hodinky už nehrají takovou stěžejní roli, jak v prvním díle. ()

a0001

Nekonečné klišé, vôbec nič ma neprekvapilo, film je predvídateľný až nudný, dej tuctový. Nie len, že mu chýba čo i len kus nápaditosti, ale navyše nemá ani minimálnu atmosféru a náboj, čo pri akčnom filme je zásadný problém. ()

waltosin

Denzel opět zasahuje proti bezpraví a zločinu, plus je tentokrát propracovanejsí příběh než předtím, kde jich bylo více rozdělených po troškách tady je to hlavní téma. Každopádně i po čtyřech letech si mužou zase říct kdo kurva seš! :D 75% ()

DonBraso

Je to špatný.Lehkost je pryč a Fuqua natočil naprosto zbytečnou dvojku,která je vyčpělá po pár minutách.Jednička byla bomba a tady granát byl odjištěnej vcelku brzo.Pravda je,že po hodině marné snahy se malinko přidalo a nakonec se přešlo na to,co se nedá zkazit.Na mě je tohle zatraceně málo.Je pěkný,že si Denzel opět čte knihu,moralizuje a nakonec sesedne ze své břímě a půjde pomstít svoji kamarádku.Příběh je fakt i na akční román neskutečně předvídatelný a ještě i místama blbý.V první hodině je plno scén jen vata,která natahuje film (dědek:-). Fuqua se nějak vidí,že digitální CGI sekvence jsou fajn a tak je divákům přednese.Jen nechápu proč.Proč musí být dvakrát záběr přes vlak v této podobě?To už neumí a nebo jsou líní režiséři točit postaru?.Poslední dva filmy Fuqua jsou špatný či sotva do průměru a dvojka "ekvalizéra" je na tom stejně.Závěrečná blbost,která jen musí být opět digitál,je prostě krávovina.Předvídatelná scéna v jeho bytě,kde je schovaný "malíř" který vzápětí se jde podívat za dveře a ano,oni jsou tam.Tohle už divák prokoukne jak slipy starý domácí a Fuqua na to sere a neumí udělat ani pořádný napětí.Závěrečná vichřice,kdy si to tam banda blbců,který jsou snad ze speciální jednotky jedou na místo,který neznají a Robert McCall i s pekárnou udělají čóro móro.O tom jak je kluk zavřený v kufru auta a střílí se na něj,aby vzápětí z nějakýho nesmyslného zaujetí po chvilce přestalo,nechápu doteď.Do toho vichřice a sniper.Dává to logiku?Nedává! Konečná happy vsuvka je stejně marná,jak bohužel celá dvojka.45% ()

Knightey

Bohuzel musim souhlasit s komentarema, co zde jiz jsou. Jelikoz tento dil neni tak propracovany jako prvni dil. Opet zde Denzel Washington predvaci "Chucka Norise" v plne sve krase :) Vsechno krasne vychazi a je defakto nesmrtelny. Takovy oddychovy film na vecer u ktereho se nemusi premyslet. ()

tomasseko

Denzel jako vzdy skvely. Druhy dil se mi libil vic nez prvni. Je neskutecne, jak badass ty fight sceny jsou. Btw na to ze Washingtonovi je pres 60, tak se hejbe a vypada dost dobre. I kamera byla zajimava, jedine efekty mi prisly trosku odflaknute. Za me 3 hvezdy. ()

Denzel Washington vs. sériový vrah

Denzel Washington vs. sériový vrah

14.03.2019

Oscarový herec Denzel Washington (Training Day) se upsal novému krimi thrilleru Little Things od režiséra Johna Lee Hancocka (Zrození šampióna). Děj vypráví o unaveném venkovském šerifovi s temnou… (viac)

Equalizer v kinech porazil Abbu

Equalizer v kinech porazil Abbu

23.07.2018

O víkendu se v amerických kinech utkala dvojice pokračování, Equalizer 2 vrátil do akce Denzela Washingtona (Let), zatímco Mamma Mia! Here We Go Again vsadila na Meryl Streep (Akta Pentagon: Skrytá… (viac)

Wonder Woman a Pedro Pascal

Wonder Woman a Pedro Pascal

30.03.2018

Kariéra Pedra Pascala je rozhodně na vzestupu. Po Hře o trůny a Narcos se probojoval do druhých Kingsmanů, po nichž se objeví ve dvojce Equalizera, v akčňáku Triple Frontier od J. C. Chandora a v… (viac)