V téhle řadě na princeznu Bean čekají další trampoty. Třeba objev podmořského hradu, co skrývá různá tajemství, která by mohla změnit dějiny Země snů! (Netflix)

Malarkey

Seriál začíná lehce příběhově slábnout. Jsou tu vysloveně průměrné díly a celý ten konzistentní děj směřuje Zemi snů do těžké deprese. Pořád to sice jako odpočinková záležitost funguje dobře, ale už to není tolik zábavné, na kolik bych si přál. Lucík (alter ego Bendera z Futuramy) šel těžce do pozadí a je to znát. ()

Yoshitsune

Údajně má být čtvrtá a pátá série slabší, ale za sebe mohu říct, že slabší to tedy neni. Už jen proto že se znova utíká z pekla a zase je to luxusní útěk a byť se to příběhově moc neposunulo, tak se vyřešili vedlejší věci. Jako třeba pravda o Elfovi, Zog konečně vyřeší svoje problémy a taky se odhalí něco z jeho minulosti, bylo fajn vidět že chce být lepším otcem, než jeho otec. Šestý díl, mi udělal radost, nelze říct ne dobrému Lovecraftu. ()

Colby Sawyer

Neurazí a nenadchne, taková je čtvrtá série. Nenajdeme tu jedinou epizodu, která by se dala označit za nepříliš povedenou, ale zároveň tu chybí jakýkoliv wow moment, nebo třeba i výraznější vtip. Pokud byla druhá půlka třetí série pomyslné dno, odkud se seriál odrazí k lepším zítřkům, tak tohle je povedený začátek vzestupu, ale v páté sérii by se mělo už trošku přitlačit na pilu, protože na tenhle volnoběh to dlouho nepřežije... ()

M.i.k.e

čtvrtá řada je zatím z celého seriálu nejslabší.Tu a tam sice vykoukne povedený vtípek či narážka, ale humoru dost ubylo a tvůrci se začali soustředit na příběh.Ten je ale takový překotný a přeplácaný a jelikož sem si moc nepamatoval předchozí řadu, docela dlouho mi trvalo než sem se vůbec zorientoval. Jestli bude za rok pokračování, tak na to velmi pravděpodobně budu úplně stejně. Ze začátku bylo Disenchantement fajn jednohubka, postupem času ale přestává být zábavná...60% ()

UhLee

Čtvrtá série - (5/10). Postupný úpadek kvality Rozčarování dál pokračuje a mi už se to přestává líbit. Seriál má jediné štěstí, že jeho stopáž je ideální k obědu. Něco si uvařím a jako kulisu k obědu si dám jeden díl. Že by mě to nějak bavilo, to se ale říct tak úplně nedá. Občas se usměju, ale vtipné mi to opravdu nepřišlo. Takže co dál? Seriál už dávno ztratil na kvalitě a já na něj koukám už jenom se setrvačnosti. Takže budu hodně zvažovat, jestli dám páté sérii šanci. Koneckonců mě ani ten konečný cliffhanger nepostavil ze židle jako u předchozích sérii. Navíc je dost smutné, že nejlepší díly byly právě díky nabuzení z toho konce třetí série. Rozčarování podle mě přešlapuje na místě a neví kam dál. Nejlepší epizoda: The Good, The Bad and the Bum - Bum (S04E02) ()

Lachtaan

Před čtyřmi lety nový seriál z rukou velikána animované tvorby Matta Groeninga byl jedním z nejočekávanějších nových projektů a u jeho začátků jsem se fakt bavil. Během let se z Disenchantment stal velký kůň netflixáckých animáků, s potřebou házet každým rokem kadenci 10 epizod ale došly nápady a letos si z té sérky pamatuju velký kulový. Ano, až takhle to bylo tentokrát nudné. [viděno na Netflixu] ()

kenkaku

Další rozvíjení příběhu a jdeme hlouběji. Několik nakousnutých myšlenek z minulých řad se dotáhlo (př. amfory ve zdi, Elfovo narození), ale bohužel dost toho zůstalo rozvrtáno do nesmyslného detailu a necháno jak je (ano, Mat evidentně počítá s pokračováním) + opravdu nepotěšilo zbytečné recyklování postav. ()

Sharpooter

Čtvrtá série je lehce nadprůměrné pokračování. Třetí řadě jsem dal 3* a tato série byla určitě lepší, ale prostě to už postrádá ten pocit, který jsem měl v prvních dvou řadách. Hlavně to postrádá nějakou tu nenávaznost na díly, díky které byla první řada skvělá. Dle mého gusta se tvůrci až moc zaobírají příběhem, mohli klidně jít na styl Simpsonových a určitě by neudělali chybu. První řadu jsem si rád pustil večer na vypnutí mozku, ale tady musím přemýšlet jakou blbost do příběhu zase vloží. Příběh už je jednoduše, stejně jako ve třetí řadě, takový mišmaš. Musím uznat, že po roční pauze jsem dokonce měl i trochu problém si vzpomenout na to, jak vlastně třetí řada skončila, tudíž určitě by nebylo na škodu, kdyby nám Netflix dal nějakou rekapitulaci stejně, jak to dělá u jiných seriálů. Celkově kvůli absenci nějaké rekapitulace se mi znova začal seriál líbit možná až od druhé půlky. Avšak musím uznat, že tempo, které bylo nastaveno v první řadě pořád pokračuje a možná je i trochu rychlejší, jelikož tato série, hlavně teda ke konci, utekla nějak rychle. Jinak animace opět na skvělé úrovni, na první pohled žádný posun, ale ani žádná degradace. 7/10 ()

Cermicek

Je to bohužel tak - úpadku kvality se bohužel nevyhnula ani 4tá sérka z Dreamlandu..🤷‍♂️. Na druhou stranu tu pořád vidim mrtě potenciálu, kam pujde příběh vyšperkovávat. Byla by velká škoda postupovat sestupnou tendencí, jelikož Mattův humor stále baví! 3.5 roundup z nostalgie. ()

Petra321

Začalo to tak dobre... Svadba s Luciferom, útek z pekla, útek zo psychiatrie, Luciho skvelé hlášky... A potom prišiel moment, kde sa všetci stretli a od tej chvíle to išlo dolu vodou. Bolo odhalených množstvo podstatných vecí, ktoré bez pohýb pohli a ešte iba pohnú dejom, ale okolo toho sa dialo milión ďalších vecí, ktoré boli úplne zbytočné. Skvelé hlášky postupne ubúdali, ale záver sa opäť postaral o to, že si pozriem piatu sériu. ()

GejmronCZ

Tak tahle série mi připadala mnohem lepší než ta 3. (tam mi vadil neustále řvoucí Zog a debilní loutka). Naprosto královsky jsem se bavil a každou jednu epizodu úplně chcal smíchy. Ty hlášky, co tam jsou jsou fakt perfektní a kolikrát jsou takové, že děti prostě nepochopí, ale my co víme, tak víme. Jediný, co mě fakt štve je zase mega otevřenej konec jako by to byla jenom půlka dílu. A ani to nějak nevybouzí na další sérii jako doposud. Docela škoda, ale zase síla, co se stane v sérii další. Jdu si asi namalovat nějakej brutální art, protože mě napadlo něco šílenýho. (Malovat zrovna neumim, takže to bude určitě odpadní záležitost XD) ()

Víteček

Je určitě pěkné, že to má příběh, který na sebe navazuje, ale k čemu to je, když ten příběh není dobrý? Humor je slabý a na jedno brdo a postavy se tam vynořují a zase mizí, jen aby se v budoucnu zase na půl epizody ukázaly, ale prostě to nefunguje. Jako odkoukám to, ale je to jen prázdná výplň času, kterou sleduju se skelnýma očima a která nevyvolá žádné emoce. Vlastně nevím, zda by pomohlo ubrat na celkovém příběhu a přidat víc na humoru nebo naopak zkusit ještě vážnější ale koherentnější příběh. Vím jen, že takhle moc nefunguje ani jedno. ()