Rozčarování

• USA Disenchantment
USA, (2018–2023), 22 h 59 min (Minutáž: 19–45 min)

Recenzie používateľa Yoshitsune k tomuto seriálu (5)

Série 1 (2018) (S01)

Příjemné překvapení, čekal sem že to bude něco jako Simpsonovi 2.0 a ono se to přitom snaží jít cestou Brickleberry. Jako jasně, nejde to vyloženě cestou Brickleberry, ale zase se to nesnaží moralizovat a nebo poučovat postavy/diváka o tom, co je správné a co špatné. Ona se v tomhle směru Bean rozhoduje tak nějak sama, nikdo ji do toho nenutí, takže když se ji povede nějaká to dobrá věc, vychází to z její vlastní přirozenosti. Ona né že by Bean byla svatoušek, je pěkně od rány a je magnet na problémy, ale je hrozně fajn a hned mi sedla. Ze začátku, mně trochu trápil Elfo, u kterého sem se bál, že z něho bude Lisa nebo tak něco, naštěstí ho Bean a Luci stačily rychle zkazit a on se stal docela slušnou postavou. Luci je hajzl a naprosto ho žeru. Co se týče vedlejší postav, sou docela fajn, čekal sem ty standartní fantasy postavy, bez větší hloubky a oni mi postupně přistly k srdci, hlavně tedy Zog a Oona, oba dva tak nějak se snaží být dobrými rodiči, né vždy jim to jde, ale snaží se a to je vše důležité, co je třeba o nich vědět. Ze začátku to vypadá, že to nemá nějaký hlavní příběh, ale těmi vedlejšími věcmi autoři šikovně odvádí pozornost, právě od toho hlavního příběhu, to aby pak ten hlavní příběh v posledních třech dílech bodoval. Je to pro mně příjemné překvapení, že se Matt Groening, tak nějak odvázal a rozjel něco, co asi vždycky chtěl dělat a to jest slušně přidrzlý seriál, takže mu i odpustím, i to že se to vykrádá......či vykrádá něco okolo, tohle stálo za to. ()

Série 2 (2019) (S02)

První sérei byla skvělá, sice se z větší skládala o chlastání, braní drog, podvodech a nějakého toho vraždění, ale skončila solidním dějovým zvratem. Takže druhá série, jen prostě zvýšila laťku, útěk z pěkla byl naprosto bezkonkurenční, ale i další díly sou super. Ale co dělá druhou sérii skvělou, je to že se zde prohlubují vztahy mezi charaktery a to hlavně mezi Bean a jejím otcem, bratrem, nevlastní mámou a jejími parťákama, kteří se prostě projeví, jako skvělý kámoši. Sem rád, že Bean už neni tak nasraná na všechno a na všechny a snaží se vyjít se svým otcem a Oonou. Sou zde díly, které nijak výrazně neposouvají příběh kupředu, spíš slouží jako zábavná omáčka, ale to zábavná je sakra důležitý, u žádného dílu sem se nenudil a o tom to je. ()

Série 3 (2021) (S03)

První dvě série byli dobře vyvážené, ta vážnost dobře fungovala se sarkastickým humorem, ale třetí série je tedy fest vážná a taky dost depresivní, což mně zaskočilo. Jako jo furt se tu dějí šílenosti a humor furt funguje, ale to co se nákládá na Bean, Elfa a Lucika, je až moc vážné. Nemluvě o tom, že Elfo se stále nedokáže vyjádřit co cítí k Bean a Bean má problémy všude kam se hne. Líbí se mi, jak se ten svět rozrůstá o další království a různé národy, steampunkový svět má ten správný Bioshock nádech. Bez nějakých okecávek, lze říct že mi na kladných postavách hodně záleží a vážně doufám, v nějaký ten šťastný konec. ()

Série 4 (2022) (S04)

Údajně má být čtvrtá a pátá série slabší, ale za sebe mohu říct, že slabší to tedy neni. Už jen proto že se znova utíká z pekla a zase je to luxusní útěk a byť se to příběhově moc neposunulo, tak se vyřešili vedlejší věci. Jako třeba pravda o Elfovi, Zog konečně vyřeší svoje problémy a taky se odhalí něco z jeho minulosti, bylo fajn vidět že chce být lepším otcem, než jeho otec. Šestý díl, mi udělal radost, nelze říct ne dobrému Lovecraftu. ()

Série 5 (2023) (S05)

No nebudu lhát, ale nikdy bych nečekal, že se mi bude něco od Matta Groeninga líbit a to natolik, že mi bude líto, že seriál končí. Futurama měla potenciál, ale ten nevyužila, no a co se týče Simpsonů tak ten odpad je celkem vypovídající. A když tím myslím líto, tak mně fakt mrzí že seriál nebyl přeci jenom o něco delší, ale zase sem rád, že to skončilo a že to skončilo epicky. Celý seriál je perfektně vyvážený a výborně kombinuje humor, vážnou stránku, rozvoj a vývoj postav. Když tenhle seriál začínal, byla Bean naštvaná, smutná a sama a když tenhle seriál končí, tak všechno to špatný a zlý je pryč a získala přátelé, lásku a vyrovnanost ve svém životě. A neplatí to jen pro ni, ale i pro všechny, kteří se na její cestě, k ní připojily. Díky Lucíku, díky Elfo, díky Bean, bylo to skvělé dobrodružství. ()