Temperamentní princezna Bean projde peklem, aby zachránila přítele, pozná tajemný osud, pro který je předurčena, a pomůže obnovit království svého otce. (Netflix)

Lachtaan

Druhou sérii středověkého hybrida Simpsonů a Futuramy jsem viděl už v době premiéry, ČSFD se ale na základě čehosi rozhodlo ji pořád řadit do sezóny první a hodnotit odděleně se dá až nyní s příchodem třetího pokračování. První série není už tady vůbec překonána, ale pobyt v pekle je díky velkému angažmá Luciho přímo highlightem seriálu. [viděno na Netflixu] ()

Yoshitsune

První sérei byla skvělá, sice se z větší skládala o chlastání, braní drog, podvodech a nějakého toho vraždění, ale skončila solidním dějovým zvratem. Takže druhá série, jen prostě zvýšila laťku, útěk z pěkla byl naprosto bezkonkurenční, ale i další díly sou super. Ale co dělá druhou sérii skvělou, je to že se zde prohlubují vztahy mezi charaktery a to hlavně mezi Bean a jejím otcem, bratrem, nevlastní mámou a jejími parťákama, kteří se prostě projeví, jako skvělý kámoši. Sem rád, že Bean už neni tak nasraná na všechno a na všechny a snaží se vyjít se svým otcem a Oonou. Sou zde díly, které nijak výrazně neposouvají příběh kupředu, spíš slouží jako zábavná omáčka, ale to zábavná je sakra důležitý, u žádného dílu sem se nenudil a o tom to je. ()

kenkaku

Pokračuje kde se minule přestalo. Dozvíme se kdo jsou “dva šmíráci”, nebo kdo je Elfova matka (tak dlouho jsem čekal na někoho se stejným nosem až jsem se konečně dočkal :)) a dojde na několik náznaků “něco se děje”, ale děj prostě uhne jinam a ty “drobečky” zaignoruje. Nevím jestli je to mazanost děje (uvidíme jindy) nebo roztržitost. Také mi přijde, že ubylo humoru. ()

UhLee

Druhá série - (6/10). Nevím proč, ale já tomuto seriálu tak nějak nemůžu přijít na chuť. Buď to je tím, že to mám pořád tendenci srovnávat se Simpsonovic rodinkou, nebo to prostě není úplně můj šálek kávy. Zábavnost jednotlivých epizod je jako na horské dráze. Začátek celé série byl skvělý. Peklo mě strašně bavilo a škoda, že jsme tam nemohli zůstat déle. Potom se velká část série věnuje elfům a dobrodružstvími s nimi. Bavilo mě to, ale že bych z toho byl na větvi, tak to určitě ne. Konec série nám ale opět nabídl velký příslib do budoucna, když jsme se vydali do budoucnosti, takže má Matt Groening připravenou půdu pro další rozmach. Na třetí sérii se podívám, ale že bych se na ni vyloženě těšil, tak to říct rozhodně nemůžu. Spíše to beru jako takový výplňový seriál, než nějakou srdcovou záležitost, ke které se pak někdy vrátím. Jednou a stačilo. Nejlepší epizoda: Schody do pekla (S02E02)  ()

Malarkey

Tady jsem si dal s další sérií trošku na čas, ale nebylo to vůbec na škodu. Okamžitě jsem zapadnul do toho kouzelného hulvátského středověkého fantasy světa a bavil se po dobu všech deseti dílů. Nejzábavnější díl mi k mému překvapení přišel právě ten, který tu je nejhůř hodnocený – sedmý. Celé to ale bylo super a půlhodinový formát je na odpočinek po práci naprosto ideální. Závěr skončil hodně zajímavě, hned jsem se do další série musel pustit. ()

• V epizodě pronese Zog (John DiMaggio) v čase 19:25 větu: „Bite my shiny metal axe!“ Jde o odkaz na postavu Bendera z Futuramy (od r. 1999), kterého rovněž daboval DiMaggio, a jeho slavnou hlášku „Bite my shiny metal ass“, v češtině „Polib mi můj naleštěnej zadek“. Do české verze Disenchantmentu tato narážka bohužel nepronikla. (Akrman)
  • „Farnsworth Boulevard“, na kterou míří ve Steamlandu Bean, může být odkaz na amerického vynálezce Phila Farnswortha, ale také na profesora Huberta J. Farnsworthe ze seriálu Futurama (od r. 1999), jehož autorem je též Mat Groening. (NiWi)
  • Scéna, kde ve snu Bean nemá pusu, je evidentně odkaz na prvního Matrixe z roku 1999. Zde Nyovi zarostla pusa a také si myslel, že to je sen. Nakonec se tedy ukázalo, že nebyl, ale to je vedlejší. (GejmronCZ)