Wonder Woman 1984

• USA Wonder Woman 1984 (viac)
USA, 2020, 151 min (Alternatívna 145 min)

V novom filmovom dobrodružstve mocnej komiksovej hrdinky sa posunieme do osemdesiatych rokov a budeme spolu s ňou čeliť dvom novým nepriateľom - Max Lordovi a Gepardici (The Cheetah). V réžii Patty Jenkins sa na plátna kín vracia Gal Gadot v ikonickej úlohe Wonder Woman, ale aj Chris Pine ako Steve Trevor, Robin Wright ako Antiope a Connie Nielsen ako Hippolyta. V úlohách zločincov sa predstavia Pedro Pascal a Kristen Wiig. (Continental film)

Slack

Veľmi slabé 3 hviezdy. Ak by si odpustili trápny začiatok a následne bitku v supermarkete, dal by som o slabú hviezdu viac. ()

jigsaw44

Píčovský scenár: Dianina kolegyňa z práce nájde kameň prianí (wtf?), tak si bude priať, aby bola ako Diana, to sa splní. Diana si bude priať naspať Chris Pína, to sa splní. Potom ten kameň ukradne jeden nesympatický týpek, a bude si priať, aby sa stal tým kameňom a každému začne plniť priania a tým zavládne na svete chaos. Kliatbu stačí zrušiť len tým, keď každý z nich troch odvolá svoje prianie, ale to ani tá jej kolegyna a ani ten dement nebudú chcieť. Celé je to zbytočne natiahnutí na dlhé 2 a pol hodiny. Keby ten scenár bol jeden diel z nejakého nízkonákladového, málosledovaného fantasy/sci-fi seriálu, ktorý má 100+ častí, tak by to možno ešte šlo, ale toto je film za x miliónov dolárov, s dosť známou komiksovou hrdinkou takže by tam takýto scenársky amatérizmus nemal byť. Celé to pripadá ako nejaký pokus o to vytvoriť "(romantický) komiks pre ženy". Je to vidno, že ten film bol drahší, takže DC bude mať zase straty (aj keby nebola Korona) a takýmto správaním (vytváraním drahších filmov so slabím scenárom) píli konár pod sebou. Dalšie postrehy: WW sa naučí lietať a človek čaká, že to bude tak (až epicky) zobrazené ako keď sa Kal-El naučil lietať (v 7 rokov starom filme Muž z oceli) alebo Harry Potter na Hrdozobcovi (HP3), ale nie, tu je aj to úplne suché a oničom. Pedro Pascal tam hrá typického američana, pritom má španielský prízvuk, herec vyzerá trochu ako mexičan, vo filme má syna čínana, jeho ženu ani neukázali, to by bola asi určite nejaká černoška, ktorá by bola lesbička a zároveň trans, a tretie pohlavie. ()

Adrian.S

Jednotku mám za 9/10, no tu som tušil, že to bude o niečo slabšie. Už trailery vyzerali veľmi podozrivo, ale nečakal som, že to bude až také zlé. Normálne ma až bolí hlava z toho jak bol ten scenár debilný. Diana zachraňuje malé deti a bezbranné ženy pred úchylmi. Ale choď do p... Dva bodíky za úvod s Amazonkami a už túto sračku nikdy v živote nechcem vidieť. ()

RavenSpector

Kravina plná hnusných herců a korunovaná mediální masáží rádobyreportérů jednoho prýznásilnění. První film jsem ocenil hvězdičkou, tady tomu nebude jinak. Nuda, šeď, nuda........a to 2,5 hodiny. Proč dnes každý kašpar, tady teda konkrétně kravka, tak totálně přepaluje stopáž u každé sračky? ()

gezko

Ten pravý pozitívny film na súčasnú situáciu (pandémia COVID-19). Z filmu srší človečenstvo, pohoda a viera v ľudskosť. To je to, čo dnešný svet potrebuje. Pre mňa by tento film nevyznel tak dobre, nebyť súčasnej situácie. Každý už je frustrovaný zo všetkého, z príkazov, zákazov, obmedzovania. Do toho príde hviezda jasná - Zázračná žena a zaboduje. Človek mohol po dlhom čase odchádzať s pozitívnym pocitom z kina. Film si nesie silný odkaz v tom, že každý robí chyby/je omylný a že chyby sa dajú napraviť, len treba sa ospravedlniť, v prípade filmu vziať svoje sebecké želanie späť. Osudy krásnej superhrdinky Wonder Woman nás tentokrát zavedú do môjho obľúbeného roku (prečo asi :). 80-tky boli zlatou érou televízie a tomu sa prispôsobuje aj štýl a farebnosť filmu. Dosť posun oproti prvej viac šedivej WW. Vôbec filmu nemám za zlé ten TV feeling, ani dĺžku filmu, či pomalosť deja. Keď sa tak pozriem na iný DC film Shazam, tak Wonder Woman 1984 je Ferrari oproti tej stupidite Shazam (aka polski fiat). Tri veci ma brutálne zaujali na filme: 1) celá úvodná sekvencia na Themiscirských (olympijských) hrách; 2) odzbrojujúci úsmev Gal Gadot; 3) Kisten Wiig v tých čiernych šatách. Chýbal mi vo filme meč a štít WW. ()

Arsony

SPOILERS AHEAD Jak udělat tento film lepší? Ve chvíli kdy si packal přál aby se z něj stál kámen, udějte z něj kámen. The End. 1 hvězda je za hudbu Hanze Zimmera ()

chlemtilka

Myslela jsem, že větší "slabčárnu" než Ligu spravedlnosti už snad Gal nepřipustí a ejhle... Studio by mělo své scénáristy občas pouštět na vzduch, protože jinak jim ten pobyt v nevětraných kancelářích takto leze na mozek. Příběh není ničím vyjímečný, létající Wonder Woman působí jak parodie Supermana ze Žhavých výstřelů, při jejím vožení se na raketě je člověku až trapně, že na něco takového kouká... A jako bonus Cheetah ve finále vypadá, že si jen tak na chvíli odskočila z natáčení (těch nepovedených) Cats... ()

Zlajdaa

Líbilo se mi to rozhodně více než první díl, nebylo tu sice tolik akce, zato tady byl větší prostor pro postavy (což u akčních filmů často zoufale chybí). I ten příběh - pozor na to, co si přeješ, vše má svou cenu - byl moc pěkný, bylo to takové pohádkové, příjemná oddechovka. ()

AmunRa

V první linii září uhrančivá Gal Gadot, které stačí tvářit se jako řecká bohyně, s čímž při svých stoosmdesáti centimetrech (bez obvyklých patnácticentimetrových jehel), exotickou tváří a postavou atletické modelky nemá žádný problém. Ve druhé řadě skvěle hraje Kristen Wiig jako jediná postava se skutečným vývojem. To máme dvě hvězdy. Potěší cameo Lyndy Carter ze sedmdesátkové televizní WW. Pedro Pascal jako záporák je (zvlášť ze začátku) zábavný hochštapler. Chris Pine vůbec netuší která bije a utápí se v srdceryvných dialozích, což je ovšem vina spíš režie než herce. Musím ještě pochválit maskéry, protože výborně zachycují proměny obou hereček. A teď samotný film. Děsivá stopáž dvě a půl hodiny je naprosto zbytečná a film je plný patetické vaty a zbytných scén, jako je třeba hned první scéna trikových orgií při závodu amazonek. Druhá scéna ukazuje zoufalost Patty Jenkins jako režisérky a scénáristky: Wonder Women běhá v kostýmu po městě, zachraňuje lidi při náhodných nehodách a zbytečně zdemoluje obchoďák při odchycení třetiřadých lupičů, které stačilo praštit a svázat. Ale to by nebyla akce, že? Perlička je závěr scény, kdy WW hodi zneškodněné lupiče z velké výšky na policejní auto, takže pro zbytečný efekt zláme svázaným lumpům pár kostí a zničí jedno auto. To je ženský pohled? Nebo možná to, že nikdo ani nevzdychne nad tím, že přítel Diany posedne chlapa a tím mu ukradne tělo? A Diana jen řeší, jak by mohl zůstat na světě, klidně v cizím těle. Navíc Patty Jenkins očividně ignoruje dění v chronologicky následujících filmech s WW a rovněž nijak neřeší roky mezi první světovou válkou a 1984. Docela postrádám výraznější hudební doprovod, kdy se přímo nabízejí osmdesátkové hity. Trikové scény kolísají od povedených (let) až po příšerné - souboj s Cheetah patří k nejhorším trikovým scénám, co jsem v A-filmech kdy viděl. S tím je spojeno to, že i po propadáku posledních Cats vypadá Cheetah stejně otřesně jako kočky ve zmíněném muzikálu. A závěrečný proslov, následná červená knihovna a podivné účinky odvolaných přání - to je už mimo moje chápání. Ve výsledku velmi rozporuplný film - obsazení herci si zaslouží pochválit, režisérka si zaslouží režírovat besídky s klauny pro mateřské školky a psát pro ně scénáře, protože film jako takový je opravdu hodně špatný. Ale vážně, za poškození jediné chválené DC filmové postavy by studio mělo hodně zvažovat, komu svěří další díl. ()

Hall900

Nevím jestli je to mnou ale tolik jako u filmů co měli premiéru koncem roku jsem se dlouho nezasmál. Scéna s učením létání ( u Warnerů snad už posedmé)byla geniální a připadal jsem si jako Nicolas Cage v Kick Ass když mu u toho Overtunu hoří koule . :D Je to neskutečná korporátní recyklace a působí jako sledovat pokus od Edda Wooda o remake Zardoze kdyby se to odehrávalo v jednom z paralelních vesmírů z Ricka a Mortyho . Doufám že to kariéra Kristen Wiig a Pedra Pascala přežije ale na druhou stranu vlastně mi to je už asi jedno . A co se týče toho zbytku , budu se těšit co nabídne trojka .:D :D Mimochodem po potitulkové scéně se můj smích mění v histerický brekot a hodlám se celý týden cpát pudinkem. Myslím že jsem konečně pochopil ženskou menstruaci. ()

skrob odpad!

Říkal jsem si, že to musel být pořádně špatný scénář a režisér, aby i celkem dobré herce donutil zprasit co se dalo a vida - obojí má na triku Patty Jenkins. Doufám, že si po tomhle už Patty neškrtne, protože jsem se na WW2 po velmi příjemné jedničce opravdu těšil. ()

TonyLeThanh

Komiksové pokračování, mě i přes veškeré moje snahy hledajíc nějaké pozitivno na jakémkoliv háčku, jaký po nás Patty Jenkinsonová hází (jak už u takových fan service fantasy světů bývá), mi čím dál více připomíná v jakém nuzném stavu „náš“ filmový Hollywood je. Židovská superman krasavice trpí frustrací, za kterou si samozřejmě může sama a jediný, kdo jí může pomoci je malá šedá myš trpící komplexem méněcennosti Cheetah. Spolu se dostanou ke kameni plnící přání… stop, kurva… já už nemůžu pokračovat dál…. ! Ať už se tu fanoušci či jiný znalci akčňáků budou rozčilovat, že tohle nechápeme a nedokážeme ocenit cool prvky příběhu, které jsou záměrně pro naše oči, nedokáže to skrýt ten fakt, že ani režisérské zkušenosti, ani slušní herci nespasí takový příběhový paskvil. Scénář nedokáže všechny tři příběhy postav svázat v jeden dynamický celek, jenž by nám při vyvrcholení téhle akční mizérie dokázal poskytnout fenomenální zážitek nerdského úžasu. Chytá mě Déjà vu, přenáším se do roku 2007 po shlédnutí Raimiho Spider-Mana 3, jenž jako celek nedokázalo utáhnout chaotický svět celého filmu, zdevastovaným množstvím arch-nepřátel našeho friendly neighborhooda Spideyho. Pokud budu ignorovat všechny politické a morální agitky ve filmu obsažené, můžu s klidným vědomím napsat: Po předchozím díle (Ten mě přesvědčil, že ne každý film v tomhle duši-vysávajícím blockbuster průmyslu je automaticky špatný), nazývám tohle propadák roku. Komiksová kino můra ještě nekončí, čeká nás i doma na streamovacích platformách. ()

ondra.p

Opravdu, po jednom z top DC a komiksových filmů vůbec přijde pokračování jako takovejhle shit? WTF? Sorry, ale todle bylo na úrovni Asylum a Shaknada. Nejhorší CGI, co jsem za poslední roky viděl. Přirovnal bych to ke Catwoman s Halle Berry. Ale nejen efekty, ale i debilním dějem. Pascal hrozně přehrával, vypadal, že z toho měl docela prdel. Gadot byla neobvykle špatná, ale člověk jí to odpustí, aspoň se na ní dobře kouká. Jediný, co mě bavilo, poselství o chaosu, v připadě splnění přání všech. Jinak je to opravdu bullshit a DC by mělo hodit všechny, co tenhle film mají na svědomí, do jámy lvové. Hnus. 30%. ()

nedvva

Kromě dua Gadot- Pine ten film nemá nic pořádnýho. Dokonce už i Zimmer vykrádá svoji práci z BvS a WW. A závěr vyšší princip dobra a vykoupení padoucha, skoro připomnělo tolik nenáviděné Martha. ()

Pavlo

WW84 má v sebe všetky neduhy pokračovaní. Prvým dielom bola nastavená latka veľmi vysoko a druhý diel nesiaha predchodcovi ani po kolená. Slabá a nezáživne prebiehajúca zápletka, žiadne, resp. slabé vykresľovanie charakterov postáv, mdlé akčné sekvencie, veľakrát nelogické posúvanie deja a konanie postáv, málo chytrých vtipných vsuviek, atď. Z tohto dielu si zapamätám len úvodnú sekvenciu z ostrova a skvelý soundtrack, ostatné sa vytratí do stratena. Dám však ešte šancu ďalšiemu dielu, ktorý dúfam nepochová celú plánovanú sériu. BTW - poprosím menej feministických záležitostí (napr. chýbajúci meč a štít, držanie sa pri zemi s akčnými scénami, výhradne "srdcové" posúvanie deja, atď.), bo hlavne tie robia z filmu len pocitovú a nelogickú záležitosť - týmto však nechcem nikoho uraziť ;-) . Treba nájsť zlatý stred a seknúť ho mečom. :-) ()

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (viac)

Godzilla vs. Kong je králem box office

Godzilla vs. Kong je králem box office

04.04.2021

Kina se alespoň v zámoří a taky v Číně pomalu ale jistě vrací zpátky k životu. Už nějakou dobu tak bylo jasné, že první větší film, který se v kinech bude promítat, pravděpodobně nasytí poptávku a… (viac)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021

13.03.2021

41. ročník Zlatých malin, každoroční ocenění pro ty nejhorší a nejbizarnější filmy roku, se blíží a pořadatelé nyní oznámili své letošní nominace. Mezi těmi najdeme jak celoročně vysmívané filmy typu… (viac)