Živá a akčná adaptácia animovanej klasiky je vzrušujúcim príbehom o šarmantnom pouličnom zlodejíčkovi Aladinovi, odvážnej a cieľavedomej princeznej Jasmíne a džinovi, ktorý môže byť kľúčom k ich budúcnosti. (Saturn)

Franki69

Ale jo, doporučím...pohádka pro celou rodinu s džinem v lampě pro snílky, s krásnou Jasmínou pro kluky, s hláškujícím Willem Smithem pro všechny, s akčními honičkami jak v bondovkách s Craigem a k tomu samozřejmě řada zviřátek, mezi nimiž vyniká chytrá opička a pěkně zákeřnej papoušek. A přihoďte létající koberec, zlovolného kouzelníka, exotický lokace a neošizenou pohádkovou výpravu. A protože je to Disney, tak se docela často zpívá a složitě efektně tancuje, což všeobecně vždy v pohádkách blbě snáším, ale přežil jsem to až k doporučení...Hledali jste pohádku pro rodinné odpoledne? Tady ji máte. 70% ()

bonovox

Miestami solídne spracovaná hraná verzia klasického animáku, hlavne poteší postava džina v podaní Smitha, ale nemôžem si pomôcť, iritovali ma tu spievané časti, tu to moc nefunguje. ()

oblonskij100

Pro nás rómatické duše, jako by Aladin zahrál na naše srdce. Krásná cigánská princezna(omlouvám se rómská), handsome Aladin a zlý našeptávač s kobrou co blázní Sultánovi Sulejmánovi hlavu. A ta zápletka, neví, že ona taky neví, že on neví, kdo je vlastně ta princess? A pán kobra má tak dobré srdce, že není schopen to vykonat........ Och a ten patetický konec, až jsem zadržoval dech jak toto může jen dopadnout. Mladý romský dobromil si nakonec vzal cikánku. Heuréka.Myslíte, že tento můj koment není koherentní? O tom od začátku šlo:-) ()

Xandruska

Film má jednoducho mrte bavil! Zaujímavá, fascinujúcá pohádka která zabaví jak i malé diváky tak i dospelé, kočky i psy. 4.5*. Bravo! ()

Tomas_PO

Nuž, od Guya Ritchieho sa dalo čakať trochu viac, no aj tak vďaka za jeho rukopis, ktorý sa odrazil na množstve vtípkov a to najmä vďaka výbornému Willovi Smithovi. Škoda, že sa film pokúša o mix všetkého možného, pôsobí to trochu násilne. Aj romantika, aj dobrodružné, aj muzikál, aj Bollywood... Najmä muzikálové časti sú podpriemerné, spevácke výkony na hrane počúvateľnosti, no našťastie ich nie je veľa, ako aj Bollywoodskych tancovačiek. Pohodová rozprávka, no očakávanie pri sile mena Aladin a spojení Willa Smitha a Guya Ritchieho bolo trošku väčšie ako realita. ()

JokerBaby

Dobrodružný, Fantasy , Romantický Muzikál áno presne toto môžete očakávať od tohto veľmi pekného a farebne zladeného filmu - rozprávky o ALADINOVI. O mládencovi ktorý sa zaľúbi do princeznej a hľadá spôsob ako si ju získať. V Jaskyni sa zoznámi s veľkým a všemocným DŽINOM ktorého hraje vždy usmiaty a vtipný Will Smith , ktorého poznáme napríklad z filmov Muži v čiernom. Či sa mu podarí spolu s pomocníkom veľkým a všemocným Džinom získať si srdce princezny sa dozviete v tomto úžasnom filme. ()

Scaevola

Takže když má snědý chlapec z ulice modrého/černého otroka a na konci mu velkoryse věnuje svobodu, tak to nevadí? A když by byl běloch... tak to raději necháme stranou. O nic totiž nejde, protože G. Ritchie prostě dostal spoustu peněz na to, aby si natočil pestrobarevnou, trapně velkohubou bollywoodskou pohádku s pečlivou choreografií. Avšak pod tunami konfet, jiskřiček a nabubřelých vtipů tam kdesi dole pořád dýmá klasický příběh o nebojácném klukovi a jeho vyvolené princezně, takže úplná katastrofa to vlastně nebyla, a navíc Jasmína byla ve vší své umanutosti jednoduše okouzlující. ()

Fuksinka

Určitě jsem ovlivněná příšernou verzi českého dabingu. Písničky jsou nudné, nikam dej neposouvají a v češtině nejvíc i mizerně zaszpívané. Kulisy laciné. Celkově to mělo pár zábavných momentů a Willa Smithe. Jako kulisa dobrý, jako film slabý. ()

nanamarak1

Žádná hitovka to není, ale Smith jako džin hodí několik dobrých hlášek (navíc je dost dobře nadabovanej Gondíkem). Bohužel, co se týče písní, tak tu máme jednu mírně nadprůměrnou, jednu průměrnou a ty ostatní jsou naprosto nezajímavý. 50% ()

HennessyVSOP

Sice si Aladina nepredstavuju jako typka z Bangalore a Jasmina v indickem podani obklopena Turky taky uplne nesedi, nicmene jako celek to prekvapilo. Vizualne dobre, Will excelentni, dejove klasika. Zafungoval i humor. ()

Radek273

Není to poprvé, co zde taková myšlenka zazní, ale .. Proč? Proč se všechny disneyovky musí přetáčet do hrané podoby?! To se opravdu ta ždímačka peněz nikdy nezastaví? Není už konečně někde hranice? Ano, Will Smith hraje dobře, má na to koneckonců i dobrou postavu, ovšem .. všechno působí tak zbytečně! Absolutně nemůže být pochyb, že se herci při natáčení dobře bavili, užívali si to a "těšili se na každý den na place", nicméně je otázkou, zda se má "tohle" stát cílem filmu. Vlastně jednou z opravdu mála pozitivních novinek, je zařazení nové postavy jménem Dalia (Nasim Pedrad), která se Smithem vše tak nějak komikou zachránila a bez problémů tím oba zastínili ústřední pár. Každopádně výsledkem je další snímek tzv. navíc! ()

PTuranyi

Vizuálne nádherná, pestrofarebná rozprávka. Neokukaný hlavný predstavitelia. Teda až na Willa Smitha ktorý to ale zvláda veľmi dobre. Trocha príliš sa zasa tlačí na spev a tanec až je z toho vidieť Bollywood. Inak všetko prebieha tak ako má. ()

soukyd33

Až na ten zpěv to bylo super, a bavilo se celé kino. 😁 Will Smith jako džin je super, a dokonale mu to sedlo. Na začátku než se džin objeví je nuda, ale s ním je pak super zábava. Počítačové efekty jsou super. Herečka Jasmíny (Naomi Scott) je zde vážně nádherná. 👍😊 Doporučuji. Poznámka: Myslím že může být i pokračování. Poznámka: Zajímalo by mě, zda si džin ponechal své kouzelné schopnosti. 🤔 Opět je to něco nového. Kino Olympia Plzeň 3D. Hvězdiček 5 ()

maneki_neko

Skvěle typově vybraní herci, nádherně upravené písně v moderním kabátku, super CGI efekty, trefný humor a úžasná práce s kamerou. Prostě pecka! Nechápu ten přehršel absurdních hejtů typu ''Není tam Robin Williams, takže je to trash.'' Samozřejmě, že tam nemůže být, když je to mrtvola. Will Smith to pojal po svém, což mě velmi potěšilo. Kdyby si tady Will hrál na Williamsova Džina, tak by hateři zase řekli, že je to fake. Animák a hraný film je prostě lepší nesrovnávat, páč doba se hold mění a je potřeba brát v potaz, že když animák běžel v kinech někdy na začátku devadesátek, tak se logicky musí po tolika letech využít trochu té moderní technologie a nového humoru, který dokáže nadchnout poněkud nevděčnou mentalitu některých dnešních lidí. Velkou výhodou téhle verze je taky to, že si zde scénáristé fakt dobře poradili s bližším vysvětlením toho, proč se z Jafara stal takový hajzl a taky zde velmi dobře zdůraznili důvod, proč se z Jasmíny stala natolik emancipovaná princezna, aby si ve své době byla schopná dupnout při výběru manžela. Za mě ***** ()

bigmatko

animovaný Aladin patrí medzi vizuálne najkrajšie Dysneiovky a jeho hraná verzia dotiahla vizuuálnu stránku opäť o kúsok ďalej. Na Willa som sa veľmi tešil a z jeho džina som sklamaný nebol. Jasmína je tiež pekná ale Aladina trocha netrafili ale na celkovom výraze to nič nepokazilo. čo však mimoriadne pokazilo dojem z celého filmu bol DABING!!! to bola učebnicová ukážka ako sa dá zabiť film. dobre pre deti to pochopím že musí byť aj dabovaná verzia. ale prečo nedali do kín aj originál s titulkami to nepochopím. Dabovať Dysneyho muzikál a ešte k tomu keď sa v ňom pomaly viac spieva ako hovorí tak to je hriech. Pekný film. klasický atmosféra Dysney ale dabing to zatĺkol do truhly. ()

Gerity

velké překvapení, i když jsem zastáncem kreslených pohádek, tak z aladina mám příjemný pocit, super zážitek, můžu jen doporučit ()

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Pokračování Cruelly už je na cestě

Pokračování Cruelly už je na cestě

06.06.2021

Studio Disney v poslední době rozhodně neotálí. Nová Cruella, jež vypráví o zrodu excentrické záporačky ze 101 dalmatinů, se totiž pomalu ještě ani nestihla ohřát v kinech ani na streamovací službě,… (viac)