Živá a akčná adaptácia animovanej klasiky je vzrušujúcim príbehom o šarmantnom pouličnom zlodejíčkovi Aladinovi, odvážnej a cieľavedomej princeznej Jasmíne a džinovi, ktorý môže byť kľúčom k ich budúcnosti. (Saturn)

johnywalker

Will novému Aladdinovi dává šťávu a žene ho dopředu jak jen může. Původně se mi do tohohle filmíku vůbec nechtělo, ale nakonec mě překvapilo, jak se mi ve výsledku líbil. Nehodlám porovnávat s původním animákem, jelikož ten si už vůbec nepamatuju, ale řekl bych, že jde o úctyhodného nástupce, kterého by si rodiny s dětmi nebo nenároční diváci neměli určitě nechat ujít. ()

helloween93

Nadprůměrná hraná verze staré Disney klasiky, za kterou sice o parník zaostává, hlavně atmosférou (strašidelná cave of wonders v animáku a tady rutinní jeskyně, ďábelštější Jafar). Starší verze je rovněž vtipnější a Robin je o chloupek lepší než Will Smith. Příběh je až na pár detailů skoro identický. Pravdou je, že rukopis Ritchieho je pryč a v podstatě vytvořil pásový mainstreamový Disney produkt s kvalitním a léty prověřeným a provařeným příběhem opřený o dobrý scénář a casting. Jen tomu prostě chybí ta atmosféra a kouzlo originálu. Disney si Aladina kasovně pohlídalo a ten pohodlně dokráčel k titulu třetího miliardového filmu Myšáka v roce 2019. A to měly ještě přijít Toy Story, Lion King a Frozen 2. 4* ()

animario

CG pohádková limonáda pro děti od 12-ti let níž. Dvě a půl hodiny líbivých obrázků podle šablony,kde doláče čouhaj z každý scény,ale ukazatel zábavy se celou stopáž drží v jedný stejný průměrný linii,protože se sází jen na vizuál,tanečky a tralala-la pasáže. Největší problém je absence humoru (takovýho toho vtipnýho,u kterýho se fakt zasmějete,co má většina dnešních animáčů),ten jedinej to mohl zachránit.Až si bude Ritchie příště zas leštit lampu,kéž by si přál natočit zábavnej film.. ()

geek.ondra

Ritchie je pro mě zvláštní tvůrce. Jeho styl dokáže ozvláštnit každý jeho projekt a dát jim duši. Ať už se jedná o detektivní klasiku přeměněnou v akční blockbuster v podobě dvou Sherlockovských filmů nebo klasickou legendu přeměněnou v epické fantasy v podobě Krále Artuše. Ritchie i tentokrát nenechal nic náhodě a z Aladina udělal plně funkční a velkolepý fantasy flák se spoustou atrakcí a s božím Smithem. Samozřejmě že je to opět přepis animaku ale tentokrát taky s troškou tvůrčí vize. Blockbuster roku! 8/10 ()

radaza

Guy Ritchie? To si dělá srandu. Naprosto zbytečný film, který pokulhává míle za kreslenou předlohou. 2 hvězdičky pouz eza to, že až ho uvidí naši "národovci" tak ho dají do klatby. ()

Cinematrix

Ve filmu se dost zpívá, což je vopruz, kterej bych od Guye Ritchieho nečekal. Aladina kupříkladu hned na začátku honí za krádež náramku arabská městská policie a ten blb si u toho zpívá nějaký kraviny o těžkém životě nezaměstnaného čórkaře, takže napětí šlo okamžitě do háje. Naštěstí to dost zachraňuje Will Smith, kterej jako jedinej zpívá jenom trochu, protože místo toho vymejšlí jednu parádní ptákovinu za druhou. Jinak celkově šlo o nádherně zpracovanou výpravnou pohádku, která si čtyři hvězdy rozhodně zaslouží. ()

tomik99

Ten, kdo se narodil v 90. letech, tak na tom vyrůstal, proto asi tento film pro něj bude znamenat daleko více než pro ostatní. Pamatuju si ty doby, kdy jsem měl Aladina na staré VHS a koukal na něj každý týden. Je to klasická pohádka se vším všudy, ale já prakticky nemám co vytknout. Právě proto, že to byl ten krásný návrat do dětství. Jenže ono vlastně ani řemeslně není co vytknout. Od první minuty jsem se bavil a nezaznamenal jsem ani jednu slabší pasáž filmu. Snímek je naprosto vyvážený a rovnoměrný, má svůj začátek, prostředek a konec. Vše funguje na jedničku. Naomi Scott je ta nejhezčí princezna s krásným hlasem, Will Smith je jako džin super a krade si většinu scén pro sebe. Příběh je krásně pohádkový, dobře se na to kouká. Pokud Disney hodlá dělat remaky starých pohádek a bude to v takovém duchu, rád u toho budu. ()

Haide

Neskutečně super. Snad poprvé se mi líbila originální píseň přidaná do staršího filmu/muzikálu. Moc chválím změnu, kterou provedli s charakterem Jasmíny - konečně to není jenom další hloupá princezna. Nicméně myslím, že by bylo potřeba změnit název filmu. Aladin je vedle Jasmíny v podstatě vedlejší postava. :D ()

Kingjiri

Předesílám, že fakt nejsem cílovka, takže moje hodnocení berte s velkou rezervou. Projekci jsem dal jen kvůli Willu Smithovi v jedný z hlavních rolí, s čimž jsem byl spokojenej. Pak jsem se ještě párkrát trochu zasmál, objevil velice souložitelnou Naomi Scott ... a to je tak všechno. Kýčovitý kulisy mě nedokázaly oslovit a písníčky mi často lezly na nervy (fakt jich nebylo málo). Projekce nebolela (aspoň ne tak, jak jsem čekal), ale já si opět potvrdil, že pohádky zkrátka nejsou nic pro mě, ať jsou sebelíp nakroucený, dvě silnější hvězdy. ()

HenryIvan

Táto hraná adaptácia sa z môjho pohľadu podarila. Možno aj preto, lebo nemám animovanú verziu vôbec nakukanú. Ani neviem či som ju niekedy celú videl. Guy Ritchie sa toho ujal sebe vlastným spôsobom a dal tomu zaujímavý šat. Robin Williams by asi bol na Willa hrdý. Zvládol to nanajvýš obstojne. ()

Jakubik

Přiznám se, že do tohohle filmu jsem šel s předsudky, že se jedná o průšvih. Jednak jsem se bál, jaký úlet v podání Guye mě zase čeká a druhak ty srandovní memy co oblétly internet při vydání traileru ve mně moc optimismu také nevzbudili. V podstatě až na Willa se mi obsazení prostě nelíbilo, a hlavně u postavy Jafara. Ten byl totálně mimo. Jinak se jedná o příjemnou hranou pohádku, která baví a nenudí. Nic převratného bych ani neočekával… ()

Torgal

Dominancia Disneyho na poli trikových veľkofilmov pre celú rodinu začína byť už trochu desivá, ale pokiaľ bude aj naďalej točiť takéto filmy, nedá sa jej čudovať. Aladin totiž funguje (s ohľadom na rozpačité trailery) až nečakane dobre. Obsadenie hlavných postáv je trefa do čierneho, pričom exceluje hlavne Will Smith v roli džina, ale aj Aladin a Jasmína sú vybraný typovo veľmi dobre. Na druhej strane Jaffar je vyložene slabý a nevýrazný. Spievankovo mi oproti animovanému originálu vadilo len málo, hoci nové songy sú citeľne slabšie ako pôvodná hudba. Prvej polovici filmu toho môžem vytknúť len málo, no s blížiacim sa koncom začína haprovať tempo a filmu viditeľne dochádza dych. 7+/10 PS: Ritchieho z filmu prakticky necítiť. ()

pepa3rd

Teda, já fakt čekal průšvih a nakonec sem se ještě skvěle bavil. Je to bláznivé jako originál, ale současně ne tak ulítlé, aby to v hrané verzi bylo neuvěřitelné nebo dokonce trapné. Všeho je tak akorát včetně pisniček a povedených hudebních čísel. Přidejte k tomu skvěle vybrané herce a já dávám bez váhání 80 %. ()

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Pokračování Cruelly už je na cestě

Pokračování Cruelly už je na cestě

06.06.2021

Studio Disney v poslední době rozhodně neotálí. Nová Cruella, jež vypráví o zrodu excentrické záporačky ze 101 dalmatinů, se totiž pomalu ještě ani nestihla ohřát v kinech ani na streamovací službě,… (viac)