Veronika

(festivalový názov)
  • Španielsko Verónica (viac)

Skutočný príbeh o študentke cirkevnej školy v Madride, ktorá sa kvôli pracovnej vyťaženosti matky neustále musí starať o trojicu mladších súrodencov. Keď počas dňa zatmenia slnka, v roku 1991, spolu s dvomi spolužiačkami, podnikne nevinnú zábavku so špiritistickou tabuľkou "Ouija", ani v najhoršom sne by dievča nenapadlo, aký to bude mať dopad. V ohrození života temnými silami sa ocitá nie len ona samotná, ale i jej mladší súrodenci .. (*CARNIFEX*)

Flopik

Ja som hrozne sklamaný.Myslel som si Že to bude poriadna ducharina no a dostal som slabší priemer.Duch alebo čo to bolo nie je vôbec strašidelný a vlastne sa ani nevyskytuje.Ľakačky tak isto nulové.No a koniec bol úplne nudný.Pre mňa 2* a veľké sklamanie.Aspoň herci sympatický aj keď boli strašne uvrieskaní. ()

cskomando

Paco Plaza a jeho slabší méně povedený a zdařilý kousek. Pokud čekáte brutální nářez 4dílného filmu Rec, tak se bohužel nedočkáte. Přitom Ticho, tma, osamělý byt.. to všechno mohlo hrát na divákovo duchařské choutky, ale nevyužilo se prakticky nic. ()

Hernycztek

Španělé umí rozhodně lepší díla. Tohle je jen další nepovedená hra s Ouijou. Mimo hlavní postavu Veronicy to má příšerný casting nesympatických a otravných děcek. Natočené je to krásně, ale já se chci u takovýhle hororů bát, ne obdivovat interiéry. Téměř žádná lekačka nefunguje, atmosféry jsem taky moc nenašel. Pro nenáročného diváka a fanouška žánru to bude dostačující, ale já už jsem na tohle moc zhýčkanej moderními duchařinami. Několikrát jsem film posouval, abych se dočkal konce, ale ani tam nepřišlo žádné překvapení, takže bohužel. ()

lardko

Nikdy dřív jsem neviděl Sandru Escacena v ničem hrát , ani jsem o ni nikdy neslyšel , ale musím říct že s tou její roztomilou tvářičkou , a pěkným španělským hláskem mě provedla filmem dokonale. Žádný hektolitry krve ani pořádný lekačky ve filmu nejsou , ale to mi vůbec nevadilo protože VERÓNICA je film u kterého jsem se zabral do příběhu a nepustilo mě to až do konce. U mě naprostá dokonalost a byl jsem nad míru spokojen. ()

figliar

Klasická satanistická duchárčina, ktorých je za posledné roky neúrekom. Španielsky pôvod priniesol trochu spestrenia, v porovnaní s americkou filmografiou, ale aj tak sa nejedná o nič lepšie ako priemer. Paco Plaza si svoj vrchol odbil pri prvom diely REC. ()

Eluin

V zásadě velmi dobře natočený španělský "duchařský" horor, který má výbornou atmosféru, nicméně jej trochu sráží absence "něčeho zajímavějšího" ve scénáři. Přesto mi ale španělská produkce v tomto žánru přijde o dost lepší než to, co se objevuje ze zámoří. ()

Romi1010

V žánri nič nové, avšak film sa úspešne vyhol niekoľkým klišé vďaka chýbaniu exorcizmu, detský hrdinovia to zvládli v pohode. Veľmi mi vadila hudba, ktorá sa čiastočne snažila vnuknúť atmosféru 80tych-90tych rokov ako v IT, alebo Stranger things, avšak tu atmosféra tak nesršala zo samotného filmu a časť soundtracku úplne minula, ako keby bola k inému filmu. Potešili mimo žánrové prvky a trošku urazil vzhľad samotneho démona. Nie je to vec na opakované pozretie avšak neurazí a preto 60% -3*. ()

Katcat

Já si nemůžu pomoct, ale jsem teda pekelně zklamaná. Kdo jiný už má natočit dobrý mystery-horror kousek, když ne Španělé, kteří na to mají vlohy. Tohle bylo úplně o ničem. Hysterická puberťačka, co ji posedlo bůh ví co, bůh ví proč, protože seance byla fakt rychlá a trapná, ochraňuje sourozence, protože to je první démon, co posedne člověka proto, aby mohl ubližovat někomu jinému. Katastrofa. A ten debilní konec, to je úplně jiná liga. Jako těžký průměr. ()

KUFI

Prej nejstrasidelnejsi film ever lol.. kdyby mi bylo deset a nevidel sem nic jinyho tak mozna. Nejzajimavejsi na tomhle stezi prumernym filmu je fakt, ze jde o jedinej pripad v historii spanelska, kdy policie zanesla do hlaseni o pripadu, ze byly svedky nadprirozenych jevu (viz. Vallecas case). Behem sceny s vyvolavanim se mi vybavilo, jak sme asi ve dvanacti letech za pomoci Satansky bible od LaVeye vyvolavaly na pude jedny opusteny stodoly satana. Do dneska mi nejde do hlavy jak je mozny, ze sme to tam nepodpalily svickama. ()

TheSompeque

Jestli si chcete dát drinking game na každé filmové klišé v hororech, pusťte si tenhle film. Absolutně ničím nezajímavý horor, který možná nějaké nováčky v žánru oslní, ale kdo jich viděl už víc, tak tu nenajde nic nového. ()

FeriusParfax

Děsivý duchařský horor podle skutečnosti splnil svoji úlohu na výbornou. Atmosféra byla tajemná a děsivá. Veronica hrála svoji roli dost dobře a její výrazy při choutkách někoho si zavraždit byly hrozivé. Celkově bylo herecké obsazení extrémně sympatické. Veronica a její sourozenci se mi moc líbili, a i za tu chvíli mi přirostli k srdci, takže mi jejich osud nebyl lhostejný. Jediné, co bych vytkla jsou démoni, které Veronica vídala. Ti nenaháněli ani zbla hrůzy. Celé to bylo totiž postaveno na tajemnu a nadpřirozenu. Po filmu jsem byla vážně připosraná. Tečku za tím udělal přítel, který zřejmě nepochopil, jak moc mám nahnáno. ()

NorseSword24

Tiež som počul o reči o jednom z "najstrašidelnejších?!" filmov, alebo také dačo. Až na finále a scény, kde sa buduje to hlavné zlo to je skôr najviac nudný generický horor. ()

Shanen29

Ale ano,celkem dobře zfilmovaný příběh dle pravdivé předlohy,ikdyž už to tu několikrát bylo a záleží pouze na tom,jak je to režisérsky zvládnuté a výběrem herců konče.Paco Plaza to tentokrát trefil velmi dobře. ()

ANTYCHRYST

Příjemné duchařské překvapení ze Španělska.. O to více zajímavé ..že to je inspirováno skutečnou událostí.. Hlavní hrdinka pohledná mladá španělka si zahrává s čím by neměla.. Toho chlapečka šilhajiciho mě bylo líto...a úplně nejvíce mě srala ta matka .. která Všechno nechala na nejstarší dceři.. atmosféra dobrá..ale co se opravdu nepovedlo.. byla hudba...no tvl..jak kdybych koukal na film ze šedesátých let!! Vůbec se to nehodilo k tomu filmu...když by se napětí dalo krájet...tak k tomu hrál ten zvukový hnus... 70% ze začátku roku rozhodně lepší kousek. ()

Knor

Čistej průměr. Pár lekaček a místy slušnou amosféru přebily nudný pasáže a nesympatický obsazení. Nic originálního, ale jednou se na to podívat dá. ()

Ondrejoslav.

Veronika je španělský atmosferický horor. Hlavní postavou je mladá Veronika, která se s kamarády snaží pomocí Ouija Board spojit s jejím zesnulým tátou. Místo táty se však dostane do kontaktu s něčím daleko nebezpečnějším, co může ohrozit jak jí, tak celou její rodinu. I přes ne tolik originální příběh, se filmu podařilo vystoupit z řad průměrných hororů, kde si hloupí puberťáci hrají s Ouija Boardem a to hlavně díky dvoum věcem. První věc je, že údajně v archivu španělské policie tento případ vážně existuje, což filmu přidává na reálnosti a děsivosti. Druhou věcí je excelentní práce režiséra, který se postaral o neuvěřitelnou atmosféru a obohatil film o mnoho výborných až uměleckých záběrů. Veronika je skvěle natočené hororové drama podle skutečné události, které vám nenažene hrůzu jumpscary, ale temnou atmosférou, což většina dnešních hororů nedokáže. ()