Malým mestečkom Devil's Gate otrasie záhadné zmiznutie matky so synom. Hlavným podozrivým je manžel a otec Jackson Pritchard (Milo Ventimiglia), ktorého obyvatelia obviňujú hlavne preto, že sa jeho správanie v poslednej dobe výrazne zmenilo. Keď do mesta prichádza agentka FBI Daria (Amanda Schull), začína sa pátranie, ktoré so sebou prinesie šokujúce odhalenia. (Marceloo)

kingik

Zajímavě prezentované momenty přebíjí chudokrevná a roztříštěná režie. Clay Staub se doposud představil jen na postu asistenta režie a nemálo bylo znát, že ho z jeho "posluhování" slavnějším režisérům uchvátila práce na předělávce proslulého titulu "Věc". A něco takového se posléze jal natočit ve svém režijním debutu. Sezval pestrou skvadru herců, co nějaký ten ("béčkový") kredit mají a dokáží se s mimozemským (pa)tvorem patřičně konfrontovat. Střevíčky Amandy Schull jsou od její nejslavnější taneční role pořádně prošlápnuté, takže po sedmnácti letech mění plápolavou dívčí romantiku za seriozně udivené pohledy ženy oděné do větrovky zvláštní agentky FBI, co má už věk na to ztvárnit podobné charaktery. Ještě větší hereckou personou v titulcích než je Amanda Schull je Milo Ventimiglia, kolem jehož kontroverzní a nábožensky orientované postavy je děj nahuštěn. Zbytek osádky má v podstatě jen doplňkový ráz, jmenovitě Shawn Ashmore coby zástupce šerifa, Bridget Regan coby nezvěstná žena a zejména poněkud překvapivě angažovaný Jonathan Frakes, co měl patrně udržet auru toho, že projekt pomýšlel na proniknutí do vyšší ligy. Ne, můžete být klidní, zůstalo jen u ambic, prostředky být "áčkovým" počinem se nepodařilo vykřesat. Přesto je dost zajímavé sledovat, jak si režisér dával záležet, aby jeho tvůrčí počínání bylo bráno za inteligentní a tvůrčím způsobem (konkurence) schopné. Býval by lépe udělal, kdyby celý projekt p(r)osadil do seriálové tvorby, neb v tv formátu by se vše režijně ideálně spárovalo a nevynikly by technické a trikové nedostatky v podobě chybějících financí. Nepěkný filtr potlačuje barevné spektrum, mimozemská stvoření mají limit, kdy se mohou zjevit na scéně, a "blýskavé" sekvence vyloženě lezou na nervy. Atmosféricky to má svá silná místa, ale úplně se nedaří udržet hustotu napětí vždy a za všech okolností. Na své si nepřijdou vyznavači gore, přece jen jedna scéna takového zaměření nezpůsobí divákům patřičné namlsání. Najdou se i dějové zvraty, zajímavé vystavění je staví do neotřelého tvůrčího světla. Na scénáři vadilo, že stvoření mají vysokou inteligenci, prostě tak na mě nepůsobila. Odlehlá farma v zapadákově a její suterénní oblast jsou kvalitním dějištěm, ne až tak zkušený režisér ale až příliš inklinoval k ambicím, které ve výsledku realizovat a naplnit nedokázal. 6/10 ()

ricci.s

Ďalšia mimozemská zlátanina, ktorá by sa dala bez problémov skrátiť aj o pol hodiny, keďže väčšinu stopáže zaberala nezaujímavá konverzačka hlavných postáv na odľahlej farme. Neviem, nesadol mi tento Devil's Gate, po prvé nie som ani veľkým nadšencom takýchto hororov, po druhé boli triky na úrovni minulého storočia a po tretie som tam našiel maximálne jednu podarenú gorescénku za celý film, čo je fakt málo. Úvod ešte vyzeral celkom zaujímavo, zvyšok bolo len mlátenie prázdnej slamy. Vzhľad tých "padlých anjelov" bol ledva priemerný (zlaté Akty X), väčšinou ani veľmi neútočili, hlavne že bleskov a blikajúcich, oslepujúcich svetiel si divák užije dostatok. Rovnako netuším, kde tam bola tá "hustá atmosféra", ale možno mi len niečo uniklo. Vlastne len voči hercom nemám vážnejšie výhrady. ()

Marceloo

Malým mestečkom Devil's Gate otrasie záhadné zmiznutie matky so synom. Hlavným podozrivým je manžel a otec Jackson Pritchard (Milo Ventimiglia), ktorého obyvatelia obviňujú hlavne preto, že sa jeho správanie v poslednej dobe výrazne zmenilo. Keď do mesta prichádza agentka FBI Daria (Amanda Schull), začína sa pátranie po príčine zmiznutia dvoch osôb, ktoré so sebou prinesie šokujúce odhalenia. - Na tento horor som sa dlho tešil, pretože som ho išiel pozerať už 7.7., ale vysvitlo, že niekto pridal na internet akýsi amatérsky film s totožným názvom, takže som sa dočkal nepríjemného sklamania. To ale dnes upadne do zabudnutia, pretože ma tento subžáner nesmierne baví a mám preň obrovskú slabosť. Je výrazne vidieť, že režisér sa popri práci ako pomocný režisér pri luxusných hororoch Dawn of the Dead a The Thing učil od tých najlepších a dosť toho pochytil. Atmosféra bola hustá, velmi sa mi páčil môj oblúbený Javier Botet aka najlepší digitálny efekt Hollywoodu a kostýmy záporákov. Čo ma ale prekvapilo najviac, bol velmi podarený a inteligentne napísaný scenár, ktorý vytvoril pútavú mytológiu. Nedostatkami boli pre mňa len nepodarené digitálne efekty, ktoré ale boli potrebné, a občasné velmi nerozvážne konanie postáv. Inak som ale nadmieru spokojný a dúfam, že tento rok bude u IFC Midnight aspoň taký zaujímavý, ako ten minulý. + Javier Botet + herec z Static, Horrified a The Whispers + herec z Wrong Turn 4, Joy Ride 3 a The Exorcism of Molly Hartley ()

George Stobbart

Milo Ventimiglia sa nám ocitol na dne lacnej filmovej žumpy, kde si neváhal zahrať paranoidného burana, ktorému na farmu príde nazerať oplašený miestny fízlik so špeciálne vycvičenou husou z Quantica Headquarters Special Forces Cool Operations, aby mu tam našli v klietke mimozemšťana. Alebo zbitého sedliaka s mozgovým nádorom; nebolo to celkom jasné, podľa mňa to režisér schválne & geniálne nechal na premýšľanie diváka! A aby to nebol grc iba obsahový, užije si divák grc aj vizuálny; keďže je to z nejakého umeleckého dôvodu celé prejebané neuveriteľným filtrom, vďaka ktorému tu okrem šedo-sivej moc farby nevidieť. Zrejme tým chceli zakryť tie nepodarené efekty, no nepodarilo sa. V ankete „Či rok 2018 bude tým najhorším rokom pre horory?“ by som nad odpoveďou premýšľať nemusel. ()

*CARNIFEX*

Nemôžem si pomôcť, no mne to rozhodne neprišlo zas tak špatné. Po úvodnej scéne, som si myslel, že mám dočinenia s nejakou "bezhlavou" vyvraždovačkou. Lenže nakoniec sa z toho vykľula "ufónčina", ktorá potešila najmä formou kamery, či snahou tvorcov o budovanie hutnej atmosféry. Preto potešili najmä pasáže zo suterénu, kedy sa vďaka "pa-zvukom", dala doslova krájať, a tak je obrovská škoda, že až na jednu výbornú gore scénu, "Devil´s Gate" skrátka nič naviac neponúkol. Vzhľadom k tunajším názorom som to čakal horšie, no teraz som akýsi zmätený ... ()

darkrobyk

Výborný horor, ale asi ne pro každého. Když zmizí Maria se synem Jonahem, je místní šerif přesvědčen, že se prostě sbalili a utekli. To se ale nezdá agentce Darii, a tak přijede zmizení prošetřit. Přesvědčí zástupce šerifa Colta a vydají se na farmu znovu se přeptat jejího muže Jacksona. Tak prý je unesl démon! Tedy anděl. Vlastně démoni byli původně andělé. No, to mělo asi platit na Lucifera a jeho armádu, když byli svrženi na zem. A tak v očekávání jakéhosi satanského hororu najednou zjistíte, že všechno bude ještě zcela jinak. Syrové, bezvýchodné, s neutěšeným vizuálem ve studených barvách. Záběry krajiny temně poetické. Nevzpomínám si, kdy jsem viděl pohromadě tolik sečných a bodných nástrojů, nářadí a zbraní. Když se objeví chapadélka, napadne jednoho Věc. Že se člověk chytí do želez nohou, to není výjimečné, že se chytí celý, to už tak běžné není. Roztržení hrudi efektní. Tísnivá atmosféra se vine celým filmem a já byl nadmíru spokojen. ()

pornogrind

Tak první řadě je asi lepší o snímku vědět co nejmíň(takže pokud jste neviděli nečtěte dál) a pak je tu možnost, že vás možná překvapí jakým směrem se film bude vyvíjet. Obsah filmu jsem sice kdysi četl(něčím mě film zaujmout musel) komentáře zdejších uživatelů nikoliv. Je to ale už nějakej pátek co mám film  počítači takže jsem moc nevěděl do čeho jdu. Devil's Gate se zpočátku tváří spíš jako krimi thriller kde se budou vyšetřovat vraždy. Nakonec se z toho ale vyklubal Sci-Fi horor kam zavítají i šmejdi z vesmíru. Asi nic extra ale za ten konec ty 3slabší hvězdy dám. ()

SeBig odpad!

Další lidl mršina seplácaná za jedno odpoledne natočený na poli..to že na konci vykoukne vampirskej ejlijen mě už jako nijak neohromí. ()

honajz

Objektivně za tři hvězdy, ale protože tam hraje Jonathan Frakes - sice jen krátce, ale hraje -, tak dám čtvrtou. Film poněkud mate tělem, protože začne jako standardní FBI story a překlopí se (ale v podstatě naprosto logicky) do sci-fi hororu se survival stopami. Je to natočené lacině a to téma je profláklé jak reklamy s alzákem, ale tady jde o to, jak k tématu autoři přistoupili, a mně se jejich přístup líbí. Hluchých míst je tam sice povícero, ale přece jen film směřuje stále kupředu, odhalení a twisty přicházejí jeden po druhém a stupňují napětí, je to poměrně dobře zahrané (i když zpočátku mi agentka FBI, která je veganka a od chlapa si nenechá ani podržet dveře od auta, lezla na nervy) a v podstatě i ta myšlenka „sklizně“ po sto letech je v tomto kontextu neotřelá. Plus skutečnost, že kdybychom se s něčím podobným setkali, zavřou nás do blázince a všechna naše tvrzení budou jak čmáranice v dětském notýsku. ()

ARI50

Zajimavý nápad na film, prostředi filmu výborné herci normal bouře dobrá. Ale přistě bych si představoval radši vraždici rodinu na takové farmě ale změna musí byt. ()

JASON_X

Ponurých divnofilmů o "setkání třetího druhu" je fůra a já jich určitě viděl jen zlomek, ale tenhle považuju za hodně povedený a částečně určitě srovnatelný třeba s peckami jako The Thing, Species, nebo s jistými díly X-Files. Jedná se samozřejmě o stoprocentní čistokrevné béčko s béčkovým příběhem i béčkovou logikou, což ovšem (samozřejmě) vnímám jako plus! I audiovizuálně jde o silný nadprůměr - skvělá kamera, skvělé obrazy, skvělá zvuková stopa, dobří herci (tedy aspoň ti mužští) a hezky udělaní emzáčtí slizouni. No, podle jejich neohrabané fyziognomie i animálních projevů sice moc nechápu, jak by tahle rasa byla schopná stvořit teleportační portály, vyspělou biotechnologii a podobný vyfikundace, ale kdo by to řešil, když je to "jen" relaxační béčko, že jo. ()

Morholt

No než se objevili emzáci, tak to docela šlo, ale pak se do toho Staub nějak zamotal a už se mu nepodařilo najít ten správný konec provázku. Pokud jde o vzhled samotných ufounů, tak jeden z nich byl docela fajn a jeho konflikt s místním policistou byl asi vrcholem celého filmu. Ale jinak žádná hitparáda. O to víc mě překvapilo obsazení. Copak Ashmore, ten se občas v nějaké žumpě objeví a Amanda Schull na tom není o mnoho lépe, ale Ventimigliova přítomnost mě docela překvapila. 35% ()

JohnCZ

Příjemné překvápko, které začne jako temná krimi a končí... hele, lepší o filmu vůbec nic nečíst a nechat se překvapit. Je to kanadské béčko s pár zajímavými nápady, které bych rád viděl rozvedené v něčem s lepším budgetem a dotaženějším scénářem. Film se inspiruje jistými výňatky z Bible a hned jsem si vzpomněl díky tomu na jednu super minisérii, která je však propracovanější a vypointovanější. Slabší čtyřhvězdí uděluji především za super temnou atmosféru, se kterou tvůrci umí slušně pracovat a s ohledem na budget fajn vizuál. Seriálové fandy potěší i známé tváře v hlavních rolích. Zasloužilo by si to tady klidně tak o 10 % víc. ()

ben666

Za mě odřené béčko s dobrou atmosférou , efekty a slušně vypadající vetřelci. I příběh zaujal ( nebyl tak jednotvárnej , jak u tohohole typu filmu bývá zvykem ) , já se nenudil. ()

j.bena

A mám tady další podhodnocený vcelku koukatelný horor, za mě hvězdička navíc kvůli tomu hodnocení. Co dodat? Napětí bylo, film měl hlavu a patu, a konec se taky vydařil. Občas to zavanulo lacinou kamerou a efekty, ale jsem spokojená.... ()

honajz2

SPOILERY Ale jo, není to špatné. Sice dojde na nelogičnosti, ve scénáři jsou hluchá místa a chvílemi mi to přišlo zmatené, ale jinak je to napínavé, má to atmosféru a dívá se na to dobře, takže proč ne. Navíc ten základ zápletky je napsaný poměrně inteligentně a co se mi hodně líbilo bylo to, že tady je vymyšlené, o co těm mimozemšťanům jde apod. To mě hodně mile překvapilo, většina sci-fi hororů s tématikou mimozemšťanů se na nějaké vysvětlení jejich chování zvysoka vykašle a u found footage hororů je to pak ještě horší (ačkoli tu je jedna obrovská výjimka - The Gracefield Incident), tak tady to režisér vymyslel poměrně dobře a za to jsem rád. A ani ty postavy nejsou špatné, Prtichard mi strašně připomněl Simona z filmu Všichni bohové nebes (což není zrovna známka kladné postavy, ale pochvala to je) a tomu policistovi jsem celkem fandil, jenom škoda, že to pak chudák schytal. Víc jak lepší 3* nedám, ale povedené to je. ()

bourec

Ani nevim,za co ta jedna hvězdice.je to neskutečná slátanina,která snad nějakym způsobem fungovala první půlhoďku,aby se to pak svezlo do totální hovadiny.20%. ()

oveckaoa

Ženská z FBI přijíždí do jakéhosi města vyšetřovat zmizení jedné ženy a děcka. Podezřelým je chlápek, který se v poslední době chová divně. Tak tam s jakýmsi policajtem přijede a zjistí, že ten chlápek má v baráku zamčeného mimozemšťana a ty pohřešované mají na svědomí ti mimozemšťané. Posud je to dobré pak se to, ale začne komplikovat a táhnout jak smrad z Drahošových voličů a jde to do kopru. Navíc konečná pointa ve stylu chlápek (sám mimozemšťan mimochodem) chce zabít mimozemské děcko a je špatný a musí umřít zatímco ženská, která ho chce nechat žít je hodná jen díky tomu, že je ženská a má mateřský instinkt je totální volovina o vysvětlení jak se to stalo ani nemluvím to musela být náhoda asi tak 1 ku miliardě. Přidejte si k tomu silně feministický nádech (všichni co umřou jsou muži dokonce i ten pes je mužského rodu) a že vzhled mimozemšťanů vypadá jako horší verze Abe Sapiena z Hellboye a více jak 40 procent to nedostane ani omylem. ()

Flopik

Začalo to naozaj výborné, malo to tú správnu atmosféru a ja som dúfal, že to tak bude aj pokračovať. Odkedy sme však odhalili čo je ukryté v sklepe atmosféra sa vytratila, záujem klesol a príbeh začal nudiť. Masky neboli najhoršie ale nič čoho by ste sa báli. Jedna dobrá krvavá scéna, inak sa postavy len bavia medzi sebou a striedajú sa ktorá prenesie hlúpejší text. Koniec slabota. Herci však hrali výborne, škoda že viac sa ale pochváliť nedá. U mňa za 2*. ()