13 hodín: Tajní vojaci v Bengázi

• Slovensko 13 hodín: Tajní vojaci z Bengházi (viac)

Jedenáste výročie útoku na Dvojičky sa teroristické komando operujúce na severe Afriky rozhodlo „osláviť" útokom na americkú ambasádu v líbijskom Benghází. Jej zamestnanci síce už predtým tušili, že se niečo chystá, tajné služby však ich pocit ohrozenia nebrali do úvahy. Kvôli tomu sa pracovníci ambasády ocitli tvárou v tvár obrovskej presile prakticky bez väčšej ochrany. Keby v oblasti nepôsobila skupinka „bezpečnostných analytikov" (bývalých elitných mariňákov), nemali by žiadnu šancu. „Bezpečnostní analytici" hodia za hlavu všetky odporúčané postupy a nariadenia a rozhodnú sa brániť ambasádu do poslednej kapky krvi. (CinemArt SK)

Semtex.cz

Black Hawk Down na druhou a po dnešních událostech v Afghánistánu (16. 8. 2021) očekávám další podobný film. Američani válečné filmy umějí. ()

doom.cz

Black Hawk Down na steroidech. Bay v nejlepší formě, chaotická akce, při které si divák může perfektně představit, jaký bordel asi kolem "základen" CIA panoval. Výbuchů tak akorát, střelba neutichá... jenom kdybych si pod monitor nemusel dát lavor, aby mi ty potoky patosu netekly po stole. Mírně civilnější podání by filmu v otázce "amerika fak jé" určitě prospělo. Ten patos mě prostě sral. ()

Lalaith22

V rámci žánru se jedná o naprosto úžasný film. Nadupaná akce, kde opravdu nervózně sledujete, kdo (jestli vůbec někdo) z hlavních hrdinů přežije. Srovnání ani podobnost s Black Hawk Down určitě není na škodu. Takový film tu dlouho chyběl. ()

hovnocuc

Tohle je fakt pekny. Remeslne perfektne odvedeny, na pomery filmu velmi realisticky (co muze nekomu paradoxne vadit), herecky vykony slusny, brnka to na vlasteneckou strunu ale neprehani to. 4 a pul hvezdy, protoze neco malo tomu chybelo... ale dava pet, protoze natocit takovej film, aby nestal za hovno, neni snadny. ()

Drslw

Remeslo slušné, ale rozprávky starej americkej matere pre retardované deti demokracie, inak povedané platená propaganda Pentagonu. ()

K1K0

“Tu nevieš kto je dobry a kto zlý” perfektny film s obrazom na blízky východ a nepokoje ktoré v ňom prevládajú, boj o moc v autentickej podobe podľa skutočnej udalosti, pri tomto filme som sa rozhodne nenudil, aj keď je o niečo dlhší určite stojí za to, na konci trochu dojemny záver filmu. Ako pamiatka na amerických vojakov v boji proti terorizmu, musím uznať klobúk dole. Je to ako hra na mačku a myš.. s vojnovým podkresom. ()

eltazar

Od začátku do konce jeden velký mazec, a na Baye ani trochu přehnané. Luxusní podívaná, skvělé charaktery, úžasné bojové scény. Jeden z nejlepších moderních válečných filmů, naprosto s přehledem ustojí srovnání s BHD ()

Affleckové a Rudá četa

Affleckové a Rudá četa

31.08.2017

Ben Affleck se po necelé dekády režírování u Warner Bros. vydává ke konkurenci. Jeho nový projekt se jmenuje Red Platoon a natočí ho pro studio Sony, které s ním určitě prahne po oscarových… (viac)

Mizerové 3 s novým režisérem?

Mizerové 3 s novým režisérem?

10.06.2015

Michael Bay má plné ruce práce. Momentálně točí akční thriller 13 Hours a do budoucna ho chce urvat hned několik projektů. Nejhlasitěji o něj bojují válečný akčňák Sabotage, sci-fi Time Salvager a… (viac)