Leví kráľ

• Česko Lví král (viac)

V africkej savane sa narodí malý Simba, syn levieho kráľa Mufasu. Malý princ zbožňuje svojho otca a postupne sa učí, ako sa stať dobrým panovníkom. Nie každý v kráľovstve je však jeho príchodom nadšený. Mufasov brat Scar, ktorý mal byť pôvodne následníkom, má vlastný temný plán, ako sa dostať na trón... Levia skala sa stane svedkom súboja plného intríg, ktorý končí tragédiou a Simbovým vyhnanstvom. Malý lev sa náhle musí postarať sám o seba. S pomocou nových priateľov – bezstarostnej dvojice Timon a Pumba – Simba pomaly dospieva a pripravuje sa vziať si späť to, čo mu právoplatne náleží.. (Saturn)

KR4T4S

Co to bylo sakra za psychohyeny? Zanechaly nejsilnější stopu (a na snímek pro celou rodinu dost nevhodný), zbytek dokonale animovaná nuda a lehké znepokojení (stylizace mluvících zvířat za mě nutná) ()

Silwer

No opravdu asi nejzbytecnejsi remake klasicke pohadky..bohuzel digi zvirata nemuzou projevit oblicejovou mimiku a tak film tolik nezasahne jako jeho predloha... ()

Prcek008

Film slouží jako nostalgická připomínka dob, kdy jsme vyrůstali a jako muzikál pro novou generaci dětí odkojených na CGI. Plivat na Disneyho, že původní film přejel přes kopírák nemá smysl, hanbu mu totiž nedělá, spíš naopak. A odkazy na původní film typu "tys mě nezastavil" milovníky originálu pobaví. Po asi pěti letech jsem v kině navštívil film s dabingem, neboť texty písní znám z dětství také v češtině a musím říct, že namluvené jsou postavy moc hezky. Z kina jsem odcházel s tím, že toužím být brzy král a hakuna matata je mé životní motto. Čtyři hvězdy zaslouženě. ()

wooozie

Symbol zbytečnosti. Ano, nový Lví král vydělal v kinech takový ranec, že se zařadil v tržebním žebříčku nejvýdělečnějších filmů všech dob do TOP 10. Ano, pro nejmladší generaci, která by si jinak originál nepustila, je to cesta k jedné z nejlepších disneyovek vůbec. Ano, vizuálně tomu není absolutně co vytknout. Nicméně přes to všechno působí celý film vyprázdněně, s minimem emocí a ani přes ultrahvězdný casting to není vtipné jako původní film. Nemluvě o tom, že všechny změny a novinky v soundtracku nesahají tomu dokonalému původnímu ani po kotníky. Chápu Disneyho posedlost remaky, protože je to tržební sázka na jistotu a proč něco měnit, když to funguje, ale za tuto 99% čistokrevnou kopii muselo být i duu Favreau, Nathanson stydno vzít si vysoký honorář. ()

Kienast

Úžasná vizuální zvířata, skvělá hudba od Hanse Zimmera, ale vlastně to nepřišlo s ničím novým. A novou verzi "Can you feel The love tonight" bych označil za nepodařenou. 7/10 ()

Zagros

Po nádherně zpracované adaptaci Knihy džunglí jsem si s chutí pustil také Lvího krále. Nutno říct, že animace a technické zpracování bylo opět parádní a já mohu jen doporučit zajít si na to do kina, pokud se to někdy ještě zdaří. Nicméně příběh nepřekvapí. Nutno říct, že ani neměl ty ambice. Je to víceméně otrocký přepis klasického Lvího krále z roku 1994. Což pro mě stráží hodnocení o jednu hvězdu dolů. Kdyby jej ale náhodou někdo neznal, klidně se podívejte na tuhle verzi a rozhodně nebudete zklamaní. ()

Vajonek

Nebylo to špatné (když si odmyslím dabing, který mi k těm kočkám jaksi vůbec neseděl). Věřím, že dnešní (na efekty náročnější) divák bude uspokojen, vizuálně mi film připadal velmi zdařilý. No ale nemůžu si pomoct, nemělo to to kouzlo starého dobrého Lvího krále, člověk podvědomě porovnával a klasika (alespoň u mě) celkem jasně vítězila, přistihla jsem se, že mě i místy rozčilovalo, když byla nějaká replika, scéna předělaná nebo se naopak snažila až moc přesně kopírovat originál. Ale je asi dobře, pokud se prostřednictvím tohoto filmu dostanou ke krásnému příběhu s krásnými písničkami diváci, kteří by si třeba verzi z roku 1994 nepustili. 70 %. ()

JamesSi

Lví král (2019) je blbý nápad už při námětu. Původní snímek je teatrální, velkolepý muzikál se zpívajícími zviřátky na motivy Hamleta. A funguje to. Takže jak by jsme to remakovali? Co takhle udělat, aby to vypadalo jako realistický přírodní dokument? Je jasné, že tyhle dva styly do sebe budou sakra narážet. Zvláště, když zároveň chcete, aby to bylo téměř záběr po záběru přepis. Jak uděláte obří taneční scény s realistickými zvířaty, aby vypadali dobře? Neuděláte, protože to nejde. Jak zachováte osobitost designů postav, když vypadají jako reálná zvířata? Prostě ji nezachováte. A navíc to teď vypadá dost Uncanny Valley, protože zvířata prostě nemluví a nezpívají. Film je o půl hodiny delší... Co přidali - spoustu otravných dialogů, které do realistického prostředí vůbec nesedí. (např interakce simby a kozorohem v cca 1:05:00 wtf to bylo skoro jak improv. comedy show). Nejhorší v tomhle je překvapivě Key, Eric André a John Oliver. Mám rád Johna Olivera jako moderátora, ale sakra s Rowanem Atkinsonem se vůbec nedá srovnat. Lion King mi připomíná spoustu remaků, kteří udělali tvůrci, které zase až tak nezajímal originál a nerozuměli mu. Třeba remake prvního RECu, Oldboye nebo Poslední vládce větru. Je vidět, že si se tvůrci snažili převést všechny slavné scény, ale mechanicky a bez pochopení originálu. Soul vs Souless. RIP Všechny ty počítače, kterým při renderování chcíply všechny ty grafické karty. ()

iXtr3m3

Tento film má jediné negatívum a to, že je to doslovná kopírka animovaného predchodcu. To sa však očakávalo, takže pre mňa osobne to negatívum nebolo. Už Kniha džungle bola technicky brilantná a tu dostávame ešte viac dokonalého CGI, ktoré môže závidieť aj ten najlepší Marvel blockbuster. Dokonalý celorodinný film, nemal som možnosť zhliadnuť v Imaxe ako Mauglího, ale viem si predstaviť, že by som zostal ohromený. ()

Blondsky

Ono je velmi těžké hodnotit film, který je téměř přesnou předělávkou původního filmu. Tak či tak jsou tu i některé scény navíc. Mimo jiné zde uvidíme mluvit i jiná zvířata než jsou hlavní postavy, což původnímu snímku chybí. Jon Favreau měl těžký úkol a to napodobit už dost dobrý , ne-li bezchybný animák. A na to asi hodně lidí zapomíná. Je potřeba brát ohledy na režiséra, který se vydal tou nejlepší cestou, kterou se mohl dát. Už odmalička jsem měl sen vidět Lvího krále na filmovém plátně a o pár let později se to i vyplnilo. Díky! ()

Stružák

Hm, to už jsem někde viděl. 🤔 Favreau šel na jistotu, možná po penězích, a natočil nám takřka přesnou kopii starého Lvího krále. Jo, je to pořád stejně srandovní, je to pořád stejně roztomilý a pravda, že ta současná animace je dechberoucí. Nicméně je taky trošku utahanej, ztrácí dech (ta půlhodina navíc oproti předloze se prostě musela někde projevit). Ve výsledku jsem se bavil, ale, jak už tu kdosi psal, nemůžu se zbavit myšlenky, proč někdo vynaloží tolik času a peněz na to, aby natočil něco, co už tu jednou bylo... ()

Janega

Áno, príbehovo je to kopirák, no aspoň sa to snažili trochu oživiť predĺžením niektorých scén, ale aj pridaním nových scén. Tým, že to vyzerá všetko tak reálne, to má pre mňa taký dospelácky nádych, až mi tie detské piesne prišli kontraproduktívne. Tým, že reálne zvieratá nevedia mimikou vyjadriť emócie veľmi záležalo na ich nadabovaní, no bohužiaľ ja som mal možnosť vidieť film len v slovenskom dabingu, čo bolo hrozné, hlavne keď to porovnám s tým aký perfektný bol slovenský dabing v animáku. Celkovo však film bol pre mňa silným vizuálnym zážitkom, klobúk dole pred animátormi, momentálne je toto vrchol animácie. ()

aquiver

Remake Lvího krále je objektivně ještě lepší než původní dobrý snímek, především triková technická stránka společně s režisérovou předchozí Knihou džunglí dosahuje vrcholu v historii kinematografie. A vlastně jsou to úplně nejlepší filmy, které (dnes často kýčovité) studio Disney vůbec vytvořilo. Osobně se mi ale také nelíbí, že se obecně jen komerčně recykluje - nicméně zde jsem udělal výjimku a snímek v kině i přesto navštívil, protože jsem měl jistotu, že nebude špatný jako převážná většina dnešních blockbusterů, kterým se v kině snažím vyhýbat. Nevidět tento film na dostatečně velkém plátně ve 3D zde ovšem znamená jen zlomkový zážitek... IMAX 3D (prostorovému CGI efektu v podstatě nemám co bych vytkl - je dokonalý) 90 % ()

Ledkodlaq

První verzi mám rád, je to jeden z těch lepších kousků své doby, ale tohle byl velmi podivný zážitek. Příliš realistické zpracování mi k tomu fakt nesedlo. ()

bloodline

Rozpačitá hraná adaptácia s mierne horkastou až mdlou príchuťou. Keďže animovanú verziu nosím v srdci od detských čias, žmúril som na novodobý počin náročnejšou optikou. Animák drtí Favreauovu verziu ako Kličko konkurentov zamlada. Realistické poňatie zvierat (a ich hovorené slovo) vnímam ako škodovú udalosť a aj CGI zrejme občas renderovali na hardvérovo slabších zostavách (The Jungle Book je stále v tomto smere výkladná skriňa). Emocionálne to nepozdvihli ani piesne a tak v záchvatoch nostalgie naďalej siahnem po úžasnom originále z roku 1994. 3 a 1/2* ()

Jeza07

Lví Král se mi líbil taky kvůli tomu, že strašně miluju stejnojmenou kreslenou triologii od Disneyho, sice se to mělo nějaké mouchy, ale to má přece každý film. Nádherné zrealizování animovaného filmu, opět dobrá režie, postavy se chovají tak jak mají podle původní triologie. No prostě pecka. Doporučuju a dávám 5 hvězd. ()

woodsman

celkom pohodicka prakticky animak presne sfilmovany kino bolo sakra plne decek znova som si pozrel s CZ dabingom a musim uznat ze ten slovensky je lepsi co je fakt 1 k 10 000 :D ()

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

10.11.2023

Obě letošní hollywoodské stávky už sice skončily, ale škoda byla nenávratně napáchána a studia začínají kalkulovat, jak přeskládat premiéry svých snímků, u nichž se nestihlo dokončit natáčení, nebo… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Prequel Lvího krále nabírá obsazení

Prequel Lvího krále nabírá obsazení

27.08.2021

Oceňovaný režisér Barry Jenkins do svého prequelu Lvího krále začíná obsazovat herce. Prvními posilami se tak stali Kelvin Harrison Jr. (Chicagský tribunál) a Aaron Pierre (The Underground Railroad).… (viac)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Už brzy hodlá Disney do kin vytáhnout i jednu ze svých největších klasik. Po hraných adaptacích slavných pohádek jako Lví král, Popelka či Mulan totiž do kin dorazí také plánovaná Sněhurka a sedm… (viac)