V treťom pokračovaní populárnej série Strážcovia galaxie 3 od štúdia Marvel sa naša obľúbená skupina nešťastníkov usadila na planéte Kdoviekde. Netrvá však dlho a ich životy naruší ozvena Rocketovej pohnutej minulosti. Peter Quill, ktorý sa stále spamätáva zo straty milovanej Gamory, musí okolo seba zmobilizovať svoj tím na nebezpečnú misiu, ktorá by v prípade neúspešnej realizácie mohla viesť ku koncu strážcov, ako ich poznáme. (Cinemart SK)

Trevor

Prekvapujúco dobré (dúfajme) zakončenie príbehov o strážcoch galaxie, treba uznať že napriek tomu že Marvelovky nemusím a tendeciu točiť 8 a polhodinové filmy tiež, v tomto prípade to fungovalo prekvapujúco dobre. Už to že príbeh ma zaujal natoľko že som bol zvedavý ako to nakoniec dopadne (aj keď to bolo jasné) a akú korunu tomu v závere Marvel nasadí nebolo to vôbec sklamanie, práve naopak bola to jedna z najlepších Marveloviek. ()

kinderman

Netuším, v jaké se nacházíme fázi, a je mi to jedno. Že mě marvelovky začaly nudit, jsem zjistil po druhých Strážcích. Odmítám konzumovat spoustu televizního obsahu jen proto, abych dokonale porozuměl nejen všem narážkám a vtipům, ale dokonce i motivacím postav (dvojka Doctora Strange) v celovečerních filmech. Doba, kdy jsem každý film od Marvelu musel vidět (notabene v kině), skončila, když začali šaškovat s multivesmíry. Ale zmutovaný mýval Rocket je moje nejoblíbenější postava celého universa vůbec a čekal jsem, že se někdy dozvím, jak nabyl svoje schopnosti. Takže, ačkoli je ten film dlouhý a nevyvážený, ačkoli je v něm příliš mnoho postav a potvor a humor většinou vychází z toho, že na sebe křičí a urážejí se, ačkoli propaguje myšlenku, že hned po smrti čeká každého "nebíčko", když Rocket natáhl zbraň a prohlásil, že už nechce utíkat, měl mě Gunn přesně tam, kde chtěl. ()

Mikarda

Bohužel obrovské zklamání. Hudba jako vždy perfektní, ale tím to končí - vtipy fungovaly málokdy a příběh bez hlubších zápletek, no nebudu tu hořekovat a spoilerovat, Strážce jsem měla vždy ráda, ale tady jsem zcela mimo. Akcičky, skákačky, písničky, ale Strážci uměli tak podstatně líp! V porovnání s jedničkou jsem se opravdu nudila. Tak zbytečně prvoplánované a bohužel i zcela zbytečně dlouhé, ach. ()

jhr

Zvěsti naštěstí nelhaly a třetí Strážci Galaxie jsou skutečně nejlepším filmem z MCU po Endgame. A dokonce poráží i některé starší marvelovky. Vděčit za to můžeme jednoznačně Jamesy Gunnovy a jeho pevné autorské vizi. Všechny hlavní postavy jsou neskutečně zajímavé a prožívají jak zábavné tak hlavně emotivní okamžiky. Každá důležitá postava si musí projít jistým vývojem, a díky vážnosti některých okamžiků zde funguje i napětí, a divák se tak regulérně musí o svoje oblíbené hrdiny bát. A to je moc dobře.  Ve srovnání se třetím nepovedeným Ant-Manem tady funguje v podstatě všechno. Přes postavy a jejich interakci přes vývoj příběhu až po opravdu podařenou akci. Dokonce i CGI vypadá ve trojce Strážců Galaxie o dost lépe než v posledních marvelovkách, a to je co říct. Hlavní záporák se celou dobu chová jako odporný zmrd, takže mu člověk přeje to nejhorší. Humor relativně také funguje, ale kdyby ho bylo o něco méně, nic by se nestalo. Příběh Rocketa je velmi temný a Mrazivý. I proto má finále ten správný emotivní náboj. Jen se obávám, že tento film byla na dlouhou dobu poslední podařenou marvelovkou. Naproti tomu jsem velmi zvědaví, jak si Gunn povede u konkurence, protože jeho Sebevražedný oddíl byl super. ()

BoredSeal

Nikdy jsem úplně nedokázal žrát filmový vesmír Marvelu jako celek a bavilo mě jen pár filmů, mezi které patří správně střelená série Strážci galaxie se specifickým humorem Jamese Gunna s velmi fajn obsazením a fajn sci-fi výpravou. Právě týmové popichovačky a vtípky (které Gunn tak dobře umí napsat, kdykoliv něco točí) jsou moje oblíbené části filmu a pamatuju si, jak mě ve dvojce otravovaly scény s Chrisem Prattem a Kurtem Russellem bez svého týmu - ve trojce už je prakticky nonstop příval zábavy a akce s minimem dutých scén (brzdou je snad jen "čekáme tě tady v nebíčku"). Bavil mě i příběh vztahu mývala s mrazivým magorem záporákem (poctivá herecká práce Chukwudi Iwujiho). Trojku tedy fanouškům série můžu doporučit a snad právě i těm divákům, které nebaví fenomén Marvelu a mají rádi alternativní humor. ()

kagemush

Tímto bych chtěl požádat pana Marvela , aby pokud není schopen když už ne zvyšovat kvalitu dílka v dalších pokračováních, tak alespoň držet lajnu, by v dalších pokračováních nepokračoval. Nebo se (nejen já) pobleju. ()

Chen

Stále se to nebojí praštěného a infantilního (ale fungujícího) humoru, ale tentokrát se výrazně sází i na dramatičtější a temnější pojetí a podle mého tenhle mix funguje. Rádoby ústřední dějová linka slouží hlavně k tomu, aby na ni mohly být navázány scény, které ukazují, že jsou sice Strážci rodina, ale stejně jako každá jiná často dysfunkční. Samozřejmě to není žádné psychologické drama, ale na poměry Strážců jde o poměrně vážnou podívanou, která často (úspěšně) hraje na city. Většinou to funguje, někdy je toho moc, ale ve finále jde o rozloučení, které jsme si my diváci i Strážci zasloužili a důkaz, že Marvelovské filmové universum má stále co nabídnout. A Adam Warlock mohl dostat více prostoru, ne, že ne. ()

M.i.k.e

nejlepším dílem série třetí Strážci nejsou, nejlepší marvelovkou po Endgame už ale ano. Otázkou je do jaké míry je to výhra, protože nová marvelovská fáze do teď nic extra nenabídla. Jestli tady něco funguje, pak je to Rocketova linka a pak chvíle, kdy Gunn přestane být megaloman a zúží měřítko do osobní roviny. Jenže nebyl by to Gunn, kdyby ty silné momenty nenaředil obří akcí (která je ale fajn) a tunou mnohdy až dětinských fórů. Navíc sem po trailerech a všelijakých nejen fanouškovských rozborech čekal, že bude mít koule do toho trošku víc říznout a ukončit jednu éru ve velkém stylu a to se tak úplně nepovedlo. Určitá snaha o jakousi osudovost tady sice je, ovšem tím že nepřijde nic co by fanouška emočně vysálo docela ztrácí na síle a v konečném zúčtování to je škoda. Osobně sem velký fanoušek Strážců a i když sem si na konci řekl, že jde o důstojné uzavření, s lehčím odstupem několika hodin se to ve mě přeci jen trochu tluče a říkám si, že po famózním prvním traileru sice nejsem zklamaný, nicméně asi sem čekal (i v návaznosti na předchozí filmy) trošku víc/něco jiného...80% ()

Vyhy

Příběhově je to jednoduché, přesto jedna z mála výjimek z posledních let od MCU, kdy jejich film za něco stojí. Splňuje to kritéria komiksového velkofilmu a trochu mě to nostalgicky vrátilo do doby, kdy Marvel měl ještě co nabídnout. ()

Martin741

Toto bol sivy sedivy priemer, vacsinou dvojky su regulerne podradne, menejcenne filmy. Guardians of the Galaxy 2 som dal sice 4 subjektivne hviezdy, no tu uz ma nebavilo nic. Robia to od 2014 a dokonca si zavolali na  pomoc  pana Naftu z Vyfukovych becok, pardon Rychle a Zbesile no uz v dvojke z roku 2017 som mal pocit, ze im rychlo dochadzaju napady a robia to len z donutenia, a pre peniaze. Par scen vyslo, najma ak je rozpocet 250 milionov, no bolo mi treba zabezpecit plechovu prdel, a ja mam len obycajnu, este aj rozdelenu  an dve polky. To znamena, ze som posuval ocami hodinky aj dej filmu, Minusy sa vyrovnali plusom vatovo planych plkov este viac pribudlo, scenar bol odflaknuty, plny klise - reziser zabudol na maestrov vyrok je lepsie s klise zacinat ako koncit. Postavy navyse po smrtelnych zasahoch nezomru, ale znova oziju a delaji si prdel z kadecoho a kadekoho ... hm, ne tu uz tlerantny nebudem, napokon i tolerancia ma svoje hranice 50 % ()

Lexonka97

Neskutečná rozlučka plná emocí a lásky. Gunn má vizi a ničeho se nebojí. Není tu potřeba žádná nostalgie ani obrovská originalita a v podstatě se jedná o jednoduchý silný příběh o zakončení této legendární party. Gunn tu opět natrhává prdel celému MCU i v akčních scénách a oneshot, který dostaneme je snad tím nejlepším soubojem, co tento svět kdy ukázal. Hudba excelentně zapadá, efekty jsou skvělé. Co se týče postav, není co dodat… prostě boží! Chvíli se popadáte smíchy za břicho a chvíli na to vám tečou slzy po tváři. Gunn tu náramně balancuje s tématikou a já tomu prostě nedokážu nic vytknou. Nic mi tu nechybí, všeho je tu tak akorát a já to MILUJU!!! Minimálně po Endgame se jedná o to nejlepší, co Marvel přinesl a jsem si jist, že za celou dlouhou existence Marvelu je to jeden z jejich nejlepších projektů. Je to už pár minut, co jsem odešel z kina, ale stále tu sedím s otevřenou pusou a slzami na krajíčku. A tak si přemýšlím a říkám si: ,,Jamesi, děkuji ti za tento nepřekonatelný zážitek.'' ()

BarryLyndon

Těžko říct, jak to zestárne. Z kina jsem odcházel dojatý a nadšený. Ale... mám pocit že dostat to hned po jedničce v nějakém silném ročníku, tak nám to nestačí. Teď to v té komiksové bídě právem kraluje. I když to někomu nesedne, což naprosto chápu a respektuju, tak je Gunn jinde než tvůrci komiksovych filmu posledních minimálně 2 let. A já jsem docela rád, že to končí, některých postav už bylo moc. V DC se teď můžou placat po zádech i z úspěchu konkurence. Musím se zastavit u zaporaka, který byl po dlouhé době výborný, znepokojivý a excelentně zahraný. Musím zopakovat svůj nápad z něj udělat menším retconem Kanga a vyresit tak velmi elegantně odchod Majorse. Byl by to bezpochyby nejlepší Kangův výskyt v MCU. Budu tu opakovat ostatní, ale Rocketova linka jedna z nejlepších co u Marvelu vůbec byla. Bavila mne i Grootova katarze. 8/10 možná víc možná míň, uvidíme... ()

Attta

Po delší době marvelovka na kterou nebyl cringe se dívat. Kdyby si marvel v poslední době držel alespoň tenhle standard tak bych se asi nezlobil, ale tu soft sračkiádu si mohli odpustit. ()

Damarus

No! Po svěží jedničce, nudný a nevtipný dvojce přichází trojka, která se nebojí sprostejch slovíček, drastickejch pokusů na zvířátkách a fyzický bolesti. Humor se tu mísí s tou vážnou stránkou, řekl bych dobře, nijak mě to nerušilo. Akce hezky natočená, záporák výbornej, ale na Balea, ze čtvrtýho Thora, nemá. Jedinej problém jsem měl trošku s tim přežíváním v otevřenym vesmíru, ale tak nad tim jsem schopnej přimhouřit oči. ()

Nach

Ač nejsem fanda Marvelu a jeho pojetí filmového vyprávění, musím uznat, že třetí Strážci galaxie mě celkem zaujaly a bral jsem je jako takovou fajn jednohubku z ranku sci-fi. James Gunn to má dobře rozvrstvené, postavy prokreslené a pasáž s původem Rocketa jsem si nesmírně užil a nechybělo moc, aby ukápla nějaká ta slzička. Emoce tedy třetí Strážci galaxie těžit umí. Už jen kvůli tomu udělím tomuto kousku čtyři slunce. A tvorbu Jamese Gunna budu nadále sledovat. Pevně doufám, že už mimo Marvel a snad i za čas mimo DC. 75% ()

Streeper

Tady se Marvel hodně snažil hrát na city. Bylo fajn vidět Rocketovu minulost a musím přiznat, že jsem byla dojatá, ale stavět na tom celý příběh se mi nezdálo úplně fajn. Ráda jsem si připomněla Strážce jako takové, ale nevím jestli bych se na tu trojku znova podívala, asi spíše ne. Takový průměr, možná lehce podprůměr. ()

bourec

Strážci Galaxie mě nikdy nijak moc nebavily. Ovšem trojka je zdaleka nejhorší.. Celý barevně i animačně přebarvený, takže jsem pořád čekal, kde na mě v rohu obrazu vyskočej Teletubbies. Nakonec si je rejža Gunn odpustil. Nejlíp to vlastně fungovalo ve scénách předtím, protože v tom zvířecím vězení to bylo takový potemnělý. Celkově to ani zklamání není. Prostě mě to nebavilo. Komiksová pitomina pro děti. 40%. ()

Lenka.Vilka

Tohle vylo tak krásný, že mi došla slova! Myslím, že nejlépe moje pocity vystihne věta: Už se těším, až to uvidím znovu. To jsem si po shlédnutí filmu z MCU neřekla už hodně dlouho. ()

C0r0ner

Gunn je přesně moje krevní skupina a když tady dokáže střídat epickou sci/fi/fantasy, parádní akci, temné, drsné i dojemné momenty a k tomu je to většinou ještě solidní zábava, je jasné, že musím být maximálně spokojený. Tady není o ničem, jednoznačně zasloužených pět hvězdiček. 95% ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

VOD tipy na konec srpna