V treťom pokračovaní populárnej série Strážcovia galaxie 3 od štúdia Marvel sa naša obľúbená skupina nešťastníkov usadila na planéte Kdoviekde. Netrvá však dlho a ich životy naruší ozvena Rocketovej pohnutej minulosti. Peter Quill, ktorý sa stále spamätáva zo straty milovanej Gamory, musí okolo seba zmobilizovať svoj tím na nebezpečnú misiu, ktorá by v prípade neúspešnej realizácie mohla viesť ku koncu strážcov, ako ich poznáme. (Cinemart SK)

Soundtrack

"Cmon, Drax.. dance" - "Only idiots dance!" Krása. Promyšlený příběh a fungující emoce. Každá postava je originální a spolu tvoří sympatický tým vyvrhelů. Dějová linka s Rocketem je parádní a konec dojemný i zábavný zároveň. Snad se někdy vrátí :) ()

Laxik

Gunn se konečně naučil to, že vážný momenty nesmí rozbíjet humorem (snad si Taika dělá poznámky), a tak jsou třetí Strážci hroznej doják. Ale nechápejte mě špatně, vtipný to je pořád. A výpravný. A akční. A stylový. Ale tentokrát je to plně o tom, že jsou Strážci galaxie nejen parťáci, ale rodina, která toho má hodně za sebou. Rodina, která se sice věčně špičkuje, ale jinak se na sebe můžou její členové vzájemně spolehnout. A funguje to. Nejlepší marvelovka minimálně od No Way Home, možná spíš od Infinity War. ()

Bordoshut

8/10 – „Nechcete si to nejdřív promyslet?“ – „Promyslíme si to, až to uděláme!“ Gunnova velkolepá rozlučka s MCU. Mnoho už bylo v souvislosti s tímto snímkem řečeno, takže se v tom nebudu zbytečně hňahňat a kromě několika technikálií dodám jen vlastní dojmy a pocity. Kdo už o řemeslných kvalitách a neomalenostech třetích Strážců slyšel přehršel, tomu pomocí nadpisů umožním přeskočit rovnou k dojmům. Technikálie: Guardians of the Galaxy Vol. 3 se těší takovému dosavadnímu hypu z části i zásluhou toho, jakými blivajzy nás Kevin Feige krmil napříč rokem 2022. Po tolika odfláklých CGI obludách, scénáristických martýrií a nezáživných postav bez života je více než obohacující si pustit procítěnou gunovku, natočenou v duchu starých dobrých komiksáren a dosyta se zasmát povedeným vtípkům. Dynamika mezi postavami je něco nevídaného. Bohužel to s nimi tentokrát Gunn lehce přepálil, zejména rasa zlatých lidí působí nadbytečně a výskyt Adama Warlocka i veškeré dění spojené s ním je těžce nadbytečné a plné různých klišé a scénáristických berliček. Hudba je fenomenální. Je to dojemné. Je to dlouhé, byť to nepůsobí jako nastavovaná kaše. Kamera je nápaditá a scény vždy hrají všemi barvičkami duhy, nevybavuju si žádný barevnější hraný film. Dojmy: Navzdory dosavadnímu hodnocení nadšených fandů, že Marvel se před konečným zasypáním hlínou ještě naposledy zacukal, nejlepší marvelovka to rozhodně nebude. Není speciální příběhem (záporák i jeho cíl jsou dost obyčejné a nikterak zapamatovatelné), nýbrž postavami, které v něm figurují. James Gunn vsadil na jejich interakci a dynamiku a udělal dobře. Třetí Strážce většina z nás vnímá jako pomyslnou rozlučku s MCU a v tomhle ohledu Gunn svůj úkol splnil. Film je procítěný, dojemný, vtipný, lehce sentimentální, ale každopádně VELKOLEPÝ. Skoro mi přijde, že to s tím sentimentem trošku přehnal. Zejména scény s mývali jsou záměrně dělány tak, aby hrály na city (v tomhle ohledu to přirovnám k Velrybě). /*spoiler*/ Také tu máme jednu „jako-smrt“ a následný návrat do světa živých, za což bych teda Gunovi nejradši nafackoval. Umělec jeho kalibru si podobné podřadné triky mohl odpustit, byť se jednalo o moji nejoblíbenější postavu. Na konci se něco podobného stalo ještě po druhé. Vážně trapárna. Vážně by neuškodilo se s někým rozloučit. /*konec spoileru*/ Velmi se mi líbilo, jak si Gunn pohrál s ratingem, některá slova nebo mordy jsou vážně na hraně, za to respekt a lásku všech mladistvých. Rozhodně je to po čertech vtipné. Moje oblíbená hláška v úvodu byla jen taková malinká ochutnávka. Co se týče soundtracku tak klobouk dolů, velmi zdařile pomáhá dojmu epičnosti. Finální akční sekvence také zaujala sofistikovanou choreografií. Stručně a krátce: „Velmi povedená komiksárna a must-see záležitost pro každého, kdo je aspoň částečně zainteresovaný v MCU.“ Vtipný poznatek: „Feige je německy zbabělý.“ Bránil mu snad strach ve vydávání dobrých filmu? Pomohl mu ho Gunn překonat? A co na to Jan Tleskač? ()

Riddick77

Prvoplánové, černobíle a extrémně předvídatelné. Emoce? Ano. Opravdové a hluboké emoce? Ne. Škoda, koncovka mohla byt peckoidní. 4/10 ()

Alementina

Byla jsem ve velkém očekávání a natěšená, když jsem týden po premiéře viděla tenhle kousek v červeném čísle 88, takže už po půl hodině v kině jsem si říkala, jestli je se mnou něco špatně a nebo s tím filmem. Jednička pro mě bylo mega překvapením, dvojka s ní držela dech...ale tohle... to je úplně jiná liga, tak o dvě ligy nizsi kousek, plný sentimentu, nelogičnosti i v rámci té fantaskní logiky... postavy takový ufnukany...chvílemi jak reklama proti testování na zvířatech..  kam ten marvelovsky svět spěje... ()

slord

Tak cesta, ktorá započala ešte v roku 2014 s partičkou netradičných hrdinov, ktorých si nešlo nezamilovať a ktorým dal James Gunn tu potrebnú opateru a lásku, prišla do zdarného cieľa a ja som zdrvený, dojatý a vlastne šťastný z toho ako to tento tvorca dokázal tak schopne zavŕšiť a naservírovať takúto krásnu rozlúčku. Ako už trailery naznačovali, hlavnou postavou je Rocket, postava, ktorú som si zamiloval hneď, jeho backstory ma teda vždy zaujímala, no čo som tu videl ma veľmi zasiahlo a Rocket ako charakter u mňa ešte viac stúpol a radí sa tak medzi najlepšie postavy MCU. K tomu tu bol predstavený desivý a nemilosrdný zloduch High Evolutionary, ktorý sa vie dostať pod kožu a hlavne jeho spoločná minulosť s Rocketom tomu pridáva ten správny osobný podtón. Ale ani ostatné postavy nezostali pozadu a ich interakcie a všetky momenty opäť fungujú ako majú, u Gunna je proste cítiť, že mu na nich záleží a rozumie im a aj keď nie každá tu má veľa priestoru, tak každá má v príbehu svoje miesto a prispieva mu. Jediná postava, ktorá tu nemusela byť vôbec je Adam Warlock, ktorý síce ničomu neprekáža a jeho vyobrazenie sa mi páčilo, no mohli ho predstaviť v nejakom inom filme kde by bol lepšie využitý. Zatiaľ čo Marvel poslednú dobu robil projekty, ktoré boli bez duše a bez nejakej vízie, a kde nefungovali ani tie základné prvky, tak Gunn to všetko zvládol bez nejakého problému a ukázal, že ak niekto robí niečo s láskou a venuje tomu dostatok času, vie z toho spraviť niečo skvelé. Či už sme pri humore, ktorý je správne namiešaný, či emócie, ktoré z toho sálajú a vedia hitnuť v správny moment, či akcii, ktorá šlape nehorázne a hlavne tá one take scéna mi vytrela zrak, každý jednotlivý prvok v tomto mechanizme je funkčný a okrem pár drobných vecí je vlastne takmer dokonalý. Bola to neskutočná jazda, ktorá má rozložila na atómy, a z ktorej sa budem ešte dlho dávať dokopy. Vďaka James. ()

R.A.D.A.R.

Po 4 letech opět v kině a hned na tzv. nejpeckovitější komiksovku nevím jaké fáze s luxusním hodnocením 88 %. Papírově prostě pecka! Nevím, jestli se za ty 4 roky něco strašně moc změnilo, ale jestli tohle je to nejlepší, co Marvel vypotil za poslední roky, tak je pro něj hodně smutná vizitka. Desítky pokusů o trapný humor, u kterého se prakticky nikdo v sále nezasmál, rádoby osudové momenty, které stejně skončí po marvelovsku, pro mě stále nesehrané postavy a jako bonus pár opravdu nechutných scén. Naštěstí to tahají nad hladinu slušné triky, tlačení na city u zvířátek, už notoricky velebená jednozáběrovka a slušná muzika, ale to je pro mě krapet málo. Pro mě zkrátka čistokrevný průměr, na který se pravděpodobně už nikdy nepodívám. Ale to hodnocení stejně pořád nepobírám :-) ()

Kaluž

Ale hovno! Ten starej kulišák Gunn to nakonec dokázal a vymáčknul z té nesourodé směsi bizarních figur a jejich vesmírných eskapád velmi slušnou podívanou. A nemít synátora, tak to nejspíš nikdy nezjistím, hůl už ležela zlomená v koutě a pomalu se na ni snášel galaktický prach. Jo, tohle se povedlo. ()

raimi

Palec nahoru za anti-woke poselství filmu, ale jinak je to neskutečně patetickej kýč s trapným, infantilním humorem. Bezkrvá nuda, která se vleče jako týden před výplatou. Sterilní digibordel bez čehokoliv pamětihodnýho. Filmový komiksy jsou mrtvý, zapomeňme. ()

Vidly10

Je květen 2018. Filmy mě absolutně nezajímají, z MCU jsem jich viděl pár, ale nevím nic o propojeném světě. Dostane se ke mně Thor Ragnarok, a i když ten film moc nemusím, je to moje vstupenka do MCU. Nakoukávám všechny filmy a jednoho dne se dostanu ke Strážcům Galaxie. Instantně jsem se do nich zamiloval a s každým shlédnutím více a více doceňoval jejich důležitost ve světě, od kterého jsou trochu odtržení. Skupina vyvrhelů, kteří nemají rádi sami sebe. Na první pohled nesourodá banda idiotů, kteří nemůžou vést rozhovor bez hádky. Jenomže ono to tak není. Strážci vždycky měli nejlepší chemii, největší zábavu a největší srdce. Druhý díl byl slabší, ale když pominu ty debilní vtipy, tak je to skvělý film. Po Endgame to šlo hodně z kopce se všemi filmy a postavami. Efekty jsou odporné, vtipy dětinské a trapné, hudba jen na tvoření memů, na sílu natlačená progresivita a neuvěřitelná nespojitost a v srdci mám ten bolestný pocit obrovského úpadku. Loni v létě řekli všichni včetně mě: „Třetí Strážci jsou jediný projekt, kterému věřím.“ Vánoční Speciál jen potvrdil to, že Gunn umí. A teď je to asi 24 hodin od shlédnutí třetího dílu v kině… Tohle. Bylo. Dokonalé. Film začíná silně a nepoleví ani v jednu chvíli. Postavy jsou takové, jaké je milujeme, mají motivace, kterým rozumíme, prožívají emoce, které cítíme. Efekty? Nejlepší od Infinity War. Vtipy? Funkční. Hudba? Jako vždy boží. Emoce? Jako na houpačce. V jednu chvíli se nemůžete přestat smát a v druhou máte plné oči slz. S každou Rocketovou vzpomínkou jsem cítil víc a víc. A jen jsem čekal, kdy už to neudržím. Každá drobná hádka, každá interakce Petera s Gamorou to všechno vás umí rozesmát, ale taky vás to neskutečně bolí. Je neuvěřitelné, že tohle jeden člověk dokázal. Člověk, který má vizi, který má životní zkušenosti a hlavně člověk, který má srdce a do každé z postav vložil kus sebe. Jo Groot je trošku mimo, jo Warlock tam je navíc, jo dva malé detaily (byl by to spoiler neřeknu) mě trošku mrzí. No a? Tohle mělo srdce. A pro mě je to dokonalé. Příběh, který vás neskutečně baví a rve vám srdce najednou. Příběh, který vám ukazuje hrůzné obrazy, které se dějí i v našem světě. Je to trilogie, která patří k těm nejlepším. Nevěřil jsem, že po She-Hulk, Thorovi 4, Ant-Manovi 3 nebo druhém Black Pantherovi tohle řeknu… Těším se až to znovu uvidím. Run fast for… everyone 11/10. ()

Helo

Konečně zase Marvel, kterej z (ač zábavnýho) průměru nebo lehkýho nadprůměru vybočuje tím, že při něm člověk má pocit, že sleduje něco strašně cool a výjimečnýho. Strážci značně potemněli (znám lidi, který u toho brečeli) a nebojí se vážných témat, přičemž ale nezapomínaj na svůj typicky přiblblej humor těžící hlavně z chemie mezi protagonistama. ()

PogoJoe

Guardians zůstávají i po 3. díle mou nejoblíbenější Avengers sérií. Z kina jsem odcházel s úsměvem "od ucha k uchu" a moc se těším na další shlédnutí. Já ty postavy prostě miluju - všechny z téhle party. James Gunn opět válí - co od roku 2014 režíroval (včetně Peacemakera) byla naprostá pecka. 150 minut je v tomhle případě málo - na různé vtípky a klipy s členy GoG bych se díval pořád. Soundtrackově už to sice není takový objevný nářez, jako předchozí díly, ale hudba i zde hraje stěžejní roli při budování tolik specifické atmosféry téhle série. ()

Colby Sawyer

Nejlepší film Jamese Gunna, po kterém nemůže být pochyb, že nový Superman je ve velmi dobrých rukou. Po Endgame drželi MCU jen Spider-Mani a jako o povedeném se dá mluvit o Shang-Chim, jinak to všechno byla vcelku průměrná až podprůměrná bída a čtvrtý Thor, kterého jsem si užil, protože mi Waititi až moc sedí. Třetí Strážci ovšem připomínají, proč ten Marvel mám tak rád. Má to akci, srdíčko a emoce. Scénář se pro jednou zase povedl a nabízí i kvalitního záporáka se smysluplnou motivací. Celé se to krásně uzavřelo a otevřelo nové dveře do budoucna. Moc nevím, co bych tomu vlastně vytkl. Je to pořád MCU, ne revoluce v kinematografii, ale jinak to má všechno, co by od toho člověk mohl chtít. Jo a Pratt nekecal, má to rozhodně nejlepší soundtrack ze všech dílů! ()

Steven47

V některých momentech nejlepší díl série, v jiných zase nejslabší. Kdybych měl hodnotit jenom poslední hodinu, jak na mě emocionálně zapůsobila a co ve mně zanechala, bez rozmýšlení napálím 10/10. Jenže nemůžu opomenout první půlku, jež pro mě nefungovala ani zdaleka tak dobře. Kromě výborných flashbacků s Rocketem, které film hodně táhly, jsem měl pocit, že se trojka Strážců hledá, neví moc na co se soustředit a často ani nebaví. Pořád se najde několik skvělých momentů, ale ve srovnání s předchůdci jako by to nebylo ono. Nebo jsem měl prostě jen příliš vysoká očekávání (ještě aby ne, když tu svítilo hodnocení 90 %). Postupně si to naštěstí sedne a spěje k už zmíněnému finále, které nabídne snad všechno včetně geniální bitky v koridoru. Postavy, které si člověk za těch skoro deset let stihl zamilovat, se dočkají uspokojivého uzavření svých příběhů a naštěstí se nejedná na všech frontách o čistý happy end. O to silnější emoce však vyvolává a komu alespoň nezvlhly oči, tak buď lže, nebo nemá srdce. Dějových linek je možná až moc (Warlock), přesto se mi líbilo, že hned několik členů party se ukázalo trochu jinak (kromě Rocketa například Nebula, jež mi snad poprvé byla sympatická). Hudební podkres tradičně parádní a už teď vím, že soundtrack budu poslouchat příštích pár dnů pořád. Celkově se jedná o výborné zakončení skvělé série, která bude Marvelu (i mně) chybět. Mohlo to být ještě lepší, ale díky závěru si vlastně nemám důvod stěžovat. 8/10 ()

gegina31

Když mi kdosi nastínil o čem to tak zhruba bude, tak se mi do toho vůbec nechtělo. Ale nakonec jsem byla příjemně překvapená,  že se zase tak moc nevyžívali ve vizuálních ukázkách brutality na zvířatech, jak tomu bylo například v Avatarovi 2 (kterého mimochodem už nikdy nechci vidět). Ale samozřejmě potoky slz tekly, ikdyž už jsem film dávno dokoukala. Celkově to na mě dost zapůsobilo....dojemný příběh,  skvělá hudba (některé songy už jsou na mém playlistu v autě), super vtípky....tentokrát malinko vulgárnější, alespoň co se týče českého dabingu, ale podle mě se to tam hodilo. Strážci si pořád drží vysokou úroveň a jestli to byl opravdu poslední díl, tak mě to hodně mrzí a budu doufat v comeback. ()

Blackhand47

Gunnovo rozloučení se Strážci Galaxie je víceméně kvalitně zpracované, ale jsou tu momenty, které dle mého názoru táhnou film dolů. Po stránce efektů, střihu, práce s kamerou nebo emocí je určitě snímek na vyšší úrovni než většina filmů, které Marvel v posledních letech vypustil. Humor mi tentokrát navíc přišel i daleko lépe dávkovaný a příliš nekazil dramatické momenty jako tomu bylo v minulých filmech... to jenom občas. Gunna ale začalo možná až příliš bavit pracovat se scénami, kdy jsou hrdinové zpomaleně směrem ke kameře... těch uvidíte hned několik a tohle opakování vás nebude bavit, protože jednou to cool možná je, ale vícekrát ne. Hrdinové navíc mnohdy provádí úplně hloupé úkony, jen aby je mohl padouch zajmout nebo je dostal do nebezpečí a film tak mohl být delší... kdyby si s tím vyhrál a vytvořil uvěřitelnější momenty, určitě by to bylo lepší. Bizarnost a záporák jsou ale určitě něčím, za co mohu snímek pochválit, jelikož s tím si Gunn neskutečně vyhrál. Větší množství postav je jinak na škodu, někteří mají prostoru dostatek, jiní působí zase navíc. Nepomáhá tomu, že se Gunn bojí zabíjet, takže už k tak ohromnému počtu hrdinů přibyli další, kteří tak nyní bohužel asi nezemřou v dramatických momentech, ale nechají si je pro Kanga, aby je sejmul jako malé mouchy. Hodnocení: 70 % ()

Ediebalboa

Napotřetí a nejlíp. Rocketův origin společně s citově vyčerpaným Star-Lordem a zatím nejsuverénnější režií Gunna přináší Strážce Galaxie, kteří dospěli. Teda téměř. V serióznějších momentech atmosféra houstne víc než kdy předtím, jenže co naplat, když vzápětí přijde další vtip nebo třicátá písnička. V tom zůstává tato rozjívená banda věrná sama sobě se vším dobrým (hlavně), ale občas i něčím tím špatným. K dokonalosti mi však tentokrát chybělo nejméně. ()

kajas

V posledních letech jsou si ověřila, že nejlepší marvelovky jsou ty, u kterých si totálně vybrečím oči a snažím se hystericky nevzlykat na celé kino. Samostatné filmy o Strážcích Galaxie mě nikdy moc nebraly, ale závěr trilogie je za mě asi nejlepší rozlučka nějaké filmové franšízy, kterou jsem kdy viděla. Gunn totiž skvěle ukočíroval mix odlehčené komedie a temného vyprávění o týraných zvířatech (které jsem psychicky vážně nedávala a u některých pasáží jsem vážně zvažovala, že se stanu veganem). Zatím jeden z nejsilnějších filmových zážitků roku, ke kterému se budu bát vrátit. Zvířátkům se tam totiž ubližuje ostošest, takže to dětem vážně nepouštějte. ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

VOD tipy na konec srpna