V treťom pokračovaní populárnej série Strážcovia galaxie 3 od štúdia Marvel sa naša obľúbená skupina nešťastníkov usadila na planéte Kdoviekde. Netrvá však dlho a ich životy naruší ozvena Rocketovej pohnutej minulosti. Peter Quill, ktorý sa stále spamätáva zo straty milovanej Gamory, musí okolo seba zmobilizovať svoj tím na nebezpečnú misiu, ktorá by v prípade neúspešnej realizácie mohla viesť ku koncu strážcov, ako ich poznáme. (Cinemart SK)

Clark_Kent

SRDCERVOUCÍ, DOJEMNÍ A OCHRANÁŘŠTÍ Guardians of the Galaxy Vol. 3 Je pravdou, že velká část produkce Marvelu se v posledních letech rozmazávala až do hodně křiklavého náporu, již už v přehnaně velkém multivesmíru. Finální dobrodružství Guardians of the Galaxy Vol 3 dokázalo jak v dobrém ale i ve zlém otisknout takový, sladko pekelný požitek. Z mého pohledu jde o zábavnou a chvílemi i smutnou vesmírnou operu. Výjmečný třetí díl poukazuje na znepokojivé experimenty a týrání zvířat, ano všechno se točí okolo tragického příběhu mývala Rocketa. Jak již bylo mnohokrát řečeno: „Soucit je odpovědí na všechny vaše problémy na této planetě. A pokud dokážete mít soucit se vším živým, opravdu vám to pomůže žít mnohem plnohodnotnější život.“ P.S.: Je dost pravděpodobné, že slzám se neubráníte. James Gunn má opravdu výrazný smysl pro filmové umění a patří mu velký dík. Budu se těšit na představení, nové cesty pro Supermana. ()

ForGump

Musím samozřejmě uznat, že to je zase prostě další z výbušných a dementních podívaných. Jenomže se asi opakuju pokaždé. Strážci Galaxie mají Jamese Gunna, tvůrce, který umí do těchto filmů vnést lidskost a zvířeckost, a přesto být i celkem vtipný. V rozlučce bojují Guardians za záchranu Rocketa proti černošskému dickheadovi celkem podobnému v chování Adolfu Hitlerovi. A právě zápletka kolem našeho oblíbeného Mývala nadchne nejvíce a táhne se celým filmem. A i díky tomu je poslední dobrodružství hrdinů okolo Star-lorda Quilla příjemné a v nekterých momentech až dojemné. James Gunn je totiž maník, kterého by chtěl asi každý aby mu točil a psal filmy a jeho tvorba se prostě vždy vymkne a patří k tomu nejlepšímu v rámci daných frančíz. Jestli to tak bude i u nového zaměstnavatele, tedy DC Comics je otázka, ale pokud bych měl vybrat člověka, jenž může nakopnout topící se značku tak právě Gunn a na jeho Supermana jsem zvědavý. Právě Marvel může tomuto chlapíkovi vděčit za hodně, protože i poslední Strážci Galaxie jsou o dost lepší než zbytek tvorby producentského týmu Kevina Feiga, co bude s Marvelem dál kdo ví, protože jeho prestiž upadá. Snad naleznout nějaké nové takhle kreativní lidi. Takže last goodbye to je velmi zdařilé a hlavně v této sérii kvalitou konsistentní. 70% ()

LdaVinci

Rozlučka, jak se patří. Je to teď takové světýlko mezi tím, co poslední dobou u Marvelu vzniká. Je tu sice kupa humoru a hlášek, tak jak jsme zvyklí s předešlých dílů, ale přesto je tu dost silné téma, které místy dojímá a nahazuje husinu. Jsem opravdu rád, že nás James Gunn ještě naposledy důstojně svezl s touto partou. Vše zapadlo tak, jak má. A btw u jednozáběrové pasáže jsem mlaskal blahem. ()

P.H.

Taková vymazlenost jako Peacemaker to není, ale furt je vidno, že Gunn má ty svoje postavy prostě rád. Veliká spokojenost. ()

Milda003

Vysoké hodnocení mi dodávalo naději opravdové jizdy. Není to tak dávno co se nám představili strážci poprvé a byl to opravdu nářez hudební, komediální i akční.. To nikdo nečekal.. Teď když to člověk chtěl, nic z toho se mu nedostalo, respektive tam toho bylo tolik, že to nemělo absolutně žádný řád a byl to jen zmatek namačkány v dvě a půl hodinovém filmu.. Jediný co, že jsme se dozvěděli něco víc o Rocketovi... ()

MERKATtv

Strážcovia galaxie vol. 3 je krásny film a konečne je nejakým svetlom v tom kope hnoja ktorú Marvel posledné 4 roky produkuje. Či sa to týka už kinematografie, hereckých výkonov alebo vizuálnych efektov snímok funguje perfektne. James Gunn to opäť dokázal a dostali sme vďaka nemu niekoľko nových skvelo zahratých postáv, zaujímavých miest vo vesmíre a akčných sekvencií ktoré momentálne v superhrdinskom žánri nemajú konkurenciu. Áno, vadilo mi tu pár vecí, keďže prvé dva diely absolútne zbožňujem tu mi naozaj prekážalo niekoľko aspektov ale po druhom zhliadnutí tomuto filmu musím aj tak dať 5 hviezd lebo si to zaslúži. Prvá vec čo mi vadila bola zavádzanie diváka a také ťahanie za nos zo smrťami postáv. Film sa snaží extrémne tlačiť na city a je tu veľmi veľa momentov kedy sú naši hrdinovia blízko k smrti a hraje tam vážna hudba a sú použité pomalé zábery a nakoniec sa nič nestane. Nevadilo by mi to kebyže to tam je raz ale deje sa to počas celého filmu a ku koncu to stráca všetok efekt a ste z toho unavený. Druhá vec ktorá mi vadila bol soundtrack. Prvé dva filmy majú extrémne pesničky a každý deň mi aspoň jedna z nich hraje v hlave. Príde mi, že tento diel mal málo zapamätateľných pesničiek a bol pre mňa naozaj taký „hit or miss„. Tretia a posledná vec je Gamora. Príde mi, že vo filme je natlačená na silu a pre dej je absolútne zbytočná. Každá scéna s ňou ma hrozne srala a je mi naozaj ľúto, že ju nenechali mŕtvu lebo zo super postavy sa stala otravná mrcha ktorá prekáža v dokonalom filme. Kebyže sa aspoň s jej postavou dačo deje ale ona sa iba vrátila a vzápäti odišla. Až na tieto tri veci je film ale naozaj perfektný a vrelo vám ho odporúčam pozrieť. ()

Azrail

Třetí strážci až orgasmicky tlačí na divákovi emoce, ale dělají to s láskou, elegancí a stylem. Vím, jsem asi přecitlivělý, ale slza několikrát ukápla a mé emoce byly prostě vyždímány na maximum. Kromě konce Endgame jsou Strážci jedinou sérií, která mě vždycky emocionálně uhranula, ale třetí díl jde v tomto ještě mnohem dál a na konci filmu jsem jen seděl s připitoměle šťastným úsměvem na rtech, slzou u oka a pocitem, že toto je rozhodně nejlepší Marvelkovka Fáze 4 a jedna z pro mě nejlepších vůbec. Samozřejmě se můžeme bavit o humoru, který byl někdy lehce přestřelený, ale to je snad jediná chybka, kterou bych na filmu našel. Jinak vše šlapalo na plné obrátky. Emoce už zmiňovat nemusím, ale i akční pasáže byly skvělé, nápaditě natočené a jak se patří přepálené. Hudba geniální, o tom se nemusíme bavit. Tahle parta mě prostě nepřestane bavit nikdy a trojka jí dala důstojný a nádherný konec (alespoň prozatím). 10/10, that's it. ()

papadoce

Jakub Zbraň je skutočným fanúšikom Strážcov galaxie. Dokáže to, čo sa napríklad nedarí Peytonovi Reedovi u Ant-Mana a to zasypať svet bizarnými postavičkami a pritom ho nepreplácať. Napriek tomu, že sledujeme prakticky po celú dobu digitálny mišmaš, tak sa v ňom divák nestratí. Páčil sa mi príbeh na pozadí, všetky tie scény z Rocketovho detstva boli tak jemné, dojemné, ale pritom nie prehnane sentimentálne či dokonca infantilné. Vyvolávali u mňa pozitívne emócie, aj keď išlo “len” o zvieratká. Navyše boli umne nastrihané takmer do celej dĺžky filmu. Musím uznať, že to na mňa urobilo dojem. Po väčšinu času som sa držal v hodnotení na štyroch, ale záverečná mastenica v tunely, to bola iná lahôdka. Celkovo záverečný súboj by som označil za epický a to sa tiež nie vždy darí tvorcom i keď sa o to prakticky vždy v komiksoch pokúsia. Prestrelka Starprda a Groota bola desať hviezdičková. Trochu sklamaním je pre mňa humor. Nebolo ho za také vrecia ako u predchodcov, i keď bol a bavil. Drax išiel v minulosti už aj väčšie bomby. Myslím, že tentokrát hrali prím Groot a Rocket, ktorí dostali oveľa viacej priestoru a sadlo to na výbornú. No a konečne zloduch, Hlavný Evolucionár v podaní Chukwudi Iwujiho mal ďaleko väčšie grády ako napríklad taký Kang. Bol perfektný a to je pre moje hodnotenie asi naj faktor. Aby som to zakončil, tak práve záver sa mi nepáčil. Akože rozpad Strážcov a nové zloženie, to mi nesedí, ale snáď nie je všetkým dňom koniec. No, keď to teda vezmem ako celok, vizuálne sa jedná o najlepších Strážcov, príbehovo myslím že taktiež, ale za humor by som body strhával. Neviem sa rozhodnúť medzi 4 a 5. Nateraz pôjdem nahor, ale je to s odretými ušami a vykĺbeným ramenom. Taká bolestivá päťka. ()

Maniik88

Ja som nikdy nebol nejaký extra fanda Strážcov. Lezie mi na nervy StarLord, ten rádoby vtipný prístup, ktorý je často skôr trápny alebo užvanený a to všetko je aj v trojke. Ale musím uznať, že trojka nie je horšia ako predošlé diely a bola dobrým zakončením trilógie. Dozvieme sa z kade pochádza Rocket. Hrá sa hodne na zvieratkovské city. Záporák je správny sliziak. Ale celé je to no také obstojné. Dalo by sa povedať mierne lepšie ako väčšina po-Thanosových Marveloviek. Ale keby to nevidím, nič sa nestane. ()

BFG2000 odpad!

Jen pro info. Původně jsem chtěl dát zaslouženou jednu hěvzdu, která patří tomu pejsanovi, co si v tom zahrál. Ale když jsem si všiml toho nesmyslného přehodnocení zde (81% wtf!?), tak jsem musel do odpadu. Jak může někdo, kdo natočí výbornou jedničku, natočit tohle? Něco tak stupidního, hloupého a trapného se jen tak nevidí. A největší podpásovka na diváka na celé téhle příšernosti je 150 min! Takže bez boje se přiznávám, že jsem to tak kolem 100 min vypnul, protože jsem před spaním zkrátka nechtěl zvracet. Nejen, že udělají dementy z hlavních "hrdinů", ale oni udělají totální dementy i ze všech záporáků. To se opravdu jen tak nevidí. To bylo naposled snad v Teletubbies. A to jsem se na to docela těšil... ()

RAFT

Tak, takhle se mají točit filmy. Asi ,určitě nejlepší marvelovka za tenhle rok . Nevím kam, by sem film zařadil , možmá za první díl. Každopádně , strážci galaxie vol . 3 je daleko lepší , svižnější, zábavná, ujetá, a ne nudná tak, jako druhý díl. Film ,byl zaměřen na rocketa a jeho život, kde se vzal a tak dále. Příběh byl spíše takový dramatičtější. Pěkné a důstojné zakončení série. Soundtrack zase jak jinak dobrý. Za mě 80% ()

JohnZ87

James Gunn se na skok vrátil k Marvelu, aby dokončil svou trilogii Strážců a ještě si k tomu bokem současně natočil Sváteční speciál, na který třetí díl přímo navazuje a který doporučuji nevynechat (už jen kvůli jednomu dost zásadnímu odhalení). Je to pořád stejně vtipné, ujeté, plné hlášek (někdy až zbytečně bezdůvodně sprostých), ale také emocí (zejména jedna scéna v závěrečném dějství mě vyloženě dostala). Postavy na sebe vzájemně celkem často řvou, ale chemie mezi nimi je funkční. High Evolutionary je celkem zajímavý záporák, bohužel není dostatečně prokreslen, natož aby byly nějak podrobněji vysvětleny jeho schopnosti. Motivace Adama Warlocka není zrovna jasná, ale jako určitá Deus ex machina funguje celkem dobře a tato scéna je poměrně silná. Star Lord v tomto filmu vůbec nevyužije svojí typickou zbroj, což je škoda. A zejména jeho vztah s Gamorou zůstává stále nevyřešený. Nový tým Strážců je celkem zajímavý. 75% ()

Hyperbolic

MCU zpátky ve formě. Za mě jsou Strážci nejlepší trilogie celé franšízy a jsou takovou stálicí, na kterou se lze ze všech hledisek spolehnout. James Gunn se po dlouhé odmlce ozval a dal všem fanouškům to po čem toužili. Šílený humor, barvy, akci a emoční horské dráhy. Sakra, rodiče do kina brali malé děti. Mě by to traumatizovalo. A to ani nemluvím o disturbing scénách. Mysleli jste, že je ta hlava panenky na pavoučích nohách z Toy Story disturbing? Oh boy.... Nové postavy super, měl jsem z Adama Warlocka z trailerů trošku smíšené pocity, ale nakonec to byl jeden z tahounů. Po všech I am Groot, kdy na to někdo zareaguje a buď z kontextu, nebo když to někdy vysvětlí, zjistíte co vlastně říkal, je to tady. Možná prostě chtěli narušit tuhle klasiku, projednou a naposledy, já si to však interpretuju tak, že podobně jako Gamora, i my Grootovi nyní rozumíme. Hudba více diegetická než kdy jindy. I want a perfect body. I want a perfect soul. I want you to notice. When I'm not around. ()

hrumsrt

Nechápu, jak to, že Strážci Galaxie působí film jako z jiného vesmíru, když se odehrává v našem vesmíru... MCU v posledních letech zkazí, na co sáhne a daří se jim pořád úspěšně prorážet hlubší a hlubší dno. A bylo by krásné, kdyby už níž zkrátka nešlo a tímhle snímkem se opět vyrazilo na opačnou stranu, ale nějak zvláště bych v to nedoufal.. Série Strážců Galaxie je tu už s námi od roku 2014 a v celém MCU je pro mě unikátní i tím, že jde o jedinou, při níž jsem každý jednotlivý díl navštívil v kinosálu.. A co jsem si včera uvědomil, když jsem seděl na téhle partě dementů už potřetí? Že je miluji! Že tohle je pro mě pomyslné srdíčko celého MCU, na které se v konkurenci Avengers zapomíná, ale absolutně si to nezaslouží.. A já měl konečně po letech pocit (ach jo, už vážně množné číslo), že bych u tohohle měl v kině být.. Někdy loni jsem si to zakázal, že se nechci dočkat toho, že bych šel do kina na špatný film (a ono by to nastalo, kdybych navštívil některý z těch posledních).. Strážcům jsem ale nechtěl přestat věřit, a tak jsem tomu tu šanci dal! A já se královsky bavil! Nevěřil jsem, ale takové to kdysi bylo.. Žeru, jak to pracuje s hudbou, barvami a překvapivě i tím humorem. Jde o kombinaci takového buranství, u kterého se necítíte trapně. Normálně se v kině nesměji, ale tady jsem musel.. James Gunn je génius, který je vzorem toho, jak by se mělo naslouchat fanouškům. Možná, je to fakt někdy moc ujetý, anebo příliš hraje na emoce, ale jsem naivní a přišlo mi to opravdové, a tak moc nostalgické, že jsem nechápal, jak to, že tohle ten Marvel nedokáže v každém svém filmu.. Neexistuje žádná týmovka, kde by tolik fungovaly všechny postavy, kromě téhle... A vrcholem téhle partičky bude navždy Quill, což mi tak nějak došlo až u tohohle filmu.. Normální polobůh, co s hudbou v uších vládne galaxii.. Osobní příběh, který poutá všechny postavy a neustále udržuje diváka v napětí, že se snad vyhne tolik bolestivému konci.. Záporák, jenž má motivaci a zvládá působit charismaticky, a že by z něj měli mít hrdinové strach.. Samozřejmé kvality, jaké ale vidím v MCU po takové době! Jedinou výtku bych měl k nadbytečnému Adamovi Warlockovi, který mě sice pokaždé na plátně bavil, ale pro tenhle příběh byl navíc. Vrcholem filmu je pak epilog s Quillovým návratem na Zemi, jako jedna z nejpamátnějších scén vůbec. Na emocích postavená jízda, která je zaslouženým vrcholem celé trilogie. Fantastická synergie audiovizuální stránky, která si minimálně drží sérií nastavenou úroveň.. Takový závěr si tahle parta dementů nemohla ani přát, ale přitom si ho nanejvýš zaslouží. /viděno v kině/ 90% ()

Dejvecd

Vizuálne efekty (CGI) nebolo zrovna najlepšie, avšak rozhodol som sa ho nehodnotiť na tomto filme. 3. Strážcov som sa totižto rozhodol hodnotiť, ako projekt Jamesa Gunna a to, že Disney je lenivý investovať peniaze a čas do dobrého CGI nie je jeho chyba. // Scenáristicky, režijne a aj herecky je tento film fakt lahoda, ktorá vie byť nostalgická, vtipná a smutná zároveň, kedy ja ako veľký fanúšik komiksov som sa vyložene usmieval radosťou ešte dlho po skončení. Od Spider-Man: No Way Home je tu konečne poriadny komiksový film a som neskutočne nahajpovaný na budúce superhrdinské projekty Jamesa Gunna, pretože on tejto látke na rozdiel od korpo-krýs u Disneyho rozumie. A rozumie aj hudbe, a ako je u jeho filmov zvykom, tak aj pri tomto moje srdce a uši žasli nad skvelými songami. ♫ "But I'm a creep. I'm a weirdo! I don't belong here!" ♫  // To CGI ale bilo do očí občas. 9/10 ()

shade000

Úprimne, Strážci Galaxie nikdy nebol úplne môj šálok kávy, no toto bolo dokonalé. Nikdy som nevidel toľko sĺz od divákov v kine. Dokonalosť po všetkých stránkach. Ďakujem za úžasnú trilógiu, spravili ste to skvele. Je pravda, že v najlepšom treba prestať... ()

koty2201

Najprv sa mi nechcelo veriť tým hodnoteniam typu “najlepší film od čias Avengers: Endgame” a podobne ódy chvály. Samozrejme, že od mimoriadne talentovaného Jamesa Gunna som očakával zakončenie trilógie a príbehu mojich obľúbených Strážcov Galaxie tak, ako sa na Gunna patrí. Ale takúto pecku som nečakal. A práve preto som smutný, že Gunn už pre Marvel nikdy nič nenatočí, s najväčšou pravdepodobnosťou. Rovnako aj niektorí herci v hlavných úlohách hovoria, že je to pre nich viacmenej koniec. Ale teraz keď viem ako to skončilo (ostal som veľmi milo prekvapený a taký záver som vôbec nečakal, pretože všetko vyzeralo inak), tak mi je ľúto, že niektorých hrdinov už asi neuvidíme. A ja som už len veľmi zvedavý, čo nás čaká ďalej. Najprv by som sa chcel vyjadriť k postavám. Prácu s nimi odviedol Gunn na jednotku, pretože tá vzájomná chémia medzi nimi je taká prirodzená a uveriteľná, že som z toho šiel do kolien. Každá postava tu má svoj priestor, každá je napísaná veľmi sympaticky a prirastie vám k srdcu. Herecky to síce možno nikdy nebude nejak vysoko umelecké, ale v rámci MCU ide určite za nadštandard a viem to oceniť. Tvorcovia sa s nami počas celého filmu veľmi prefíkane zahrávajú ohľadom ich osudu. To napätie som si užíval. High Evolutionary je jeden z tých vydarených záporákov. Je to naozaj psychopat, na ktorého sa nedá nehnevať, aký je krutý a herec, ktorého meno sa neodvážim napísať (také je komplikované :D), to zvládol bravúrne a jeho úlohu som si veľmi užíval. Will Poulter ako Adam Warlock bol dobrý tiež, len musím povedať, že dostal dosť málo priestoru a som zvedavý, ako to s ním bude do budúcna. Z toho mála scén však musím povedať, že ako uvedenie novej postavy to nebolo zlé. Pes Cosmo bol v tomto filme na môj vkus z väčšej časti dosť cringe, takže jeho chovanie mi až tak nezapasovalo. No a so zvyškom hlavných postáv sme už oboznámení, takže sme od nich dostali to, čo sme aj mohli čakať a to čo máme na nich radi. Páči sa mi, že príbeh sa držal pri zemi v tom význame, že išlo o osobné príbehy a nie o záchranu sveta ako vo väčšine MCU projektov. Aspoň sme sa v tejto oblasti dočkali osvieženia. Cesta životom nášho Rocketa nebola práve ružová a celkovo je film emočne veľmi silný a nesie sa ním viac vážny tón ako sme boli u Strážcov zvyknutí. Áno, humor tu je a smial som sa od ucha k uchu. Gunn to však skvelo kombinuje s dramatickými momentami. Jednotlivým postavám som s radosťou fandil. V istých pasážach ma vedel aj slušne dojať a dve slzy mi ušli. Film pekne využíva prepojenia s minulými filmami a minulosťou jednotlivých postáv, ktoré vyústili do tohto epického finále. Len musim upozorniť, že pre deti je film dosť silná káva kvôli pár scénam, rovnako aj pre ochrancov zvierat a detí. Nečakal som ani ten jeden gore záber (vzhľadom na 13+ prístupnosť) a som rád, že sa toho nebáli. Rovnako ako použia anglickej nadávky na F asi prvýkrát v histórii marveloviek. Akčné pasáže sú veľmi pekne natočené a celkovo sa na film príjemne pozerá. Nájdete tu veľa pekných záberov. Dokonca aj vizuálne efekty sú naozaj na úrovni v rámci MCU a nevšimol som si nejaký nepodarok, ktorý by mi nepríjemne udrel do očí. Myslím, že na hudbu sa pýtať ani netreba, pretože hity minulého storočia sa sem skvelo hodili a dodávali scénam šťavu. Aj súboje našťastie neobsahujú až tak veľa digitálneho bordelu ako to je väčšinou zvykom. Takže po technickej stránke sa Gunnovi film tiež vydaril. Aby som to zhrnul, tak fanúšikovia Strážcov Galaxie ako ja si to extrémne užijú a budú veľmi spokojný s takýmto vyvrcholením trilógie. Dokonca to poteší aj najväčších odporcov Marvelu a aj tých, ktorí boli poslednými filmami sklamaní. Teším sa na to, čo nás čaká ďalej. () (menej) (viac)

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

VOD tipy na konec srpna