V treťom pokračovaní populárnej série Strážcovia galaxie 3 od štúdia Marvel sa naša obľúbená skupina nešťastníkov usadila na planéte Kdoviekde. Netrvá však dlho a ich životy naruší ozvena Rocketovej pohnutej minulosti. Peter Quill, ktorý sa stále spamätáva zo straty milovanej Gamory, musí okolo seba zmobilizovať svoj tím na nebezpečnú misiu, ktorá by v prípade neúspešnej realizácie mohla viesť ku koncu strážcov, ako ich poznáme. (CinemArt SK)

fuxoft

Jako člověk, kterému se docela líbili první Strážci Galaxie a který si není úplně jistý, jestli někdy viděl dvojku, mohu jen říct, že to bylo docela zábavné, žádné zásadní informace mi nechyběly a bylo by lepší, kdyby to bylo výrazně kratší. To je bohužel všechno a víc vám řeknou ostatní... ()

Djoker

Strážci Galaxie jsou nejlepší partičkou z celého Marvel vesmíru a i jejich třetí dobrodružství je stravitelné pro diváky, kteří nechodí spát v latexovém pyžamu a s ulepeným komiksem v ruce. Gunnův odlehčený styl plný originálních nápadů a velký cit pro výběr hudby povyšuje trilogii nad rámec hloupého komerčního popcornu. ()

TeeAge

Prekvapivo funkčný origin movie o Rocketovi, kde funguje scenár i emócie - čo sa za posledné roky o komixovkách povedať nedá. Trošku som mal ale pocit, že to boli také posledné lúče kedysi žiarivej éry, a je to Gunnova rozlúčka, než presedlá do temnej situácie DC od WB. Prajem veľa trpezlivosti, Jamesi! ()

Eliott

Konečně Marvel opět přišel s něčím co by taky stálo za zmínku. Ne jako zpackaný Thor a nebo nějaký ten další trapný seriál o ničem. Za normálních okolností bych asi těmto Strážcům dal jen tři hvězdy, avšak z nějakého důvodu jsem byl celkem nadšený. To bych zdůvodnil asi nostalgickou připomínkou na vše dobré a skvělé, co se odehrávalo v úvodní fázi, v době Avengerů, prvních Iron Manů a podobně. Bylo to totiž jednak stejně dokonalé po akční stránce, příběhově nápadité, přiměřeně zajímavé, vtipné a místy dokonce skutečně dojemné. V pokusech ždímání emocí však tvůrci občas tlačili na pilu příliš, až to bylo protivné. Například scén se zohavenými zvířátky dílo obsahovalo až zbytečně mnoho a pak ta děcka v závěru byla úplně zbytečnou výplní, jenž mi kazila konec filmu. Přes všechno špatné mám stále ze sledování velmi dobrý pocit a na studio přeci jen ještě úplně nezanevřel. 65% (Edit 03.10.23: Úprava hodnocení, na pět hvězd to zkrátka nemá) PS: Největší palec vzhůru dávám za příběhové linie Nebuly a Gomory, ve kterých obě ušly opravdu dlouhé cesty a byly tak nejhodnotnějšími postavami, jenž mne bavilo nejvíce sledovat. ()

Ainy

Tenhle díl se mi zdál takový vlažnější než předchozí filmy a jestli je závěrečný? Pochopila jsem to dobře? Fakt poslední?? ...... (vůbec nemám přehled) ..... tak je mi to velmi líto. Strážci mě vždy moc bavili. Pokaždé akční, originálně vtipné, milé a se skvělým obsazením. Zlá fena mě ovšem naprosto rozsekala :-))) ()

Botič

Všechno, všude, najednou. Překombinované, místy až nechutné s naprosto nevyužitým Willem Poulterem. Na papíře to asi vtipné být mohlo, ale na plátně? Ten člověk neměl, co hrát. Vyloženě ne úplné fér hra s diváckým očekáváním. Poslední MARVEL fáze jde úplně mimo mě. ()

3DD!3

Další velká rozlučka v plné parádě. Rocketův původ byl hlavním tahákem třetího dílu a rozhodně nezklamal. Přesto není za hlavní hvězdu a tým dostává vyvážený prostor a Gunn tak dává možnost rozloučit se s každým. Tradiční příběh je obalený neotřelými nápady a detaily, které prostě chytnou za srdce. Quillovy deprese, Nebulina péče i Warlockova nečekaná oddanost matce, vše má své místo a je náležitě využito. Přesto mi přijde že Gunn soustruží nap přání a ne s takovou chuti jako u Sebevražedného oddílu. Ve všem jedeme na jistotu. Přesto se podařilo vykřesat bezkonkurenčně nejlepšího záporka v sérii. Iwuji si to neskutečně dává, taky je jeho nejvyšší evolucionář komplexní postavou, který se prostě nespokojí s ničím menším než je dokonalost. Hudby bylo tenkrát na můj vkus tak hodně až zanikala vynikající Murphyho orchstrálka. Přestože už tuhle partu spolu nikdy neuvidíme loučí se a poselstvím, že každý je nějaký, je třeba to respektovat nebo si na to aspoň zvyknout a mít se všichni rádi takoví jací jsme. No a taky že je důležité dat druhou šanci. Něco co Gunn dostal a nebere to na lehkou váhu. Takže adios a uvidíme se v jiném vesmíru na Supermanovi. Mít kámoše je fajn. ()

Hitman_47

Stal se zázrak ... první Marvelovka od Endgame, která je opravdu dobrá komiksárna, kde prim nehraje politická hyperkorektnost a nejde se na ruku LGBTQHIV+/woke komunitě. Tady prostě jde o to natočit dobrý komiksový film se vším všudy, jsem rád, že Gunn dává Disneymu sbohem a jde z téhle Marvel žumpy ke konkurenci. GotG 3 jsou buďto labutí píseň nebo zažehnutá jiskra pro svět Marvelu ... jenže při pohledu na nadcházející filmy, které veskrze režírují feministické green-deal ultraliberálky, které mají ve své filmografii jen režii konverzačních indie dramat s max. 6místným rozpočtem, to spíš vypadá na ty labutě. Ale Strážce určitě stojí za to vidět, tak nepromarněte šanci! ()

Kaka

Probůh nechte té sebrance sympatických podivínů alespoň trochu důstojnosti. Jestli jednička a dvojka byly přeplácané, ale těžily z toho, že hlavní hrdinové vypadali tak "jinak a srandovně" oproti většině ostatních, tak trojka už působí vyloženě jako vyčpělé a generické omalovánky bez jakékoliv inovace a svěžesti. Je tu XY dalších postav, které nestojí ani za řeč a jediné, co má solidní tah na branku a vydoluje z diváka nějaké emoce je linie s Racoonem a pár zábavných vtípků s Bautistou. Film, který začíná 30 minut a končí cca 45, což je už při všem tom bouchání a střílení docela mordor. Star Lord a spol. si teď mohou dát zaslouženou pauzičku a nikdo se na ně nebude zlobit. ()

Spiker01

Po těch všech odkladech a zbytečném (naštěstí dočasném) vyhazovu režiséra jsem už ani nedoufal, že by Strážci mohli naposled přijít ve stejné formě a vše hezky uzavřít. Nakonec to pro mě byla rozlučka maličko vychtěná, jelikož se zkrátka musela uzavřít trilogie a mnoho lidí jde nyní od válu, ale stejně jsem ocenil, že to nakonec dopadlo jak to dopadlo. Jen od prvního filmu uteklo 9 let a za tu dobu se i trošku vyprofiloval můj filmový vkus a už to zkrátka na mě nepůsobí tolik jako dřív. Cgi je tu na poměry Marvelu (zvlášť v posledních letech) pečlivě vypulírované, akce obstojná (nejvíce mě bavila ta v úzkém koridoru), každá z postav dostala svůj prostor a vše tak nějak zapadlo do sebe. Jen to zkrátka už je malinko okoukané a překvapuje mě zdejší možná až trošku přepálené hodnocení. Emoce se ale na povrch vyderou, ne že ne. ()

D.Moore

Marvelu se už několikrát podařilo mě dojmout, ale ještě nikdy se mu to nepodařilo tolikrát během jednoho filmu. Tohle se zkrátka povedlo a je radost vidět, jak to vypadá, když o jednu sérii s láskou pečuje člověk, který jí rozumí - James Gunn. Rozlučka se Strážci Galaxie sice není úplně stoprocentní, trochu mi vadily například ne úplně plynulé přechody od komedie k dramatu, ale ve výsledku je to zkrátka tak krásný film, že na něj nejen kvůli mývalím očím nemůžu být zlý. Takže díky, od prvního filmu to byla krásná, vždy nápaditá, stylová a nezapomenutelná jízda. Co bude dál, uvidíme (?). ()

Davies182

No dobře, tak já teda konečně začnu poslouchat Beastie Boys aneb za tohle ještě v kině utratim majlant! Projednou nadšené fandovské výkřiky po US premiéře nelhaly, a vážně TO JE nejlepší marvelovka po Endgame. Ultimátní koktejl napětí, akce, vtipu a emocí. Bitka v chodbě orgasmus. Way to go, Mr. Gunn, way to go indeed... [IMAX] + [CineStar Anděl ATMOS] ()

Big_Boss

Doporučuju si před návštěvou kina koupit nějaký nápoj, jinak budete po filmu značně dehydrovaní. Třetí Strážci Galaxie ukončují příběh téhle vesmírné nesourodé rodinky ve velkém stylu, tak jak to umí jenom James Gunn. Za mě asi nejlepší film od Avengers: Infinity War (ano, lepší než Endgame, rozhodně lepší než Spider-Man: No Way Home a pravděpodobně i lepší než můj oblíbený a nedoceněný Doctor Strange in The Multiverse of Madness) a možná i lepší než Gunnovo počin pro DC The Suidice Squad, prototože tohle jsou postavy které znáte už skoro deset let. Hraje se tu hodně na emoce, a já nemít místo srdce kus šutru, tak bych asi taky brečel (což nedokázala scéna We are Groot nebo smrt Tonyho a Natashy). Všechny postavy dostaly dostatek prostoru, humor je po delší době v MCU opět vyážený a chytrý, originálníma nápadama se tu nešetří, soundtrack je oproti Volume 2 povedenější (kdy děti z 90tek uslyší i nějaké známější songy z jejich dětství), u vizuální stránky a CGI je vidět, že si programátoři dali se svym řemeslem záležet a nebyly (snad) komandovaný Marvelem, kvůli blížícím se kvótám. Snad jen ty záporáci Gunnovi moc nejdou a ve všechn jeno filmech (kromě Russelovo EGA) slouží jenom jako příběhová překážka, kterou musí jeho postavy překonat. Nějaký osobní rozvoj nebo empatie u High Evolucionary nečekejte, ale jak jsem řekl, svému účelu posloužil dobře. Je vidět, že tenhle výsledný film je produktem lásky k filmařině a ne nějakou rychlokvaškou, která měla rychle režisérovi zaplatit nájem. Pokud tohle budou úplně poslední Strážci Galaxie, já budu spokojen. Za sebe dávám po dlouhém přemýšlení 10/10, protože mě opravdu nenapadá nějaký kritický zápor... a navíc, tahle Gunnovo rozlučka nesourodých vyvrhelů si to prostě zaslouží. ()

Xmilden

James Gunn tentokráte nenatočil mega řachandu, ale hodně silný doják. Několikrát se mě v kině přihodilo, že jsem měl slzy na krajíčku. Rocketa a jeho dávných kamarádů muselo být líto každému kdo má jen trošku srdce. Celé je to správně osudové a záporák je konečně krutý, nelítostný a zlý. Navíc o jeho motivaci nejde ani na moment pochybovat. Z celé party Strážčů u mě nejvíce vystoupal Drax. Bautististovy herecké výkony jsou pro mě podobným překvapením jako u Jasona Momoy. Myslím že Strážci ani lépe vygradovat a skončit nemohli. Uvidíme jestli se někdy v nějaké formě ještě znovu sejdou, ale pokud u toho nebude znovu Gunn, ani bych se o jejich resuscitaci nepokoušel. Každopádně o parník nejlepší Marvel od dob Avengers 4. 80% PS: Zdálo se to jenom mě, ale opravdu byly 2 ze 3 ženských postav neuvěřitelně protivné? ()

darkrobyk

Rozmáchlé, já bych to zkrátil, zakončení povedené trilogie jsem přeci jen zbytečně stále odkládal a jako jediné nedal v kině. Comicsově bláznivé, což má být, kdy nechybí nadutý záporák, bitvy ve vesmíru ani dojemné scény. Hudba mě tentokrát moc nebavila. Jo, většina skladeb je skvělých a znám je, akorát mi povětšinou nesedly do děje, takže jsem měl pocit, jako když poslouchám jukebox doplněný náhodnými obrázky. Jezevec, tedy mýval Rocket, si to nakonec užil stejně jako Groot, který obohatil svůj slovník o pár nových slov. Líbily se mi různé odkazy, na příklad na Fantastickou cestu (1966), vizuálně a z hlediska nápadů nejlepší, či na Věc. Vtípků moc nebylo, ale to nevadí. Co mi vadilo - Quill! Namyšlený, užvaněný - Keliška v kalhotách - a krajně nesympatický. Což nebylo ani tak hercem, jako scénářem. Kdyby tu téměř závěrečnou ve vesmíru dotáhli do konce...jenže na to neměli koule, no, a jak bylo z potitulkové scény jasné, nebylo to ani žádoucí. Pomíjím logické i fyzikální chyby, páč je to přece comicsový film, kde je možné vše. ()

filmfanouch

Třetí Strážci Galaxie jsou dojemnou a zároveň neskutečně zábavnou tečkou, která dokazuje, že Jamesi Gunnovi nechybí péče o jeho milované postavy, zároveň zvládá nadále servírovat humor, silné emocionální momenty a zároveň výtečnou akci i interakce, které navíc naznačí, že by nově každý film měl začínat mývaly, kteří poslouchají Radiohead. Silná horská dráha emocí, kterou je radost v hlavě zpracovávat, především proto, že se tahle parta vesmírných outsiderů snad (minimálně dočasně) nemohla rozloučit lépe. Díky Jamesi Gunne, s touhle partou vesmírných outsiderů to celé byla neskutečná zábava! (Viděno v kině: 2x) ()

DJ_bart

[VIDĚNO 4.5.] "I love you guys." ___________ Zatímco Volume 1 bylo bezchybnou vědecko-fantastickou jízdou a skvělým seznamovákem s touhle bandou šílených anti-hrdinů, a Volume 2 emocionálně pohlcujícím barvičkovitým spektáklem o významu rodiny a kamarádství – přičemž jak v Infinity War tak v ENDGAME hráli Strážci Galaxie extrémně důležitou roli – tak Volume 3 je důstojnou rozlučkou s tou nejcharismatičtější bandou outsiderů, jaké kdy filmové plátno zažilo. Autorský rukopis a jen tak nenahraditelná poetika Jamese Gunna – spočívající v hledání krásy v jinakosti a obrovské empatii vůči nedokonalostem – se ani zde nezapře, středobodem jsou jako vždy postavy, a Gunn zde tak perfektně kulminuje takřka všechny příběhové linky, témata a (leit)motivy, jež lemovaly cestu Strážců napříč Marveláckým univerzem. Strážci Galaxie vždy vynikali tím, že dokázali perfektně vybalancovat komediální space-operu [jež je španělskou vesnicí pro diváky bez nadhledu], konverzační drama a šílený akční spektákl [který je jen tak akorát over-the-top], a i tentokrát tento unikátní žánrový mix funguje na výbornou. Rovněž vynikali i tím, že odjakživa figurovali jako outsideři a vyvrhelové, jenž jsou neustále konfrontováni svými nedostatky, díky čemuž s nimi divák dokázal navázat neobyčejně silný sympatie, které se nejen v rámci komiksového žánru jen tak nevidí. A přestože jsem se na tuhle rozlučku neskutečně těšil, mám pár výtek, kvůli kterým nemohu vpálit pětikvalt, i když bych tak moc chtěl.... Největším problémem je pro mě celkem banální zápletka, spočívající v tom, že se naša parta dostane z bodu A do bodu B, jen aby zjistila, že se musí dostat do bodu C – a sorry jako, ale k využití příběhových [a několikanásobně nápaditějších a originálnějších] lokací má Gunn k dispozici celou fakin galaxii a vybere si Planetu Země z Wishe? Navíc dějová podzápletka zabývající se vztahem Petera a Gamory nemá jakoukoliv katarzi a chtě nechtě vyšumí do ztracena – a jestli je něco, co jakožto naivní romantik fakt nesnáším, je to nenaplněná láska. No a kupříkladu taková Nebula, jež má ihned vedle Rocketa zcela bezkonkurenčně nejlepší character-development-story-arc ze všech postav v MCU, zde má právě společně s Rocketem [který byl avizován jako hlavní protagonista] žalostně málo prostoru. A celkově vzato práce s příběhovými motivy, vzájemnou interakcí a character developmentem jednotlivých postav není tak scénáristicky vypiplaná jako v předchozích dvou dílech. A dokonce ani ten písničkový soundtrack – jedna z největších devíz celé franšízy, která přivedla nejednu generaci k poslechu retro muziky, včetně mě, poněvadž soundtracky k jedničce a dvojce Strážců Galaxie dost výrazně formovaly můj hudební vkus – není na pár vyjímek tak zapamatovatelný. Možná ve Volume 3 hledám něco, co v něm už od počátku být ani nemělo, a možná jsem se nechal zcela zaslepit hypem a nechal si namazat med kolem huby – jen chci zkrátka zdůraznit ten kontext, v rámci něhož se Vol. 3 prezentovalo jako něco, čím v podstatě ani není [tedy jako definitivní a emocionálně vtahující rozlučka] a ve výsledku se nesetkalo s mým [možná až moc vysokým] očekáváním.... Abych však nebyl jenom protivnej rejpal, ačkoliv je Volume 2 stále nepřekonané, i tak jsou třetí Strážci Galaxie nezpochybnitelný nadstandard komiksovýho žánru a špičkovým blockbusterovým spektáklem, u něhož není o zábavu nouze, protože já se bavil přímo královsky. Hlášky a situační humor fungují jako vždy na výbornou, a 'zimomriavkových' momentů je víc než požehnaně [zejména celá retrospektivní linka o Rocketově tragickém původu fakt bere dech a je byť drastickou, tak famózní alegorií o týrání zvířat]. Navíc tahle dojemná intergalaktická pohádka poeticky končí songem, kterým to tehdy všechno začalo – co víc si přát? A já fakt nebudu lhát, když řeknu, že mi tahle banda pošuků s níž jsem vyrůstal bude fakt chybět a navždy zůstane v mým srdíčku. Tahle parta je prostě srdce MCU a nepopiratelný důkaz toho, že v záplavě korporátních prefabrikátů a komerčních škvárů je stále zájem o silné emotivní příběhy co mají srdíčko a osobitý přesah. Inu, každej si přece zaslouží happy end.... Co dodat? MY JSME GROOT 💜 VERDIKT: 8,5 mývalů z 10 🦝 PS: "Budeš Strážce mojí Galaxie" je moje nová balicí hláška.... PPS: po druhým zhlídnutí pálím pětikvalt, sorry jako, ale nemůžu jinak. () (menej) (viac)

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

VOD tipy na konec srpna