V treťom pokračovaní populárnej série Strážcovia galaxie 3 od štúdia Marvel sa naša obľúbená skupina nešťastníkov usadila na planéte Kdoviekde. Netrvá však dlho a ich životy naruší ozvena Rocketovej pohnutej minulosti. Peter Quill, ktorý sa stále spamätáva zo straty milovanej Gamory, musí okolo seba zmobilizovať svoj tím na nebezpečnú misiu, ktorá by v prípade neúspešnej realizácie mohla viesť ku koncu strážcov, ako ich poznáme. (CinemArt SK)

Hollohlaway

Je tam toho prostě moc. Dějová linka se motá dvě a půl hodiny na všechny strany, ale smysl to moc nedává. Hromada v podstatě zbytečných odboček a postav, například Adam Warlock. Hravý to pořád místy je, ale je to dobrou půlku stopáže unavený, efekty pro efekty a graduje to neuvěřitelně těžkopádně. ()

kenkaku

Žádné chození okolo horké kaše. Bezkonkurenčně nejhorší z trilogie. Schizofrenní slátanina, která neví co chce. 1) zcela zbytečné citové vydírání (pokusy na zvířátkách, spousta postav na půl mrtvá, záchrana dětiček). 2) trapné podprahové “vzkazy” (skafandry v barvách duhy, mraky herců půjčených z DC) jakoby Gunn ze své nové pozice ukazoval MCU prostředníček a jak moc si hodlá dělat co chce stylem “za mnou potopa”. 3) naprosto zbytečné nadužíváni soundtracku, které vysloveně ruší a humor dosáhl retardace Peacemakera. Sváteční speciál byl proti tomhle pecka. ()

remy

Srdcervoucí Endgame pro Strážce Galaxie se za mě bohužel nekoná. Nejlépe ždíme emoce Rocketova flashbacková linka, které je na konci docela hezky využito. Ale jinak? Nic moc zapamatovatelného. Na poslední vesmírnou štaci s touhle partou po hříchu málo napětí a osudovosti. Škoda, že ti nahoře neměli větší koule to utnout radikálnějš. ()

sedm.1

Přestože ze všech tří Strážců galaxie patří právě toto třetí pokračování k tomu nejslabšímu, tak zároveň je si třeba přiznat jednu zásadní věc, a to že i přesto se jedná jednoznačně o několik levelů nejlepší marvelovku od Endgame, což pak poukazuje na dva zásadní fakty. Jednak jsem tedy při těchto třetích strážcích téměř až se slzami v očích zavzpomínal, jak dokázali být marvelovky zábavné, hravé, efektní a prostě ve všech ohledech nedostižné bomby, a jednak jak to šlo od zmiňovaných Avengerů Endgame s komiksy z této stáje do kopru, kdy vlastně prakticky až na Strange v mnohovesmíru se kvalitativně už nejedná o žádné mimořádné filmové zážitky, a to ten Strange zabodoval jen díky tomu, že se ho ještě ujmul sám velký Sam Raimi, a ne někdo z prosazované ,,nové vlny mladých a talentovaných převážně feministických tvůrkyň´´. O to víc by si každopádně měli všichni diváci tuto úžasnou partu nyní užívat, jelikož se možná jedná nejen o labutí píseň Jamese Gunna u Marvelu, ale možná i celého marvelovského komiksového světa, kterému evidentně dochází dech a šťáva, což se ovšem o této podívané rozhodně nedá tvrdit, spíš naopak. Takže sice jak jsem zmiňoval, ano, z oněch tří Strážců galaxie jsou tito sice nejméně povedení, což ovšem absolutně v žádném případě neznamená, že se nejedná o naprostou PECKU, které bych snad chtěl něco vyčítat, vše zde pořád funguje na milion procent, jen prostě oproti starším strážcům o něco méně, ale pořád dostatečně na to, abych se necítil při jejich sledování zase božsky. Co tu tedy máme. Především kompletně všechny perfektní postavy, skutečně od první do poslední, od nejkladnější, po nejzápornější, každá jednotlivě dostane svůj nemalý prostor, který využije bezezbytku, každá z nich je nehorázně výrazná, zábavná, bezchybná, každá z nich je emočně silná a přesvědčivá, některá více vtipná, jiná více dramatická, pokaždé ovšem v té nejvyšší možné kvalitě. Dále akci, ke které těžko co dodat, krom toho, že je opět na maximální možné úrovni, efektní, nápaditá, přehledná, velkolepá, strhující a zábavná. Zápletka odehrávající se ve zběsilém tempu, plná originální nápadů, neotřelá, napínavá, překvapivá a v závěru dojemná a nostalgická tak, že každý skutečný příznivec této party musel ždímat kapesníky od slz. Nechybí samozřejmě ale ani neopakovatelná a nenapodobitelná atmosféra, též i obrovská hromada parádního humoru, zároveň nepřeberné množství dokonalých emocí, ve spojitosti se strážci samozřejmě nemohu opomenout ani fantastický hudební doprovod, mimořádné ovace si za své výkony zaslouží i veškeří herci, no a to je asi vše, snad jsem na nic nezapomněl, a pokud ano, tak i to bylo prostě dokonalé. Při závěrečných titulcích se ve mně každopádně praly dvoje pocity. Jednak jsem byl šťastný, že jsem po dlouhé době zas viděl v kině komiks, který mohu označit za srdcovku, který jsem si užil na maximum a který mi připomenul, proč tolik miluji filmy, ty druhé pocity ovšem měli trpkou náplň skutečnosti, že filmový svět v tuto chvíli vlastně přišel o nejzábavnější partu v galaxii, se kterou se nejspíš už bohužel znovu nikdy nesetkáme a zároveň jak už jsem několikrát zmínil, vzhledem k posledním komiksovým počinům mám velké obavy, jestli jsme se tímto filmem vůbec nerozloučili i se zlatou érou komiksových filmů, a teď už nás čekají jen neradostné pokusy, kterým bude chybět především to, co lze právě u Strážců považovat asi za to nejdůležitější, a to srdce. Sbohem Star-Lorde, sbohem Gamoro, sbohem Draxi, sbohem Rockete, sbohem Groote, sbohem Nebulo, sbohem Mantis, miloval jsem vás, miluju vás a milovat vás navždy budu. Jste úžasní, jedineční, dokonalý, byla mi čest. Děkuji () (menej) (viac)

Maynard.

Nikdy bych nevěřil, že se mi to stane, ale už sem asi krapet přeMarvelovanej. A nejsem asi jedinej člověk na Světě. Supr je, že to pochopili i herci, kteří si na konci 3.dílu očividně rozloučili s dalším pokračováním. Na druhou stranu je tohle skutečně nejlepší Marvel od dob, kdy skonal Iron man. Co mi přijde krapet divný, takže vrátili Nebulu do říše živých. A co hlavně uplně zbytečný, tak skoro 3 hodiny filmu. Je to asi novej trend, ale pro mě to uplně není. Co musím strašně vychváliit, tak sou nový sedačky v Cinestaru vv HK, to je fakt labůžo. ()

hlošík

Třetí Strážci galaxie měli už dlouho status očekávaného filmu, který po sérii méně výrazných snímků  MCU vrátí sérii část původní slávy. Osvědčené postavy, návrat ztraceného režiséra a zopakování původního receptu bude cestou k jednoznačnému úspěchu. Ale možná je takový přístup jedním z důvodů, proč tahle sázka na jistotu nemusí  u některých diváků vyjít. Film jim jde totiž řadou zavedených triků tak naproti, až se s nimi může míjet. Gunn zde svou klipovou estetiku stupňuje více než kdy dříve. Zatímco dříve klipové montáže jen umocňovaly divácký zážitek z jinak soběstačného příběhu, tentokrát je jimi film zcela přehlcen. Nekonečně opakované nástupy do akce rychle omrzí. Stejně tak neustálé hudební vsuvky už neslouží jen posilnění akčního či emocionálního náboje jednotlivých scén. Kvůli jejich nadužívání jsou buď rušivé nebo jen lacinou volbou, která při absenci zajímavějšího vývoje postav nabízí okamžité vodítko k tomu, jak se máme v daný moment cítit. Chápu, že z podobných důvodů někomu mohla vadit už dvojka s výraznou klipovitostí a přílišným důrazem na humor. Ve druhém díle ale Gunn dokázal jednotlivé dějové linie a osudy postav pospojovat do jednotícího motivu (rodina nad rámec pokrevního příbuzenství) a finále tak mohlo nabídnout silnější emocionální katarzi. Tady se na emoce tlačí většinu filmu, jednotlivé linie ale nejsou ani zdaleka tak dobře propojené (rodina x kontrolovaná evoluce). Nejvíc to pak platí pro postavu Willa Poultera, u které se v řadě scén nabízí jednoduchá cesta, jak ji přiblížit hlavním postavám, Strážci galaxie to ale nakonec odbudou zcela nemotivovanými scénáristickými kroky. Samozřejmě i třetí Strážci galaxie nabízejí ucházející zábavu, která i přes zmíněný výčet vad utáhne i delší stopáž. Přesto je to první film ze série, který už tolik nepřekvapí, protože se svou podbízivostí nakonec stává předvídatelným. ()

FilmysMartym

Pokud vás poslední MCU filmy zklamaly, běžte do kina na 3. Strážce Galaxie, protože vám zaručeně chuť navrátí a to vám garantuju, tohle je Marvel! Strážci Galaxie Vol. 3 se stali perfektním a pro mě bezchybným zakončením trilogie a příběhu naší milované bandy vyvrhelů. 3. Strážci fungují na všech rovinách - akce byla svižná, záživná a skvěle zakomponovaná do příběhu. Humor, se kterým MCU filmy někdy mívají problémy, byl tady doopravdy snad nejvíce vybalancovaný, adekvátní k situacím a snad ani jeden vtípek nepůsobil mimo mísu nebo trapně. Celé kino se fakt skoro neustále smálo a jsem rád, že i vedlejší postavy dostaly pořádně prostor pro rozvoj a nebyly přehlíženy, což platí i pro zbrusu nové postavy, ke kterým si člověk postupně najde cestu. Záporák High Evolutionary vzbuzoval respekt a byl skvěle napsaný, se skvělou motivací a charakterem. Dojemný příběh s obrovským srdcem a velkými sázkami, vás po celou dobu udrží na okraji sedačky a několikrát zcela dojme a i ta slza ukápne. Řadím Strážci Galaxie Vol. 3 do TOP 5 v MCU a jsou opravdu pro každého fanouška Marvelu, ale i pro všechny, kteří si chtějí odnést skvělý zážitek a pořádně se pobavit. ()

iXtr3m3

Krásna rozlúčka s asi najlepšou partiou v Marvel Cinematic Universe, kde sa na týchto pošukov hrabú síce ubersilní, ale predsa len Avengeri? A pozor, to ich pôvodnú zostavu zbožňujem. Toto malo srdiečko a ten správny rozlúčkový feeling. Možno nasilu tlačilo na city ohľadom moderného trendu "zvieratiek", ale ja som to zožral aj s navijákom. Skvelé vtipy striedané smutnými scénami, vážnejšie ako druhá časť, ale pritom omnoho prirodzenejšie a "ľudskejšie". Všetkého bolo tak akurát. Jasné, wow efekt jednotky sa samozrejme už nekonal, ale dostali sme konečne najlepší film od Endgame? So Spidermanom No Way Home určite. Ostatné "pásovo-vyrábané" technicky brilantné, ale inak filmy bez duše, sa na toto veru neťahajú. Nebyť slabšej dvojky, ktorá ale napriek tomu bola taktiež srdiečková kvôli Rookerovi, tak je to prvá bezchybná séria v Marvele. Kde sa na toto hrabe Doctor Strange 2 či posledný Ant-Man alebo nebodaj novinka v podobe Marvels, ktorá ma čím ďalej tým viac odrádza od zhliadnutia? Nemám rád Gunna za to, čo mi urobil po príchode do DC, ale za Guardianov ho človek musí mať rád aspoň v Marvele. Originálne, odvážne, vtipno-temno-smutné až miestami dojímavé rozlúčenie sa s partičkou pošukov, ktorá fakt v Marvele nemá obdoby. Scény okolo Rocket Raccoona boli doslova úžasné (Lylla a spol.). Už teraz mi bude partička chýbať a neviem ako mám brať poslednú vetu napísanú v druhej potitulkovej scéne, ale snáď to nebol výstrel do tmy. P.S. High Evolutionary bol iná liga oproti stvárneniu Kanga v poslednom Ant-Manovi, s výnimkou potitulkovej scény alebo aj posledných záporákov z filmov za posledné tri-štyri roky Marvelu. ()

Mysa

Pomalu ani nedokážu popsat, jak skvěle jsem se cítil při sledování tohoto filmu. 1. Strážci vždy byli mým nejoblíbenějším MCU filmem, no a jejich 3. díl je ještě trumfnul. Jde poznat, že je to film vytvořený s láskou k originálnímu materiálu a k fanouškům. Už dlouho jsem nezažil film, který by ve mně vyvolal takovou horskou dráhu emocí, a že jich tady je! Tenhle film má prostě srdce a pořádné, to dokazují perfektní postavy, které si projdou jednotlivými, horšími či lepšími, archy, ale každá z nich má perfektní zakončení. Musím taky pochválit hlavního záporáka, který konečně působí jako pořádný záporák, u kterého jde vidět, že provádí skutečně hrůzné a odporné činy a tak jen bedlivě čekáte na jeho odstranění a přejete mu to, ano, s dobrými záporáky většinou dokážete i soucítit, což se tady neděje, ale nijak to neubírá na kvalitě této postavy. Humor je velice diskutované téma u nejnovějších MCU projektů, kde vždy působí na sílu a není skoro vůbec vtipný, pokud je vám víc jak 10. Strážci to ale opět dokázali a vyprostili se z tohoto prokletí, protože zde jsem se několikrát zasmál mnohem více nežli jen pouhé vypuštění vzduchu nosem a snad ani jeden vtip neminul. Pro strážce je velice typický skvělý soundtrack a tady se opět neskutečně povedl, každá skladba sedí do dané scény a nikdy mě z ní nevytrhla, ba naopak, ještě více mě vtáhla, mám teď alespoň dalších několik skladeb, které budu díky 3. strážcům ještě hodně dlouhou dobu poslouchat. Ve výsledku je tohle to nejlepší zakončení jaké si strážci zasloužili a už pěkně dlouhou dobu se mi nestalo, že bych na tváři měl u konce filmu úsměv od ucha k uchu ne tím, jak je to vtipné, ale jak krásný a hřejivý ten závěr ve skutečnosti je. ()

Rudinsky

Gunn je borec a je vidieť, že každým milimetrom svojho geekovského srdca rozumie komixom a zbožňuje svoje charaktery. Problém ale nastáva práve v tom "tarantinovskom" komplexe, keď je tvorca na vrchole svojich síl, honorárov a možností. A síce - GOTG3 sú citeľne nekonzistentne prekombinovaní. Obsahujú perfektné scény, špičkový origin (a tu sa ukazuje, že ak túto temnotu prenesie Gunn do DC, bude to paráda) a majú od čias Thanosa a Goblina konečne super zloducha (kredit Čukvudimu, parádne sa vytiahol a od tohto filmu zrejme nebude musieť chodiť na castingy), ale celé je to o niečo dlhšie než by sa patrilo a obsahuje to aj MARVELovskú vatu, ktorú neviem neviem, či tam nešróbovali nasilu (podľa overeného "dáme do traileru nejaký charakter na ktorý vás nateasujeme a bude vo filme minútu"). Inak veľká spokojnosť a najlepší marvel od čias... Ani vlastne neviem od akých, pretože ma na tie sračky už nebaví chodiť. ()

wooozie

Labutí píseň MCU. Obávám se, že třetí díl Strážců Galaxie bude (asi na dlouhou dobu) posledním filmem MCU, kde mi nebyl zcela ukradený příběh či osud jednotlivých postav. Hlavně je to ale super film natřískaný emocemi, skvělými momenty a jak už je u Gunna zvykem, tak naprosto luxusním soundtrackem. Ano, je to trochu přeplácané, občas cringe a možná je tam zbytečně moc postav, ale od konce 3. fáze tady nebylo nic tak zajímavého, zábavného a nejen na konci dojemného. Poslední závan starého dobrého prostředí, které, ať si to připouštím nebo ne, podstatným způsobem ovlivnilo můj filmový vkus, zájem o komiksy a vůbec mě osobně. Díky, Kevine. ()

Devadesát Dva

Od posledního dílu uběhlo už víc času, než abych si ho byl schopen pamatovat - hodně se mi toho během té doby taky přihodilo... ale je to až vtipný, když si člověk nevzpomene, kde a jak příběh vlastně skončil. A to nepočítám ostatní MCU guláš okolo, který tím, jak je na jedno brdo vlastně vše mísí dohromady (Avengers, Thor, All 'em TV Shows - navíc to až tolik nesleduju a neprožívám) a člověka ještě víc mate (ale samozřejmě ráj pro nerdy; přeplácanosti A:Endgame to ale nedosahuje). ____ Starlord Pratt je zpátky jako klasik gumball he is a ztřískává se nad ztátou Gamory, která "už není, ale přitom je", do toho mu tam hrají klasicky staré vypalovačky, a zápletka se hned rozjede. Bautista se prý už do role Draxe nevrátí, což je škoda, protože je to bez nadsázky nejvtipnější postava série. Rocket tu má srdceryvný, teardroping arch, kde se ukazuje jak ho, v klasickém tragickém pojetí "stvořili, mučili a přiměli ztratit to jediné, na čem mu záleželo". S každým dílem je stopáž přepálenější. GoG tak jsou vlastně klasicky tím, na co jste u nich zvyklí a i přes jisté, ne možná ani temné, jako spíš dramatické podtóny tu a tam je cílovka hlavně dvanáct let a s celou rodinou + popcorn + diet coke. Takže je to místy trochu nucené. Zkrátit a sestříhat by tomu definitivně prospělo, ale nuda to zároveň určitě není. Noemova archa na konci hadra. Ale Rocket byl vždycky No.1. Will Poulter překvapivě pobavil v roli Adama Warlocka. Sentimentální neschopnost se rozloučit s příběhem a dělat deset konců, protože máte příliš moc postav se začíná stávat velikým neduhem, o post-credit scénách nemluvě. Ale nemůžu to dissovat. Přesto, dojem je jakýsi slabší, ale pořád to umí stejně to, co na tom lidi zbožňují. 7/10 ()

DavidS.

Ani Thanosovo lusknutí prstem nevyvolalo tolik emocí jako osud 89P13! Gunn zase všechny nekompromisně nakopal do koulí a ukázal jak mají vrcholit série a jak se loučí s postavami a světem, které jako tvůrce milujete...Nejlepší Marvel všech dob a nejlepší týmovka všech dob a přitom taková blbost :) ()

Elerrina

Podivuhodně emočně čistá a srdce lámající Rocketova osobní linka tvoří samostatný film ve filmu, výrazně odlišný od zmatlaného barvičkovitého guláše, který ji obklopuje. Během té až příliš natažené stopáže je sice pořád na co koukat, ale nebýt umanutého záporáka, rozpadlo by se to celé jen na jednotlivé estrádní výstupy a nesouvislé dramatické scénky s postavami, z nichž většina už začíná svou křečovitou snahou o zábavnost akorát lézt na nervy. ()

KoRner

Gunna beriem ako spasiteľa žánru, ktorý mi pomaly, ale isto lezie na nervy svojou predvídateľnosťou, detinskosťou, a repetívnosťou. Tento film má však všetko, čo fanúšik od komiksového filmu môže chcieť. Dobrý humor, zaujímavý dej s dokreslením charakterov, veľa emócií a neskutočne dobrý soundtrack. Ak vám niekto bude tvrdiť, že je tam príliš veľa piesní, neverte mu, Gunnov playlist sa proste nemôže zunovať človeku s vkusom. ()

Wally

Opět se potvrdilo, že v universu Marvel jde o nejvydařenější, nejvtipnější a nejzábavnější sérii s opakovaně nejlepším soundtrackem a hereckým obsazením, které baví a nepřestalo nudit. Jen tak dál...snad jim to vydrží... ()

666Carnage

Gunn natočil bezesporu nejlepší trilogii Marvelu. To co předvedl v závěrečném dílu trilogie je neuvěřitelný. Rozhodně je ve filmu snad všechno co očekáváte od komiksového filmu. A taky už to není moc pro děti. Jako ukápla i slza, byl smích a rozhodně obrovské nadšení z toho, jak to Gunn pojal a ukočíroval. Tenhle díl je věnovaný hlavně Rocketovi a jeho stvořiteli. To je dobrej psychopat a během filmu jsem měl chuť ho několikrát nakopat do patřičných míst. Soundtrack opět výborný a bitka za zvuků Beastie Boys je a bude legendární. Ten film nemá hluchá místa, dvě a půl hodiny se bavíte, smějete a nebo bojíte o svoje oblíbené hrdiny. Tohle chce vidět prostě ještě několikrát protože se toho nejde nabažit. Marvel právě ztratil asi nejlepšího režiséra co měl na svém portfoliu. Nemůžu jinak než dát plnou palbu protože super film a hlavně Rocket🖤🦝. 100% ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

VOD tipy na konec srpna