Derek Vinyard (Edward Norton) bol do smrti svojho otca vyrovnaným a pokojným človekom. Keď však jeho otec prišiel o život pri práci v černošskom ghette, z Dereka sa stáva ktosi celkom iný. Presvedčenie, že existuje nadradená a podradená rasa, privádzajú Dereka k neonacistom. Postup v bunke je nezadržateľný a Derek sa stáva druhým najväčším šéfom. Nad ním stojí iba Cameron (Stacy Keach), ktorý všetky rozkazy zo strachu pred políciou realizuje práve cez Dereka. Derek je tvrdý chlapík, ktorý neváha použiť akékoľvek prostriedky, aby uchránil seba a svoj majetok. Iba tak sa mohlo stať, že pri pokuse o krádež jeho auta Derek zastrelil dvoch černochov. Trest ho však neminie a dostáva sa do väzenia. Celý svoj doterajší život dostáva celkom inú podobu na mieste, kde máte príliš veľa času na rozmýšľanie. Svet jednoducho nie je čiernobiely a Derek vychádza na slobodu ako iný človek. Problémom je však jeho mladší brat Danny (Edward Furlong), z ktorého sa medzičasom tiež stal nacista. Derek by rád zmenil nielen to, čo príde, ale aj to, čo bolo. Jeho telo je však poznačené symbolmi, ktorým sa stále klaňajú noví a noví prívrženci... (RTVS)

kramatos

Naprosto nesmyslnej film, absurdní multikulti propaganda a hlavně totální neuvěřitelnost chování hlavního hrdiny, přestože herecké výkony i zpracování je na jedničku. Takže tu máme spořádánou a šťastnou rodinu. Přistěhovalí černoši to naprosto celé rozvrátí, když začnou s vraždou otce atd. A teď jako co, pokud bych žil v realitě filmu, tak bych snad taky skončil jako nácek. Takže lepší nebýt důvodný rasista a neustále se bát, jo? To je jestli dobře chápu celé poselství tohoto filmu? ()

Tuty

Vymikající film na závažné téma, divím se, že nám ho ve škole nikdy nepromítaly. Famózní výkon Edwarda Nortona v jlavní roli, závěr je zážitek, ale pro mě trochu nelogický. ()

mucho3

Strašně silný dojem nastal po shlédnutí tohoto působívého snímku,film jsem viděl několikrát a skvělý výkon Edwarda Nortona nelze opomenout,jeho postava fanatického neonacistického rasisty,která prochází životní krizí a změnou způsobenou pobytem ve vězení a návratu z něho. ()

THErENDy

Pro mě osobně top, příběh začíná šokovou scénou (kousnutí do patníku si snad vybaví každý) a je dál naprosto strhující a i když nějaké mouchy se najdou (prostě nevěřím tomu, že Edward, který dribluje skoro do výše ramen - "to nandá někomu v basketu"). Film, který zaujal i přesto, že zde prakticky nenajdeme milostnou zápletku (trojuhelník) a světe div se konec nedopadne tak jak bychom předpokládali. **** + * za výkon pro herce Edward Norton. ()

PatrikP4

Jak se z rasisty a nácka muže stát normální člověk? Zavřete ho do vězení k černochům a on si tam udělá nejlepšího kámoše černocha. Zní to hodně jako pohádka a happy end ale funguje to a zafungovalo to! ()

fooggyy7 odpad!

Neskutečná kravina. Už ten název - v překladu napovídá, oč tady jde. Nácek opíchá nácka a tím, že do něj napustí tu životudárnou tekutinu vznikne obrácení Nácka. Něco jako obrácení Pavla. Nejdříve nácek není náckem, je hodnej mladej demokrat, ostatně jako většina amíků. Pak nastaně první obrácení, obrácení v nácka. Druhé obrácení nastává současně s opícháním. Nechá si narůst vlasy a najednou už není nácek. Ale pod tričkem je pořád ten kreutz. Obrátil se jenom jako. Pro diváky. Pro multidiváky. A jak tak koukám, film se líbil. Je to dneska moderní - obracet se, měnit názory a pak zvracet. Taky jsem zvracel. A zvracím neustále, když vidím tu prozápadní multispolečnost plnou bukvic. ()

Jenn

Po tomhle filmu si většina (snad) uvědomí, že nikdo nemůže za to, s jakou barvou se narodí. Scéna, kde sundávaj všechny ty sračky ze zdi je neskutečná, stejně jako závěr. Výborná hudba, skvělá kamera (ten zpomalenej proud vody, škoda jen, že Norton ze sebe neukázal víc, heheh) a neskutečný herecký výkony. Derek nebo Danny? Nedokážu si vybrat, tak třeba oba. ()

DmKK

Rasismus byl , je a bude v USA i po celém světě asi napořád , je to smutné , ale je to tak. Tenhle film se snaží emotivně předat poselství o tom , že to tak být nemusí. ()

Hlavonozec

Film proti násilí a extremismu, který je beze sporu skvělý, ale hlavní myšlenka moc k lidem asi nedorazila, protože hodně lidí právě po tomto filmu zvedalo pravicí a holili hlavy...ale co, film je to víc než dobrý. ()

Zlty_Dodo

trosku v zmysle Black lives matter, ten preslov otca k Derekovi ale zachytáva podstatu všetkého: úspešnejší ľudia sú nahrádzaní menej úspešnými len kvoli farbe pleti.. to je veľmi nebezpečná sociologická hra a prináša odpor každého, kto miluje spravodlivosť... prináša samozrejme aj extrémny nacizmus... a do toho sa Derek dostáva... ()

holasek

Pro tento film by bylo potřeba napsat sloh alepon´ o 20 stránkách, ale zkusím to zkrátit. Po shlédnutí Kultu hákového kříže jsem měl smíšené pocity. Film jako takový má úžasnou myšlenku podaný v dokonalém zpracování a myslím, že to je velký a důležitý příspěvek do světové filmové sbírky. Film pojednává o neskutečně velké problematice kultur konkrétně v Americe, ale ztotožnit se s tím může většina světa. Rasismus byl a bude a je důležité aby se o tom nemluvilo jenom ve zprávách, ale i na filmových plátnech. Kult vám dá možnost nahlédnout do světa v amerických ulicích, které byli plné černých přistěhovalců a Američanů, kteří se proti nim snaží bojovat. Je to správný postoj ? Film nabádá k tomu, že každý nebo spíše většina lidí může nenávidět přistěhovalce, ale je to způsobeno tím, že špatné vlastnosti některých černých buřičů připisují celé skupině. Je jasné, že spousta černochů vraždí a krade, ale ne všichni! Na konci filmu je to objasněno a ještě jsou k tomu přidané důsledky v podobě vraždy Dannyho. Film je podaný velice extrémisticky, ale osobně si myslím, že právě zajímavé a poutavé zpracování této problematiky je ukázka extrémních přípádů. Podle mého názoru je to spíše problém vlády, že povoluje tak masivní příval přistěhovalců s tím, že je upřednostn´uje před Američanama, nemusí pracovat a pobírají sociální dávky. To vede bílé pracující občany k nespokojenosti se systémem. Zpátky k filmu. Kompozice prolínání přítomnosti s minulostí umožn´uje snadno pochopit celý příběh. Dále excelentní výkon Edwarda Nortna doprovázený skvělýma monologama, který nahání divákovi mráz po zádech. Divák je naváděn k tomu, aby sympatizoval s Derekem a když dojde k prozření tak divákovi nakope do hlavy, že rasismus je špatná věc. Postavy výborně ukazují extrémní případy např. Set (Ethan Suplee), který vyjadřuje extrémně vulgárně projevujícího tlustého bílého protestanta. Danny (Edward Furlong), ztvárn´ujícího lehce zmanipulovatelného naivního mladého kluka, který se chce vyrovnat svému bratrovi. Podle mého názoru by všichni co se nějak vyjadřují k rasismu by měli vidět tento film zhlédnou. Doporučuji vidět! ()

Grimaldi

Rozporuplné emoce,snad jen tak se dá film popsat. Rasismus je špatná věc,zároveň je to ale logická odpověď na útlak,strach. Když se řekne rasismus tak se lidem obecně vybavuje nenávist "bílích proti černým" . V dnešní době plné korektnosti je tento pohled stále vnucován leč neprávem. Rasismus nemá barvu či náboženství,je univerzální. Ale hlavně je vždy špatný. Stejně jako jedna z hlavních postav se ptám,co člověku přináší do života ? Nechť si to každý po shlédnutí filmu zhodnotí sám. ()

Ace.A.T.L.

Vlezlo to pod kůži hodně moc. I s odstupem času to je stejně silnej film, jako kdysi. Je to hodně surový a reálný ztvárnění toho, jak se může rasismus a fanatismus rozmáhat a co všechno dokáže, když se lidi rozhodnou, odevzdat tomu život. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

HennessyVSOP

Jsou tu casto hodne drsne komentare (napr kiddo), ale myslim si, ze zrovna u tohoto filmu jdou dost mimo. Neni v tom nic vic nez fakt, ze film odsuzuje rasismus jako generalizaci sloziteho problemu, ktery nema jednoduche cernobile reseni. Pokud toto nekomu unika, pak to bude mit v zivote asi slozity. Jinak predevsim skvele zahrany film, dejove prumer, nicmene i tak, za ten zaver, musim dat 5 hvězd. ()

Faltyni

Filmů o rasismu už bylo natočeno spoustu, ale Kult hákoveho kříže je mezi nimi naprostý skvost. Vynikající příběh, zanechávajici spoustu pocitů, dojmů a hlubokých myšlenek ještě dlouho po skončení, bezchybné herecké výkony Edwarda Nortona a Edwarda Furlonga, černobíle pasáže a skvěle doplňující hudba, to vše činní tento film naprostým skvostem, který musíte zhlédnout. ()

lubostar

Nasilie plodi iba dalsie nasilie. Bez porozumenia a odpustenia bude rasovo motivovane nasilie pokracovat donekonecna. Vo vojne niet vitazov, iba porazenych. Na podpis mierovej dohody ale treba dve strany. V sucasnosti, rovnako ako v minulosti, vyobrazenej vo filme, zdanlivo nestoji o zmierenie ani jedna zo stran. ()