Parazit

• Česko Parazit (viac)

Čierna komédia sleduje chudobnú, ale prefíkanú štvorčlennú rodinu, ktorá sa rozhodne infiltrovať do bohatej domácnosti biznismena Parka. Čo sa môže stať, keď sa stretnú dva odlišné svety? Originálny dielo majstrovsky pracuje s prvkami thrilleru, drámy ale aj satiry a prináša vtipný a nepredvídateľný  divácky zážitok. (ASFK)

Pohodex

První polovina vynikající, ale bohužel se film ke konci zvrhává. Po zhlédnutí mi zůstala pachuť, že je to taková ta další klasická artovka, která musí šokovat, být nepředvídatelná a být nějak netradičně zakončena. Logika byla už na druhé koleji a proto bohužel nehodnotím lépe. ()

RigorMortis

Celkom dobre spracovaný a správne zamotaný film kombinujúci dva odlišné svety a niekoľko žánrov, v ktorom sa zas a znova prejavila priam majstrovská schopnosť juhokórejských filmárov pracovať so psychikou (nielen postáv ale aj diváka). Aj napriek dlhej stopáži (na juhokórejské filmy ale štandard, mám pocit) som sa nenudil ani minútu. Song Kang-ho navyše zasa zahviezdil. ()

nula87

Brutální pětihvězdičkový nářez, ve které se víceméně čistě komediální první polovina zvrhne do absurdní černočerněhumorné katarze, na kterou by i Quentin koukal s otevřenou pusou....100% ()

JosefTomas

Parazit se díky skvělým ohlasům a cenám prezentoval jako velice vydařené dílo, které by ale mohlo nabytý status lehko ztratit a nenaplnit vysoká divácká očekávání. Naštěstí se to nestalo a film tak dokázal všechny (mé) očekávání splnit a možná i nabídnout něco navíc. Joon-ho Bong (či Pon Džun-ho) mě dokázal už prvním záběrem nehorázně chytit a díky skvělému scénáři, který přebíhá na pomezí všemožných žánrů, se tato filmová cesta stává čím dál tím víc zajímavá a každou minutou temnější. Zároveň film jde proti všemožným klišé, či je přehne a obrátí ve svůj prospěch, takže o nudu nouze vážně není. Jestli se na tomto snímku dá něco vytknout, tak je to převážně naivita celého příběhu, na kterou když přistoupíte, budete se královsky bavit, v opačném případě budete jen ustavičně kroutit hlavou. Těm prvním ale film nabídne nehoráznou porci zábavy, které by mohli kde jaké filmy závidět. Těším se na další Bongův počin. ()

Kimkong

Jsem si nějak nepřečetl o čem film je a čekal jsem nějaké ufony. Nicméně zde je slovo parazit použito jako parazitování lidí na lidech, kdy se nuzná rodina nasáčkuje zbohatlíkům do domu. Později se to zvrhne až to začne hraničit s hororem. Druhá půle je napínavější ale i tak mě přišel film až moc dlouhý. ()

hrumsrt

Aneb jak Korea udělala díru do světa... Perfektní absurdní komedie s podsmyslem sociálního dramatu. Po celé dvě hodiny mě to tak přibilo, že jsem ale úplně zapomněl, že mým původním záměrem bylo jít spát. Navíc s až "Tarantinovským závěrem". Největší překvapení roku, dost možná i celého desetiletí.. 90% ()

PlysovyMacko

Film ma skvele tempo, bez hluchych miest a totalne nepredvidatelny pribeh. Prva polovica, kde sa chudobni nasackuju k bohatym ma velmi bavila premyslenym podvodom, ale prislo mi ze chudobni mali v danej situacii stastie a bohaci boli naivni, to im neprisli podozrive, ze zrazu vymenili cely personal na zaklade vzajomneho odporucania ? Potom nastane twist dost pritiahnuty za vlasy a od toho momentu zas mala chudobna rodina smolu. Cele to eskaluje to sialenych rozmerov az do grotesky. Film je velka zabava a ceny, co pozbieral su zasluzene. ()

donnovann

Nic podobného jsem v poslední době neviděl tak už pouze za originalitu si snímek zaslouží vysoké hodnocení. Drama, komedie a thriller, kdo by řekl, že to bude skvěle fungovat dohromady v jednom snímku ale je tomu tak. Když nebudu počítat Squid Game, jedná se o první film z korejské produkce, který jsem viděl a jsem naprosto spokojený. Existují filmy, ve kterých jen těžko poznáte kam se bude děj ubírat, Parazit je jedním z nich. ()

Dejvecd

Parazit je film, ktorý na to ide trošku inak, ako všetci jeho ostatný kolegovia. A to je dobre. Pretože Džun-ho Pong nám tým pádom naservíroval veľmi zaujímavú a podmanivú čiernu komédiu, ktorá presne vie, čo chce povedať a ako. Zo začiatku som sa bál, že film nebude ničím extra, ale po zhliadnutí musím skonštatovať, že sa jedná o skutočne nápadité dielo, ktoré skvelo využíva hravý storytelling, tým pádom sa divák nikdy nezačne pri docela originálnom príbehu nudiť, a pohnútky postáv, kedy najsilnejšie momenty sú vo chvíľach kedy sa film snaží zdeliť nejaké posolstvo, divákovi vôbec nie sú ukradnuté. 9/10 Vždy som obdivoval fakt, že ázijskí filmári dokážu natočiť príbeh, ktorý sa rozpráva až nekomfortným spôsobom. ()

Arigato

Mistrovské dílo společenské satiry. Tak jednoduše se dá tento film popsat. Parazit je brilantní směsicí černé komedie a napínavého dramatu a právem se řadí na místo jednoho z nejpůsobivějších, nejpodnětnějších a nejoriginálnějších filmů moderní tvorby, a zaslouží si každý kousek uznání, kterého se mu doposud dostalo. Jedním z předních prvků je dokonalé vyprávění příběhu, které je velice poutavé a nutí k zamyšlení. Film se zabývá tématy společenské hierarchie a mezitřídními rozdíly, ale také přirozené touhy člověka po vzestupu, a nabízí tak štiplavou kritiku moderní společnosti. Scénář perfektně vyvažuje momenty humoru a napětí a především zdůrazňuje rozdílnost podmínek a životního stylu obou ústředních rodin. Režijně bravurně uchopené, každý záběr je propracovaný a pomocí všemožných detailů či architektonických symbolů umně vystihuje kontrastní podstatu samotného filmu. Parazit se mezi mé nejoblíbenější filmy dostal velice rychle a každým zhlédnutím ho mám snad ještě radši a zkrátka na něj nedám dopustit. ()

ostravak30

Parazit je nesmírně zajímavý počin už jen tím, že se v tragikomedii mísí opravdu zábavné prvky s těmi nesmírně tragickými. Člověk tak neví, zda se má smát či brečet. Navíc je zde zamícháno mnoho způsobů humoru. Od situačního, konverzačního po klasickou komedii. Herci byli vybráni perfektně a skvěle se k sobě hodí. Film je též mixem paradoxů hlavně v rozdílech chudý x bohatý. Jak bizarně majetní k některým i docela obyčejným věcem přistupují, což nám obyčejným smrtelníkům bude připadat úsměvné, ale jen do chvíle, než si uvědomíte, že takto to asi mezi smetánkou opravdu bude. Ale též, jaké starosti, mnohé většina z nás zná, mají ti nemajetní a jak se s nimi musí vypořádat. Tahle rodina přitom intelektem a důmyslností oplývá. Film má přes dvě hodiny, ale mě to uteklo jako voda. Celkový vizuál je skvělý, hudba též. ()

Tominni

Parazit aneb život jedné rodinky - jak chytnout signál wifi od sousedů, jak nepracovat, ale přesto přežít. To školní vysvědčení přeci není padělek, vždyť za rok bych tam chtěl jít......na jednu stranu brilantní korejský film, na druhou stranu jsou některé scény takové, že jsem nevěřícně koukal, zda se smát nebo brečet, kdy je ten správný moment. ()

kubas369

7.5/10. Začátek s obsazením domu je fakt povedený a chytře vtipný, jenže jak už to v životě bývá jde všechno poměrně rychle do sraček a tím mne postupně přestával bavit i film. Konečný mini masakr to nezachrání. Nakonec to nemá takovou hloubku jak si ze začátku myslíte. Trojúhelník smutku s daným tématem pracuje líp. ()

solisoli

Južná Kórea sa blysla. Akýsi pohľad na vyššie situovanú zámožnú rodinu , do ktorej sa nabúra vďaka okolnostiam sociálne slabšia rodina, ktorá využije túto možnosť prostredníctvom zámožnej naivnej paničky, ktorá okrem šarmu a ovládania noblesy toho viac ponúknuť nevie. Hodnoverne vymyslený, skvele rozpracovaný dej nadobúda na dramatickosti, až do patovej situácii s veľmi pôsobivou záverečnou ideou. Slušná podívaná. ()

wendus92

Nevím, já ty asijské filmy prostě nedávám. Od začátku mi to přišlo jako blbost, v ději jsem se ztrácela, a někde v půlce to vypnula. Opravdu netuším, čím si snímek zasloužil tak vysoké hodnocení. ()

Sticks

Je to kvalitný kórejský film, avšak nie najlepší a ani nie v prvých desiatkach najlepší, preto nechápem tak vysoké hodnotenie tu. Kórejský štandart. ()

Džun-ho Pong chystá sci-fi spektákl

Džun-ho Pong chystá sci-fi spektákl

20.01.2022

Jihokorejský režisér a scenárista Džun-ho Pong (Pečeť vraha, Ledová archa), jenž se svým posledním snímkem Parazit před dvěma lety ve velkém zabodoval na předávání Oscarů, chystá svůj další projekt u… (viac)

Na západní frontě klid v nové adaptaci

Na západní frontě klid v nové adaptaci

15.02.2020

Přestože pacifistické literární dílo Na západní frontě klid pochází od německého spisovatele E. M. Remarquea, kniha se dodnes nedočkala adaptace v domácí němčině. To se ale brzy změní. Režisér Edward… (viac)

Našel seriálový Parazit hlavní hvězdu?

Našel seriálový Parazit hlavní hvězdu?

12.02.2020

Parazit zaznamenal na Oscarech bezprecedentní úspěch, když jako první cizojazyčný film vyhrál nejlepší film roku. Ještě předtím však bylo jasné, že se producenti pokusí oceňovaný film přiblížit taky… (viac)

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

10.02.2020

Před pár desítkami minut skončilo vyhlašování výsledků 92. ročníku Oscarů a letos se zase jednou psala historie. Cenu pro nejlepší film si totiž odneslo vůbec poprvé v historii cizojazyčné drama… (viac)