Misia

• Česko Mise (viac)

Děj výpravného příběhu se odehrává v roce 1750 ve španělských a portugalských koloniích Jižní Ameriky. Obchodník s otroky (Robert de Niro) je obávaný pro svou vznětlivou povahu. V souboji o ženu zabije svého bratra, ale pozdější výčitky jej přinutí hledat možnost, jak odčinit svou vinu. Vydává se na nebezpečnou misijní cestu po boku kněze Gabriela (Jeremy Irons). (oficiálny text distribútora)

DonHUS

Taková filmová "báseň" se všemi klady (nádherné obrazy podbarvené Morriconeho hypnotizující hudbou) a zápory (hodně pomalé tempo, zhruba tři čtvrtiny skoro bez děje). Nelituju, že jsem to viděl, ale když znovu film o indiánech, tak radši Posledního mohykána. ()

lennyd

Nelítostný obchodník Rodrigo Mendoza (Robert De Niro) zjistí, že žena, se kterou chtěl strávit zbytek života, se za jeho zády stýká s jeho bratrem. Ve zlosti jej vyzve na souboj a zabije. Od tohoto okamžiku jej ale začne sužovat svědomí, a jedinou možností je uchýlit se do područí víry. Bratr Gabriel (Jeremy Irons) má ale řešení, jak by Rodrigo Mendoza mohl svoji vinu odčinit, ale bude třeba učinit velkého sebeobětování ... Na tento film se budu muset podívat někdy ještě jednou, protože celkový příběh či postavy mi hodně unikaly díky nádherným exteriérům Jižní Ameriky a ještě krásnější hudbě Ennia Morriconeho. Tato pastva pro oči, uši i duši mne úplně přinutila zapomenout, že pod touto slupkou se odehrává taky nějaký příběh - a i když Robert DeNiro, Jeremy Irons či třeba Liam Neeson podávají životní herecké výkony, stejně je vše hluboko skryto pod audiovizuálními orgiemi. Jediné co bych ale přece jen k příběhu řekl je, že mne docela zklamala poslední dvacetiminutovka - a zvlášť závěrečná bitva - to se sem opravdu vůbec nehodilo, a pokazilo mi to pětihvězdičkový dojem z filmu... ()

Monoxid

O tomhle filmu už jsem slyšela tolik, že podívat se na něj byla skoro jen taková formalitka... je smutné, že církev hraje v naší historii především roli další politické mocnosti. A doplatí na to ti, kteří jsou křesťané v nejpůvodnějším slova smyslu... A MISIE je podle mě opravdu správný název... ()

Endyis

Výprávný, vizuální klenot se skvělou muzikou a bravurními hereckými výkony. Působivý snímek a rozhodně nejlepší v dané tématice. ()

noriaki

Famózní soundtrak - subjektivně jeden z nejlepších co jsem kdy slyšel a objektivně ten úplně nejlepší soundtrack všech dob, pozvedává Misii mezi absolutní špičku. I bez něj by šlo o výborný film, jenže když do těch nádherných záběrů hřmí Ennio Morricone, tak se i banální scéna proměňuje v klenot kinematografie. Je fascinující, že ústřední motiv lze použít pro vyjádření pokory před Boží velikostí, pro oslavu nedotčené přírody, nebo jako bojový pochod - to vše lze vykouzlit z několika not seřazených ve správném pořadí. Nestává se často, aby byli Robert De Niro, Jeremy Irons a Liam Nesson zastíněni někým, kdo na plátně vůbec není. Nutno vidět, nebo ještě lépe slyšet. ()

Tomesh

Naprosto úchvatný film bez slabin. Nádherné scenérie přírody Jižní Ameriky, výborná hudba Marriconeho a především dechberoucí scény, při kterých mi padala čelist. Z DeNira vyzařuje neotřesitelná víra, pro kterou je ochoten zemřít. Přes všechny kopance a pády věří celým svým srdcem v Boha a přivádí k němu také svoji čistou a ryzí cestou také domorodý lid. Smutek je radostí a všechno to úsilí a zapálení pro lásku.. Scéna s plačícím DeNirem patří podle mě mezi nejdojemnější v dějinách filmu. Klenot, přestože nemám rád hodnocení typu nejlepší film, tak směle mohu říct, že Misie se k tomu velice přibližuje. ()

fefee

Hudba vo filme nádherná, začiatok a koniec filmu perfektný, ale stred filmu... Doslova som sa nudil...preto hodnotím tento film ako priemerný... ()

Nyck

Nejvíc se mi jako hodnocení obsahu hodí věta z Avataru: "Budeme bojovat s luky a šípy proti dělům." A bohužel se tak stalo... PS: Opravdu famózní hudební doprovod. ()

Brain-D

Velmi smutný film o víře a naději na spasení. De Niro s Ironsem byla opravdu zajímavá kombinace :) Hl. musím vychválit hudbu, která dějovou frekvenci podbarvila natolik, že jí přidala ostrost a věrohodnost. ()

chubaka

Další důkaz, jak hudba může film posunout někam dál. Skvělý Ennio Morricone zase předvedl proč je, tak ceněný. Když je tato hudba navíc doprovázena takovými herci a příběhem, není k filmu jako je tento, třeba nic dalšího psát. ()

Compadre

Výborný, neotřelý film o pokání zlého muže De Nira. Co se mi na filmu líbilo nejvíc byla ta úžasná jihoamerická příroda. Oscar za kameru je na místě víc než kdy jindy. Nějak nechápu, že soška nebyla i za hudbu, protože Ennio Morricone zase válel jak blázen. Plnej počet jsem nedal jen proto, že mi film přijde jaksi až moc křesťanský, ale to je asi tak všechno. Těch aktuálních 86% sedí jak ulitých. ()

MishKonn

Robert De Niro absolutně exceluje, mladičký Neeson se objevuje ve vedlejší roli a příběh je tak hořce realistický...je opravdu vidět, že se tohle stalo. Žádné epické umírání, žádné vítězství navzdory všem předpokladům. Jen hrstka čestných mužů, kteří nemohou udělat nic jiného, než udělat tu v jejich očích jedinou správnou věc...i kdyby je to mělo stát životy. Působivé. ()

JohnSmith

Příběh žoldáka, který se dal v Jižní Americe na víru, obrátil se proti utlačovatelům z Evropy a po boku domorodců bojoval proti šíření křesťanství. Je to moc hezký a smutný příběh a nejhorší na tom je, že se takové věci děly. ()

fabecc1222

Na jedné straně je tu příběh muže, otrokáře, na cestě za svým svědomím, který se ale odehrává na pozadí něčeho mnohem většího. Souboje koloniálních mocností o území, ovládnutí surovin, zboží... To vše se dělo po celém světě po několik staletí. Domorodci po celém světě se těmto mocnostem neměli žádnou šanci ubránit,  a dovedu si reálně představit, že přesně takto probíhali jednotlivé zábory území. Jako bonus tu máme výbornou hudbu na pozadí krásné Jihoamerické krajiny. ()

Pupidyk

"Jeden z nejúžasnějších vizuálně emotivních filmových zážitků" - souhlasím. Při prvních pár scénách jsem se trochu nudil ale pak mě film vyvedl z omylu. Historické drama o víře v Boha, naději, lásce. Zařazuji do své TOP 10 ()

Spock

Robert De Niro jako „hříšník“, který platí za vraždu spáchanou na svém blízkém. Jeho východiskem se stává cesta do hlubin nepropustné džungle po boku kněze a s ní spojená snaha o nalezení nové životní perspektivy. Úporné tažení brnění přes celou džungli, jen podtrhuje jeho vnitřní touhu, stát se lepším člověkem, zříci se toho o byl, snahu nalézt odpuštění. Skvělý příběh, skvělé prostředí a v neposlední řadě skvělý Robert De Niro, který se na konci filmu stává hrdinou a dochází vykoupení. ()

ganz

Velmi silný zážitek, velmi uvěřitelný de niro, opět dokonalá muzika která se vryje do paměti (ennio je prostě blázen). Nemám co dodat-6* ()

jitrnic

Krásná Morriconeho hudba, úchvatná kamera a hlavně brilantní Jeremy Irons, to jsou hlavní tři důvody, proč tenhle film vidět. Jinak se jedná o vcelku naivní příběh o superidylickém světě amazonských Indiánů a jejich jezuitských přátel, kteří žijí šťastně v pevném objetí s Bohem v popředí s na hranici uvěřitelnosti hrajícím De Nirem. Proti nim stojí lumpové ze všech nejodpornější a vše vyvrcholí závěrečnou honěnou na lodičkách... A význam postavy Liama Neesona pro příběh jsem zkrátka nepochopil. ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Tarantino konečně ulovil Morriconeho

Tarantino konečně ulovil Morriconeho

13.07.2015

Quentin Tarantino miluje hudbu Ennia Morriconeho a mnoho let usiluje to, aby slavný italský skladatel ozvučil jeho film. Především westernová legenda, jejíž tvorbu jste slyšeli třeba v Tenkrát na… (viac)