Misia

• Česko Mise (viac)

Děj výpravného příběhu se odehrává v roce 1750 ve španělských a portugalských koloniích Jižní Ameriky. Obchodník s otroky (Robert de Niro) je obávaný pro svou vznětlivou povahu. V souboji o ženu zabije svého bratra, ale pozdější výčitky jej přinutí hledat možnost, jak odčinit svou vinu. Vydává se na nebezpečnou misijní cestu po boku kněze Gabriela (Jeremy Irons). (oficiálny text distribútora)

ZkuKol

Úžasná podívaná - epický příběh zakomponovaný do kouzelného světa Jižní Ameriky, jež je nám sprostředkován krásnou klasickou kamerou a precizními hereckými výkony. PS: trpím dojmem, že španělského obchodníka s otroky hraje Oliver Reed, ale nikde není uveden - pletu se, nebo co? ()

vanderbart

Nádherný soundtrack a hlavně ústřední téma... A co víc - film o světě, jaký skutečně je. V žádném případě ne milý, naopak krutý a nemilosrdný. Ale co naplat - je jen takový, jaký ho lidé dělají... ()

Ferinka

Překrásný historický velkofilm, přesně podle mých představ - má nepopiratelnou výpovědní hodnotu, kterou spíš ostatní filmy stejného typu postrádají, má dokonalé herecké obsazení (Irons konečně v sympatické roli), hudbu, která se vryje pod kůži a zní v uších dalších několik dní, má tu schopnost ukázat, že ne všichni jsou špatní, i když občas špatně jednají. Někomu se mohla zdát závěrečná scéna přehnaná nebo ohraná, ale na mě dojem udělala, a kdyby jen dojem! Povinně pouštět všem, kdo si budou otvírat hubu a spílat církvi za její minulost. ()

ranp

Hodně dobrý film, ale nechytlo mě to až natolik, že bych tomu dal plné hodnocení. Nicméně zde byly krásné záběry krajiny a dokonalá hudba. U skladatele Ennia Morriconeho se opět potvrdilo, že dobré zboží se chválí samo. ()

Maynard.

V krátké době po sobě sem si dopřál další snímek, odehrávající se kolem roku 1750 - kolonizační období za velkou louží, ten filmek před tím byl Poslední Mohykán. A opět obrovsky silný snímek. Tentokrát více oduševnělý. Robert de Niro bravůrně zahrál přeměnu padoucha v muže se srdcem na správným místě. Úchvatné záběry vodopádů a jiných přírodních krás se zde mísí s Morriconovou a tím vzniká téměř něco nadopozemského. Ennio opět nezklamal a svým citem pro hudbu jen potvrdil, že je ve svém oboru "simply the best" :o). Nevybavuju si jiný snímek, kde se vyskutuje honička na kánojích, zakončená samozřejmě vodopádem :o). Člověku se svírá srdce nad tím jakým otřesným způsobem si Evropané podmaňovali Ameriku. A to némám na mysli jen vyvražďování domorodců, ale i samotné misionáře, kteří těmto absolutně svobodným lidem začali vtloukat do hlavy náboženství. A díky tomu všemu se z ráje na Zemi postupně stalo USA :o). Je to sice krapet přitažený za vlasy, ale je tomu tak :o) ()

OughJay

Jsem šťastněj, že jsem nevěřící. Neříkám, že věřit v lásku a dobro je něco špatnýho, ale v těhle případech to prostě hraničí s fanatismem a některý lidi jsou tim úplně zaslepený. Co se týče Španělů a Portugalců, je to všeobecně známo, že při dobývání se neštítili vůbec ničeho, až z toho šel mráz po zádech. I spousta ostatních států má ale svoje stinný stránky a určitě na ně nejsou hrdý (viz. USA a jejich Indiáni). Vyzdvihnul bych tady vynikající kameru a mistrovskou hudbu z dílny Ennia Morriconeho. Do tý hluboký jihoamerický džungle pasovala famózně a každej záběr s hudbou jsem si náležitě vychutnával. Ačkoliv tu zřejmě byla snaha vytvořit monumentální velkofilm, zadrhlo se to na ne příliš záživnym ději. Pro ateistu, jako jsem já, prostě pokání a snaha šířit víru zabíraly ve filmu až přílišnou dýlku stopáže a dost to tim ztrácelo šťávu a napětí. Atmosféra byla taky jen chvilková, takže když si jednou budu chtít pustit film z podobnýho soudku, radši zvolim 1492: Dobytí ráje. ()

Sdoom

Je to moc hezky natočené, výborně obsazené, s krásnými přírodními kulisami, bohužel dějově předvídatelné jako málokterý film a spějící k nevyhnutelnému konci. To bohužel zásadně ubírá filmu na dramatičnosti a kochat se jen tím, jak je to natočené, mi nestačí. Mírné zklamání za 3 hvězdičky. ()

uzzi

Skvěle obsazený snímek, s přesnou režií a krásnou Morriconeho hudbou (hudba je asi to nejlepší na celém filmu). Filmu nelze nic moc vytknout. Na mě ovšem působil trochu odtažitě a k hlavním postavám jsem tak úplně nenašel cestu (on De Niro, rozhodně není na scéně pořád). Je to film, který nemá žádnou hlavní postavu, hlavní postavou je příroda a hlavně lidská hloupost, arogance a neústupnost. Film se tak spíše stává otázkou na kterou si nelze jednoduše odpovědět. Rozhodně podmanivá záležitost. ()

Seti

Celou dobu jsem byl rozhodnut dát 4, ale pohled z očí do očí mezi De Nirem a Ironsem při závěrečném masakru, který vypovídal o všem, mě zlomil. Výborný film s pomalejším tempem, skvělými hereckými výkony a mrazivě pravdivým poselstvím, kde mi nevadilo ani náboženské pozadí. Navíc, jako třešnička na dortu, provázen dokonalou!!! hudbou Ennia Morriconeho. ()

Tipek_14

Určite zaujímavý snímok, nádherná príroda, vodopády...Najviac sa mi ale páčila premena De Nira a jeho pokánie! Z Indiánov som mal ale pocit, že veľmi nechápali kresťanstvu a Bohu, a ich konvertovanie mi prišlo len pre tento film. Či aj tak pekne spievajú? Tiež si nie som istý. ()

bari68

Skvelý príbeh a ešte lepšia hudba.Krása.Ennio Morricone znovu dokazuje,že svetová špička mu patrí právom.Robert De Niro samozrejme,že nesklamal,ale netreba opomenúť a nechcem zrovna povedať zatienil,ale v najhoršom prípade sa mu Jeremy Irons vyrovnal.Čo ma veľmi prekvapuje je Oscar za kameru.Tá bola dobrá,o tom žiadna,ale v bojových scénach bolo jej spojenie so strihom mierne chaotické. ()

Cracker

Hrôza, des, nuda... Tento film ma teda vôbec nebavil, v celom filme boli asi dva či tri svetlé body, zvyšok sa topil hlboko v odpadových vodách. Z toho vysokého hodnotenia som celkom v rozpakoch, dokonca som ho ani nedopozeral lebo by ma v kresle asi zožrali mrle... ()

Jaccobos

U mne nemá Moriconne tu všepřijímající úctu skoro už kultu "Morriconeovství" není pro mě zdaleka zárukou dobré hudby - dokázal napsat i hudbu, která mě spíš odpuzovala, ale má skvělé nápady - jeho skladby (některé) jsou fascinující. Zde byl motiv takové jiné kvality, než všechna ta heroická hudba od Zimmera a Hornera - líbí se mi na ní její skoro až duchovní "jemnost" a "plnost tónů". Tento motiv mi bude znít v uších dlouho...a už je asi poznat, že když píšu jenom o hudbě takový kus :), udělala na mě notnou část celkového dojmu. Celkově mi film připadal hrozně krátký - rychle mi uběhl, ačkoli trval skoro dvě hodiny - to se mi také často nestává. Byly tam scény, se kterými pro mě bylo snadné se ztotožnit - ať už bolestné, nebo ty radostné. ()

casioa....

Film, ktorý som videl na ZŠ (chodil som na cirkevnú, takže nás na to rádové sestričky vincentky, zobrali do kina :-)...vtedy sme to brali ako nutné zlo. Dnes, keď sa na to spätne pozriem, môžem povedať, že to bol zrejme jeden z najlepších filmov, aké som počas základnej videl. Filmový OPUS DEI. Boh áno, cirkev nie. Pre mňa najlepšia Ironsova filmova rola....a možno i De Nirova (?!). Morricone & De Niro & Irons = ♥ ()

Ragdoll

Příběh muže, jehož svědomí ho donutilo bojovat za ty, proti kterým celý svůj život stál a nerespektoval jejich zemi a kulturu. Ve snaze napravit své činy a očistit se od hříchů, které spáchal, litujíce smrti svého bratra, se mu tvrdou prací, odhodlaností a silnou vůlí dostane odpuštění. Robert De Niro v mistrovském kousku po boku s Jeremy Ironsem tvoří vskutku skvělou kombinaci sympatie a dobrého hereckého výkonu, spolu s úžasnou a duchaplnou hudbou, kamerou a nádhernými exteriéry Jižní Ameriky se z ní stane něco tak smysluplného, co je pro nás, filmové fanoušky, hotovým pokladem. 90%. ()

Mistickzz

Film veľmi pekný, jednoduchý a nudný. Čo na tom, že sa na ňom podpísali mená ako De Niro, Irons, Neeson a Morricone, keď to proste nefunguje a tretina filmu je neznesiteľne nudná kvôli nezáživnej réžii a nevyužitému potenciálu . Mierne sa to vyvážilo koncom, no na nakoniec nemôžem dať viac ako tri a ani nechcem. Myslím, že film je mierne nadhodnotený. 63% ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Tarantino konečně ulovil Morriconeho

Tarantino konečně ulovil Morriconeho

13.07.2015

Quentin Tarantino miluje hudbu Ennia Morriconeho a mnoho let usiluje to, aby slavný italský skladatel ozvučil jeho film. Především westernová legenda, jejíž tvorbu jste slyšeli třeba v Tenkrát na… (viac)