Nesmělý Lionel a horkokrevná Paquita si nejsou souzeni. Panovačná matka jejich vztahu brání i po smrti. Kousla ji totiž obávaná krysí opice a tak se po smrti proměnila v olezlou zombie. Lionel, novodobý Norman Bates, však své tajemství neskryje před prohnaným strýcem, který má zálusk na dědictví i Paquitu. Schyluje se k exkluzívní párty a jenom on ví, že všechny zombie je třeba rozsekat, četl totiž americké comicsy. (oficiálny text distribútora)

Hennes

Snímek morbidní, plný krve a nechutných scén, je tak dobře sestaven, že je závoreň výbornou komedií plnou výborných hlášek. To hnusné dítě, či obří matka na konci jsou povedené postavičky této dnes již kultovní hororové komedie. Strýček rozseká hromadu zombie a co nestihne, stíhá Lionel se sekačkou. Nevím co hodí k filmu nejvíc, ale je to přiblbé, krvavé, vtipné, morbidní, ujeté a úchylné. ()

Martin741

Genialne! Reziser Peter Jackson sa uz svojim filmon Bad Taste poucil a nazbieral skusenosti, ako natocit perfektnu hororovu komediu s tak ultimativnou krvavou jazdou, ze proste nejde zabudnut. A to nemam spajanie horor + komedia extra rad. No tu je vsetko dotiahnute do absolutneho extremu, kde krv strieka na vsetky strany, brutalna nasilna scena nasleduje za brutalnou, este krvavejsou a este nasilnejsou scenou, nemam proste slov. Sileny Masaker, ktory len tak lahko nenajde obdobu. 100 % ()

Wiikii

Zombie komedie v anglickém stylu s nemalou dávkou šílenosti.. Ale ty zombie střeva s ledvinami to už bylo pro mě mírně mimo :). .... HODNOCENÍ: 75% (4*) ()

dezorz

nizkorozpoctova novozelnadska gore krvava zombie komedia. vedra na tecucu krv pod televizor/monitor a spustit play. taky bol p.jackson, ked bol mlady. a, paradoxne, ono je to lepsie, nez vacsina zombie hororov dokopy. ()

Rocky88

Ten Jackson je ale hroznej úchyl!!! Po tomhle dílu se asi měl nechat léčit, protože třetí díl neoficiální trilogie Bad Taste-Meet the Feebles-Braindead je neskutečně humáčoidní!!!!!!!!! Během celého filmu jsem se musel nepřetržitě smát, protože takhle mistrně natočený useknutý končetiny, obživlý konečník, rozsekaný hlavy, hektolitry krve, obtisk mimina na pánvi, zombíka s trpaslíčkem místo hlavy a krysoopa asi už nikde v žádným filmu neuvidim. Při některých pasážích jsem nevěděl, jestli se mám smát, nebo zvracet (upadlý ucho, injekce v nose), ale film má naštěstí rozvážných 104 minut, takže se to dalo vydržet. Peter ve mě probudil zálibu v žánru mě do té doby neviděnému. Díky Petere! ()

Jino

Kulturní úchylárna od Petera Jacksona. Škoda jen že se Peter nechce vrátit k tomuto typu hororů zpět.... Stále budu tajně doufat že něco podobnýho zase natočí...vždyť je to kult proboha !!!! ()

shyster

Trochu lepší než Bad Taste a to nejspíše, že se na tom již podíleli další scénaristi, kteří se více věnovali příběhu. I přes to a i přes motorovou sekačku znovu narážim na černý humor, který mě prostě nerozesměje. ()

bourec

Kdysi ,když tenhle snímek přišel na vhs do půjčoven,mi to přišlo hodně dobrý,a P.Jacksona jsem od tý doby hodně sledoval.Ale přiznám se ,že teď mi to občas přijde i nechutný.Ani vlastně nevim,za co může tenhle filmeček mít 86%.Je tam několik vtipnejch scén,ale celkově mi to přijde hodně průměrný,a nechává mě to ledově klidnym.50%. ()

Mefistofelle

Podle mě je Braindead nejlepší zombie komedie na světě a tenhle názor mi nikdo a nic nemůže vzít. Jedná se o geniálně namíchaný koktejl černého humoru a gore masakru. První polovina je spíše tou vtipnou částí - zombie kryso-opice kousne matku hlavního protagonisty, která se následně promění v zombie. Našeho hlavního hrdinu samozřejmě nenapadne nic lepšího, než ji zavřít ve sklepě, ale přesto se nákaza šíří dál i na další lidi, zatímco se chudák Lionel snaží vše napravit. Uvidíte souložící živé mrtvoly, jejich děcko a samozřejmě nesmí chybět ani romantická vložka v podobě vztahu hlavního hrdiny a Paquity. Druhá polovina a hlavně závěr je zase naprostý masakr v čistě béčkovém stylu. Hektolitry krve, sekačka na trávu řezající zombíky, splatterová nechutnost, to jsou prvky, které zde najdete ve víc než velké míře. Zkrátka perfektní zábava:). ()

Attta

Už jen ten humorný začátek "ZANGAIA!!!" a podobně, to jsou věcy, které dělají tuto hororovou komedii neskutečně přitažilovou pro jakéhokoli diváka. Velice apartní příběh s velice zajimavou atmosférou + že jsem se bavil celý film. Jeden z nejlepších béčkových hororů co jsem kdy viděl. ()

moviefreak

Nadherna romanticka komedia a ultra brutalny zombie masaker v jednom filme? Presne tak!!! Filmik tucneho hobita by bez komedialnych scenok prinutil nejedneho divaka prehodnotit svoje denne menu pred sebou, ale zase bez morbid-kulty-scenok (co scena to perla), by toto dielko nefungovalo, a nestalo sa tak kultovym. ()

TomikZlesa

Zjištení že tohle natočil Peter Jackson je ješe nechutnější než samotný film. Souložící mrtvoly a scéna ze sekačkou se mi asi z hlavy jen tak nevykouří. ()

cubajz

jak už tu několikrát padlo - nechápu jak někdo v této úchylárně mohl poznat budoucího režiséra Pána Prstenů, ale těm lidem patří můj nehorázný obdiv a dík. Braindead na mě působí jako kdyby jste dali malému dítěti kameru a řekli mu, že na plátno může najednou nacpat vše, co se mu zachce - v případě Petera Jacksona jsou to zombie, litry slizu a umělé krve, opravdu originální vtipy (zombie večeře je prostě masakr) a spousty nechutných nápadů. Bad Taste bylo rozjezdem pro tohle dílko a ač se jedná o naprostou šílenost céčkovitého rázu, je v ní velký kus srdce. ()

bukowski83

"Tvoje máma mi sežrala psa!" "Kousek zbyl." Tak to sem se málem po..... smíchy, tato hororová komedie je fakt něco, jak vůbec někdo kdo natočil LOTR, mohl spáchat něco tak krvavě hnusného a přitom tak neskutečně vtipného? Jackson je prostě pan režisér a Braindead je film který nedoporučuji při jídle, ale při každé jiné příležitosti ano a to vřele! ()

dubinak

Totálně šílená řezničina, co nemá v komediálně hororovém žánru obdoby. Obě části, ta mírnější i ta druhá bez hranic a omezení, byly natočené geniálně. Jackson se určitě ohromně vyřádil a nešetřil vůbec na ničem. A to jak na scénáři, tak na maskách, tak i na množství gore scén a krve. Všechny scény byly něčím nevídaně originální a hlavně zábavné. Objevuje se zde pár naprosto odrovnávacích. Už jen díky tomu, že si hlavní hrdina chová nakažené přímo v baráku a má s nimi ne jeden nepříjemný zážitek. Prioritou tohoto snímku je hlavně explicitnost všech nechuťáren, na které si jen váš mozek vzpomene. Je to vážně paráda a k zážitku přispívá i výtečně zvolená hudba vtipného rázu. ()

C0r0ner

Moc mi nejde do hlavy, jak mohl Jackson po tomhle natočit "umírněného" Pána prstenů. Je to zdaleka nejlepší zombie parodie, která kdy vznikla a pravděpodobně největší masakr vůbec. Vždy když přijde scéna s venčením mimina, nebo s krmením zombíků, brečím smíchy. Braindead se nedá vyprávět, to se prostě musí vidět. 100% ()

bouchy

Na tenhle film asi nikdy nezapomenu. Hromadné promítání na Strahovských kolejích, spousta piv, smíchu a potoky béčkové krve. Svým způsobem je to geniální počin, ale dost se divím, že stejnému režisérovi svěřili o pár let později natáčení Pána prstenů... ()

MarekT

Je zvláštní, když se u filmu proslulého coby personifikace krvavých jatek prve zaměřím na jiné jeho stránky, ale tento film je - alespoň pro mě - významný z úplně jiného hlediska, než jsem předpokládal. Jedná se totiž asi o nejosobitější parodii, co jsem měl za svůj krátký život čest vidět. Skutečně, zatímco Mel Brooks si ve svých tematických parodiích neodpustí konkrétní citace (kdybych měl ale zdejší komiku srovnat s tou zdejší, je Brooks ztělesněním etického kodexu) a ZAZ snad každý svůj film dozdobují apendixy filmových klasik, Peter Jackson se obešel bez těchto prvků a stvořil i tak úchvatnou parodii na horory a také melodramata z meziválečné doby. Tedy, abych byl přesnější, nejsou zde ony konkrétní citace, ale filmařská stránka odkazuje - například na jednoho z předních italských mistrů hrůzy Maria Bavu (scény ve sklepení), nebo na samotný žánr gialla obecně (poster k filmu). Byť je pro mě snímek především výbornou komedií, na tu hrůznější část snímku zapomenout nelze, stovky zombies a litrů červeně zbarvené tekutiny své stopy zanechalo, mimochodem mnohem více, než třeba u nesympatické (a paradoxně britské) tvorby Edgara Wrighta, který všechno možné, od krve po filmovou techniku, záměrně přehání a i ta humorná nadsázka není tou, co bych rád... Ačkoli mám mnohem radši horor a komedii v odlišných nádobách, je Braindead stejně jako nedávno viděné Bad Taste velmi milé překvapení z těžiště nápadů Petera Jacksona a doufám, že těchto pět hvězd pro pana režiséra nebude těmi posledními. Jinak i já nezakrývám relativní překvapení, že stejný člověk natočil jisté, nadto poměrně neškodné vysokorozpočtové fantasy... P.S. Film stojí za shlédnutí už jen proto, že se zde inspiroval náš neméně sympatický Choking Hazard (zcela vážně se dá hovořit i o volném remaku). ()