Nesmělý Lionel a horkokrevná Paquita si nejsou souzeni. Panovačná matka jejich vztahu brání i po smrti. Kousla ji totiž obávaná krysí opice a tak se po smrti proměnila v olezlou zombie. Lionel, novodobý Norman Bates, však své tajemství neskryje před prohnaným strýcem, který má zálusk na dědictví i Paquitu. Schyluje se k exkluzívní párty a jenom on ví, že všechny zombie je třeba rozsekat, četl totiž americké comicsy. (oficiálny text distribútora)

iXtr3m3

Teraz budem za blázna, ale ono to šlo totálne mimo mňa aj dlhé roky dozadu a aj teraz. Viem, že je to pre niekoho kult, tak nebudem na film nadávať, ale fakt to pre mňa neboli ani trochu, aj tie dve hviezdy sú len z úcty k Peterovi Jacksonovi. ()

borec999

Originálne, nápadité, hravé a neskutočne krvavé. Taký je príbeh osudovej lásky Paquity a Lionela. No a keby boli podobné aj ostatné romantické filmy, mal by som ich zrejme omnoho radšej :D . Teraz ale vážne. Myslel som si, že v žánri splatterov a béčkových grindhouseových komédií som videl všetko. No a potom zapnem Braindead a zistím, že viem úplne hovno a to najlepšie v tomto subžánri som nevidel. Jatky, aké Peter Jackson cca po 30. minúte rozbehol, nemajú obdoby a ja môžem absolútne s kľudom prehlásiť, že väčší krvák ako toto už nikdy neuvidím (len záverečné finále s kosačkou ponúkne toľko krvi čo iné filmy neponúknu za celú stopáž). Okrem násilia je film aj veľmi vtipný a to najmä čiernym humorom, ktorý je často nekorektný (zombie dieťa) miestami až nevkusný (našťastie ja mám v tomto ohľade laťku dosť nízko takže som sa bavil kráľovsky). Za smiešny rozpočet 3 miliónov a so zohľadnením toho že film má 30 rokov, musím skloniť Peterovi Jacksonovi poklonu a obrovskú pochvalu (aj napriek tomu že akcia vyzerá amatérsky a béčkovo čo je na jednej strane jasný zámer ale na strane druhej aj nevyhnutnosť pri danom rozpočte). Parádny film (pre úzku skupinu otrlých divákov ktorý majú radi béčkové gore) a ukážka že aj za málo peňazí sa dá dodať veľa muziky. No a v neposlednom rade tiež príklad, že aj takýmto nekonvenčným filmom sa dá preraziť do prvej ligy (Pán Prsteňov). Aj keď chcel by som vidieť toho človeka, ktorý mal gule po pozretí takéhoto niečoho zveriť Jacksonovi ságu s rozpočtom 200 miliónov a presvedčiť o tom ostatných papalášov v štúdiu :) . 100% ()

Arach.No

Potom co jsem videl Bad Taste, tak jsem si myslel ze me tento film nicim neprekvapi, ale opak byl pravdou!Tento film dovadi vsechno co se objevilo v Bad Taste k naproste dokonalosti.Od opravdu odporne Krysi opice, pres scenu s pudingem az po dokonale dite v kocarku (ktere se okamzite stalo mou nejoblibenejsi scenou z celeho filmu a pri kazdem dalsim zhlednuti se u ni bezvadne bavim), nevyrovna se ji ani ona povestna scena se sekackou na travu, ktera patri k tomu nejlepsimu co kdy bylo (nejen v tomhle zanru) natoceno.Tento film je proste silena jizda kde jednu nechutnou scenu strida druha jeste nechutnejsi!A presto se tomuhle filmu neda snad nic vytknout!Vsechno je presne takove jake by byt melo a ja osobne si myslim ze kdyby ted nekdo natocil predelavku s vybornymi triky tak by to nemohlo uspet. ()

MareT.

Člověk, neví jestli se má smát, nebo to vypnout znechucením!! Každopádně to je velice zajímavý film, který si střílí sam ze sebe... ()

wosho

Bad taste jsou pouze rozjezd. Na svůj třetí film již sehnal alespoň dost peněz, aby se to dalo nazvat rozpočtem a světu ukázal, co je to černý humor. Jacksonova obří nekonečná fantazie se zde projevila ve své dokonalosti. Divák je šokován porcí brutality, humoru a talentu jeho tvůrce. Slabý žaludek něco takového nemůže snést (jedna má kámoška se u scény s pudinkem poblila), ale taková je hra. Pokud divák přijme její pravidla, bude se bavit víc než královsky a pokud ne, tak ať si políbí prdel A VE JMÉNU BOŽÍM, VÁM NAKOPU PRDEL ()

Sten-li

Absolutní náhul...Krysí opice, mátinka ve sklepě, zombie party utnutá zahradní sekačkou a samozřejmě umělá krev teče proudem. Tak tohle můžu... ()

fantasmic

Bláznivý, slizký, úchylný atď...Ako ináč opísať film pri ktorom mi je niekedy na zvracanie, niekedy mám pocit, že sa zadusím od smiechu, no väčšinou je to spojenie týchto pocitov :D . P. Jackson ukázal, že vo výnimočných prípadoch aj násilie páchané na (zombie) deťoch môže neuveriteľná sranda... ()

zbysik

Z filmu si odnáším naprosto prvotřídní dojem z kamery a střihu. Vizuální stránka též naprosto grandiozní. Jacksonův výlet do světa lidské anatomie, kde nám ukazuje i ty nejskrytější kouty lidského těla, funguje kvalitně a jako propagandistický materiál pro budoucí chirurgy též docela účelné :-). Tím to bohužel končí. Scházela mi biť i jen jediná emoce, kterou by film ve mě vyvolal či lépe zanechal (emoční jsem dostatečně, v tom problém není). ()

dopita

Je to kult jak prase, o tom se nedá pochybovat. Film je plnej krásně ujetejch nápadů (dítě v mixéru, ucho v pudinku...), černýho humoru („tvoje máma mi sežrala psa!“ „Jen kousek“) a nechutnejch a explicitních obrázků, který ale žádnou nechuť nevyvolávaj, spíš jen úsměv. O to Jacksonovi především šlo, rozhodně se nejedná o vážně míněnej film. Škoda že to všechno s přibývajícím časem trochu nudí. I když samotnej závěr se sekačkou na trávu ty vole nemá chybu!!! ()

MaaaR@

Film, který má všechny předpoklady být tím nejlepším příkladem béčkové slátaniny. Každý prvek je však znásoben natolik, že dochází k jakési inverzi. Je tak hrozný, až je skvělý. Hektolitry krve, vnitřností, téměř nulový příběh a přesto je to umělecká krasojízda. Pravda, že jen pro silné povahy, Peter Jackson však dosáhl dokonalého ataku na divákovu fantazii. Navíc jednu hvězdičku pro film získává sám batolící se zombík, scény s ním ve mně probouzely vřelý smích. ()

Krabak

Tento film jsem zhádl jen díky dobrému hodnocení uživatelů tady na CSFD. Upřímně řečeno jsem nepochopil, jak může mít tak debilní film takové hodnocení. Tak otřesnému hereckému víkonu, jaký Timothy Balme předvádí se nedá ani zasmát. Spíš se mi chce brečet. Tento herec tam hraje přinejlepším oslovení magora, pěstujícího si v domě zombie. Celý film tam čumí na všechny strany jak poleno a nejednou jsem měl sto chutí mu jednu vrazit za ten připitomnělej výraz. Co se týče samotného filmu. Při volbě lepší hlavní postavy by se u mne tento film zapsal k těm lepším. Kdyby mě Timothy nesral jeho všudepřitomným tupým ksichtem a nesmyslným chováním, tak bych se možné smál i v částech filmu, kde je vidět. 60% dávám za pěknou hlavní herečku, chodící vnitřnosti, hodně komickou konečnou bitku se zombiema:-D a par set litrů krve. Je úžasné jak jeden herec dokáže filmu ubrat nějákých 40%. A uplne nakonec... jediny okamžik ve filmu, kdy se mi zvedl kufr byl pohled na konečnou mutaci jeho drahocené maminky xD fůůůj...ty prsa, zadek.. :-D--->60% ()

cab

Nutno videt na vlastni oci na co nejvetsi obrazovce v nejlepsim dostupnem rozliseni, protoze z pouheho vypraveni se tomuto filmu tezko veri. Neskutecna jatka s davkou spravneho humoru, romanticke zapletky a nulove cenzury. Kdo nema rad krev, at ani nepousti. Jako posledni dovetek doplnim a jenom tim potvrdim me domnenky, ze triky i pres svou levnost jsou libive a hlavne efektni i, ze hlasky slusive zapadaji do blazniveho mustru. At zije kreativita a volnost!!! 75% ()

Paity

Ano, jedna *, skutečně jsem se nespletl. A to ji ještě dávám z úcty k Peterovi Jacksonovi. Můj komentář se pokusím koncipovat spíše jako varování pro lidi, jako jsem já. Takže jestliže to někdo z vás ještě neviděl a čučí jak bagr na tvrdou hlínu, že to má 85 % a tak si to hned pustí, mám pro vás radu. Nedělejte to. Já to udělal a je to všechno možné jen ne slušný horor. Klidně mě tu mohou ostatní ukamenovat, ale prostě mě nestačí jen naprostý vrchol nechutnosti a nevkusu k tomu, abych hodnotil horor jako super-pecku. Herci nehrají, scénář je trapný a ani ty zombie nestojí za nic. Chtěl jsem se tu ještě zmínit o některých scénách, ale vykašlu se na to, ten kdo to miluje, nezmění se, ten kdo o tom přemýšlí, už snad z mých slov pochopil, že je to ztráta času nad nesmyslem. ()

Corpsegrinder

Brainděd je rozhodně nejlepší hororová komedie a člověka určitě zarazí že to točil rejža Pána prstenů. Tady je to nacpaný absurdnostma a ujetý tak moc že při první projekci se člověk chytá za hlavu. Hlavně poslední scéna procházky se sekačkou skrz dav zombíků je šílenost. Ale prostě co scéna to nějaká hláška nebo hnusárna. Ten karate farář a jeho NAKOPU VÁS VE JMÉNU BOHA a nebo TY ČŮRÁŠ NA MOJÍ MAMINKU to se prostě nezapomíná. ()

Hanys_

Šílené a nechutné, ale taky neuvěřitelně nápadité. Ale ikdyž jsem se místy bavil parádně, tak na nějakou geniální horrorovou komedii to vážně nevidím. 6/10 ()

Artmovie

Tak tohle byl opravdový nářez. Tolik hnusu, krve a černého humoru se nevidí v kdejakém filmu. Poslední půl hodina je tomu důkazem. Neskutečně jsem se pobavil. Místama mi bylo i trochu nevolno a při scéně s pudingem už jsem měl vážně na mále :) ()

Sayko

Zombie snímek o mateřské lásce s doslovným přirovnáním "láskou ho snědla". Od Petera Jacksona jsem čekal něco temného, avšak také velkolepého. Dostalo se mi ale úplného opaku. Celý film se odehrává jen ve dvou budovách, ale i přes to zde máme solidní zombie řežbu, možná se dá říci i nejkrvavější a nejnechutnější film dob. Což mě celkem překvapilo, jelikož jde o devadesátky a ve filmu nenajdete žádný CGI, všechno je vytvořeno plasticky a to tomu dodává pořádný gore a pořádné humus-scény. Jackson se nebál ničeho, ve filmu se sekají končetiny, vypichují oči, žerou střeva a hlavy po napíchnutí na žárovku září- prostě bizár. Z hlediska příběhového se nedozvídáme o zombies nic moc, scény jsou soustředěny hlavně na způsoby, jak zombíka zneškodnit. Některé scény tedy taky nedávají moc smysl, ale to mi vůbec nevadilo a film jsem si užíval i přes fakt, že jsem věděl, že koukám na sračku. ()