Náčelník

• Slovensko Alfa (viac)

Epické dobrodružstvo sa odohráva počas poslednej doby ľadovej pred 20 000 rokmi. Po nevydarenom love ostáva mladý bojovník zranený, opustený vlastným kmeňom a ponechaný napospas divočine. Cestu mu skríži vlk, taktiež opustený svojou svorkou. Z odvekých nepriateľov sa zrazu musia stať spojenci. Iba tak totiž dokážu v krutej a drsnej divočine prežiť a nájsť cestu domov pred príchodom neľútostnej zimy. (Itafilm)

viperDavid

Ano banální kravina, která je skvěle natočená. Film tě prostě baví i když z hlavního hrdiny udělali umírajícího supermana, který nemůže chcípnout ani na mor. Je to bohužel tak, ale tady o to ani tak nejde, jde o kameru, příběh a vcítění diváka ()

Johnny.ARN

Extrémne nudný film. Ako príroda je krásna, kamera skvelá, ale dejovo je to vyprahnuté. Po tom nadupanom úvode som si myslel, ako ten potenciál využijú. A ono to sklzne len do nekonečného putovania krajinou, rozprávanie sa s vlkom aka psom a plávanie pod ľadom, čo mi úplne ustrelilo dekel. Síce ma to nebavilo, ale natočené to je pekne. 3 z 5 ()

Yoshimitsu

Raketově se tu zvedly procenta nahoru skoro o 20%, co jsem se díval naposled. Je to taková až neuvěřitelná pohádka, která zobrazuje společně soužití vlka s člověkem. S klučiny se stal Robin Hood, vlk vyměkl a stal se z něho pes. Pravdou je, že Alfa to držela celý nad vodou. Dávám 40% ()

elanius

(81/2018) / Sklamanie, a to ani očakávania neboli vysoké. Od prvej minúty robí film všetko preto, aby bol v prvom rade pekný a prístupný a až v tom druhom aspoň trochu napínavý a autentický. Základom pre tento cieľ sa viditeľne stal vizuál. Pár pekných scenérií by sa našlo, zbytok je ale docela odpudivé CGI. Vlastne ani netuším akému publiku bol Alpha cielený. (4/10) ()

noriaki

Mám rád monster movies. Nevadí mi jejich béčkovost, ani naivita. Bohužel tohle je sice béčkové a naivní, ale není to vůbec "monster". V téhle kategorii bylo Emrichovo nepochopené a vysmívané 10,000 BC mnohem ambicióznější. Alpha to bohužel nijak nekompenzuje. Děj není ani naturalistický, ani mazaně vymyšlený, takže jediné lákadlo je postupné spřátelení chlapce z vlkem. Pes svou roli zahrál slušně, ovšem o druhém členu dvojice si dovolím pochybovat. Působí na mě, jako kdyby propadl časem z hipsterské brooklynské kavárny. Příčí se mu lov, pohrdá masem a ochočil si psa dřív, než to bylo v módě. Předpokládám že sní o genderové neutralitě a kdyby po cestě divočinou narazil na Starbucks, ze zásady by tam nešel. Režisérovi musím přiznat, že jeho film krásně vypadá a i když má blíž k hrané disneyovce než k realistickému filmu z divočiny, dobře se na něho dívalo. ()

venison

SPOILER: Člověk těsně před úsvitem civilizace a vlčí tematika je silným lákadlem.. Jenže.. Zase to někdo podělal.. Osobně bych se spokojila s výraznější survival dějovou linií s o dost hlubším důrazem na vtah mládence s vlkem.. Nechápu retrospektivní intro na začátku.. Nechápu vymodelovanou vyumělkovanou pseudopřírodu - více parády by nejspíš tvůrci udělali, kdyby se vydali točit do terénu.. Kostýmy měly na můj vkus celkem soudobé střihy a moderní vzhled.. V příběhu tápu.. Jde tam o otce? Jde tam o syna? Jde tam o něco jiného? Áááááá, zhruba v polovině filmu mi docvaklo, že se jedná nejspíš o film o domestikaci vlka.. A jako pointa, že ten hubenej vlk, co přežil několik extrémních situací a zranění, je vlastně gravidní vlčice? Tak ta mě teprve rozsekala.. Mno, těšila jsem se na nějaký třebas béčkový, ale se srdcem natočený, pravěký film (je jich jako šafránu), ale odfláklou splácaninu točenou na zeleném plátně jsem teda moc nečekala.. Za mne velké zklamání.. Ps: Kopčem měl dobrou kérku.. ()

MikyAff

Průměrný survival, který by bez vlka diváky nepřitáhl. Bohužel kdo se chytil na lepek, mohl být celkem i zklamaný. Doufala jsem ve více prostoru pro chlupáče (když už se to podle něj jmenuje, že jo..), než pro toho kluka. Ten mi naopak víc lezl na nervy, než aby vzbudil nějaký soucit nebo potřebu mu fandit. Naštěstí tomuhle filmu dodává šťávu aspoň kamera, ta je místy vážně fantastická. A kvůli tomu klidně odpustím tvůrcům to "překvapení" na konci, jaké mi spíš jen nas.. štvalo. ()

drake31

Trailer na Alphu ma otravoval v kine minimálne dva roky; a tie dva roky som sa zaprisahával, že sa tomuto filmu vyhnem oblúkom. Avšak recenzie na Rotten Tomatoes, či názory ľudí ktorým dôverujem, ma predsa len vytiahli do kina. A som veru rád, že som šiel a kúpu lístka vôbec neľutujem. Alpha ponúka klasický príbeh o človeku proti prírode, prepletený hľadaním vnútornej sily, vnútornej Alphy. Jednoduchý príbeh, ktorý neponúka nič nové, nič prevratné, avšak neurazí, a prinajhoršom človeka uspí. Čo mne osobne bránilo od spánku (mimo štyroch postarších dám so sáčkom cukríkov), bolo to povestné vizuálne opojenie, ktorému sa tak rád oddávam, a ktoré som cítil pri každej scéne. Bolo to preštylizované? Áno. Bolo to efektívne? Áno. Tento film ponúka takmer ukážkový prípad kde štýl bol zvolený ako hlavný ťahák, a obsah - podobne ako hlavný hrdina - kríva a padá kdesi na horizonte. Nebyť pár momentov na plátne s ktorými nesúhlasím, či už v rámci vizuálu či odrozprávania príbehu, asi by som hodnotil vyššie. Tiež mám pocit, že vidieť film v IMAX 3D ako mi bolo odporúčané, zážitok by bol ešte väčší ... aspoň pre oči. P.S. Počuť hlas Morgana Freemana bolo rovnako prekvapivé v závere ako tomu bolo na začiatku. ()

VasaX

Upřímně jsem si od toho moc nesliboval, ale mám rád vlky i "dávnou historii", takže mi to tématicky bylo blízké. Plus to byla příležitost po dlouhé době opět zkusit 3D. A nakonec jsem byl hodně mile překvapen. Alfa má hlavu i patu a z mého pohledu řemeslně funguje skvěle. Ano, dalo se z toho víc vymáčknou, ano, některé věci nemuseli být zkratkovité a ano, mohlo se myslet na záhadu kde pořád berou dřevo, když okolo není žádný strom (OK, jeden starý, za celou dobu). Ono z historického hlediska je špatně mnohem víc věcí, jak kouzelné dřevo, ale jak říkám, šel jsem do toho s malým očekáváním a šlo mi spíše o děj samotný (a výpravu). A tak se nevydám cestou, kterou bych mohl (a jak to tu někteří udělali) Alfu po kouskách ze všech stran pomalu rozebrat, až by nezbyl ani kámen na kameni jejího pomyslného balvanitého hrobu. Mně se na to ale dobře koukalo a jako kino zážitek to bylo moc fajn a do atmosféry, přes veškeré nedokonalosti, jsem se ponořil opravdu skvěle. A za tenhle zážitek (a téma mi blízké) s klidem dávám bonusovou čtvrtou hvězdu. ()

Trustme

Film o "pračlověcích" hned v prvních minutách ukáže jak pěstěné nehty a srovnané bílé zuby mohou mít divocí lovci bizonů a rázem si jako divák estét povzdechnu, že tohle bude takový ten umělý pravěk. Režisér Albert Hughes zde opustil své režisérské dvojče Allena a sám si zhotovil tento paskvil a vesměs rodinný dramadokument, což vyprodukovalo poněkud jinou podívanou, něž spolu s bráchou doposud točili (např. famózní Kniha přežití). Celý film působí díky CGI záběrům na krásnou krajinu, hvězdnou oblohu, polární záři, západy Slunce jako nějaká demo ukázka pro prezentaci 4K Ultra HD rozlišení. Pokud máte možnost vidět film v nějakém tom plném HD, tak je to opravdu pastva pro oči. A jelikož se toho moc ve filmu nenamluví, tak bych právě proto tento film doporučil do prodejen s elektronikou, kde může běžet bez zvuku a lákat zákazníky, protože ono se v něm takřka nic moc neděje a přátelství Chlapce a Vlka v drsné přírodě už tu bylo natočeno lépe. ()

Sany33

Dával som filmu asi veľmi veľké očakávania a aj preto som sa zrejme sklamal. Od začiatku to bola hra na city. K tomu všetkému to bola hra na city v prehistorickom odbodí, kedy sa hralo podľa iných pravidiel ako v dnešnej dobe a mám za to že tento rodinný kódex ustupoval pred potrebami celého kmeňa ale na to sa vykašlať, aj tak veľa filmov nie je historicky správne tak prečo tento. Keď už film do nitky vycucal city z rodiny tak sa hneď na to pustil do cucania citov z priateľstva medzi vlkom a chlapcom. Všetko to bolo na zelenom plátne takže pred očami sme mali designerské orgie prehistorického sveta. Chlapcovi som neveril ,že by sám v prírode prežil ani minútu nie to pol roka. Proste to na mňa celé pôsobilo silene a umelo a nedokázalo to vo mne vzbudiť emócie o ktoré sa filmári od začiatku filmu snažili. 27% ()

VanTom

Příběhově se dá sympatický, ale ve výsledku nezáživně přímočarý pravěký "survival" shrnout do jedné nepříliš rozvité věty, což samozřejmě k žánru patří, nicméně tady se nástrahy na dlouhé cestě mladíka domů (a k vnitřní síle) nijak originálně nepředvedou ani nezakousnou. Že nadnesená, zpomalená efektnost roztrhá logiku a špinavou fyzičnost na krvavé (pardon, bezkrevné PG-13) cáry, musí být každému jasné po krátkém pohledu na digitální, "třístovkově" saturovanou barevnost. Pejskaři nechť si bodík přidají. ()

drackula

Alpha, alebo po našom Náčelník, nie je vyslovene zlý film. Chýba mu však dynamika a niečo, čo by diváka dokázalo strhnúť. To, že sa hlavný hrdina občas správal nelogicky a že jeho skamarátenie s vlkom bolo až príliš jednoduché, neriešim. Skôr mi prekážalo, že všetko išlo až priveľmi lineárne a skratkovite, bez výraznejšej gradácie. A pritom potenciál krajiny, v ktorej nie je človek na vrchole potravinového reťazca, je obrovský. Pekne sa na to pozeralo, aj keď 3D bolo úplne zbytočné, ale žiadny väčší zážitok som z toho nemal. A ako by povedala moja manželka, ideálny film na Markízu v nedeľu poobede. 60% Cinemax Bory Mall - 3d - press ()

Lukyn007

Z předem odsuzovaného snímku se vyklubalo jedno z největších překvapení roku. Skvělá kamera, výprava a sympatické obsazení udělaly z Alfy parádní jednohubku, kterou ocení nejen pejskaři. 70 % ()

blackJag

Slabá dějová linka opírající se o náhodu v absolutní kondici a něco jako urychlovač léčebných procesů (klučina i po nedobře vypadajícím zranění nohy za chvilku běhá jak srnka). Natočené to není zle, jen z té ústřední prekérní situace se nějak potratila naléhavost - chyba herce v hlavní roli nebo nedostatků v tvůrčích procesech odpovědných? Řekl bych, že "férová" kombinace obojího.50% ()

Jaro.Krafcik

Môj prvý film v službe hbo go, priniesol očakávania. Filmov s domorodcami bolo už naozaj veľa. Ale alfa vyčnieva svojou kvalitou a nízke hodnotenie na csfd opäť svedčí o tom kto hodnotí. Späť k náčelníkovi, ano tých prekladov filmu je pomerne dosť, výborne zmeny prostredia a hlavne dobre zvladnute napínavé pasáže sa mi tu páčili asi najviac. M.Freemana by som tu ale nečakal. Dobrý rozbeh služby Hbo. 4* ()

zigíš

Komornější verze Emmerichova 10.000 BC, vcelku funkční dobrodružství a úsporná stopáž. Hughes je schopný režisér, nevím teda, proč si vybral zrovna tuto látku, ale prodat ji umí. ()

jefff

Vizuálně krásné, příběhově pochybné. Záměr tvůrců byl jasný - udělat barevný stylový film s poutavými obrazy, a to se povedlo. Příběh, děj, herecké výkony - to už je na hranici s lehkým amatérstvím. Ale odpustit to tentokrát lze. ()

Chater

Z pohledu archeologa překvapivě nemam moc výtky. Vskutku to odpovídá představě jak to tak mohlo před těmi cca 20 000 lety vypadat, např. i v Dolních věstonicích, nebo v Předmostí. Ty přístřešky z mamutích kostí a kůží, a hlavně v otevřené krajině, navzdory všeobecně rozšířené představě o "jeskynním bydlení", se jim povedly. Ale ty hroty. Podle vzhledu šlo o bifaciálně opracované tzv. listovité hroty, snad zařaditelné k szeletienu, do období spíše před 40 000 lety než před 20. Jinak oblečení fajn, takové normální. Lidi i normálně mluvili. Ani ne málo, ani ne moc. A snaha byla i bez patosu, což se celkem povedlo. Problém byl ten děj. Nuda. Nic se tam nedělo. Scénárista zřejmě odešel v půlce tvorby domů, asi vyvenčit psa. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz