Prázdniny pána Hulota

• Česko Prázdniny pana Hulota (viac)

Svojrázny a roztomilo nešikovný pán Hulot sa vyberie na prázdniny do prímorského letoviska, v ktorom dovolenkujú ľudia z celej Európy. Na základe tohto jednoduchého pôdorysu jeden z najvýraznejších európskych komikov päťdesiatych a šesťdesiatych rokov rozohráva hru gagov a komických situácií, založených na špecifikách európskych národných stereotypov a drobných problémov ľudí na prázdninách, medzi ktorými nie je možné prehliadnuť samotným režisérom stvárneného pána Hulota, postavičku, ktorá nás bude sprevádzať aj ďalšími Tatiho filmami. (RTVS)

Zagros

Na pana Hulota jsem se těšil již dlouho, bohužel mně absolutně nesedl. Jeho komika mi přišla spíš nepříjemná a podivně rozčilující, než úsměvná. Za celý film jsem se zasmál snad jen dvakrát, nesedly mně totiž ani vedlejší postavy, většina z nich mi byla velmi nesympatická. Naopak kamera, jednotlivé kompozice záběrů a hudba dokázaly navodit velmi příjemnou atmosféru dovolené u moře. Ovšem jako celek film moc nezafungoval a proto zůstává na dvou hvězdách a já se s panem Hulotem rozloučím. ()

Witta

Mé první seznámení s legendárním komikem Tatim dopadlo na výbornou. Prázdniny pana Hulota jsou plejádou vtipně a chytře vymyšlených gagů a jednoznačným důkazem, že francouzská komedie patří k tomu nejlepšímu v historii světové kinematografie. ()

Rozjimatel

[3,5*]     "Hulot. H-U-L-O-T."     Veľmi originálny film v štýle nemej grotesky, z ktorého vyžaruje úžasne pohodová dovolenková atmosféra. Hlavným hrdinom je jeden truhlík typu Mr. Beana, ktorý je hlavným zdrojom gagov, niektorých skvelých (nakopnutie fotografa, pohreb), ďalších nie až tak vtipných. Humor je často taký jednoduchší, založený na nešikovnosti postáv (nielen tej hlavnej), ale pre tú jedinečnú náladu a neodolateľnú iróniu ohľadom národných stereotypov, sa dokážem nad to povzniesť. Zo všetkých tých svojráznych postavičiek som si najviac obľúbil ten starší pár. Mám pocit, že verzia, ktorú som videl (reštaurovaná verzia z roku 2009) má trochu zvláštnu zvukovú stopu - okrem jednej pani, ktorá hovorí anglicky, tam všetci ostatní hovoria francúzsky (nemčinu som tam vôbec nezačul). Zaradené v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. ()

Mikino00

Taková milá komedie až satira z prázdninového prostředí, kde Tati umístil svou typickou postavu, potýkající se s nástrahami pobřežního městečka. Některé vtipy potěší, časem se ale opakuje. ()

Brejlil

Filmy Jacquesa Tatiho mi všechny připadají jako velice otravné sondy do "obyčejného" světa. Ta otravnost je nepochybně záměr a Tati ji vytváří jednoduchým prostředkem. Do zdánlivě pohodového prostředí vypustí pana Hulota. Nešikovného človíčka s dobrými úmysly. Těmi ovšem okamžitě naruší onu "pohodu" a odhalí tak, že je něco shnilého na francouzské pláži. Funguje to skoro dokonale, ale ona pachuť z narušení "pohody" je docela silná a nedokážu proto tvrdit, že mně Tatiho filmy bezvýhradně baví. ()

TomasKotlant

Obrovský počet nenásilných gagů, které ač většinou nezpůsobí výbuch smíchu, jsou tak brilantně promyšlené až to mrazí. Herecký výkon Tatiho výborný. Co mi na filmu vadilo je jistá rámcovitost, která jen obaluje gagy a chybí nějaká hlubší idea, která by celé to hravé divadélko posunula na vyšší level. *** Ve zkratce: Pozor, pozor! Přijíždí pan Hulot! Mistrovský hráč pinkacích her a nezdolný svůdce krásných žen. ()

S.Dedalus

oproti jiným tatiho počinům mi les vacances přijdou příliš roztahané tatiho jemný a nápaditý humor sice funguje skvěle jenže je ho v celém filmu jako šafránu celek tak než by pobavil spíše poskytuje uvolněnou a příjemnou prázdninovou atmosféru ()

Biopler

Snímka skôr zaujme ako pobaví, lebo "komediálnych kúskov" ako sa kam postaviť či nepostaviť, aby ma to či ono nezasiahlo, a diváka rozosmialo či udivilo, je neúrekom. Ich synchronizácia do celku je problém. Mnohokrát načaté a keď to ako tvorca neviem dokončiť, tak to len jednoducho ukončím zatmievačkou. Jacques Tati je v roli Hulota fakt čudný týpek, dám mu ešte šancu keďže jestvujú ďalšie diely. ()

sanikope

Pamätám sa ako som sa pokúšal v 96 dostať do Charliesu a oni kurvy to nehrali lebo som bol jediný a ako študent som si nemohol dovoliť kúpiť 5 tiketov. No i tak sa mi to podarilo teraz uzrieť. Úplne si viem predstaviť v tých 50. rokoch ako musela odľahčujúco pôsobiť táto zvuková groteska kde sa v podstate nič nedeje no v tej dobe to asi bolo riadny boom. Ešte doteraz mi v hlave hučí hlavný hudobný motív, melodia ktorá ide asi v 2-minutových intervaloch kol-dokola. Rozhodne tieto prazdniny pôsobia veľmi ale veľmi PRAZDNINOVO a ja si ich určite skuknem ešte mnoho krát, to je totiž ten typ filmov pri ktorých človek nachádza stále čosi nové... A je možne že i hodnotenie pôjde časom hore. ()

Joski

Oveľa lepšie ako Jede, jede poštovní panáček. Veľkú zásluhu má na tom dokonale premyslená kamera a nekonečný filmový pás gagov, ktoré mnohým dnešným divákom zrejme nič nepovedia. Tempo a nálada vystihuje názov filmu. Jednoznačne vhodné na letné lenivejšie obdobie, na ktoré sa aj vďaka nešikovi Hulotovi veľmi teším:-) 80% ()

Atrekan

Na panu Hulotovi se mi nelíbí stejné věci jako na pozdějším Mr. Beanovi, a to hlavně cíleně nereagující a rádoby nic netušící, okolo postávající, banálními aktivitami zaměstnané pasivní houští komparzistických postav, na jejichž (ne)reagování je většina gagů postavená. Jistě, na film se musíme do jisté míry dívat dobovýma očima, což u takovéhoto formátu platí obzvlášť, avšak i tak mi prakticky všechny vtípky přijdou nanejvýš úsměvné. Mé první setkání s Tatim se bohužel nijak zvlášť nevyvedlo, ale šanci mu ještě dávám ()

fantomas19

* Hulot, autíčko, slečna, tanec a tenis * hoteliér * hostia * pohodička * Francúzska komédia z roku 1953, ktorú natočil Jacques Tati, je príbehom nemotorného pána na dovolenke pri mori. Pán Hulot (Jacques Tati) prichádza na svojom autíčku do hotelíka pri mori, kde svojim milým a kľudným prístupom k všetkému a gentlmenskou ústretovosťou ku všetkým, avšak i nešikovnými prešľapmi na seba upozorňujúci zaujme velé osadenstvo hotelíka, od hostí až po čašníka (Raymond Carl) a hoteliéra (Lucien Frégis). Neštandardnosť správania zaujme aj mladú slečnu Martine (Nathalie Pascaud), ktorá je ozdobou letoviska, a svoj oddych si spestrí aj s pánom Hulotom pri tenise či pri tanci na maškarnom bále. Film Jacquesa Tatiho je príjemnou oddychovkou, s milými a veselými groteskami a výstupmi, nielen Tatiho, ale aj celého radu drobných postáv. ()

Rattlehead

Obdivuji, jak J. Tati dokáže vytvořit ve svých filmech mikrosvět, ve kterém se cítíte neskonale příjemně. Obdivuji, jak dokáže po více jak dvaceti letech zvukového filmu vytvořit takřka němou grotesku, kterou bez problémů rozvede na plochu celovečerního snímku. Obdivuji Tatiho. André Bazin nadšeně napsal : "Význam Prázdnin pana Hulota je nedocenitelný. Není to jen nejvýznamnější komediální film od dob bratrů Marxových a W. C. Fieldse, nýbrž i velká událost v dějinách zvukového filmu." ()