Nový veľkolepý sci-fi film od majstra blockbustrov Rolanda Emmericha. Zásah asteroidu zmení obežnú dráhu Mesiaca, a ten sa rúti priamo na Zem. Vesmírna posádka sa vydáva na záchrannú misiu s jediným cieľom. Odvrátiť zánik ľudstva a skazu našej planéty. (Magic Box)

viperDavid

Tak jo konspirátoři všech zemí "myšleno usa" spojte se. Nemůžu říct, že to bylo vyložene utrpení, ale upadající se hvězdy "myšleno fimové" vymýšlí kokotiny. A bože ty strašný efekty na to se ani nedá co říct. ()

Ryuuhei

Tak teď si nejsem jistý, zda jsem viděl jen další zhovadělý katastrofický film, katastrofický film s přidanou hodnotnou, nebo parodii na katastrofický film. Jedno je jisté - věci se děly, všechno bylo o náhodě, štěstí a pokus o vědecké kydy tu byl jen pro efekt. Nechyběl hrdina - bývalý astronaut a vyvrhel, protože mu nikdo nevěřil setkání s tajemnou entitou během nezdařilé mise; nějaký ten rádoby cvok z řad civilistů, konspirátor, kterému už tuplem nikdo nevěřil, přitom měl ve všem pravdu; no a pak řada postaviček přímo z NASA, která se postarala o to, aby bandu exotů poslala do vesmíru, resp. na Měsíc, kde se musí na vlastní pěst postavit tajemným silám a nejlépe odhalit jejich motivaci zničehonic svrhnout Měsíc z oběžné dráhy a ohrozit Zemi. Děj, aby plynul, pokryl dvě linky, jednu tedy zaobírající se astronautickým patosem, druhou skupinkou přeživších tvořených převážně hrdinovou rodinou, vedenou rebelujícím synem, který se také nebál spolehnout jen na štěstí a náhodu. Upřímně jsem nečekal, že se vůbec dozvíme, co se vlastně děje a jaký byl smysl všeho, takže mě vyvrácení těchto myšlenek mile překvapilo. Ale jinak? V tomto těžko hledat nějakou genialitu. Vidíme, jak je postupně pustošeno celé USA, klasicky nic jiného neexistuje, než Spojené státy. Film se snaží navodit nějaké to napětí, pocit nebezpečí. Ale je to zkrátka jeden velký, byť relativně zábavný patos s ujetou dohrou, která působila jako film ve filmu. 2012 z taktéž Emmerichovy dílny na tomto poli odehrálo mnohem víc a to se odehrávalo čistě na Zemi, nemluvě o výborném Dnu poté. Toto je takový miš maš všeho, který se sice rozpadá jako Země pod vlivem stále se přibližujícího Měsíce, nicméně přesto dokáže držet tak nějak pohromadě a s místy (zřejmě nechtěnou) poloparodickou gracií. ()

oveckaoa

Ať je Emmerich jaký je musí se mu přičíst k dobru, že si točí co chce dokáže na to schrastit peníze a nemusí lozit Hollywoodu do prdele jak někteří režiséři. Jinak je to lepší průměr záporák připomíná něco co si odskočilo z Muže z oceli (konečně jsem si vzpomněl kde jsem to viděl) a finále má tak hodinu bohužel zde je to asi i moc. Překvapivě to není ani takový digibordel jak jsem z trailerů čekal. Nějak nevím co chce dat do zbývajících dvou dílů , když zamýšlí trilogii , ale pokud to vydělá a budou nemám s tím problém. Plusové body za smrt Peňi tenhle herec kromě Ant Mana v ničem dobrém už nehrál. 60 procent ()

noriaki

Předem upozorňuju, že mám rád klasické sci-fi 50. let, v nichž se zachraňuje planeta pomocí kosmické lodi smontované v garáži, dýchatelnou atmosféru najdete i na Marsu a postavy jsou chodící stereotypy. Pokud patříte do stejně ujeté skupinky, můžete si Moonfall užít po vzoru staršího Emmerichova 10 000 př.n.l - jako retro posunuté sedmdesát let do budoucnosti. V takovém případě budete vrnět blahem a odškrtávat si povinné klišé žánru. Pokud patříte k příčetnější části populace, můžete si naopak v duchu snižovat pomyslné IQ scenáristy, a nakonec i svoje, protože jste právě ztratili dvě stovky a 131 minut času u naprosté kraviny. Starší filmy pana režiséra jsou totiž vesměs chytřejší, hravější, rafinovanější a částečně i vizuálně působivější. ()

neoBlast

Já jsem spokojen a s trochou přimhouření skeptických očí se můžete bavit stejně jako u nejlepších filmů žánru. Samozřejmě "nejlepší filmy žánru" status je v tomhle rybníčku velmi relativní a záleží hlavně na vás jak k němu přistoupíte. Takže já jsem si Moonfall užil, ale stále musím dodat, že k mému trashovému oblíbenci Geostorm máme stále několik Butlerů daleko. Jeden Gerald by tento film pozvedl hned o jednu či dvě hvězdy.   65 % ()

tnp101

Milý Rolande, věděl jsem do čeho jdu, ale tyhle dialogy v roce 2022 nemůžeš myslet vážně, ne? Čína musela všem držet bouchačku u hlavy, jinak nevím. 30% ()

tuntavala

Genesis 1:16: "A Buh pristoupil k tomu, aby udelal dve velka svetelna telesa, vetsi svetelne teleso, aby panovalo nade dnem, a mensí svetelne teleso, aby panovalo nad noci..." ()

VanTom

Ani nevím, nakolik se mi to líbilo/nelíbilo, ale dostal jsem přesně takový lobotomický výplach, jaký jsem čekal (a jenž velmi rychle utekl)… tedy megalomanskou sci-fi katastrofu, která vypadá, že ji Emmerich napsal a natočil bokem před 20 lety podle tehdy módního mustru (Den nezávislosti + Jádro) a doteď ležela v šuplíku. Až úsměvně přihlouplou a s rušivě vestříhávanou rodinnou linkou, nicméně při startu raketoplánu, průletu "megastrukturou" či zkázonosných obězích Měsíce stále (trikově) působivou [aspoň v kině – Cinestar Anděl]. 5/10 ()

Antek

U Emmerichů doma se asi pořádají hodně husté večírky. Přiznám se, že jsem se na ten film svým způsobem těšil, protože mám pro německého katastrofistu slabost (ID4 byl pro jeden z nejsilnějších kinozážitků mého dětství). Očekával jsem béčkovitost, šílený námět, i patetické proslovy ... ale nakonec jsem se asi přecenil, protože Roland mě (v negativním slova smyslu) převálcoval. Zdánlivě je všechno na svém místě: najdeme zde přehršel typicky šablonovitých Emmerichových postavy, které startují v bodu A (rozvrácené manželství hraje ve filmech mistra destrukce vždycky prim) a míří do bodu B (protože každá postava prostě musí mít dějový oblouk, ať už jakkoliv prachbídný); stejně tak úniky před smrtí na poslední chvíli; potopy; zničená města – prostě ten koktejl, který už známe a na baru si jej vždycky objednáme, i když nám z něj posledně bylo už o poznání hůř. Jenomže tentokrát se z toho vytratilo to klukovské nadšení a jde pouze o pokus zachránit svou kariéru a nabídnout těm posledním fandům to, co mají tak rádi. Takže se Emmerich vykrádá, kde může, a servíruje filmová okénka s tou největší laxností a mechaničností. Je toho moc, a to až tak, že se dostaví otupělost a s ní ruku v ruce nuda, se kterou jsem prozíval film až do závěrečných titulků. Bylo mi tak úplně jedno, jakou další šílenost mi Emmerich strčí pod nos (a že se opravdu překonává) ve snaze být blockbusterovým Kubrickem (někde pod povrchem tuším, že Roland skutečně věří v nějaký obsahový přesah svého díla, protože jinak by nezamýšlel trilogii). Slovy klasika, tolik práce (potažmo peněz) a taková blbost. Měsíc (pozor spoiler!) sice k zemi nakonec nepadnul, ale jeden velikán mého dětství ano. ()

fabecc1222

Jednoznačně nejslabší Emmerichův film, který trpí hlavně na jeho dementním scénáři, kdy se Roland tentokrát držel zkrátka, co se týče demolice planety, a film tak nenabízí nic moc zajímavého či nového ohledně pádu meteoritů, či odnášení lidí do vzduchu, vybuchování čehokoliv, a vlastně ani ne v moc velkém množství, a ani ne v opojném vizuálu...Na druhé straně se však Roland a jeho tým pořádně rozjeli u scénáře, kdy vymýšleli jeden šílenější a nesmyslnější zvrat za druhým a kompletně celý film tak nedává v podstatě žádný smysl. Chvílemi jsem si říkal, že tady možná Emmerich využil nápady ze zrušeného třetího Dne nezávislosti, tak možná aspoň dobře, že se tyhle ptákoviny s mezigalaktickou válkou, vývojem lidstva a různými entitami nepřísali na známou značku. ()

JohnSmith

Konspirátoři všech zemí, spojte se. Emmerich si u mě napravil reputaci po slabém pokračování Dne nezávislosti. Moonfall má příjemné dvě hodiny a kousek, nenudí, má slušný spád a špičkové efekty. Prostě pohodová zábava, u které nesmíte přemýšlet a jen se kocháte vesmírem a hroutícím se světem. Jako vždy jsou tu ale "ale". Některé dialogy, a nebylo jich málo, byly jak z pastelky pacienta po lobotomii. Casting není špatný, ale Berry ta role dvakrát nesedla, nebo spíš nebyla dobře napsaná a opravdu o placala často děsný věci. Stejně na tom byla postava jejího exmanžela, který působí svým projevem jako tupec a podporuje to i svým tupým výrazem, ale za to chudák nemůže. Wilson je v pohodě a na správném místě. Samozřejmě nesmí chybět komické postavy větších i menších rozměrů, které opravdu nevadí, jelikož jich není moc a humor je jen lehkým dokreslení příběhu. Co mě u Emmericha ale vždy rozhodí, jsou efekty. Padající planety, akce a další jsou naprostá pecka a pak máte několik záběru na herce, kdy jen mluví nebo přicházejí odkudsi a ten statický obraz za nimi prostě totálně bije do očí. Si říkám jestli on to ten Roland nedělá schválně. Takže za mě, bezva zábava a projekce ve 4DX nezapomenutelný zážitek, který vřele doporučuji. Ale mozek fakt nechte doma a jen se kochejte. ()

drackula

Miestami síce vizuálne atraktívne, avšak podľa štandardnej šablóny. V pamäti diváka ostane maximálne záverečných 15 minút a to je na výraznejší zážitok naozaj málo. 50% Cinemacity Vivo ()

blackJag

Další Emmerichova pitomina... Námět mě neurazil, plky o megastrukturách jsem bral s nadhledem a pobavením (jak taky jinak?), gravitační vlny jsem si užil, potud vše ok, co se ale vůbec nepovedlo, je "pozemní" dějová linka a všechny ty přepálené rodinné cancy - to byla špaténka. Špatně napsané, špatně zahrané, prostě nesoudná trapnost, která ve filmu k ničemu nebyla, nechápu, že to tam narvali... Další věc, kterou jsem nepochopil, proč to celá sakra vypadalo tak vyblitě? Hrozný vizuál a celkově strašně odfláknutý blockbuster, který zaslouženě propadne. 45% ()

Jaro.Krafcik

Priemerný katastroficky film. Ktorý by to ani v kine nevytiahol na lepšie hodnotenie. Obsadenie parádne ale stačilo trochu skrátiť dĺžku. Efekty tiež nič moc. Emmerich neprekročil svoj tieň. Otvorený koniec naznačil možné pokračovanie. 3* ()

KASUGI

Katastrofickým blockbusterům zvoní umíráček, jenom chudák Emerich si toho ještě nevšimnul. Připomíná mi toho Skota ze Statečného srdce, co ještě pořád vystrkuje holou řiť a dostane do ní šípem, zatímco všichni ostatní už jsou dávno schovaní za štíty.  V dobách Dne nezávislosti bych si ani ve snu nepomyslel, že se dožijeme doby, kde to velkolepé bum bách krach břink bude k smrti nudná zívačka. A není to jen Emerich. Nebo je tu snad mezi námi vážně ještě někdo, koho dneska ohromí digitálně bortící se barák, či padající meteor? Na vině není jen okoukanost, ale i příšerné triky. Ta scéna automobilové honičky byla už opravdu tragická ukázka toho, jak se u dnešních trikových filmů naprosto rezignovalo na preciznost. Největším paradoxem je, že místo aby se neustále triky zlepšovaly, jdou totálně k šípku, protože na kompu s 3D grafikou už umí kdejaký jouda a tak se z toho stala doslova fabriková výroba, akorát dělníky u pásu vyměnili za dělníky u kompů.  Pokud někdo nepříjde s kvalitním příběhem, který bude dominovat a veškeré speciální efekty budou sloužit pouze k dokreslení atmosféry,  nemá existence takového filmu už žádný smysl a do kina půjdou už jen ti největší masochisté. Je zajímavé, jak v té záplavě současných sraček vyniká kvalita starých blockbusterů, z nichž nejednomu z nich jsem přidal na hodnocení. ()

Skeksis

Kopa blbostí, stupidít a nelogickostí v rýchlom slede napchatých do dvoch hodín. Halle Berry mi vyslovene išla na nervy, verila som jej asi tak ako keď sa dementná stará mama hrá na princeznú. Patrick Wilson má na viac, radšej nech zostane pri tých ducharinách. "Vnútro Mesiaca" bolo pekné, keď to videl John Bradley, tváril sa ako keď prvý raz uvidel knižnicu v GOT, alebo ako sa tvárila väčšina mužov, keď objavili pornostránky zdarma. Počítačové efekty pekné, prehnané a stupídne, ale aj tak to ušlo s privretými očami a rukou na čele. A fľašou vodky. ()

blackkocour

Filmu by se hodil lepší, a o nespočetně trefnější název Moonfail, ale to bysme zacházeli do detailů. Ale vy to máte rádi, takže nezklamu svá černá koťátka. Jednoduchá blbina pro moderní otroky konzumního přejídání, kdy už nám pomalu stačí vidět na plátně, (teď už stejně více na obrazovky), jak někdo sere do zavařovačky, a tlemíme se u toho, až nám z pražené kukuřice nezaskočí. Nějaký autistický zaměstnanec z Meka, nebo podobnýho podniku, kde se obvykle hraje, kdo toho více sežere, dostane nejvíc cukrovky na celý život, varuje celý svět, že mimozemšťani opravdu existují, a že E.(E.)T. je tajný informátor Andyho Babiše, a to, co nedokázala vypozorovat ani celá NASA, dokáže ujetý konspirátor, jen zapomocí svého smartphounu, abysme mu ještě více věřili, ale ujetý je tu každý druhý. Meh, pokud tlustoprd dokáže žrát to, že je měsíc dutý, nechci vědět co má v hlavě. No, tady všichni mají hlavy dutý. Nebavilo mě to zase natolik, abych sám sebe nenačapal, u jaké další zvrácenosti jsem si držel lofasa ve slipech, ale jen musíte přistoupit na hru režiséra. Jak už platí po desítkách let, čím větší píčovina, tím víc to bude maržovat. Už chybělo, aby do kosmické lodi neposlali ještě opičku. Nuže, abysme nezávisle neodbočili na Nový útok vykrádačstvím, tak to necháme uležet na Den potom. ()

Komiksový Morbius se odkládá

Komiksový Morbius se odkládá

05.01.2022

Fanoušci Jareda Leta a komiksového univerza od Sony (do kterého se zatím počítají jen dva Venomové) dostali ze začátku roku špatné zprávy. Snímek Morbius se totiž odsouvá rovnou o tři měsíce dál,… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

13.05.2020

Chystaný katastrofický snímek Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, 2012) Moonfall obsadil představitele hlavní role. Bude jím herec a komik Josh Gad (Kráska a zvíře). Film vypráví o tom, jak je Měsíc… (viac)

Roland Emmerich zničí Měsíc

Roland Emmerich zničí Měsíc