Cary Grant hrá v tomto thrilleri šarmantného gambléra, ktorý však svoju finančnú nezávislosť iba predstiera, v prvej triede cestuje na "treťotriedne" lístky a nie je ani zďaleka taký anjel ako sa zdá. Raz si vo vlaku (v prvej triede) padne do oka s Joan Fontain a onedlho na to si ju vezme. A až po svatbe začne Joan odhalovať jeho skutočnú tvár. (POMO)

GodComplex

Kapku slabsi Hitchcock, ktery ale tradicne schopne stupnuje napeti a z neceho, co zacina jako oldschool romantika vymackne solidni thrillerovou atmosferu. Cary Grant v netypicky protivne roli a naopak sympaticka Joan Fontaine s libeznym hlasem, ktera si za to dokonce shrabla Oscara. 5/10 ()

MikO_NR_1909

Nie je to Hitchov klenot...ale je to zaujímavý film s nadštandardnou prvou polovicou. Potom možno príde fáza korešpondujúca s psychickými útrapami jednotlivca (Fontaine). Tento priebeh deja má ale stále čo povedať (aj v dnešnej dobe i keď predpoklad je, že sa úlohy vymenia). Grant a Fontaine-ová valcujú! ()

erased

Hra na kočku a myš šla Hitchcockovi na jedničku odjakživa. Zde mě v tom jen znovu utvrdil. I když je příběh vlastně jeden velký podvod, napětí a paranoia je zde vystupňovaná naplno a režisér si diváka drží přesně tam, kde ho chce mít. Hereckým výkonům taky není co vytknout, ani jeden herec se zde prostě nedá nemilovat. Jediné co mi na filmu nakonec nesedělo bylo prostředí, a i když nepochybuju o jeho opodstatněném využití, zaprášené ulice velkoměsta mám prostě radši. ()

Marci

Povedený Hitchcock. Spolu s Pochybnou ženou nebo Rozdvojenou duší, které sice řadím o stupínek výše se zařadil k mým oblíbeným. Náladou mi to ale občas připomíná i Plynové lampy George Cukora. ()

swed

Tak nevím, je tu spousta postupů, které dělaly Hitchcoka jedinečným (užití subjektivity postavy spojené s vlivem impresionismu, narůstající napětí, nezaměnitelný humor, obsese...), ale nemůžu se zbavit dojmu, že jsem tohle všechno už nejednou viděl, a to v působivějším provedení a s mnohem lepší pointou. P.S. Dabing ČT nebrat! ____ Pochyby zůstávají i po zhlédnutí filmu v originále, nicméně míra zábavnosti a stupňování (falešného) napětí mi nedovolí jít pod známku 8/10 ()

Lucjen

Filmu neprospieva hlavne vedomie, že koniec si režisér plánoval iný. Možno keby som si túto informáciu neprečítala, celý snímok by na mňa zapôsobil inak, ako hra a ja by som bola spokojný oklamaný divák tak ako skvelá Joan Fontaine. No Hitchcockov nápad, Fontainin list Grantovi by to mysteriózneho trhilleru určite sedel lepšie a tak mi je to iba ľúto. Grant ma prvý raz prekvapil, vlastne možno druhý, keďže prvý bol objavenie jeho talentu - iná postava ako som uňho bola zvyknutá vďaka Leopardej žene, Nahej pravde, Príbehu z Filadelfie apod. No on je stále očarujúci a tu si ako bonus ešte nie ste istý, či je očarujúci a dobrý, alebo očarujúci a zlý. Koniec mi prišiel skôr vtipný, čo ako hovorím, vďaka možnému koncu - je veľká škoda. Takto je z Podozrenia fajn film, so skvelým Grantom a Fontaine, no nič, čo by som mala chuť si pozrieť znovu. ()

kinderman

Film, který doplácí v deformovaném scénáři na přetahování mezi režisérem a producentem o to, zda je Grantova postava skutečně vrahem (preference Hitchcocka), nebo je to celé jen paranoia J.Fontaineové (názor studia), je přesto znamenitým kouskem filmařiny, zejména v tom, jaký Hitchcock „donutil“ Granta podat komplexní herecký výkon. ()

honajz2

Nakonec ty 4* dám, i když tohle byl poněkud slabší Hitchcock. Ono to je taky hlavně tím, že to bylo málo napínavé a nějak pořádně napínavé to začalo být až v poslední půl hodině. Je to dobré, Cary Grant a Joan Fontaine ve svých rolích skvělí a kamera není špatná (ačkoli myslím, že Hitchcock si s tím mohl víc vyhrát), ale na Hitchcocka to bylo prostě slabší, byť příběh to má zajímavý. Naštěstí to pro mě ta poslední půl hodina zachránila, ale víc jak slabé 4* si to nezaslouží. Hitchcock má mnohem lepší filmy. ()

Malkel

Hitchcock nejdříve překvapivě v pojetí romantické komedie... Ale to by nebyl on, aby se do toho po chvíli nepřipletlo nervy drásající napětí, které dokáží spustit jen obyčejné vlny u moře. A já už fakt nevím, jak se vždycky stane, že mistrovi skočím na jeho hru a nechám se sebou máchat jako s hadrovým panákem. Dalším důležitým faktorem je postava Carryho Granta, jehož přítomnost je postupně budována a společně s druhou hlavní představitelkou a pozorovatelkou příběhu hranou Joan Fontaine odkrýváme jeho mysteriózní chování i osobnost. U postav se taky často objevují jejich pocity či stavy znázorněné vizuálně, za což dávám obrovské plus. Bohužel musím lehce vytknout finále, kde bych si dokázal finální (vlastně ten nejdůležitější záběr) představit trošku delší, protože ne každému by mohl tak jasně sepnout. **** ()

(mOnkey)

Lina si vzala nepravého muže. Johnny před ní nejprve zatají svou skutečnou finanční situaci a později skrývá i svou vášeň pro dostihy. Když je zabit jeho blízký přítel, Lina pojme podezření, že vrahem by mohl být její muž. Oprátka nad Johnnym se, zdá se, začíná utahovat, a příběh drží diváka napnutého až do dramatického finále, v němž odhalí Cary Grant svou pravou tvář! A nebo ne? ()

Martin741

Tento Hitchcockov film sa mi az tak nelubil. Ponajprv musim vytknut predvidatelny dej, a Caryho Granta nemam osobne rad. pribeh je na moje pomery az prilis jednoduchy, banalny : zenska /Joan Fontaine/ sa vyda za chlapa /Cary Grant/ a po svadbe odhaluje jeho skutocnu tvar. Skoda, nefunguje to na mna ani ako mrazivy fryler. 76 % ()

C0r0ner

Jo, celou dobu si Hitchcock hraje s divákovým podezřením, a dělá to opravdu skvěle, ale pak přijde závěr a celý ten nafouknutý balon rázem splaskne. Vím, že tenhle konec je ten jediný správný, ale zároveň se tím zničí celý dojem z jinak docela dobrého filmu. 60% ()

tomtomtoma

Podezření je kompromisní psychologické drama. Hitchcock s ironickou nadsázkou otřásá stavem reality a úspěšně přivábí paranoiu a zatmění mysli. Vyprávění nekomplikuje zbytečnostmi a prodlevou, romantika je svázaná předpokladem cudnosti a nekontrolované líbání je nejdivočejší představou prostopášnosti. Zhlédl se v cynické krutosti manipulace a s uspokojením zdánlivě nedává možnosti na výběr. Psychologická zátěž svírá mozkové závity se stísněnější naléhavostí. Láska, strach a paranoia. Hlavní postavou psychologické škodolibosti je Lina McLaidlaw, později Lina Aysgarth (příjemná Joan Fontaine), cudná dívka ze spořádaných lepších kruhů. Neznámý pocit chvění podbřišku přináší romantické okouzlení šarmantním idolem. Rozpory se společenskou spořádaností jsou v důvěřivé naivitě zdrojem drásavé noční můry. A stav psychiky povážlivě kolísá s další společenskou nepřístojností. Paranoia košatí do krásy. Hlavní mužskou postavou je Johnnie Aysgarth (sympatický Cary Grant), lehkomyslný floutek, zábavný společník a Linin novomanžel. Život se vzývá po kráse, zodpovědnost je zátěží bezstarostnosti a nepřítelem prožitku a vzrušení. Odhalení kalkulu píchne u srdce a resty minulosti jsou neodbytnější a hlasitější. Výraznou postavou je Gordon Cochrane 'Beaky' Thwaite (zajímavý Nigel Bruce), Johnnieho veselý kamarád. Svého oblíbeného kumpána ponouká k vynalézavosti, kavalírství má shovívavý úsměv pochopení. Z dalších rolí: dceřinou volbou rozhněvaný Linin otec generál McLaidlaw (Cedric Hardwicke), Linina starostlivá maminka Martha (Dame May Whitty), snaživá mladá služka Ethel (Heather Angel), bavící se Linina kamarádka a spisovatelka detektivek Isobel Sedbusk (Auriol Lee), Johnnieho bratranec a znepokojený zaměstnavatel kapitán George Melbeck (Leo G. Carroll), či Isobelin bratr a lékař Dr. Bertram Sedbusk (Gavin Gordon). Podezření zaujme svou dráždivou manipulací a neurvalým psychologickým nátlakem. Paranoia je hybnou silou, svou polohou film potěší. ()

MarekT

Rozhodně mám radši, když Hitchcock natáčí spletitější příběhy, ale i přesto, že tento film řadím k Alfredovým nejslabším, nemůžu toto dílko zatratit. Někomu by jeho snaha vyvolat pochybnosti mohla připadat naivní, já se přiznám, že jsem se nechal unášet rozehranou hrou a iluzemi. Jelikož Hitche znám celkem dobře, byl jsem si vědom, že může všemožně překvapit. A na tomto názoru nic nezmění ani fakt, že se jednou větou něco naznačí a pak se tak i stane. Konec je rozhodně zajímavý, ale podobný byl i u Ptáků a tam vzhledem k dokonalosti mystična byl přijatelnější. Zde záleží asi na vnímání postavy Johnnyho, ale tady se jednoznačně rozhodnout nemůžu... Herecké výkony standartně profesionální, Cary Grant zase trochu jinak a mile překvapila Joan Fontaine, které to zde navíc hodně sluší (ovšem na zlatou sošku bych to neviděl). Jinak si nejsem jistý, jestli je to jen moje zdání, ale motivy vražd jsou si totožné s italským Tenebre, přijde mi, že se Argento zde částečně inspiroval. || P.S. Původně jsem se chtěl podívat na tento film již před měsícem, kdy jej ČT2 zařadila do nedělního odpoledního programu. Žel, i s tragickým dabingem v čele s neméně špatným L.Hlavicou (nic osobně, je to jen hodnocení zdejšího výkonu), který má znatelně vyšší hlas než Cary Grant. Vypnul jsem po třech minutách. ()

zette

Namet neni nijak originalni, ale pribeh je Hitchcockem podan velmi dobre (i kdyz par otazniku bych zde naleznul). Mozne zklamani mam jen z mirnejsi atmosfery, jakou bych vzhledem k reziserovi cekal. Zaver filmu me trochu prekvapil. Za zminku ale predevsim stoji vyborna herecka dvojice Fontaine-Grant. ()

majo25

Kto očakáva mysteriózny triler s tradičnou hitchcockovskou atmosférou, bude asi sklamaný. Vyše hodinu sa totiž jedná o klasickú romantickú a konverzačnú idylku, veľmi nadľahčenú, ktorá v podstate ničím nezaujme. Teda, keď si odmyslím iritujúcu povahu jednej z hlavných postáv. Až v závere sa začne prejavovať mysterióznosť a stupňujúce napätie, ktoré má ale predvídateľný charakter. Grant je síce ťahúňom, ale má fejs dobráka, čiže na takéto role sa nehodí. Toho napätia by to chcelo oveľa oveľa viac, ale aj v tom prípade mám pochybnosti, či by to stačilo na lepší nadpriemer. ()