Cary Grant hrá v tomto thrilleri šarmantného gambléra, ktorý však svoju finančnú nezávislosť iba predstiera, v prvej triede cestuje na "treťotriedne" lístky a nie je ani zďaleka taký anjel ako sa zdá. Raz si vo vlaku (v prvej triede) padne do oka s Joan Fontain a onedlho na to si ju vezme. A až po svatbe začne Joan odhalovať jeho skutočnú tvár. (POMO)

Matty

Hitchcock klame Grantovým tělem. Tvář Caryho Granta nevěstí nic zlého. Stejně máte podezření. Zásluhou Hitchcockovy režie. Smyčku utahuje s precizností vraha s mnohaletou praxí. První třetinou nás ukolébá do stavu falešného (?) bezpečí, ale pak začíná vršit informace, které i tu nejméně paranoidní osobu přimějí přinejmenším k zamyšlení. Divák se stává obětí stejné hry jako hlavní hrdinka. Znalost pointy ochuzuje film o díl napínavosti, zároveň však rozšiřuje možnosti interpretace. Není právě tohle pravý Cary Grant, z něhož měly ženy strach, neboť skrýval něco temného (homosexualita v dané době)? 80% ()

T2

Rozpočet $1,103,000Tržby USA $4,500,000Tržby Celosvetovo $4,500,000║ Hitchcock sa teda vie dobre pohrať z nervami diváka, chúďa dievča /60%/ ()

Djkoma

Kromě zklamání v podobě pointy je tu vláčný děj, který je tak trochu podvodem na diváka od úplného začátku a Alfred to viditelně ví. To mě trochu zklamalo, protože aby se mnou jen tak chvílemi laškoval režisér aniž by mi na plátně nabídl něco víc, než čekání na pravdu a dohady, mě tolik nebavilo. Kvalitní výkon Caryho Granta a Joan Fontaine nejde o nijak záživný ani výjimečný snímek, který by kromě technické stránky stál za druhé shlédnutí. Jinak mě trochu zarazila podobnost s Pochybnou ženou natočenou o pár let později ... ()

RHK

Začátek filmu byl romantický - něco jako Prázdniny v Římě, ovšem pak nastoupil ten pravý mistr thrilleru Hitchcock a napětí by se dalo krájet. Škoda toho neslaného nemastného závěru, jinak byl scénář bez chybičky. Od až násilně šťastného zakončení filmu mám utkvělý pocit, že to byl happyend pouze falešný a že ještě během titulků Cary Grant tu svoji chytrou a podezřívavou manželku z vysokého útesu přeci jen shodil a pak si pískal temnou melodii... Oba hlavní představitelé byli skvělí, zvláště plaché Joan Fontaineové jsem věřil každý pohled oka i každé podezření. A skvělá černobílá kamera. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=mYG5qbnArEM&feature=related ()

Jara.Cimrman.jr

Naivně se snažím s poctivostí nejdál dojít a nemám přitom příliš pochopení pro flákající se nefachčenka, ale ve filmu nemám nic proti tomu, když si nějaký sympatický příživník nalezne zazobanou sponzorku svého nákladného poflakování. A stříháním ušima vyjadřuji svou spokojenost, když po jednom podobně úspěšném sňatku začal lišák Hitchcock probouzet novomanželku Linu z jejího růžového snu a podsouvat jí myšlenky o přímé úměře Johnnieho štěstí na výši vyplacené životní pojistky pro veselého vdovce. Zkrátka nesnáším nesmyslně bohaté lidi a proto jim ze srdce přeji, aby si nikdy nemohli být jisti, zda by je jejich partner miloval i s holou řití. ()

EdaS

Výborný film, pozvolna se měnící z lehké komedie do thrilleru s velmi dusnou atmosférou. Zajímavě využitý Cary Grant, skvělá Joan Fontaineová! ()

xxmartinxx

Poctivý Hitchcock. A jeden z mála případů, kdy mě neirituje Grant, kterého přes všechno to adorování prostě nemusím. Možná že mi úplně nevyhovoval konec, ale přes to jsem se nakonec přenesl. ()

Gilmour93

„You're the first woman I've ever met who said yes when she meant yes.“ Jen těžko lze odolat notorickému lháři, když vypadá jako Cary Grant a oslovuje vás:„Ahoj, Opičko.“ Romantická komedie postupně se transformující v thriller, zakončená úlitbou pro fanynky lamače dívčích srdcí z Bristolu. Joan Fontaine dostala za svůj výkon Oscara, mimochodem jediného v celé historii pro herce či herečku ve filmu Alfreda Hitchcocka. Akademici byli, jsou a budou vždycky tak trochu Psycho.. ()

genetique

Ďalší šarmantný thriller od Hitcha. Ešte stále typický zmenami žánru, hlavne komediálne ladenie je zo začiatku veľmi cítiť a načrtnutie ľúbostnej romance tiež nemohlo chýbať. To všetko sa však, chvalabohu, neskôr mení s rozohranou, veľmi zaujímavou krimi zápletkou. Na ňu, a na ozaj dusnú atmosféru si však budete musieť dobrú polhodinku počkať. Film sa však potom nečakane rozbehne a ja zisťujem, že celá ta maškaráda predtým, mala nejaký zmysel pre pointu celého príbehu. Využitie hereckej minulosti Caryho Granta zo známych veselohier, je naozaj nečakaným krokom, ale vyšiel stopercentne. Škoda, že tak nevyšiel aj celý film. 75%. ()

sud

Pro mě jeden z těch spíše průměrnějších Hitchcocků. Zajímavá zápletka tu sice je, ale hodila by se spíše na krátkometrážní povídku, nežli na celovečerní film. Rozvleklou a nedějovou první hodinu jsem takřka přetrpěl jen kvůli hercům (netypicky obsazený Cary Grant předvedl skvělý výkon, na Joan Fontaine se navíc skvěle kouká). Až napínavá závěrečná čtvrthodinka (včetně černohumorné hostiny), ústící v (mezích žánru) překvapivou pointu, mě probudila z letargie. 60%. ()

Radko

Variácie partnerskej úprimnosti. Od lásky za hrob k náznakom nezrovnalostí až po odhalené lži. Všetko smeruje k vražednému podozreniu. Očakávanú pointu stlmí nečakaný záver, naznačujúci, že častokrát v prípade podozrenia ide o vykonštruované nepodloženosti. Vyvolané sú strachom, zrodeným zo sledovania príbehov plných temných koncov v bulvári a správach. Spravodajstvo už dlho slúži primárne udržaniu spoločnosti v permanentnom ohrození a strachu. Koniec filmu Podozrenie je síce dôsledkom režisérovho ústupku producentom, no vzhľadom na vývoj príbehu ide o koniec nečakaný. Evokujúci vyššie napísané: ľudia sú plní podozrení, či už voči chamtivým a ľstivo zákerným úplatným politikom, ambicióznym a cez mŕtvoly idúcim kolegom až po neverných partnerov, snovajúcich temné úklady. Mnohokrát ide v skutočnosti o bludy podnietené všeobecnou paranoiou plynúcou z obsahov mediálnych výstupov. ()

gogo76

"Dajte mu pár sekúnd a vymyslí takú lož, akú ste ešte nepočuli..." Bavilo ma počúvať ako sa G. Grant rečami šikovne vykrúcal z každého problému, do ktorého sa dostal. Jeho povaha je tmelom filmu a na rok vzniku 1941 je to slušne pozerateľný film i dnes. 70%. ()

pepo

Cary Grant a Hitchcock boli králi Hollywoodu. .Výborný žánrový crossover plynule prechádzajúci od milej romantickej komédia až do regulérneho thrilleru. Nie som si len istý či sa mi páčil záver a pointa 9/10 ()

cheyene

Trochu zklamání od mistra Hitchcocka. Tentokrát mi nedokázal připravit pořádnou dávku napětí. Je sice pravdou, že atmosféra se tu ke konci zahušťuje, ale tak nějak to na mě nefungovalo. Nápad jako takový je však výborný a potěší Cary Grant v hlavní roli, stejně tak hudba a tradičně skvělá kamera, na kterou jsme u Alfréda zvyklí. ()

burina

(Spoiler) Škoda, že sa nepoužil "ten druhý" koniec. Ale predpokladám, že z miláčika Ameriky si nedovolil urobiť vraha ani sám veľký Hitch. ()

JohnnyD

Ďalší skvelý thriller majstra Hitchcocka, tentokrát hrajúci telom romantickej komédie so sladkou hudbou ale s temným príbehom pod povrchom. Taký predchodca Gaslight so šarmantnou Joan Fontaine a fantastickým Carym Grantom, ktorý parádne pasuje do postavy Johnnieho, chladnokrvného sympaťáka. A asi som videl iný koniec ako väčšina osadenstva. Aký happyend? To len Hitch zase raz prekabátil cenzorov. Koniec je pochmúrnejší ako v drvivej väčšine noiroviek. ()

Madsbender

KOMENTÁR OBSAHUJE ZÁSADNÝ SPOILER! Štvrtý Hitchov americký film. Zaujímavá a pomerne nevšedná prácička, ktorá je viac než čímkoľvek iným romantickou drámou. Romantickou drámou s prvkami noiru, Hitchovho typického nadhľadu a... gialla? Túto poznámku nechám bez rozvedenia, ale minimálne jedna scéna mi dáva za pravdu. Lamač sŕdc na plátne aj v skutočnosti Cary Grant žiari, ako inak. Jeho postavu využíva na dve veci - Hitchcockove klasické zobrazovanie rozličných spoločenských vrstiev a príslušníkov s odlišným postavením, za druhé ako záhadnú a nepredvídateľnú figúrku, ktorá vás pobaví rovnako dobre ako vám spôsobí behanie mrázu po chrbte. Tá postava je až fascinujúca - povaľač, stávkar, ktorý si neustále požičiava, sukničkár a... chladnokrvný vrah? Joan Fontaine samozrejme skvelá. Parádna a zvláštna (ne)žánrovka, ktorú nehodnotím na plný počet len z dvoch príčin: 1. v kútiku duše som dúfam, že sa z Granta vykľuje ten rafinovaný zabijak s tvárou anjela a 2. nevšimol som si Hitchovho camea!!! 85% ()

Aky

Standardní vysoká Hitchcockova kvalita. Přece jen mi však chybí větší napětí, což patrně způsobuje príliš dobrácký Gary Grant, kterému opravdu zlé úmysly v této poloze jen těžko věřím. Ale pořád pohodová podívaná. ()