Záskok

(divadelný záznam)

K mnoha smolným stránkám Cimrmanova života patřila i chudoba. V jeho divadelní kočující společnosti Lipany se projevila mimo jiné velkou fluktuací herců. Pokud šlo o odchod domluvený domluvený s dostatečným předstihem, dala se situace zvládnout. Došlo-li k němu s křikem a prásknutím dveřmi a často jen pár hodin před představením, prožil soubor i jeho principál horké chvíle. Takové zkušenosti stojí v pozadí hry Záskok. Milovníkům díla tohoto zneuznaného Čecha se dostává do rukou svědectví z této oblasti mistrova života, v níž se nejvíc naplnil jeho osud - z divadla. (oficiálny text distribútora)

Herráček

Tohle je vlastně kus, co mě přivedl k Cimrmanovi... Jelikož jsem ho viděl nejdříve jako amatérskou inscenaci na jednom amatérském divadelním festivalu... A tak jsem se tedy s půlročním odstupem rozhodl, že tomu Cimrmanovi dám šanci... A ejhle... Nelituju... ()

klúčik

Fantasticky som sa zabavil. Táto hra sa naozaj vydarila. Nechcem nikoho vyzdvihovať, ale Z.Svěrák bol výborný. Rola mu strašne sadla. Autor hry - zvedavý invalid ho musel párkrát zachrániť, no on ten záskok zvládol a diváci čo sedeli v ľavo ani nič nezbadali. Výborné 95%. ()

punchandcoffee

Nejlepší z DJC. Sytost hlášek, rtuťovitý Svěrákův projev a celková dynamičnost mi naprosto rozproudili krev v žilách. "Vidím před vraty doktorský sáně a říkám si, že on je u nás doktor. A taky jo. Kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat." Než umřu, chci vidět naživo. Prosííím. ()

Devadesát Dva

Druhá řádná projekce po čtyři a půl roce (2.8.2010). Asi nejnabitější a nejsvižnější představení, co se kadence hlášek týče, definitivně ale ne nejlepší. Hamlet bez Hamleta to odstartuje a vše potom už relativně drží tempo.. "S pozdravem, nepište mi, a pokud možno, nepište vůbec, Ladislav Stroupežnický." "Milý Láďo..." (...) "Dalším charakteristickým rysem Cimrmanovy družiny byl značný počet netalentovaných herců. Této tradici zůstáváme věrni i my." (...) "Ale tady vlevo, to je zajímavá věc, tady vždycky seděj blbci." (...) "V Českých Budějovicích by chtěl žít každý... kromě mě, teda." & "Kam se hrabe Bittner..." bych se nebál označit za Svěrákovu nejepičtější hlášku, stejně jako jeho roli Mistra Prácheňského, kterou tentokrát totálně ukradl celé představení čistě pro sebe a není tak divu, že ho i sám považuje za nejlepší. "To by mohl říct každý, že se za ním půjde podívat." (...) "Letošní léto se opravdu vydařilo. Obilí zlátne." "Až na ten sníh. Koně měli se saněmi co dělat." "Ano, bude se těžko sklízet." ____ 82% (1994) ()

Zagros

Další z mé "Cimrmanovské top pětky" je hra Záskok. Tentokrát si opět doslova nezapomenutelnou roli Karla Infelda Prácheňského střihl Zdeněk Svěrák. Herci občas říkají, že vůbec to nejtěžší je zahrát něco, aby to vypadalo přirozeně blbě. To se v Záskoku podařilo panu Svěrákovi famózně. Hra je vymyšlena do nejmenšího detailu a co slovo to perla. Smál jsem se od začátku až do konce a úsměv mně na tváři hraje i po dalších a dalších zhlédnutích. Zaslouženě pětkrát bravo. ()

cold

U Cimrmana si nedovolím dát ani nic jiného.Jejich humor je tak naprosto blízký mému srdci (ostatně podle recenzí soudím, že jste na tom podobně), že hledat chybičku na tak dokonalém díle snad ani nejde. Jen jednu výtku spíše poznámku bych měl. Jak jsem četl ty okolní recenze, tak skoro všichni vynášejí Svěráka. Já měl tu možnost, že jsem viděl tuto hru, jak se Svěrákem, tak se Smoljakem naživo a nemohu se ubránit - Smoljak se do této role hodí (podle mě) jaksi lépe. Zkuste to v divadle a uvidíte (není to takový problém, protože v divadle spíše narazíte na Smoljaka než na Svěráka). Zapomětlivý HEREC, který němá rád Budějovice, sedí více Láďovi ()

1860

"V Českých Budějovicích by chtěl žít každý... teda kromě mě..", velká jízda Zděňka Svěráka, nezvěřitelná zábava.. ()

cab

Klasicka Cimrmanovka. Neni uplne mym salkem caje, ale vtipnych replik je zde pozehnane. Hlavne (Zdenek Sverak) v roli zaskakujiciho Prácheňského je odzbrojujici a i diky nemu se je na co divat. 75% ()

Kovaja

Dlouho,dlouho předlouho sem Cimrmanem pohrdal a dělal si z lidí kteří ho uctívali srandu,teď bych si zchutí nafackoval.Nedávno sem sehnal audio verzi asi cca 8 her a v auťě cestou do práce sem se řezal jak blázen.Tak sem si prostě musel sehnat všechny hry na dvd.V autě sem se nejvíc bavil u Záskoku a tak sem si ho musel pustit i s obrazem a bylo to ohromující,to suprovní ráčkování Bruknera bylo fakt bomba.Svěrák jako herecké eso Prácheňský je naprosto famozní a cokoliv vyslovil tak mě rvalo do sedačky.Nechápu jak sem moh takovým klenotem jako sou hry Cimrmana pohrdat ale sem rád že sem se poučil a už teď se těším až si pustím další hry ()

Reckon

Jestli mám označit tu nejvtipnější věc, co kdy v Česku vznikla, tak je to právě tohleto dílko. Možná to ještě podtrhuje fakt, že jsem to viděl na vlastní oči, sice bez Svěráka, ale Smoljak taky není špatný herec. (10/10) doktorrr Vypich vlastní rrrukou ()