Napriek zákazu svojho otca Nemo hneď prvý deň v škole opúšťa bezpečie korálového útesu a vydáva sa do hlbokej vody, aby kamarátom dokázal svoju odvahu. Nanešťastie ho odchytí športový potápač a Nemo skončí v akváriu v prístavnej zubnej ordinácii v Sydney. Jeho nešťastný otec s pomocou modrej korálovej rybky Dory, trpiacej stratou krátkodobej pamäti, vypláva na jeho záchranu. Cestou čelia mnohým nebezpečenstvám a stretajú najrozličnejších obyvateľov morských hlbín. Medzitým Nemo spolu s ostatnými obyvateľmi akvária – pračudesnou partiou morských tvorov – pripravuje plán úteku späť do mora... (TV JOJ)

predators

Tady nemůže být jiné hodnocení. Je to nádherné, milé, kouzelné a dojemné a zábavné, dech beroucí a.... a no je toho hodně. Jeden z nejlepších animáků vůbec. 90% ()

nascendi

Animáky spravidla pozerám iba z hľadiska posúdenia ich vhodnosti pre vnuka, ale Nemo ma prekvapujúco nenudil ani jednu z celkových sto minút. Bezchybná animácia, dobrý scenár a hudba a množstvo vtipných nápadov vysvetľujú jeho obľúbenosť u širokej vekovej kategórie divákov. Aj na tých niekoľko málo animákoch, ktoré som videl, je zrejmé, že latka sa posúva stále vyššie a tvorcom držím palce, aby ju ešte dlho dokázali prekonávať. ()

PetrPan

Úžasná animace snoubící se skvělým příběhem a lehkým humorem , famozní pohádka, která chytne a už nepustí po celou dobu, co ji sledujete..."muj, muj, muj" ()

silentname

Pixar maratón pokračuje s filmom "Finding Nemo". Myslím si, že na svoju dobu to bol opäť revolučný film, ktorý posunul hranice počítačovej animácie na úplne nový level a myslím si, že aj po 14-tich rokoch ten film stále vyzerá vynikajúco. Kým predošlé filmy Pixaru možno kategorizovať ešte do éry, kedy sa dali v počítačovej animácii prekračovať určité hranice, myslím si, že tu prekonali sami seba na dlhú dobu a vytvorili jeden z najúžasnejšie vyzerajúcich filmov svojej doby ako aj dnes. Ale nielen je animácia absolútne na top úrovni. Postavy sú skvelé, film je svieži a vtipný. Ellen DeGeneres tu absolútne žiari a prináša maximum komédie, čo môže. Všetky malé postavy z filmu sú veľmi zapamätateľné a len tie malé momentky ostanú v pamäti. Ako napríklad skupina rýb, čo rada robí imitácie a hádanky. A nikdy nemôžem zabudnúť, ako imitujú Marlina. To je perfektná scénka. Ale aj všetky postavičky z akvária, pelikán Nigel, alebo aj čajky, ktoré sú jedna ako druhá, no i tak mám pocit, že je s nimi obrovská dávka komédie. Má to srdce na pravom mieste, veľmi dobre ale vyvažujú aj komédiu s drámou a film dáva ako deťom, tak aj dospelým dobré lekcie do života. "Finding Nemo" je podľa mňa stále jedničkou. Na svoju dobu revolučný a ohromujúci film, v dnešnej dobe stále ohromné dobrodružstvo, ktoré nadchne. A nemám problém sa k nemu kedykoľvek vrátiť. Hodnotenie: A+ ()

Slarque

Z technického hlediska je animace opravdu úžasná, už jen za tu vodu by si tvůrci zasložili absolutorium. Hlavní však je perfektně promyšlený příběh, u kterého se baví všichni diváci bez rozdílu věku. Dokonce i narážky na jiné filmy jsou vtipné i bez jejich znalosti! Celý film je dramatičtější a lidštější než většina hraných dramat. Klobuk dolů - jeden z filmů roku. ()

WANDRWALL

Pořád si tenhle film jeden můj příbuzný sebou nosil, až ho to omrzelo, a přestal ho nosit. Takže jsem se na něho díval jen jednou, a vůbec mě nezaujal. ()

Marthos

Nesmrtelný příběh z podmořského světa, který zdobí nejen špičková animace, ale výjimečně také český dabing. I po sedmnácti letech nic z toho nezestárlo, naopak. ()

Vitason

Nemo je zlobivá rybka a tak dostane přes ploutvičky a ocitne se v akváriu, kde jsou ryby schopné projít zubařskou školu na výbornou. Marlinovi (Nemův otec) nezbývá nic jiného než vyrazit s rybkou Dory, která má problémy s krátkodobou pamětí, na cestu skrz celý oceán, aby malého nezbedníka našel. Musím se přiznat, že Nemo je pro mě asi nejlepší 3D animace. Ano, Shreka tolik nemusím. Film je se svým moralizačním tématem určen těm nejmenším, ale své si na tom může najít každý. Hlavně je to skvělý humor žraloky na odvykací kůře začínaje a hloupými racky konče. Opravdu jsem se smál od začátku do konce. Ovšem nejsilnější stránkou snímku je skvělá animace, která je propracovaná do toho nejmenšího detailu. Rozhodně se jedná o jeden z mých nejoblíbenějších animáků. ()

Bachy

Audiovizuální lahůdka. Takhle vypracovanej animák se opravdu hledá těžko. Moře pixarovcům naprosto sedlo. Co záběr, to úchvatná podívaná, ve které by se toho ani nemuselo moc dít. A ono se i děje, jenže tady nacházím slabiny, ač jich není mnoho. Jde o to, že tentokrát se Pixar zaměřil opravdu na ty menší a tomu odpovídá i humor snímku. Přeci jen Toy Story a Příšerky mám o trošičku raději a to právě díky i přes roztomilý vzhled celkem nekompromisnímu humoru. Přesto je tu spousta gagů, které se mnou zacloumali a to speciálně, když klaun očkatý vypráví vtip žralokům. Ve výsledku to jsou pro mě velmi silné 4 hvězdy, jenže Nemo má něco, co chybí spoustě a spoustě filmů a tím se pro mě tato Pixarovka stává vyjímečnou - české znění. Tleskám všem, kteří se na dabingu k Finding Nemo podíleli. Všechny ryby královsky obsazené a pánové Heřmánek a Trojan jim všem vládnou. ()

Rocky62

Za Pixar bych sice dal ruku do ohně, ale na Nema pět ódy bohužel nebudu. Samotný příběh nemá chybu, ale vtipných sekvencí je tu dost poskrovnu a když k tomu přičtu tu ukecanou rybu s Alzheimerem, nemohu jít s hodnocením výš. Doufám, že tohle byl poslední "nejhorší" zážitek. ()

FrodoF

Neskutečně vtipný a skvěle animovaný film. Podle mě nejlepší počítačem animovaný film. Ani český dabing mi nevadil (Trojan tradičně skvělý a k želvákovi Bourákovi se Macháčkův hlas hodí také výborně). Možná si pořídim akvárko, protože ryba neni žrádlo, ryba je kámoš. ()

klerik

Trochu sklamanie. Zábavné to je, pestré to je, ale je to tak brutálne detské, že mi to až vadilo. Výchovný filmík, kde sa dospelý divák musí uspokojiť, že on je len doprovod... ()

Chrustyn

Další velice dobrý "pixarovský" animák. Možná by neškodilo trochu více humoru ale i tak povedený film se skvělou animací a spoustou zajímavých "postav". ()

marhoul

Já jsem nekomentovala náš milovaný animák, který si dětičky pouštějí celé roky? Tak to se musí napravit. O tom, že se jedná o nadstandardní záležitost, nemusí být po těch letech ani řeči, co bych ráda vyzdvihla je nádherný dabing Ivana Trojana, Báry Munzarové, Jirky Macháčka a dalších. Nemo je překrásná pohádka, poučná, dobrodružná, vtipná i dojemná. Myslím, že si právem zasluhuje přízeň miliónů dětí i rodičů. Zasloužený Oscar. ()

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

04.09.2018

Pokračování velebeného hitu Úžasňákovi 2 je nyní oficiálně nejvýdělečnějším animovaným filmem v Americe. Nejen to, jsou zároveň prvním animákem, který si tam došel pro 600 milionů dolarů. Celkově pak… (viac)

Kovbojové versus emzáci?

Kovbojové versus emzáci?

18.06.2008

Ano, a dokonce ve dvou projektech. O plánované adaptaci komiksu Cowboys & Aliens, kterou pro DreamWorks a Universal produkují Brian Grazer a Ron Howard, jsme už psali. Na světě je scénář autorů… (viac)