Smrtonosná zbraň

• Česko Smrtonosná zbraň (viac)
USA, (2016–2019), 39 h 50 min (Minutáž: 42–46 min)

Tvorcovia:

Matthew Miller

Damon Wayans, Clayne Crawford, Seann William Scott, Jordana Brewster, Charles Baker, Kevin Rahm, Chandler Kinney, Rudolf Martin, Keesha Sharp, Toni Trucks (viac)

Seriál založený na slávnej filmovej sérii Smrtonosná zbraň predstavuje klasické policajné duo. Martin Riggs (Clayne Crawford) a Roger Murtaugh (Damon Wayans) sú parťáci, ktorí bojujú proti zločinu v súčasnom Los Angeles. (TV Markíza)

Recenzie používateľa Lacike k tomuto seriálu (43)

Gold Rush (2017) (S02E06)

Standardna epizoda. Akurat ma zacina dost otravovat linia z minulosti s Riggsovym otcom. Ked uz konecne vyriesili jeho problemy s mrtvou zenou, tak sa teraz budu srat s jeho mrtvym otcom. To je fakt na hovno. ()

Sledování ptáků (2017) (S02E07)

Tentokrat ma pripad nezaujal a Riggsov mrtvy otec zase otravuje. Snad mi to nepokazi celu seriu. ()

Zapomeň na to (2017) (S02E08)

Konecne zas nejaka fakt vydarena epizoda. Zapletka s mafianmi je napinava a obcas aj prekvapiva. Dockame sa par kvalitnych prestreliek a hlavne mnozstvo skvelych hlasok. Nechybaju ani narazky na filmovu seriu. Skvele je aj postuchovanie medzi Murtaughom a jeho susedom. Potesilo ma aj hostovanie niekolkych znamych hercov. Proste super epizoda. 8/10. ()

Elvis žije! (2017) (S02E09)

Dalsia kvalitna epizoda so zaujimavym pripadom s prekvapivym vyustenim a peknou autonahanackou. Nebol som dvakrat nadseny s novou Riggsovou aferkou, kedze pôsobila dost vykonstruovane, ale nakoniec to je celkom zabavne. 8/10. ()

Šťastný a ničivý (2017) (S02E10)

Po niekolkych dieloch v ktorych sa dost setrilo konecne poriadne pridali akcne sceny, takze sme sa dockali mnozstva prestreliek a vybuchov. Do pripadu su tentokrat osobne zapleteny jak Murtaugh tak nakoniec aj Riggs. Moja neoblubena linia s jeho otcom pokracuje nadalej, ale vdaka novym udalostiam snad bude tentokrat zabavnejsia. 8/10. ()

Rychlý prachy (2018) (S02E11)

Myslel som si, ze otravnejsia postava ako Leo Getz uz byt nemôze, ale Ernie Hudson dokazal byt este otravnejsi. No a linia s Riggsovym otcom mi uz lezie uplne na nervy. 5/10. ()

Hledání špíny (2018) (S02E12)

Leo Getz je spät a epizoda je v riti napriek tomu, ze sa tam preberaju dôlezite veci z Riggsovej minulosti. ()

Lepší život s lékama (2018) (S02E13)

Slabsi pripad ale skvely posun jak v Riggsovej tak Murthoughovej sukromnej linii. 6/10. ()

Dvojitá dávka Baileyových (2018) (S02E14)

Dost depresivny diel. Zacinam mat pocit, ze Riggsa nechaju na konci serie zomriet. ()

Otravná Ruth (2018) (S02E15)

Zase jedna perfektna epizoda s mnostvom spickovej akcie a vtipnych hlasok. Najviac ma pobavila scneka v ktorej na jednej strane mladi nepoznaju Knight Ridera a Hasselhoffa a na druhej stari nevedia co je to dark web. 8/10. ()

Nemilosrdně (2018) (S02E16)

Skoda, ze premarnili prilezitost na mnozstvo vtipnych scen medi Riggsom a dalsim policajtom, ktory mal byt podobny magor jak on. Tento potencial az na par vtipov ich sefov o tom ake to s nimi maju tazke, nevyuzili. Takze ovela zaujimavejsia bola zapletka mimo hlavneho pripadu, ktora sa venovala Riggsovi a jeho vztahu s Ruthie. 6/10. ()

Divnej pár (2018) (S02E17)

Po dejovej stranke sa to stale toci v ktuhu, co mi uz zacina liezt na nervy. Plusom epizody su akcne sceny. Dockame sa velkolepeho vybuchu a skveleho blbnutia vo vzduchu. Ani niektore filmy nemaju tak velkolepe akcne sceny. 6/10. ()

Frankie je v Hollywoodu (2018) (S02E18)

Solidna epizoda na ktorej ma stvalo jak Murtaugh bez mihnutia oka zabudol na vsetky vrazdy, ktore najomny vrah spachal v minulosti a dokonca mu ho bolo luto. WTF? Aj ked uz so zabijanim skoncil, tak to bol stale niekolkonasobny vrah. 6/10. ()

Leo Getz se žení (2018) (S02E19)

Doteraz najznesitelnejsia epizoda s Leom. Asi preto, ze tu az tak casto neotravuje. 6/10. ()

Jesseyho holka (2018) (S02E20)

Zase jedna z tych lepsich epizod. Hlavne ked sa riesia rodinne veci jak u Riggsa tak u Murtaugha. 7/10. ()

Rodinný pouta (2018) (S02E21)

Na tejto epizode ma stvalo, ze Murtaugh a Riggs mali malo spolocnych scen. Bez ich vzajomnej chemie je serial polovicny, co vo mne vzbudzuje velke obavy ohladom dalsich dielov bez Riggsa. Dalsim minusom bol Leo Getz, ktoreho uz regulerne neznasam. Ale vsetko to vynahradila obrovska porcia spickovej akcie. Tato epizoda je velkolepejsia jak napriklad vsetky Seagalovky za poslednych 10 rokov dokopy. 6/10. ()

Ještě jeden den (2018) (S02E22)

Koniec serie a svojim spôsobom aj serialu je rozpacity. Definitivny zaver pôsobi tak nasilne, ze ma ani nedojal. Medzi Crawfordom a Wayansom to zacalo haprovat tak ocividne, ze uz ani poriadne nefungovala chemia medzi Rigssom a Murtaughom. Crawford pôsobil cely diel strasne rozpacite. Evidentne nebol nadseny z nasilneho odchodu zo serialu. Ale ako narychlo spichnuty zaver to je stale lepsie jak keby serial ostal neukonceny ako je neraz vykom aj u uspesnejsich serialov, takze tie dve serie stali za to a snad tretia seria, ktora pre mna bude uz len spin-offom tohto serialu bude stat za to 7/10. ()

Na stejný lodi (2018) (S03E01)

Nie je to sice uplna katastrofa, ale serial stratil svoju hlavnu iskru, ktora ho pohanala. Zroneny Murtaugh je presne tak nudny jak som sa cely cas obaval a blaznivy Seann William Scott je velmi slabou nahradou za Riggsa. Scottova postava ma vôbec nazaujala. Pôsobi ako tak narychlo zbuchana druhotriedna kopia Riggsa. Je to magor, ma nejake mindraky z minulosti a rad sa ucasni akcnych scen. Chemia s Murtaughom vôbec nefunguje. Mozno ze na to bude treba niekolko dielov rovnako ako u pôvodnej dvojice u ktorej to tiez trvalo niekolko dielov, kym sa zladili. Mozno. Akcnych scen je dostatok a stale sa tu najdu aj pôsobive skutocne kaskaderske kusky v husti lacneho CGI. Zatial serial nezatracujem. 5/10. ()

Musím to vědět (2018) (S03E02)

Bez Riggsa to nie je ono. Murtaugh a Cole si idu solo svoje linie bez toho, aby poriadne na niecom spolupracovali. Popritom si obidvaja riesia svoje rodinne problemy a ani u jedneho ma to nebavi. Pripad nuda. Akcnych scen malo a za vela nestoja. Este par takychto dielov a so serialom koncim. 3/10. ()

Výhra v loterii (2018) (S03E03)

Stale to je strasne mdle a vyzera to, ze s Crawfordom odisiel aj kaskadersky tim, kedze uz ani akcia za vela nestoji. 4/10. ()