Smrtonosná zbraň

• Česko Smrtonosná zbraň (viac)
USA, (2016–2019), 39 h 50 min (Minutáž: 42–46 min)

Tvorcovia:

Matthew Miller

Damon Wayans, Clayne Crawford, Seann William Scott, Jordana Brewster, Charles Baker, Kevin Rahm, Chandler Kinney, Rudolf Martin, Keesha Sharp, Toni Trucks (viac)

Seriál založený na slávnej filmovej sérii Smrtonosná zbraň predstavuje klasické policajné duo. Martin Riggs (Clayne Crawford) a Roger Murtaugh (Damon Wayans) sú parťáci, ktorí bojujú proti zločinu v súčasnom Los Angeles. (TV Markíza)

Recenzie používateľa Lacike k tomuto seriálu (43)

Smrtonosná zbraň (2016)

Bal som sa, ze to bude rovnaka katastrofa ako serialovy Rush Hour, ale po styroch epizodach musim povedat, ze je to celkom pohodovy mix akcie a detektivky. Na filmovu seriu sa to nechyta, ale prekvapivo sa z nej ani nesnazi prilis cerpat. Je tu zakladne rozdelenie postav. Riggs ako ten magor ktoremu zomrela zena a Murtaugh ako ten starsi, rodinne zalozeny a serioznejsi, Zvysok postav a situacii sa snazi ist vlastnou cestou. Takze napriklad psychologicka Jordana Brewster nie je komicka figurka, ale mozno medzi nou a Riggsom v buducnosti nieco bude. Chemia medzi ustrednou dvojkou ani zdaleka nefunguje ako vo filmoch, ale s kazdym dalsim dielom sa zlepsuje. Filmova dvojka si padla do oka hned od prvej sceny. V serialy sa ich vztah postupne buduje a uz v stvrtej epizode to miestami bolo skoro tak dobre ako vo filmoch. Wayans je adekvatnou nahradou. Crawford hlada jak uchopit svoju postavu a postupne sa mu to dari. Skoda, ze nemaju poriadnu oporu vo vtipnych hlaskach, ktorych tu vela nie je. Na nich by bolo potrebne najviac zapracovat. Jednotlive pripady mi pripadaju standardne, ani prilis hlupe a ani prilis komplikovane. Akcia je v prvych dvoch epizodach, ktore reziroval McG dost zbesila. Od tretej casti sa ukludni a uz je o triedu prehladnejsia. Na serialove pomery je celkom vypravna a aj krvava. Nie je nudza jak o kvalitne nahanacky, tak aj o detailne priestrely a nejaku tu odrezanu hlavu. Takze po styroch epizodach tomu davam celkom spokojnych 6/10 a tesim sa na dalsie diely. Hodnotenie komplet prvej serie: par dielov trvalo, kým sa hlavna dvojka zohrala a serial nasiel svoju vlastnu tvar, ale nakoniec sa to podarilo a postavy som si oblubil rovnako ako ich filmove predobrazy. V prvych dieloch sa objavili pokusy o primitivny humor, ktory bol trapny ale postupne sa tieto nepodarky vytratili a nasadili dospelejsi humor. Postupne sa vytratili nezaujimave postavy akou bol policajt Cruz. Snad ho bude nasledovat aj ta zbytocna cierna policajtka a pribudli zaujimave nove postavy akou je agentka Palmerova, ktora sa snad stane stalou postavou serialu. Okrem humoru serial casto ponukne dojimave sceny, ktore dokonale funguju a vsetko perfektne vyvrcholi v skvelom finale, takze sa tesim na druhu seriu. 8/10. Druha seria: bola jak na hojdacke. Skvely uvod, potom niekolko slabsich dielov, skvely stred serie a nasledne do konce sa striedali silnejsie epizody so slabsimi. Na niektore linie z prvej serii sa uplne zabudlo. Murtaughove problemy so srdcom sa nespomenuli ani raz. Skvela postava agentky Palmerovej bola odstavena zo serialu po par dieloch. Jej nahrada v milostnom zivote Riggsa bola priemerne zaujimava. Nenadchol ma ani novy partak tej nevyraznej cernosky. Zato linia s Riggsovym otcom a jeho mindrakom z detstva ma srala celu seriu. Horsi bol uz len Leo Getz. Takze seriu zachranovala len chemia medzi ustrednou dvojkou a dostatok kvalitnej akcie. Finale serialu bolo rovnako nemastne neslane ako cela seria, ktoru hodnotim o triedu horsie ako prvu seriu. Neviem si predstavit nove smerovanie tretej serie, ktore je nevyhnutne. Horsie to snad nebude. 6/10. () (menej) (viac)

Rozlitý mlíko (2016) (S01E05)

S kazdou ďalšou epizodou to je lepsie a lepsie. Konecne to malo okrem solidnej akcie, ktorej bolo tentoraz menej aj zaujimavy pripad. Riggs si ma uz nadobro ziskal, ale Murtaugh ma stale obcas trapne sceny. Fakt by to chcelo nejakeho schopneho scenaristu, ktory by pisal poriadne vtipy. 7/10. ()

Nedotknutelní (2016) (S01E06)

Tentokrat slabsi pripad s jednou genialnou zrazkou auta so stromom, ktoru som si pustil niekolkokrat. Ale aspon tu bolo par vtipnych scen a na konci aj jedna dojemná. 6/10. ()

Módní policie (2016) (S01E07)

Taka standardna epizoda. Tuctovy pripad, stipka priemerneho humoru, stipka nadpriemernej akcie (jedna cool nahanacka) a to je tak vsetko. Zaujala ma len jedna necakana vrazda behom epizody, ale rozhodne potesila. 5/10. ()

Malý svědek (2016) (S01E08)

Dojimavy diel v ktorom sa Riggs zblizuje s malym chlapcom. Paradoxne ma to nudilo. Super je, ze uz sa scenaristi vyvaruju trapnych vtipov, takze aspon humor funguje bezchybne. No a akcie tu bolo pomenej. Jedna lupez na zaciatku a prestrelka na konci. Priemerna epizoda. 5/10. ()

Bouchačky kam se podíváš (2016) (S01E09)

Tentokrat sa pozrieme do Riggsove minulosti a prave tieto sceny ma najviac nudili. Hlavny pripad je tiez priemerny a akcie bolo strasne malo. Aspon ze to zakazdym zachranuje humor a sympaticke hlavne duo, ktore som si uz zamiloval. 5/10. ()

Peciválové (2017) (S01E10)

Epizoda s pomalsim rozjazdom v ktorej sa vysetruje priemerne zaujimavy pripad vrazdy. Akcie je znova pomenej. Zaujme len stara dobra oldschool jazda manika na streche auta. Ale postupne epizoda graduje. Je tu mnozstvo zabavnych rozhovorov s novym azijskym partakom s ktorym si Murtaugh rozumie. Vyustenie pripadu je prekvapive a nakoniec aj pekne dojimave, takze nakoniec sa z toho vyklula jedna z tych lepsich casti. 7/10. ()

Muži zákona (2017) (S01E11)

Slabsia epizoda s nudnym pripadom, minimom akcie a prekvapivo aj minimom humoru. Zaujme len tym, ze sa dozvieme nieco z minulosti ich nadriadeneho Averyho. Mna akurat potesila ucast Malcolm-Jamal Warnera. Z toho roztomileho negrika z Cosby Show vyrastol big bad motherfucker neger. 5/10. ()

Srdeční záležitost (2017) (S01E12)

Zase jedna z tych lepsich epizod so sice predvidatelnym ale zaujimavym pripadom a sukromnou liniou u obidvoch hlavnych postav, ktora hra na city ale funguje to. Akcne sceny sa tiez vydarili. Solidna nahanacka a jedna prestrelka. A samozrejme nesmie chybat ani porcia humoru. Takze s touto epizodou som spokojny. 8/10. ()

Zpovědní tajemství (2017) (S01E13)

Slaba epizoda s nudnym pripadom. Akcia tu skoro ziadna nie je a humor tiez. Akurat sa snad konecne trochu pohla zapletka okolo Riggsovho zarmutku a prestane chlastat. 4/10. ()

Murtaughova složka (2017) (S01E14)

Super pripad tykajuci sa psychologicky Cahillovej. Dokonca som zle odhadol stalkery, ktory po nej isiel. Tipoval som chlapika, ktory od prvech chvíle vyzeral ako slizak, ale nebol to on. Akcie tu vela nie je ale ked na nu doslo, tak bola skvela. Neuveritelne vtipna bitka s malych chlapikom a jeden fantasticky vybuch. Humoru bolo tiez dostatok, takze je to jedna z tych lepsich epizod. Skoda len, ze na konci nakoniec Cahillova ustupila Riggsovi. Serial sa mohol posunut dalej. Takto sa stale toci v kruhu. 7/10. ()

Lepší Getz v hrsti... (2017) (S01E15)

V serialy sa prvykrat objavil Leo Getz a ono to nakoniec nebola prilis velka zabava. Jeho predstavitel sa to snazil zahrat inak ako Joe Pesci. Tak utlmene az pôsobil uplne nevyrazne a nudne. Celkovo bolo v tomto diely malo humoru. Vynahradil to dostatok akcie. Niekolko prestreliek a skvele finale s vrtulnikom. No a dej sa trochu pohol ohladom Murtaughovej zeny a snad aj sa trochu nakopne aj Riggsov romanticky vztah. 6/10. ()

Zbytečná hrubost (2017) (S01E16)

Slaba epizoda. Vôbec ma nebavil pripad, humoru bolo malo a akcia bola tiez slabsia. Naviac Riggs mi v tejto epizode liezol na nervy a normalne som drzal Murtaughovi palce, aby s robotou policajta sekol. 4/10. ()

Problém jménem Maria (2017) (S01E17)

Zlomovy diel, co sa tyka vyvoje pribehu ohladom smrti Riggsovej manzelky. Predchadza mu napinavy pripad, takze tentokrat to nie je az tak vtipne, ale o to viac som bol zvedavy ako sa to cele vyvrbi. Dockame sa aj solidnej prestrelky, takze rozhodne som spokojny a tesim sa ako sa to bude dalej vyvijat. 8/10. ()

Pravda (2017) (S01E18)

Skvele vyvrcholenie serie a paradne navnadenie na druhu seriu. Osudove, dojimave, prekvapive, akcne, drsne, proste pecka. Ak to bude takto pokracovat, tak budem mat serial rad rovnako ako filmovu seriu. 9/10. ()

Šílenej Amík (2017) (S02E01)

Zaciatok druhej serie nazorne ukazuje jak je ustredne duo dokonale zohrate. Vtipy aj ked su obcas jednoduchsie, tak mi nikdy nepripadali trapne a väcsine na väcsine z nich som sa schuti zasmial. Akcia je prehladna a nechyba ani krv. Komu chybaju oldschool akcne filmy, tak si môze hlad ukojit tymto skvelym buddy akcnym serialom. V tomto diely ma len prekvapilo jak rychlo vyriesili zapletku ohladom vraha Riggsovej zeny. Zeby sa z Riggsa stal normalny polda bez mindraku z minulosti? Uvidime. 8/10. ()

Tanec v září (2017) (S02E02)

V tejto epizode bolo menej akcie ale o to viac humoru. Rogerove rodinne problemy ma bavia. Potesil aj navrat Karen Palmerovej. Zeby sa s nou Riggs dal konecne dokopy? 8/10. ()

Zrozen k útěku (2017) (S02E03)

Ohladom pripadu taka tuctova epizoda prakticky bez akcnych scen a napriek tomu ma to bavi vdaka skvele zohratej a vtipnej hlavnej dvojke. Dej sa posunul akurat ohladom Palmerovej, ktora sa asi uz neobjavi. Skoda. Bola to sympaticka postava a k Riggsovi sa hodila. 7/10. ()

Riskantní let (2017) (S02E04)

Epizoda v ktorej sa hned trojmo riesia nezhody medzi detmi a ich otcami. Co je tema, ktora ma nikdy vôbec nebavila. Takze aj vtipy ma tentoraz nerozosmiali. 5/10. ()

Rozjeď to! (2017) (S02E05)

Filmovy Leo Getz bol tak otravny az bol zabavny. Serialovy Leo je tak otravny az je neznesitelny a epizoda s nim ma vôbec nebavila. Snad sa uz neobjavi. ()