Polícia vyšetruje spolu s dvoma agentmi FBI vraždu bankára. Zdá sa, že ide o akciu mexického gangu. Murtaugh sa teší na prvý deň s novým parťákom, ale dostane ľadovú sprchu. Cole nie je ani zďaleka taký, ako si predstavoval. Celý život bol zvyknutý konať na vlastnú päsť a nechápe Rogerov prístup, ktorý si vyžaduje otvorenosť vo všetkých smeroch. Cole ako agent CIA má tendenciu všetko tajiť a nikomu sa nechce zverovať. Roger sa hnevá a povie, že Cole nikdy nebude schopný byť dobrým parťákom kohokoľvek. Cole sa rozhodne, že to aspoň skúsi. Snaží sa urovnať vzťahy s Nataliou aj s Mayou a pokúša sa ospravedlniť Murtaughovi. Nie je ale pripravený mu povedať, čo sa stalo v Aleppe. K tomu ho prinúti až Trish, ktorej sa so všetkým zverí. (TV Markíza)

Lacike

Bez Riggsa to nie je ono. Murtaugh a Cole si idu solo svoje linie bez toho, aby poriadne na niecom spolupracovali. Popritom si obidvaja riesia svoje rodinne problemy a ani u jedneho ma to nebavi. Pripad nuda. Akcnych scen malo a za vela nestoja. Este par takychto dielov a so serialom koncim. 3/10. ()