Královna Alžběta II. přemýšlí o odkazu svojí vlády a rodu. Diana v posledních týdnech života uchvátí veřejnost a monarchii čeká zúčtování. (Netflix)

*CARNIFEX*

A tak sa teda tešíme na ďalšiu sériu, lebo táto opätovne preukázala, že toto je jeden z najlepších, životopisných projektov, dostatočne citlivý, miestami hádam aj vtipný, i keď by sa mu dalo kadečo vytknúť, a to teda najmä pasáže okolo klebiet úmrtia princezny Diana. Je mi ale jasné, že Netflix ako taký, si zrejme hanbu z kabáta robiť nebude, čiže špáranie do hovien, ako to má vo zvyku, sa tentokrát nekoná. Nevadí. ()

VanTom

Protože politiku už scénáristé (vlastně ani královský dvůr) víceméně neřeší – když něco, tak popularitu Tonyho Blaira, smrtí princezny Diany přišli o hlavní, absolutně dominující téma, které ve zbytku epizod nedokázali adekvátně nahradit. Tím v žádném případě nesnižuji kvalitu (zůstává bezvýhradně vysoká herecky, řemeslně, režijně), jenom mě dospívání prince Williama nebo další "telenovelové", bulvární útržky (Charles+Camilla, William+Kate, zlobivý Harry) úplně ne(se)braly; ovšem kdyby pokračovaly dál, byl bych u toho. Stará garda nicméně válí i na pokraji smrti (odchod Margaret), přičemž rozloučení se samotnou královnou (symbolicky i s celou NtF show) proběhlo jaksepatří důstojně a ve vší citlivosti (k) majestátu. ()

Torgal

Našťastie sa aj teraz potvrdilo, že párne sezóny fungujú lepšie ako tie nepárne. Človeka už neruší nový vzhľad známych postáv a môže sa viac sústrediť na dej. Tu sa mimoriadna pozornosť venovala Diane, čo sa dalo zefektívniť, lebo ostatné témy sa potom len preleteli. Trochu ma zamrzelo, že namiesto udalostí s globálnym presahom sa riešili prevažne osobné životy kráľovskej rodiny, no s ohľadom na to, že sa jednalo o finálnu sezónu to bolo pochopiteľné. Záverečná epizóda patrične dojemná a nostalgická. Po pre mňa mdlej a nezaujímavej predošlej sezóne dôstojné rozlúčenie so seriálom. Jeho vrcholy však už boli dávno za nami. 7/10 ()

M.i.k.e

Závěrečná série došla do doby, kterou si velmi dobře pamatuji a tak sem se docela bál jestli zvládne nabídnout něco víc než “jen” smrt princezny Diany. A ona má a má toho mnohem víc než sem doufal. První polovina se sice opravdu točí kolem Diany a jejího tragického skonu, ale ať už si o ní myslí kdokoliv cokoliv je to natočeno velmi dobře a hlavně třetí a čtvrtá epizoda jsou velmi silné. Druhá polovina je ale, navzdory obavám, ještě lepší. Jak se celý seriál přibližuje svému konci, dostanou větší či menší prostor snad úplně všichni a při závěrečném symbolickém rozloučení nejen se seriálem ale i s Královnou sem měl slzy na krajíčku. Jediným drobným mínusem šesté série je tak obsazení Harryho, který mi tu dost neseděl. V konečném součtu je to ale jen detail a lepší zakončení jednoho z nejvýraznějších seriálu posledních let sme si nemohli přát…90% ()

vydumnica

Season 6 seriálu THE CROWN neotáľa a ide rovno na vec, na to, čo divákov pravdepodobne najviac zaujíma.  Prvá epizóda teda hneď začne Dianinou nehodou v Paríži a potom spätne ukazuje posledných 8 týždňov v živote princeznej Diany. Keďže Netflix rozdelil túto Season na dve časti, aj ja ich ohodnotím teda zvlášť. Epizódy o Diane ma bavili oveľa viac ako zvyšok série, ktorá sa už venovala Williamovi, Harrymu, Kate, Charlesovi a Camille. ALE veľmi veľmi sa mi páčila aj E08 o Margaret so skvelou Lesley Manville. Za zmienku samozrejme stojí aj finále, kde konečne aj kráľovná dostáva zaslúžený priestor a Imelda Staunton dokazuje, že je nielen veľmi talentovaná herečka, ale tiež to, že bola tou správnou voľbou. Samozrejme musím pochváliť aj Elizabeth Debicki ako Dianu. Keďže niektoré epizódy boli pre mňa TOP (Diana, Margaret) a pri niektorých som sa nudila (William, Harry, Kate) celkovo mi to vychádza na pekné 4*. ()