Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly

• Slovensko Piráti Karibiku (viac)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro darebáckého, ale šarmantního kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se však razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal, odkud unese guvernérovu okouzlující dceru Elizabeth Swann. Její kamarád z dětství Will Turner se spolu s Jackem vydává na palubě nejrychlejší lodi britské flotily na odvážnou výpravu za záchranou Elizabeth a ukradené Černé perly. V patách je jim Elizabethin snoubenec, sympatický a ctižádostivý Commodore Norrington. Will ale netuší, že je Barbossa i s celou svou pirátskou posádkou pod vlivem prokletí, které jej odsuzuje k věčnému životu ve světě nemrtvých a každou noc jej proměňuje v živého kostlivce. Kletbu může zlomit pouze vrácení ukradené části prokletého pokladu na jeho původní místo. Posádky obou lodí se vydávají vstříc vzrušujícímu střetnutí s Barbossou na tajemný ostrov Isla de Muerta. Když pak pozvednou své meče k souboji s obávanými piráty Karibiku, je v sázce Jackova pomsta, Černá perla, zapomenutý poklad, zlomení kletby nad Barbossou a jeho posádkou, osud britské námořní flotily a v neposlední řadě také životy našich statečných hrdinů. (oficiálny text distribútora)

KristKrist

Kapitán Jack Sparrow,hlavní tahoun filmu. Johnny Depp v jedné ze svých nejlepších rolí předvádí obdivuhodný výkon.Film jsem viděla několikrát,pořád se mi stejně líbí.Žádný jiný příběh o pirátech mě tolik nezaujal jako tento. První díl je velmi povedený,humorný...prostě dobrý filmový zážitek. ()

woody.birch

Dlouho jsem přemýšlel, jestli tomu dát tři nebo čtyři hvězdičky. Film, na kterém se asi moc chyb nenajde. Jenže se v něm (kromě exotických scenérií) nenajde ani moc pozitiv. Perfektní technické zpracování je při takovém rozpočtu povinnost a ne zásluha. Prostě: film slušně pobaví a konec. Pokud někdy dospěju k závěru, že se aspoň na kousek mrknu ještě jednou, čtvrtou hvězdičku přidám. ()

Linduna

co říct...Johnny Depp v roli Jacka je prostě skvěý. a i když film vidím po miliónté, vždycky se směju vtipům. rozhodně je to nejlepší film o pirátech a myslím, že herecké obsazení v hlavních rolích taky není špatné. vlastně je velmi dobré. a co říct k hudbě? je geniální!!! miluju jí. opravdu legendární theme song, který vyvolává ještě lepší dojem! ()

Adom

Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa by neboli Piráti z Karibiku iba ďalší pod priemerný film. Johnny dáva filmu všetko. Príbeh je úžasný, zábavný, dobrodružný, jednoducho všetko, čo potrebuje má. Určite sa pri pozeraní nebudete nudiť. ()

majorzeman13

Nejlepší díl z celé série!! Johnny Depp je zde hláškující,skvělý,bravurní.Skvělé triky,masky.Velkolepá a zábavná podívaná,zážitek!!! Akce je přehledná a fajn.Vizuální stránka filmu je skvostná,precizní,užasná!!! Gore Verbinski nastartoval zde pravou nefalšovanou pirátskou podívanou a bez 3D!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Katy007

Kdo by dneska neznal nespoutaného a vychytralého Jacka Sparrowa? Johnny Depp tady ztvárnil postavu piráta všeumějícího a všedokázajícího, který z kapsy vytahuje jednu hlášku za druhou. Z dalších herců bych zmínila Keiru Knightley a Geoffreye Rushe. Co se týče hudby, tak ta je skvělá! ()

JoKeR1

Nájdeme strašne veľa filmov o pirátoch,lodiach...No tento film je niečo viac.Dáva všetko to čo ostatné podobné filmy ale ešte aj niečo viac.Už len tí herci urobili svoje.Film pre každého ktorý dokáže pobaviť aj prekvapiť. ()

damapo

Vynikající dobrodružný film. Líbila se mi pirátská tématika a celý způsob, jakým je film natočen. Herci výborní, především Orlando Bloom, Keira Knightley a na samotném vrcholu Johnny Depp ala Jack Sparrow, který je více než šarmantní. ()

me_Christy

Úžasné... Nevím, co dál psát, protože vše podstatné už asi bylo řečeno. Snad jen, že pokud si ani po tomto nezamilujete Johnnyho Deppa, jde to s vámi s kopce. Film mě bavil a ani po každém novém shlédnutí mě neomrzí. Banda povedených pirátů, kterým se vždycky všechno podaří, je asi můj šálek čaje. Uznávám, že film občas nemá kdovíjakou úroveň nebo hlubší smysl, ale když chcete na dvě hodinky vypnout a pustit si něco úžasně výpravného a zábavného, je tohle to nejlepší. A herci už nemohli být vybráni lépe... Já dám klidně i 100%. :-) (Tento film i jeho další (zatím) 3 pokračování mám ráda všechny zhruba stejně. Do oblíbených ale dávám z nedostatku místa jen jedničku. Za mě určitě platí: oblíbená jednička = oblíbené i ostatní filmy.) ()

Skyler

Tak na tyhle piráty bych se dokázala koukat pořád dokolečka. Vynikající Johnny je prostě to, co celému filmu dodává tu atmosféru, to, co vás táhne k sobě. Zamilovala jsem se do filmu po pár minutách a nejen, že mi to vydrželo do konce, ono to vydrželo doteď a předpokládám, že ještě dlouho vydrží. Díkybohu za tyto filmy, to je zrovna pro mě to pravé ořechové. :) ()

CZmaggieCZ

Tomuto filmu velmi přidal skvělý herecký výkon Johnnyho Deppa, bez kterého by film neměl šťávu, ale velké díky že ho tam máme takže 4* ;-). ()

lupik84

Moderní pohádka, vtipné skeče a vcelku napínavý příbeh. Co si budem říkat, bez potrhlého piráta by film nebyl tak oblíbený a asi by neměl tolik pokračování. Vždy se mi líbí u prvních kusů, když se neví, jestli toto pojede, že mají zdánlivě ukončený děj, bez odkazu na další pokračování. ()

Milabusek

Klasika kdo nezná Jackyho nezné a neviděl nic podle mně jenda z nejlepších a taky nejznámnějších rolí Johnnyho Deppa a moje nejoblíbenější. No zpátky k filmu triky dobrý tkaže za tři ( nekecám za výborný) , výkon herců úžasný, scenář a to o kolo tak dobrý, no a zkrátka celý film dobrý a proto 5 *. ()

CitySP

Johnny Depp v sérii filmů o pirátech prostě září. Po dlouhé době koukám na všechny díly a upřímně musím říct, že především kvůli němu. Cpt. Jack Sparrow je prostě famózní :) ()

MOVIE_MAN

Johny ma pobavil, Keira okúzlila a Orlando ? Nuž ten vystihol čo vystíhnuť mal. Nabudúce ale....nech sa predvedú aj ostatní, pred aj za kamerou, hlavne za ňou. ()

Sandai

Karibik, piráti, plachetnice, kráska, trocha fantasy, akce, milostný trojúhelník, humor, famózní Johny Depp.....prostě luxus. Co nespraví rum, spraví víc rumu :-). ()

Johny_Blaze

Něco co tu ještě nebylo? Něco na co nejsme zvyklí? Ano je to možné vítejte u Pirátů na lodi. Už když jsem četl že hlavní postavu ztvární Johnny Depp tak mi bylo jasné že si tento film nemohu nechat ujít a ve finále předčil má očekávání. Já jsem přes hudbu takže tu ocením jako první. Provede nás celým dějem naprosto nenásilně a přesto jí vnímáte v podtextu a plně doplňuje atmosféru scény. Zadruhé ocením scénář který má hlavu a patu ale hlavu si u něj přesto neuvařite a paty vás bolet taky nebudou protože není nutno od něj vstávat. A v předposlední řadě je nutno zmínit i výkon režiséra který rozhodně celou dobu jen nepopíjel kávu a neříkal STOP. No a jako poslední? Samozřejmě že herecký výkon všech obsazených star který je třešinkou na dortu a jistě že nedílnou součástí. ()

claudi77

Musím sa priznať že tento film som videla až teraz,prvý krát od jeho natočenia, čo bude pomaly aj tých 11 rokov a príjemne ma prekvapil. Jack Sparrow v podaní Johnnyho Deppa mi doslova vyrážal dych. Povedzme si to narovinu Johnny je pán herec vie zahrať kohokoľvek, aj arogantného a namysleného piráta ktorý viac než seba miluje Čiernu Perlu ktorú chce za každú cenu získať. Orlando a Kiera ničím výnimočným nezaujali a ostatní herci tak isto. Film sa mi dejovo páčil ale keby tam nehral Johnny na 5 hviezd by to určite nebolo. ()

stargate17

Nějak nevím, co si o tomhle filmu mám myslet - je to akčňák, fantasy, pirátská historka, komedie? Je to všechno dohromady. V porovnání s pokračováními rozhodně méně monumentální, ale jinak velmi příjemná podívaná. A Jackův příjezd je nezapomenutelný! ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert

Disney100: Koncert

27.03.2023

Oslava 100. výročí která se nebude nikdy opakovat, proběhne přesně na den po sto letech od chvíle, kdy bratři Disneyové založili nejslavnější studio animovaných filmů na světě. Velkolepá narozeninová… (viac)