Bývalý vládny agent John W. Creasy, ktorého prenasledujú výčitky svedomia a dávno už rezignoval na život, pomocou starého kamaráta Rayburna získava prácu v Mexico City, kde má robiť osobného strážcu deväťročnému dievčaťu. Lupita je dcérou miestneho automobilového magnáta Samuela Ramosa a jeho ženy, Američanky Lisy. V meste, ktoré je plné kšeftov, korupcie, škandálov a mafie, striehne nebezpečenstvo na každom kroku. Navyše v posledných dňoch z miestnych ulíc zmizlo niekoľko detí. Niet divu, že rodičia sa o dcéru boja, a preto si vybrali muža, na ktorého sa môžu spoľahnúť. Chladnokrvne uvažujúci Creasy si k malej Pite buduje veľmi osobný vzťah. V okamihu, keď ju unesú a jeho ťažko zrania, vyhlási neľútostnú vojnu všetkým, čo sú do únosu zapojení. (TV JOJ)

Eawy

Tento film najlepšie ocenia a pochopia tí, ktorí máli možnosť vidieť ako niekto rastie. Túto možnosť som mala a preto ma tento film dojal oveľa viac, ako sa predpokladá. Hudba bola emocionálna sama o sebe. Páčila sa mi kamera a spôsob natočenia. Scenár bol veľmi dobrý, rovnako aj herecké výkony všetkých predstaviteľov. Režisérska práca bola vo svojej podstate dokonalá, až na niekoľko malých trhliniek, ktoré si ale dokážeme svojou predstavivosťou doplniť aj sami. Čo hodnotím nepriaznivo, je predpokladateľnosť deja. Všetci vieme po úvodných titulkoch o čom film bude. Napriek dokonalému spracovaniu mi ale vadí dĺžka filmu, obsedieť viac ako dve hodiny pri niečom inom ako je Pán Prsteňov, je skoro nemožné. Vydržať som to vydržala ale určite by som z toho mala lepší pocit keby to bolo o 20 min. kratšie. 80% Je to rozhodne dobrý film. ()

predators

Tony Scott a jeho šílená, třepavá, blikací, kmitající, mýhavá kamera, zapeklitý krimi příběh a famozní Danzel Washington, coby John Creasy. To jsou hlavní přednosti Muže v ohni. A že je v Mexiko City sakra horko! A teplota se ještě zvýší, když se John po únosu Piti pouští do souboje proti jejím únoscům. Tak to už někdy bylo takové horko, že některým začalo hořet u prdele. Pozadu nezůstala ani Dakota Faning, která tak nastartovala úžasnou kariéru. Kratší stopáž by však neuškodila a pár akčních scén navíc bych taky snesl. 75% ()

Slartibarkfast

Další z řady příběhů o vysloužilých veteránech, podceňovaných a zapomenutých, kteří se utápí v alkoholu, aby zapomněli na tragickou minulost. Roli vyhořelého osobního strážce, kterému denně koluje v žíle alespoň jedna flaška rumu, zvládl Denzel s obvyklým klidem. Jeho malá chráněnkyně je dcera americké ženy, která se provdala za pracháče z Mexico City, kde jsou únosy slušným zdrojem obživy. Když si dáme dvě a dvě dohromady, čeká nás obvyklá hra na kočku a myš. Po zradě z vlastních řad se totiž osodní strážce vydává na cestu pomsty. Celkem nenáročná, krvavá a milá záležitost s detektivními prvky. Příjemné zpestření. 70% ()

Slarque

Silně mi to připomíná Tarantina: dá se to rozpůlit na dva odlišné filmy, zápletka je na regálech videopůjčoven jako doma a na některé herce si ve slušnějším filmu už nějaký ten rok nikdo nevzpomněl. Jinak se zdá, že doby, kdy měl Tony Scott problémy s psychologií postav (Fanatik, Krvavý příliv), jsou dávno zapomenuty a jeho klipový režijní styl se k tomuto thrilleru maximálně hodí. Denzel mi připadá zajímavější než v Training Day a Dakota Fanning předvádí, že je navzdory svému věku už ostřílenou herečkou. Největší roli sice měla paradoxně v seriálu Uneseni, ale to neznamená, že hraje pořád to samé. Navíc by bez ní nefungovala první polovina filmu, a tím pádem ani ta druhá. ()

Vitason

,,Každých 60 minut je v Jižní Americe uneseno jedno dítě..." tvrdí zasvěcený komentář v úvodu filmu. To máme jednu třídu školáku denně. Takže každý druhý Jihoameričan má ve sklepě svázané dítě (počítáno z těch, kteří mají sklep:-). Nebo si unesou nové dítě, aby za to staré nemuseli platit výkupné... Veterán akčního filmu Tony Scott vám předkládá ostře nabitou zbraň, se kterou se strefí přímo do černého. Jeho videoklipovitý střih spojený s epileptickou kamerou a různými filtry je zde doveden k dokonalosti. V později natočené Domino to už přece jen trošku přehnal. Scénář vkládá přesvědčivému Denzelu Washigtonovi do úst tvrdé hlášky a do rukou spoustu syrové akce. Únosci si vybrali špatné dítě k únosu a nakrkli špatného bodyguarda, takže jejich prsty a zadnice začnou létat všude kolem. Pochválit musím také výbornou hudbu a dojemný závěr. Ovšem největší pochvalu si schovávám na závěr a to pro Dakotu Fanning, která i přes svůj nízký věk podala velice dobrý výkon. Také potěšil Christopher Walken a Mickey Rourke. Podobné filmy: Domino (2005), Odplata (1999) ()

klerik

Dobre zvládnutý triler o ďaľšom OSAMELOM POMSTITEĽOVI. Ale oproti Vin Dieselovi a spol. má Muž v ohni dobre rozbehnutú aj vzťahovú líniu. Prelínačky a divoké strihy, ktoré veľa ľudí pri DOMINO odrovnalo, sú tu použité veľmi šikovne (a s mierou!) a pomáhajú rozprávaniu príbehu. Trochu mi vadilo, že Washington nezvládal minimalistické herectvo, aké vyžadovala jeho mlčanlivá postava, ale napriek tomu mu úloha sadla skoro ako Costnerovi OSOBNÝ STRÁŽCA. To čo príbeh posúva ku 4* je scenár, ktorý síce nie je komplikovaný, ale je kľukatý a "dlhý" takže dobre maskuje "obyčajnosť". Možno by bolo zaujimáve vidieť tento triler pod réžiou Briana Helgelanda, ktorý by tam určite vložil trochu sarkazmu v štýle podobnej ODPLATY, ale to by sme prišli o zaujímavú vizuálnu stránku. Lisa Gerrard svojim spevom nepríjemne pripomenie Gladiátora, ale aj tak vie vylúdiť z niektorých scén hĺbku a emócie... ()

Chrustyn

Velice povedený snímek se skvělým Denzelem Washingtonem a vynikající atmosférou. Akčním scénám (i když jich klidně mohlo být více) dodává rytmus skvělá hudba, avšak občas to kazí až moc zběsilý střih, ze kterého tak akorát bolí oči. ()

SeBig

Chvílema připomínalo Clementine se Seagalem a Kurýra. Většinu Tonyho novějších filmů z celého srdce nenávidim, ale tohle se ještě dalo. ()

LaciLC

Ďalší skvelý triler od vizuálneho boha Tonyho Scotta. Denzel Washington nesklamal, no prekvapila ma Dakota Fanning, ktorej predpovedám veľkú budúcnosť. Len tak ďalej! ()

Crocuta

Solidní, dobře obsazený snímek, na jehož svéráznou kameru a trhané záběry jsem si posléze zvykl a v závěru mne rušily už podstatně méně než na začátku. Za velké plus lze určitě považovat to jak úspěšně se podařilo přenést do filmu atmosféru současného Mexico City. ()

Hellblazer

Pokiaľ niekto dokáže spraviť s filmu, ktorý má dosť jednoduchý scenár a nemože vás na nom nič prekvapiť výborný film musí byť génius. Tony Scott je génius. Naplno sa tu prejavuje jeho záľuba v kamerových filtroch a bláznivých kúskoch s kamerov. Prvá časť je kľudná a zameriava sa na vytváranie vzťahu medzi Denzelom a malou Dakotou o to viac vynikne surovosť druhej časti filmu. 4 a pol* ()

heyda

Solidní podívaná s Denzel Washingtonem, která mohla sahat i po metách nejvyšších. Ale nestalo se. Nevadí, přesto má toto akční drama co nabídnout. Zajímavě pojatá kamera, příběh se může zdát jednoduchý a ohraný, ale to je jen klamné zdání. Nejlepší pasáž je, kdy se hodně naštvanej Denzel mstí. To je opravdu ztvárněno více než realisticky a vážně jsem tomu věřil. Takže sečteno podtrženo jde o příjemné překvapení v tomto žánru a 4 hvězdičky mají svoje opodstatnění. ()

Nettrass

Muž v ohni, je čtvrtá řada TV Prima se Zdeňkem Pohlreichem a týká se grilování po vzoru kanibalů. "Šéf" nás seznámí nejen s mnoha novými recepty, ale také s radami ke správné přípravě a samotnému grilování nejrůznějších lahůdek-opilcova játra, zavodvěné ledviny, sypané ledvinovými kaménky, mozeček z pod blány... a další. Z této čtvrté řady receptů výrazně čerpal i další kulinářský expert Hannibal Lecter. ()

sharky

Podle Tarantina je tenhle film drsný jako peklo. Drsné to je hodně, ale zároveň i lidské díky skvělé Dakotě. Podle mě je to skvělý film o pomstě, o dost lepší než Kill Bill. Muž v ohni má ucelý příběh, který pomalu (řekl bych westernovým tempem, ostatně tenhle film western dost připomíná) ale jistě spějej k svému nevyhnutelnému konci, přes nadměrnou délku ani chvíli nenudí. ()

Flakotaso

Parádní hudba, nechutná kamera, béčkový scénář, vynikající Denzel, chutně vypadající Radha Mitchell, přehnaná délka a špatná gradace. Co z tohoto mišmaše vyplývá? Že Muž v ohni je jen lehce nadprůměrný thriller a kdovíproč silně nadhodnocený. Zbytečný hodinový rozjezd, po kterém přichází onen očekávaný zlom. Ten je ovšem stejně zklamáním, protože má nulové tempo a dál a dál se utápí v blikajících a sekaných záběrech. Podivný kousek za 70%. ()

rikitiki

Ve skutečném životě bych byla ráda, ale ve filmu mne zklamalo (byť tam byly četné nápovědy, jak to dopadne) , když nakonec nepadla klasická holywoodská poučka, jak je to s dítětem v ohrožení. Ale bylo to svižně natočené a byt zpomalovací, zrychlovací a podivně úhlované záběry neměly smysl, byly hezké. Slušný thriller, který se tváří, že má na víc, než mu ve skutečnosti přísluší, ale dělá to elegantně. /15.1.2011/ ()

anais

Denzel Washington nepodává žádný geniální herecký výkon, spíš předkládá jakousi variaci na drsnější polohu Bruce Willise. To taková Dakota Fanning předvádí herectví skutečně procítěné, a hned bych ji dal nějakého malého Oscara (a to jí je 10!) . Jedná se o podobou hvězdu jakou byl svého času Haley Joe Osment...Malé dítě - velký výkon. Tony Scott se drží svého v poslední době osvědčeného režijního stylu, který se vyznačuje extrémě rychlým střihem, určitou barevnou stylizací a hlasitou hudbou. I když se filmu nedá upřít kvalitní závěr, který rozhodně vybočuje z průměrné hollywoodské řady thrilerů, o celém filmu se to říci nedá... V první půlce sledujem vývoj vztahu drsného "osobního strážce" s malou dívkou, ve druhé půlce sledujeme jeho cestu za pomstou...První část mi přišla moc dlouhá, a ta druhá moc chladná. Wahington se mění v tupý stroj na zabíjení, a tak nějak postupně vymizí všechny ty dlouho budované emoce. I tak sevšak jedná o jeden z lepších filmů Tonnyho Scotta. ()

Roman.Ticka

Jo byl to moc citlivý snímek, hezky zahraný. Mezi Denzelem a Dakotou to příjemně jiskřilo v krásně lidském ochranitelském smyslu. Napětí se chvílema dalo krájet, a to i přesto, že hlavní ideou byla nezdolnost a silná esence člověčiny. Naproti tomu stejně tak lidský hyenismus stále dokola šokuje a vyvolává negativní emoce strachu, vzteku a lítosti. ()

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

12.02.2021

Herci Keanu Reevesovi (John Wick, Matrix) byla údajně nabídnuta hlavní role v komiksovém snímku Kraven o slavném spidermanovském záporákovi. Lovec Kraven je podobně jako Venom či Morbius antihrdina,… (viac)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (viac)

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

31.10.2011

Nedávno se potkali na placu The Expendables 2 (naštěstí se jim nehoda, během které zahynul bulharský kaskadér, vyhnula). V akci budou pokračovat i poté. Arnold si ještě letos zahraje pohraničního… (viac)