Bývalý vládny agent John W. Creasy, ktorého prenasledujú výčitky svedomia a dávno už rezignoval na život, pomocou starého kamaráta Rayburna získava prácu v Mexico City, kde má robiť osobného strážcu deväťročnému dievčaťu. Lupita je dcérou miestneho automobilového magnáta Samuela Ramosa a jeho ženy, Američanky Lisy. V meste, ktoré je plné kšeftov, korupcie, škandálov a mafie, striehne nebezpečenstvo na každom kroku. Navyše v posledných dňoch z miestnych ulíc zmizlo niekoľko detí. Niet divu, že rodičia sa o dcéru boja, a preto si vybrali muža, na ktorého sa môžu spoľahnúť. Chladnokrvne uvažujúci Creasy si k malej Pite buduje veľmi osobný vzťah. V okamihu, keď ju unesú a jeho ťažko zrania, vyhlási neľútostnú vojnu všetkým, čo sú do únosu zapojení. (TV JOJ)

katuska138

První polovina je skvělá. Rozbrečela jsem se málem už po hodině filmu. Potom přišlo naplňování pomsty a já začínala být zklamaná. Ale pak přišel ten závěr!! ... Ale Tonyho bratr je pro mě lepším režisérem. ()

Aiax

Škoda přeškoda, tenhle film mě hodně hodně zklamal. Mám rád moderní thrillery, mám rád Tonyho Scotta a mám velmi rád Denzela Washingtona, takže po přečtení zdejších komentářů a hodnocení jsem čekal kdovíco, snad něco jako Nepřítel státu nebo Sum of all Fears, ale tohle nebylo vůbec dobré. Pravda, má to velice, velice hezký exteriér, takový svěží a cool, veškeré technické aspekty filmu, jako kamera, výprava, zvuk, hudba, střih jsou naprosto špičkové. To taky možná některé lidi tady zmátlo. Ale pod nablejskaným zevnějškem se krčí tak průměrný "hollywooďák", že průměrnější snad už ani nemohl být. Man on Fire se táhne tak pomalu, lenivě, že dokonce i vždy úžasný Denzel se tady jen tak plouží, jako by jej tempo filmu děsně uspávalo. Tu tvrďáckost jsem mu neuvěřil ani na půl sekundy, působil na mě spíš jako ten medvídek hlavní dětské představitelky. Takový roztomilý taťulda. A to jak se drsňácky mračil při popravování hlavních zlosynů, to bylo spíš k popukání. Velice sympatický výkon podal Christopher Walken (po Rundownu už druhý za sebou!) a taky malá Dakota Fenning, která potvrdila, že výborně zvládnutá role kapánek přemoudřelého děcka (jak je dobrým americkým zvykem) ve Spielebergově Taken nebyla náhoda. Škoda, mohlo to být vcelku originální a novátorské drámo, jen kdyby to Tony trochu zhustil, přidal plyn, drajv, tempo, vzbudil sem tam Denzela a trochu i hrábl do scénáře (anebo ho možná naopak nechal tak, jak byl; nechce se mi totiž věřit, že by Brian Helgeland, který má na svědomí geniální L. A. Přísně tajné nebo Tajemnou řeku, dodal něco tak neslaného nemastného, s několika logickými dírami a poněkud neuvěřitelnými momenty). ()

Derek

je len malo filmom, na ktore sa clovek tesi ako malo decko, ja som videl trailer na muza milionkrat a bol som nadrzany ako mlady pubertak pred prvou sulozou. no ale ten film je proste bomba. scottov muz je epilepticky zazitok, ktory sa normalne neda popisat, ak mate problemy so srdcom, ak mate epilepsiu tak sa tomuto filmu Z DALEKA vyhnite, pretoze je to neuveritelne klipovy exhibicionizmus, ktory je totalne samoucelny ale do filmu sa uplne hodi. nikto na svete momentalne nedokaze vystihnut asi taku klipovu atmosferu (je to vsetko take roztrasene, ale musite sa sustredit aby ste to dokazali vnimat a do toho filmu sa to totalne hodi), scott kopiruje podla mna dost tarantina (namakane pouzivanie titulok, vsakovake strihy do filmu, no proste bombove samoucelne pasaze, hlavne v druhej polovici filmu ktore film nejako extra neobohacuju ale do filmu sa totalne hodia), hlasky tak suche ze mu ich urcite zavidi i tarantino, herecke vykony jednoducho dokonale (u mna v ososbnom rebricku po tomto filme dost stupol washington, a hlavne mlada dakota ktora jej proste mila a totalne presvedciva), hudba dokonale elektronicky brutalna a hlasna, no proste audio-vizualne nebo (pripadne peklo, podla vasej natury). ja som sa tomu filmu odolal a vobec to nelutujem. ()

salalala

Pravděpodobně nejdrsnější film Tonyho Scotta. Je fakt, že od něj jsem takhle drsný a "špinavý" film snad nikdy neviděl. První polovina je pozvolná, rozehrává vztahy mezi postavami, v podstatě pohodička. Strážce trénuje svou chráněnkyni v plavání a de facto nahrazuje vytíženého otce. Pak ale přijde hlavní zlom a my sledujeme další variaci na to, jak jeden člověk likviduje šmejdy, kteří mu zabili někoho blízkého. Ale ve Scottově podání je tahle variace dost dobrá a nechám si ji líbit. Jasně, že pan režisér se předvádí, ale tady mi ten jeho styl absolutně sednul, protože bez něj by to byl tuctový film. Je pravda, že těch střihů a trhaných záběrů je asi až moc, ale zas tolik to nevadí. Washington je navíc skvělý a drsňáka jsem mu úplně uvěřil. Fanning mě vůbec nerozčilovala, což je jedině dobře, zvládla to na výbornou. Škoda akorát mála prostoru pro Walkena, ale což. Vytkl bych ještě přepálenou stopáž (tak dvě hodiny bez titulků by asi stačily) a slabší první polovinu. Pro mě ale parádní film, který si moc rád dám znovu. 75% ()

Skip

Patřičně drsné, ale uvěřitelné drama. Trochu mi vadily ty podivné experimenty s obrazem. Omluvte moji nedovzdělanost, když nenapíšu, jak se tomu říká, protože to prostě nevím. ()

dee-key

Toto je krásný příklad toho,že film se nedá soudit podle prvních patnácti minut.Protože první polovina filmu stojí opravdu za nic, ale ta druhá už je o poznání svižnější a pobaví se i příznivci divokých přestřelek. ()

kinderman

Každý dobrý herec nakonec podlehne pokušení natočit si svého Kolju. Ovšem pokud příslušně temný scénář nabídne B.Helgeland, režíruje T.Scott a coby dětskou partnerku vám přihrají talentovanou D.Fanningovou, pak se takový projekt určitě stane ozdobou vaší filmografie. A D.Washington, který je věrohodný na začátku jako člověk, který trpí akutní ztrátou smyslu života, stejně jako na konci, kdy se změní v nelítostný stroj na zabíjení, tuhle příležitost rozhodně nepromrhal. Jen škoda, že na konci použitá hudba L.Gerrardové (score ovšem komponoval H.Gregson-Williams) je identická s její prací na Gladiátorovi, takže napovídá až příliš. ()

Fanucci

Slušná akce, ale bohužel hodně nereálný příběh, který o stupeň pokulhává za tématicky velmi podobným filmem Taken s Liamem Neesonem v roli mstitele. Dakota je neuvěřitelná! ()

Gereth

Tvrďák Denzel Washington, roztomilá Dakota Fanning - výborná volba. Oba si své party zahráli na jedničku. Popravdě jsem si první vztahovou polovinu užil daleko více než nastupující kolotoč najít zlouna->vyslechnout zlouna->zjistit lokaci dalšího zlouna->odprásknout vyslechnutého zlouna. Jediné, co se v tomto kole mění, je způsob výslechu. Spolu s přepálenou stopáží to brzy začíná unavovat. Trocha pořádné akce by neuškodila. Trhaná kamera je sice zajímavé zpestření, ale když se používá celý film, má dost rušivý efekt. // 70% ()

Eldrick

Tony Scott tentokrát nejen řemeslně dokonalý, navíc kamerově a střihově exhibující. Ale co je důležitější, snad první Scottův film s emocionálním dopadem Iñárritových filmů. Scott se tímhle snímkem vrací k extrémnímu zobrazení násilí při mstě, stejně jako u jeho nedoceněném starším snímku s Costnerem, REVENGE. ()

sofiapetra

Bylo to maximálně mexicky krvavé, což by mě zas tolik nebavilo, nebýt toho úžasně vykresleného vztahu mezi Creasym a malou Pitou. Ten byl opravdu nezapomenutelný. A krásný. Nechci nic prozrazovat, ale ani na chvíli jsem také neuvěřila, že by se tak šikovná holčička stala snadnou kořistí. ()

maverick10

Film o vykoupeni se za vlastni hrichy a jak to tak byva film o penezich, smrti, ale i lasce a odplate. Tony Scott si s temito klasickymi namety filmove produkce, poradil u me na 5hvezdicek, takze to nebude zadne prumerne zpracovani. Nadherna kamera a strih a vynikajici hudba H.G.Williamse. Jeho hudba byla v Narnii uzasna a tak jsem byl zvedav jak se projevy v takovem to zanru, ktery je preci jen odlisny od Narnie. A popral se s tim na vybornou. Ale to co tahne cely film je predevsim herecka dvojice Washington a moje oblibenkyne Dakota Fanning. Uz v serialu Uneseni zazarila a tady to jen potvrzuje. Ja davam 90% ()

SonG

Film, který má své jisté kvality a největší kvalitou je opět Denzel. Jeho postava je psychologicky velmi dobře vystavěna, postupem času ve filmu uvidíme všechny jeho stránky, což se v leckajém filmu jen těžko najde. Dalším obrovským plusem, i když na chvíli, je Dakota, která znovu potvrzuje, že jednou z ní bude PANÍ herečka. Film má spád, sem tam bere dech, a finále na mostu je jako vystřižené z mých fantazií. Jakožto celký fanda Denzela a žánru jako takového nemám možnost dát jinak než plný počet. ()

ilemas

Kdyby to bylo lépe natočené tak i plný počet, ale kvůli otravné kameře, barevným filtrům apod. musím ubrat. Děj filmu z Mexika s mou oblíbenou Dakotou je docela dobrý, ale po vizuální stránce otřes. Velice mě to rušilo a chvílemi se na to nedalo ani dívat. Navíc podobná hudba jak z Gladiátora mě taky dost lezla krkem. Dobrá hláška: "Odpustit jim může jen Bůh a já zařídím, aby se s ním setkali." ()

kagemush

Řekl bych,že Tony tu zůstal se svou rádoby nervní vizí sám,jako cool v plotě.(přitom téma ,střílím a pak možná i trochu myslím,jindy zpracoval docela dobře) ()

TheDon

Nechápu, že tenhle film nemám v topce. Úplně mi vypadly z hlavy ty úžasný hrátky se světlem, střihem,kamerou. Hudba, která dokonale dokresluje celej příběh a naprosto fenomenální Denzel. Na dvouhodinovou stopáž člověk tak nějak podvědomě čeká pár hluchých míst. Jenže tady hluchý místa prostě nějsou. A musím přiznat, že ta vlna empatie,která mě držela celej film, byla fakt citelná. Tony umí akci, umí příběh, ale umí i pěkně brnknout na city. Díky Tony, miluju tohle movie. 100% ()

lekr

Vynikající. Přímočarý nekompromisní akční thriller jaký umí jen Tony Scott. Výborná akce prokládáná dojemnými monety, kterou ještě utvrzuje skvělý výkon Denzela Washingtona a specifická a podmaňivá kamera. Správná akční řežba se vším všudy!! ()

rakovnik

Velmi slibný začátek, který má hrát na city a jako obvykle to funguje. Po tom, co získali hlavní hrdinové naší náklonnost, rozpoutala se akce, tentokrát v Mexico City a to jak ve slumech tak v luxusních čtvrtích. Nelíbilo se mi, jak byl Denzel neprůstřelný (připomíná mi Terminátora, ale to byl robot) a roztřesená kamera s filtry tam, kde mohla být drsný statický pohled, ale zřejmě nechtěli tvůrci filmu diváky tolik děsit. V průběhu filmu dochází k zajímavým zvratům a konec je také uspokojivý. Rozhodně nadprůměrný akční film. ()

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

12.02.2021

Herci Keanu Reevesovi (John Wick, Matrix) byla údajně nabídnuta hlavní role v komiksovém snímku Kraven o slavném spidermanovském záporákovi. Lovec Kraven je podobně jako Venom či Morbius antihrdina,… (viac)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (viac)

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

31.10.2011

Nedávno se potkali na placu The Expendables 2 (naštěstí se jim nehoda, během které zahynul bulharský kaskadér, vyhnula). V akci budou pokračovat i poté. Arnold si ještě letos zahraje pohraničního… (viac)