Bývalý vládny agent John W. Creasy, ktorého prenasledujú výčitky svedomia a dávno už rezignoval na život, pomocou starého kamaráta Rayburna získava prácu v Mexico City, kde má robiť osobného strážcu deväťročnému dievčaťu. Lupita je dcérou miestneho automobilového magnáta Samuela Ramosa a jeho ženy, Američanky Lisy. V meste, ktoré je plné kšeftov, korupcie, škandálov a mafie, striehne nebezpečenstvo na každom kroku. Navyše v posledných dňoch z miestnych ulíc zmizlo niekoľko detí. Niet divu, že rodičia sa o dcéru boja, a preto si vybrali muža, na ktorého sa môžu spoľahnúť. Chladnokrvne uvažujúci Creasy si k malej Pite buduje veľmi osobný vzťah. V okamihu, keď ju unesú a jeho ťažko zrania, vyhlási neľútostnú vojnu všetkým, čo sú do únosu zapojení. (TV JOJ)

venca163

Tonyho starší filmy mam radši, neblbne v nich tolik se zoomem a handshakem a když v nich umře Dakota Fanning, tak neni celou dobu jasný, že vlastně neumřela. Ale i tak, když má člověk chuť na jednoduchej macho styl zrežírovanej v takovym pohodovym pop stylu, tak film může obstát. (70%) ()

Daddko odpad!

Dobrá myšlienka najať si Afroameričana ako ochranku v Mechiko Sity. Tak rozmýšľam či by Senegálski strelci z osád nemohli byť z Fondov EU vycvičení za ochrankárov v nákupných centrách. V ČSĽA im síce nedali ani tupý bodák, ale časy sa zmenili, pokrok nezastavíš. ()

Looser

Vynikající akční thriller, který tu letos chyběl. Agresivní hudba, kamera a střih bez problémů udrží divákovu pozornost (146 minut je docela rána) a vtáhne ho do asi ne uplně nereálného děje kdesi v Mexicu. Přeměna Denzela W. z alkoholického veterána v nemilosrdnou Nemesis je podána s takovou samozřejmostí, že to snad ani nikoho nepřekvapí....Souhlasím s AVP, ještě lepší než Trainning Day. ()

solskjaer

Co musím hned ze začátku vyzdvihnout je perfektní leč pro oči dost namáhavá kamera, která vás po celou dobu sledování tohoto thrilleru nenechá usnout a ani si odpočinout. Velmi rychlé střihy střídají flashbacky a to vše po celou dobu tohoto filmu. Hodně velikým plusem na tomto filmu jsou herecké výkony. Zvláště Denzel Washington byl báječný, Christopher Walken nesmírně zestárl a přibral ale na umění vžít se do jakékoliv role mu věk neubral ani krapet, Mickey Rourke - začíná se dostávat zase do formy a je to paráda, neboť je to opravdu dobrý herec. Ačkoliv je film ryzím thrillerem najde se v něm i pár scén, kdy se opravdu nasmějete např. scéna u učitele na klavír. Film vlastně pojednává o mexické mafii , která unáší děti a v zápětí vydírá jejich bohaté rodiny. Ze začátku filmu se dozvíte jak až je tento byznys v latinské Americe rozšířený a při prvních snímcích, kde vidíte únosce vám naběhne mráz a zyvalí vás pocit bezradnosti a řeknete si: "Mě se to stát nemůže ", dál však uzříte jak to vlastně chodí a jak je proti tomu jakýkoliv člověk bezbranný a může mít tisíc bodyguardů! Film kromě velikého napětí obsahuje také pár oddychovek, jak jsem již psal scénu s klavírem a dál pár dobrejch hlášek z nichž vybírám tu od investigativní reportérky při rozhovoru s policejním důstojníkem, který se ji ptá "kdy se zas budeme spolu milovat?" a ona odpovídá bez bázně a studu "my spolu nespíme, my spolu šukáme":-)) v tu chvíli opravdu nevíte jestli jste slyšeli správně nebo jestli to je chyba:-) Později se dozvíte že není:-). Co mě dostalo dál byla neskutečně pikantní Tarantinovská scéna s ustřiháváním prstů, kdy Denzel Washington exceluje. Teď bych chtěl upozornit na pár nesrovnalostí, na které jsem narazil a které mi při koukání vadili. Nechápu proč je ve filmu tolik zpomalených záběrů, myslím, že se tím dává prostor akorát myšlenkám , že režisér se snaží upozornit na nějakou scénu či na nějakou věc a nebo chce zaplnit film a došla mu vata. Opravdu to v tomto filmu bylo zbytečné - nepotřebuje vědět, že malá Lupita nosí výhradně SPEEDO plavky a čepici a že ji nosí i celá jejich třída a všichni stejný model (že by byl v akci?:-).Dále si myslím, že za tak krátkou dobu by se nevytvořilo takové silné téměř otcovské pouto , které by donutilo takového tvrďáka jako byl Denzel , aby za ni nasadil svůj život. Také mi vadilo, že jsem se nemohl lépe stotožnit s postavou Washingtona, neboť jsem očekával a nedočkal se žádného pořádného vysvětlení a seznámení se trochu z hlavní postavou (jeho historii a jeho dosavadní život). Ještě bych se zmínil u hudby, která mě občas (hlavně ze začátku ) přišla jako hudba z PÁNA PRSTENŮ a postupem času jsem měl pocit, že danou melodii jsem již někde slyšel. Nevím, kdo dělal hudbu ale nebyla moc originální až na jednu scénu a to je scéna na diskotéce, kde byla v klubu absolutně nářezová hudba, která mě rozhoupala v křesle. Konec filmu je vyústěním rozrůstajícího se příběhu a dá se již ke konci vydedukovat a absolutně ho tvůrci zvládli na výbornou! Jinak si myslím., že ve filmu bylo vše na jedničku z hvězdičkou a film mě pobavil dostatečně na to, aby mi utkvěl dlouhou dobu v paměti, a tak to má a musí u dobrých filmů být! () (menej) (viac)

sedm.1

Spíš 3 1/2 * .Film,který nemá nějak přezvláště originální děj,nicméně zas mezi úplný průměr se mi ho řadit nechce.Jednak kvůli stylu,pro jaký se nám Tony Scott rozhodl film naservírovat(ikdyž toho klipové střihu a kameramanských hrátek bylo chvílemi opravdu až přespříliš),ale hlavně kvůli hereckým výkonům(a to vesměs).Navíc měl Man on Fire opravdu svůj takovej drsnější styl,který mám dost rád. ()

vincent

Keď čakám akčný film tak chcem vidieť čosi ako toto. Pravda, to hranie sa s kamerou občas pôsobilo viac rušivo ako zaujímavo ale dá sa to vydržať. Danzel Washington mi najprv vadil, niekde v tretine filmu som si naň zvykol a nakoniec sa mi prišlo zaujímavé vidieť ho v takejto polohe. Walken nemôže byť zlý. Aj keby hral mŕtvolu na ulici tak ma pohľad naň poteší. Surové, zábavné, občas zaujímavé... + kvázi nekonvenčný koniec. Kľudne by som si to pozrel ešte raz. PS: Lisa Gerrard mala svoje čaro ešte tak v Gladiátorovi. Tu sa použitie jej spevu postavilo na hranicu, po ktorej sa jej hlas stane už opočúvaný. ()

Arius

Tvorcovia sa chopili v celku sympatického námetu a hlavnú postavu si vybrali viac ako dobre. Na D.Washingtona ako na pomstiteľa bez hraníc sa pozeralo výborne. Odrazový mostík filmu ktorý mal za úlohu trochu poodhaliť zákulisné dianie a pripraviť diváka, zatraktivniť dej svoju podstatu naplnil.Potom ste už len sledovali a užívali si Creasyho pomstu. Muž v ohni je kvalitná akčná dráma s dobrým záverom. ()

lskala

Co na tom, že je Washington půl filmu vážně zraněnej a není to na něm znát. Že se za pár dní dostane tak daleko, jako policie za několik měsíců? Ono se na to hezky koukám a divák se nenudí. 80% - 4**** ()

ranp

Mně se tenhle film líbil, Denzel byl dobrý jako vždy, malá holčička si získala moje sympatie a do kritiky režiséra se tu pouštět nechci :-) ()

Maynard.

Man on Fire aneb jak udělat špičkový film z průměrného scénáře... Tony Scott vyjímečným způsobem obohatil tento kousek, který by bez jeho rejžovskejch vychytávek zůstal někde na 50ti %. Tolik různých netipických střihů, prostřihů zaostřování, oddalování, zkrátka práce s kamerou za jedna s hvězdičkou. V první, spíše psychologické, půlce se seznamujeme s hlavním hrdinou, který nemá potřebnou chuť do života a imrvére si dopřává Jacka D. a jeho chráněnkyní, která mu dodá znovu chuť do života. Když je ale unesena, tak z celkem poklidného, místy až rodinného filmu se stávají doslova jatka...Washington se na svou roli skvěle hodí a hraje bravůrně. Jeho vyslýchačským metodám za celý film neodolal ani jeden z padouchů. Asi nejhůř dopadl policejní šéf, hned jak sem viděl jeho rozkročený postoj u kapoty a na Denzelových rukou rukavice, bylo mi jasný, že je zle :o)). Škoda, že více tanečního prostoru nedostal i Mickey Rourke. Celkově příjemný thriller, na kterej se rozhodně mrkněte... ()

Sdoom

Proč mám jen pocit, že z tohohle námětu a scénáře šlo vytěžit mnohem, ale mnohem víc. Rozhodně lepší mi přišla první, spíše psychologická, ale zároveň milá polovina. Dakota Fanning i Denzel hrají výborně a já jim moc rád tu cestičku, kterou si k sobě našli (teda spíš ona k němu), uvěřil. Po jejím únosu a více než zázračném přežití Creasyho (myslel jsem, že má neprůstřelnou vestu, když žil i potom, co byl prostřílenej jak řešeto) nastává pro účastníky únosu hotové peklo, které proděravělý Creasy rozpoutá. Efektní to sice je, ale to je tak všechno. Navíc zde začne úřadovat kamera, ze které začnou po chvilce bolet oči i hlava. Závěr už mě nechal téměř úplně chladným, a tak při hodnocení zůstanu u průměrných 3 hvězdiček. Škoda, čekal jsem více. ()

Yeosol

Z mýho pohledu velice atraktivní a obrazově velice kvalitní film, při kterým sem se bavil. Nejsem žádný vyznavač násilí, ale mohli ho víc ukázat. 8-) ()

Lukoboss

Muž v ohni je nekompromisní chladnokrevnej snímek, kterej si nebere servítky. Bodyguard - alkoholik se rozhodne pomstít únos malé hočičky, kterou má hlídat. Jde si tvrdě za svým, sejme nějakýho toho gangstera, občas něco vyhodí do vzduchu a pátrá skrz favely, aby se propracoval až k tomu nejvyššímu grázlovi. To všechno je ale tak elegantně zpracovaný, že je radost se na to dívat a ani celkem prasácká stopáž není překážkou. Představitelka malé unesené "slečny" hraje na svůj věk taky dobře a všechno jí to pěkně divák věří. P.S.: Je dost pravděpodobý, že se tímhle filmem a taky oběma dílama filmu Elitní jednotka inspirovali tvůrci hry Max Payne 3, protože to prostředí, styl vyprávění a dalších věci jsou hodně podobný těm ve hře, takže to z toho nejspíš vychází. ()

LexBarker

Další z případů,kdy bohatě postačí přečíst si knihu.Tenká předloha od A. J. Quinnella je tak akorát drsná,svižná a postačující.Když už člověk musí film,tak asi je lépe se podívat na starší verzi se Scottem Glenem. ()

herr_carter

Denzel Washington v jedné pro mě z nejvíc charakterních a zapamatovatelných rolí ever.......na konci jsem zamačkával vícero slz, brilantní kriminálka, lepší 4*................moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

PALINO

MAN ON FIRE je nadpriemerným filmom, ktorý sa mi páčil a ktorý vyniká najmä scenárom a hereckými predstaviteľmi na čele s Denzelom Washingtonom a Dakotou Fanning a svoje 4* hviezdičky si určite zaslúži. Celý film je zaujímavo rozdelený na niekoľko dejových línií, z ktorých sa mi najviac páčilo Creasyho sa zbližovanie s malou Pitou, aj keď Creasyho drsné kosenie nepriateľov má tiež niečo do seba. Ale poďme ku kritike. TONY SCOTT si určite uvedomuje, že je veľmi zručným a vizuálnym režisérom a tak poriadne pritlačil na pílu, až to prehnal. Jeho dôraz na videoklipovú réžiu vyzerá síce (na rozdiel od mnohých jeho kolegov) efektne, ale v momente, keď sa začnú najdôležitejšie akčné scény filmu, si uvedomíme, aké je to celé chaotické a teda neprehľadné. Skrátka menej efektivity by bolo v prípade Scottovho filmu viac. ()

uzzi

Film dvou polovin. Ta první poměrně nudná, ta druhá nekompromisně nářezová. Jakmile se Denzel rozhodne vyvraždit celou strukturu únosců, tak mu Tony Scott zatraceně dobře pomáhá a jeho stylizovaná režie je přesná, brutalita scén a nekompromisnost je skvělá. Celkově to jsou slabé 4*. ()

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

12.02.2021

Herci Keanu Reevesovi (John Wick, Matrix) byla údajně nabídnuta hlavní role v komiksovém snímku Kraven o slavném spidermanovském záporákovi. Lovec Kraven je podobně jako Venom či Morbius antihrdina,… (viac)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (viac)

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

31.10.2011

Nedávno se potkali na placu The Expendables 2 (naštěstí se jim nehoda, během které zahynul bulharský kaskadér, vyhnula). V akci budou pokračovat i poté. Arnold si ještě letos zahraje pohraničního… (viac)