Príbeh Katherine G. Johnsonovej (Taraji P. Hensonová), Dorothy Vaughanovej (Octavia Spencerová) a Mary Jacksonovej (Janelle Monáeová), troch geniálnych Afroameričaniek, ktoré pracovali v NASA a svojimi matematickými výpočtami pomohli vyslať astronauta Johna Glenna na obežnú dráhu. Výrazne tak pomohli zamiešať poradím americko-sovietskeho súboja v dobývaní vesmíru. Trojica vizionárok nedbala na rasové či rodové predsudky, viedla boj za rovnaké práva a príležitosti a stala sa veľkou inšpiráciou pre ďalšie generácie. Misiu Apollo pozná každý. Okamžite sa nám vybaví zoznam odvážnych astronautov, ktorí vykonali prvé obrovské kroky pre ľudstvo vo vesmíre - John Glenn, Alan Shepard a Neil Armstrong. Katherine G. Johnsonová, Dorothy Vaughanová a Mary Jacksonová sú však mená, ktoré sa nevyučujú v školách a väčšina ľudí o nich dokonca nikdy nepočula - hoci ich odvážne a nenahraditeľné úlohy takzvaných "ľudských počítačov" v NASA významne pomohli k vyslaniu prvého amerického kozmonauta na obežnú dráhu. (TV JOJ)

toi-toi

Je to príjemné, hrejivé a budete mať radosť zo sveta, po dopozeraní. Škoda množstva nedotiahnutých story lines. Film, ktorý si vyslovene pýtal nomináciu na Oscara svojim prevedením, nie kvalitou. ()

Atheas

Do kina jsem šel na SLEPO V PROGRAMU KINA NASLEPO na který mě pozvala kamarádka. Nechtělo se mi, nevěda co se bude hrát, jsem nervozně čekal co se to na obrazovce objeví a ehjhle, věděl jsem co to je, ještě dříve než se mi ukázal název filmu. Zrovna měsíc před tím, když jsem se kamaráda Martina ptal jestli by mě doporučil něco na koukání, řekl mi nějaký název filmu a začal vyprávět o čem to tak zhruba je, takže jsem věděl o čem film bude již na začátku. A protože mi to doporučil můj nejlepší kámoš, tak to bylo super. ()

Chudobka

Sice jsem mohla ty ženy obdivovat (zvlášť když matematika je pro mě španělská vesnice), ale nedokázala jsem si k nim najít vztah. Průměrný film o nadprůměrných ženách. ()

Silencia90

Příběh dobrý, výběr herců též, nicméně podobné téma už se začíná trochu opakovat. Navíc to zpracování bylo maličko nudné, i když své světlé (vtipné) chvilky to mělo. Jinak se mi to bohužel zdá jako průměrný film z něhož nadprůměr dělá pouze rys "based-on-a-true-story". ()

Everyone

Námět filmu skvělý. Forma, ale často i obsah k tématu naprosto nevyhovující, spíše jak k nějaké romantické komedii. Ani se mi to nechce rozvádět dále, jsem zklamán. Naprosto promarněný potenciál asi jako kdybychom si s diamantem hodili žabky či použili lanýže na hnojení okurek. ()

Narciska

Svět NASA a sovětsko-americký souboj je tu představen moc milým způsobem. Bylo to celé spíš pohádkové, se třemi černými vílami bojujícími za ženskou emancipaci svou inteligencí a vtipem, a za emancipaci rasovou, svými schopnostmi a opět vtipem. Až jsem si říkala, jestli to není pohádkové až moc, ale pak mi došlo, že to, že ještě před šedesáti leti nemohli potomci otroků a další, jejichž tmavá pleť naznačovala africký původ, sedět na stejném místě v autobuse, chodit do knihoven a nevím, co ještě, zní také, jak z nějakého začarovaného světa. Takže proč vlastně ne? ()

warrenur

Velmi ma potesil Jim Parsons z Velkeho Tresku v roli povyseneckeho veduceho tymu. Kostner, ferovy a prezieravy matematicky sefik v NASA s "vykyvanymi zubmi" od zuvaciek :). Inak velmi mily filmik o zivotnych osudoch, uspechu a prvenstve 3och vynimocnych cernosskych zien na pozadi, trochu romanticky vykresleneho prekonavania segregacnych nastaveni voci ludom tmavej pleti. Odporucam. 65% ()

Bozvav

Velmi hezký film. Trochu to sice vypíchlo rasouvou politiku nad téma souboje o dobývání vesmíru, na stranu druhou, to je pochopitelné. Nejsem sluníčkář, ale dělení lidí podle rasy, náboženství, či pohlaví, nebo spol. postavení je obludné. Skvělé herečky, super hudba, takže za mne 75%. ()

Faila

Filmů podobného ražení pro mě nebude nikdy dost. Samozřejmě, že jména hlavních představitelek už si nepamatuji, stejně jako si nepamatuji jména většiny významných hrdinů, o nichž jsem viděla velké filmy. Ale mně osobně dost stačí i vědomí, že takoví významní lidé byli, a to je to, co si z takových filmů odnáším. A taky ten dobrý pocit, že se náš svět přeci jenom v mnoha ohledech mění k lepšímu. ()

BOURQUE

Veľmi príjemné prekvapenie! Pekný a dostatočne silný príbeh, kde veda a ľudskosť dostanú (takmer) rovnaký priestor. Jednotlivé motívy filmu akoby boli vyzdvihnutý (inšpirované) z filmu The Help . Fantastický výkon od trojici hlavných herečiek a veľmi dobrá rola pre K. Costnera, jednoducho šitá na jeho mieru. Jim Parsons = Sheldon Cooper (opäť). Osobné hodnotenie: 88% (****) ()

Ombak▼Penari

Příjemný snímek, který nepostrádá vypjaté ani vtipné okamžiky, navíc v zajímavém prostředí počátků amerického vesmírného programu. Chválím obecně i herecké výkony, především ústřední trojice, Kevin Costner lehce za nimi. Těžkou pozici má a bude mít Jim Parsons - potěšilo ho vidět v jíné roli než jako Sheldona z TBBT, ale stále jsem podvědomě očekával, že se v příštím okamžiku zašklebí a řekne "Bazinga!!" Bohužel, snímek by si zasloužil kratší stopáž. Na zpracování tématu boje "barevných" proti rasovým předsudkům v týmu a nikoliv zpracování přímo vesmírného programu jsou dvě hodiny příliš i přes veskrze zábavnou formu. ()

hazaba

Jeden ze skvělých filmů, které jsem letos viděla. Jsou v něm: počátky kosmonautiky v Americe, emancipované ženy, segregace Ameriky 60. let. Amíci mají vážně máslo na hlavě, což se tady opět potvrdilo, takže když člověka namíchnou jejich kritiky o nějakém nedodržování lidských práv a rasismu, není se co divit. A i když film měl asi být hlavně o tom, jak geniální ženy bez ohledu na barvu kůže výrazně přispěly ke kosmonautickému úspěchu Američanů, myšlenka rasismu se stává tím, co v hlavě zůstává. ()

fr3ak

Tak si jednou černá komunita poplakala a hned se dala do chodu černá pásová výroba. Nominace na nejlepší film je i přes moji ignoraci oscarů slušná trapárna. Jinak film je slušný průměr a času s ním stráveného určitě nelituji, jen mi přijde smutné, že u filmu, který má propagovat černochy (fakt nevím jak to jinak napsat :D) si nejvíc pamatuju Costnera v pro něj ideální roli a Kirsten Dunst, která si tu odpornou píču střihla evidentně s velkou chutí. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord