Príbeh Katherine G. Johnsonovej (Taraji P. Hensonová), Dorothy Vaughanovej (Octavia Spencerová) a Mary Jacksonovej (Janelle Monáeová), troch geniálnych Afroameričaniek, ktoré pracovali v NASA a svojimi matematickými výpočtami pomohli vyslať astronauta Johna Glenna na obežnú dráhu. Výrazne tak pomohli zamiešať poradím americko-sovietskeho súboja v dobývaní vesmíru. Trojica vizionárok nedbala na rasové či rodové predsudky, viedla boj za rovnaké práva a príležitosti a stala sa veľkou inšpiráciou pre ďalšie generácie. Misiu Apollo pozná každý. Okamžite sa nám vybaví zoznam odvážnych astronautov, ktorí vykonali prvé obrovské kroky pre ľudstvo vo vesmíre - John Glenn, Alan Shepard a Neil Armstrong. Katherine G. Johnsonová, Dorothy Vaughanová a Mary Jacksonová sú však mená, ktoré sa nevyučujú v školách a väčšina ľudí o nich dokonca nikdy nepočula - hoci ich odvážne a nenahraditeľné úlohy takzvaných "ľudských počítačov" v NASA významne pomohli k vyslaniu prvého amerického kozmonauta na obežnú dráhu. (TV JOJ)

vyfuk

Oscars 2017: Je fakt, že i když herci a tvůrci černé pleti prostě toho plešouna nedostanou, tak filmy s jejich tématikou ano. Alespoň někde se to musí zúročit. A tady se z toho něco snaží vytřískat. Je v tom zábava a taky příběh, který se skloubí v celku hezký film s dobrými prvky, které vás přimějí se na tenhle dvouhodinový v pořádku a klidu dokoukat. Nějakej zlateje plešoun by se možná šikl. ()

MiGi87

Za mě luxusní záležitost. Z těch pár letošních oscarových nominací, co jsem viděl, je tohle jasná jednička, a ty, co jsem neviděl, jsem neviděl proto, že mě nezaujaly už na papíře. Takže držím palce! ()

blackJag

Je zajímavé, že se našly tři tak propojené inspirativní osudy - bez ohledu na dnes tak moderní (nebo módní) projevy pozitivní diskriminace, šlo skutečně o osudy, kterými se stálo zato filmově zabývat. Je také zajímavé, že profesní část snímku mi přišla daleko poutavější, než ta osobní - všechny tyto scény bych z filmu klidně vystřihl - a teď je otázka, jestli to vyčítat filmařům, kteří tyto úseky implementují do filmu skoro až mechanicky nebo to něco vypovídá o mé latenci. 70% ()

Autogram

Keď ide o prekonanie predsudkov, tak je zbytočné sa zamýšľať, či to film preháňa alebo nie. Tak to jednoducho vo filmoch býva. Pritom dnes je celkom nepredstaviteľné, že by mohli existovať záchody pre farebných alebo rovno pracovisko označené Colored Computers. –––– Mami, chystajú sa na nás Rusi zaútočiť? –––– Nevidím miesto pre farebných. Môžem si sadnúť, kde chcem? ()

Kurikmoon

Veľmi dobrý a silný film. A pre mňa, najsilnejšia nosná téma filmu nie ja ani tak súperenie medzi USA a RUSKOM "o ťahaní káčera do vesmíru", ale rasizmus a problémy s tým spojené.A "good-feeling" pocit v akom sa film nesie mi vyhovuje. Ja si viem predstaviť i bez názorných ukážok, že obrovské množstvo pokusov o zrovnoprávnie pred jeho zavedením do praxe nekončili tak veselo.TAKŽE si to užívam. _______ Možno to niektorí z nás túto tému nevedia doceniť a pripadá im to ako gýč... A možno keby sme i my zažili viac diskriminácie na vlastnej koži, pozerali by sme sa na to inak. HIDDEN FIGURES je proste parádny film po všetkých stránkach a tie pozitívne klišé, si kľudne pozriem ešte raz. ()

JančiBači

Priemerný film o rasovej segregácii akých už tu bolo veľa, tak pre zmenu jeden z prostredia NASA. Do Oscarového súboja bol film zaradený určite po kritike bielych Oscarov, v tomto sa stotožňujem s ostatnými užívateľmi. ()

Hugo01

Tak to byl vážně nářez! Můžu to prohlásit s naprosto čistým svědomím, protože u Skrytých čísel jsem se ani jednou nepodíval na časový údaj - kolik zbývá do konce, a to to dělám u většiny filmů, jenže tady k tomu prostě nebyl čas a ani potřeba. Do top 10ky se mi film asi bohužel nevejde, ale do top 20ky by už nejspíš s klidem zapadl. Myslím, že tu není potřeba popisovat všechny ty spektakulárnosti, které film nabízí, ať už herecké výkony od ochranitelského taťky Kevina Costnera přes zakřiknutého matematika Jima Parsonse až po všechny skvěle předvedené ženské charaktery nebo téma tzv. vesmírných závodů, které mě naprosto uchvacuje (měl jsem na něj dokonce na gymplu i prezentaci na dějepis ještě s jedním takovým filmovým fandou, on bude vědět). Prostě top. ()

kenkaku

Pod rouškou "podle skutečné události" se díváme na to jak se Amerika za 50 let (plus mínus) změnila. Z jednoho extrému na druhý. Nicméně pokud se jeden oprostí od trapnosti a korektnosti (roubované i na období rasové segregace) jde o zajímavý film, který kazí (paradoxně) jen tím když zdržuje sondamy do soukromí hlavních hrdinek. Jakmile ale sedí v práci, je to úžasné a zábavné (celý blok ohledně instalace IBM mě pobavil nejvíc) a ano "Sheldon Cooper" zaujal (pořád jsem srovnával zda nebude s sebou vláčet nějaké manýry zmíněné postavy z oblíbeného seriálu...) ()

vitekpe

Tema snad zajimave a obsazeni dobre (a Taraji P. Henson je opravdu velmi puvabna dama). Bohuzel z meho pohledu to prebiji prilis okata snaha zavdecit se "atuzjakekoliv" korektnosti vyzadovane soucasnou akademii udilejici Oskary...mozna skoda. Driv se taky tocily vselijake filmy "na zakazku", tak je to vlastne asi fuk. Nicmene mne to trosku skripe, takze ja hodnotim jen remeslo a v tomhle ohledu jde o slusny, odpocinkovy film. 3- ()

Maynard.

Perfektní černošskej film... Tak jako většinou se mi i u tohodle potvrdil fakt, že když se jedná film s rasovým podsexem, tak se mi to vela páčí :o) A né jinak tomu je i u tohle celkem nenápadnýho kousku. U filmu sem si dvakrát pobrečel a asi tak 10x zasmál, takže je to celkem slušná porce emotivních zážitků :o). Co je hodně neokoukaný, tak prostření uvnitř NASA, kde se téměř celej film odehrává. Taky je to super rozložený do třech sólo příběhů, který jsou samozřejmě propojený. Herecký výkony jsou obdivuhodný, trojice černošek tomu dává na frak a včela NASA největší frajer neboli osobní strážce Kevin, kterej už dozrál jako víno a charisma z něj stříká ven z televize. To, že se tenhle příběh skutečně odehrál je taková třešnička na dortu. Jako, to že to černoši měli v tědlech letech v USA extrémně náročný je stará známá věc, o to víc se člověk prostě musí divit, že 50 leto po té se stal Obama prezident. Tenhle film má v sobě prostě všechno a je to ještě o kousek lepčí než docela podobnej film - Černobílý Svět. ()

Sdoom

Dlouho jsem se obával pustit si tenhle film, protože v poslední době filmy na dané téma (utlačování černošského obyvatelstva USA) vykazují vysokou míru patosu a neoriginality. Skrytá čísla se sice občas tlačení na pilu v ukazování útlaku nevyhnou, ale nikdy to nesklouzne k absurdnosti, repetitivnosti ani přílišenému patosu. Naopak, spousta věcí se zde bere s nadhledem a jemným humorem. K tomu připočtěme supersympatické ústřední trio hlavních představitelek, kde jako obvykle exceluje Octavia Spencer, ale velmi mile překvapila zejména Janelle Monáe, o které jsem předtím ani netušil, že fušuje do herectví. Dostaneme tak výborný feel-good movie, kde obsah ve finále vítězí nad formou, a to je moc dobře. Skutečná Katherine Johnson může být, myslím si, s výsledkem velmi spokojená. (HD, orig.) ()

James87

Ještě, že to nepočítám já, to by nikdo nikdy nikam neletěl. Ale tenhle film je milé překvápko, hranice se posouvají stále kupředu. ()

sedm.1

Skrytá čísla mají v žánrovém popisku životopisný/historický/drama, a právě v tomto ohledu si tvůrci zaslouží největší uznání, jelikož se jim zde povedlo všechny tyto tři žánrové směry jednak kvalitativně rovnoměrně zpracovat a jednak i rozprostřít a funkčně působit po celé délce filmu, takže například v rámci životopisného žánru se tu rozhodně nenudícím způsobem dozvíme o každé ze tří ústředních postav to nejpodstatnější a nejzajímavější, zároveň ale i dostačující na to, aby si o nich mohl divák udělal jasný obrázek a není tak zbytečně obtěžován informacemi o jednotlivých jedincích, které prostě vědět nemusí, v historickém ohledu tu je pak publikum svědky vážně poutavého a chvílemi skutečně napínavého reálného příběhu o prvních pokusech o dobývání vesmíru z pohledu NASA, a opět i zde platí, že se filmaři zaměřili především na to důležité a pro pochopení situace to nejzásadnější, což zase jen prospělo celému filmu, jelikož tím získal na spádu a výraznosti, a nedošlo k nemístnému zaplavování hromadou informací, které by stejně něco řekli jen zasvěceným vědátorům a potenciálního diváka by jen obtěžovali a ve výsledku nebavili. No a co se dramatického žánru týče, zde se autoři zaměřili hlavně na postavení afroamerické komunity v dané době a prostředí, ovšem co jsem i tomto směru ocenil, že je to zpracováno opět v přesvědčivém a hlavně civilním provedení, a ne v poslední dobou tak populárním stylu nesmyslného přesvědčování, jak jsou v podstatě všichni bílí jen rasistický kurvy a chudinky černoušci jen jejich obětní beránci. Filmu jinak ale prospělo i velmi slušné obsazení, navozená působivá atmosféra a pár skutečně silných momentů, takže Skrytá čísla lze považovat za vážně zajímavou a kvalitní podívanou, kterou asi úplně to nejpovrchnější publikum nedocení, ale zbytek s ní moc problémů mít určitě nebude. ()

DavidS.

Svatá trojice černošek v rolích matematičky, konstruktérky a programátorky zachraňují americký vesmírný program a nádavkem získávají právo společných toalet...Rasová segregace je samozřejmě svinstvo, ale angažovanost a korektnost sami o sobě nedělají skvělý film...Nominace na Oskara je v tomto případě zase jen pozitivní diskriminací... ()

wooozie

Jestli existuje nějaká příručka "Jak být nominován na Oscara?", tak ji tvůrci Hidden Figures opsali do posledního řádku. Historické fakta nebo logika tady opravdu nehrají prim, ale spíše naopak, je to zakázková výroba pro Hollywood, u které pochopím, že ji mnoho lidí jednoduše nestráví. Nicméně ode mne nečekejte zásadní kritiku, protože filmy s tématikou vesmíru a ještě k tomu pod hlavičkou NASA jsou mi k srdci zatraceně blízko a jakémukoliv filmu s námětem dobývání vesmíru snad ani nemůžu dát méně než 7/10. Odpočinkový film, který vážně neurazí, ale kdo si na něj za rok vzpomene? ()

Wally

Tak nějak to hezky plyne..koukáte...líbí se to a najednou je konec a vy zjistíte, že tam nebylo takové to nějaké ´to je špica!´ Slušně odvedená filmařská práce, ale bez šťávy... ()

klukluka

Coby bělocha mě tímhle filmem nepotěšili. Doufal jsem, že příslušníci mé rasy měli na dobývání vesmíru také nějaký podíl. Teď už díky Skrytým číslům vím, že v NASA vařili kafe černošským inženýrkám. ()

Lisabellla

Už dlouho jsem neviděla film, který by si zasloužil pět hvězdiček. Neuvěřitelně procítěný snímek o mezilidských vztazích v době, kdy černoši nebyli za lidi považováni. Je fajn vidět, že i národ hrdých Američanů překoná pohled do minulosti - do své minulosti. Dvě hodiny utečou jako voda, až mi přišlo líto, že příběhy končí. Ani minutku jsem se nenudila, ani minutku jsem nemyslela na nic jiného než na životy hlavních hrdinek, ani na minutku mě od filmu nic neodtrhlo. Hans Zimmer se samozřejmě opět vyznamenal. Každá ze 127 minut stojí za to a to už se mi velmi dlouho nestalo. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord