Príbeh Katherine G. Johnsonovej (Taraji P. Hensonová), Dorothy Vaughanovej (Octavia Spencerová) a Mary Jacksonovej (Janelle Monáeová), troch geniálnych Afroameričaniek, ktoré pracovali v NASA a svojimi matematickými výpočtami pomohli vyslať astronauta Johna Glenna na obežnú dráhu. Výrazne tak pomohli zamiešať poradím americko-sovietskeho súboja v dobývaní vesmíru. Trojica vizionárok nedbala na rasové či rodové predsudky, viedla boj za rovnaké práva a príležitosti a stala sa veľkou inšpiráciou pre ďalšie generácie. Misiu Apollo pozná každý. Okamžite sa nám vybaví zoznam odvážnych astronautov, ktorí vykonali prvé obrovské kroky pre ľudstvo vo vesmíre - John Glenn, Alan Shepard a Neil Armstrong. Katherine G. Johnsonová, Dorothy Vaughanová a Mary Jacksonová sú však mená, ktoré sa nevyučujú v školách a väčšina ľudí o nich dokonca nikdy nepočula - hoci ich odvážne a nenahraditeľné úlohy takzvaných "ľudských počítačov" v NASA významne pomohli k vyslaniu prvého amerického kozmonauta na obežnú dráhu. (TV JOJ)

hous.enka

Film vypráví příběh tří černošek, které pracují v NASA. Dostaly se tam jako nadějné matematičky, ale protože se příběh odehrává v 60. letech, každý si tam s nimi vytírá, ehm, podlahu. Každá z nich ale dostane šanci, kterou všechny chytnou za pačesy a nakonec - SPOILER - dostanou, po čem toužily. Je to krásná pohádka (prý podle skutečnosti) a mně se film fakt líbil. Nejen že mi sedlo herecké obsazení ("Sheldon Cooper"/Kirsten Dunst/Kevin Costner/Olivia Spencer), ale celá ta atmosféra 60. let v NASA, kdy se Amerika snaží pokořit Rusko a kdy lidé poprvé sahají po hvězdách... Wau, za sebe Skrytá čísla rozhodně doporučuju všema deseti. ()

Ellmariachi

Film od amíků pro amíky. A především pro ty tmavé pleti a něžného pohlaví. Jenže proč ne? Když na tohle přistoupíte vlastně koukáte na hodně slušný kousek. Sledovat tři dámy, jak se protloukají především pracovním a profesním úskalím není až taková nuda, jak by se na první pohled mohlo zdát. Dámy totiž nejsou představovány jako někdo kdo by na ramenou padající nebe udržel. Naopak jsou zde vykresleny jako tři běžné osoby s určitým talentem. O svém talentu dobře vědí a podle toho jednají. Nezachraňují svět, ale jen dělají co umí nejlépe a občas se musí vypořádat s nástrahou své doby nebo lidského faktoru. To že se občas musí zahrát na nějakou notu, aby vše lépe fungovalo, je vzhledem k námětu jasné a je potřeba to přijmout. Když to dokážete, budete se bavit. 72 procent. ()

Womanizer

režiser Theodore Melfi zde zobrazuje závod americké NASA a Ruska o vyslání člověka do vesmíru. Hlavními představiteli, jsou ve filmu tři afroameričanky, které to nemají díky době ve které žijí jednoduché, a musejí se díky svému tempreramentu, ctižádostí a hlavně díky své inteligenci propracovat až na významné pozice v NASA. Film zobrazuje víc jak auntentický obraz jak bylo s afromeričanami v minulém století jednáno, a jak i malý krůček pro člověka je velký krůček pro lidstvo. Snímek je svým zábavným, ale i dramatickým podáním velmi koukatelný a plynule diváka vtáhne do děje. Film je obohacený výborným soundtrackem od Pharella Williamse ()

numi

Tak nějak mně přijde, že už jsem dlouho neviděl takhle prvoplánový film natočený především pro sběr cen. A možná i právě proto na mě fungoval. Tři a půl. ()

kaylin

Tenhle snímek ukazuje nejen to, jak nesmyslná byla a je segregace, ale ukazuje i to, jak byla - a nejspíš i pořád je - americká společnost zkostnatělá, jak lpí na předsudcích a nesmyslných pravidlech. Co si budeme povídat, nebude to jen americká společnost. Silné, lidské, dobré a s pozitivním poselstvím, které by nemělo zapadnout, ale zapadne. ()

Kaluž

Trochu jsem se toho bál, ale překvapivě je to vcelku příjemná sonda do zákulisí NASA, co sice místy tlačí na patetickou pilu (Costner s kladivem, boj o povolení studia), vesměs však baví a díky výbornému obsazení šlape jako hodinky. Ta čtvrtá je za roli IBM 7090 a první programátorské krůčky vstříc budoucnosti. ()

Maq

Opravdu pěkné. Americké hodnoty i rodinné hodnoty se tady fedrují podle mě tak akorát, neotrávilo mě to. --- Jen si postesknu, že je snadné spáchat umělecké dílo potvrzující názor, který už dávno zvítězil. Opravdový umělec si vybírá témata, která jsou sporná. A velký umělec, ten nám odhaluje témata, na která jsme dosud ani nepomysleli. Co takhle perzekuce kuřáků, osob odmítajících používat mobilní telefony, diskriminace bílých mužů, anebo frontální útok sociálního systému proti rodině? ()

Rakosnicek77

Klobouk dolů před těmi, co v takové době, bojovali o své místo pro život a práci. Běhat kilometr na záchod i když mám jeden hned vedle kanceláře, nesmět si půjčit knihu v knihovně, to byla tvrdá segregace a tyto afroameričanky si své pozdější uznání plně vybojovali. Krásný film. ()

Remedy

Sympatický boj s rasovými předsudky na půdě americké NASA, který je skutečně spíše bojem za emancipaci než za ovládnutí vesmírného prostoru. Spojeným státům tehdy samozřejmě šlo o to být ve vesmíru první a mít ve všem před Sověty náskok, ale tenhle film se mnohem více zaměřuje na (z dnešního pohledu) dřevní dobu, kdy měli „barevní“ vlastní toalety a konvice na kávu. Chtěl jsem dát silné 3*, nicméně vzhledem k tomu, jak svižně a s jakou lehkostí je to natočené, se s klidem a rád uchýlím k průměrnějším 4*. ()

dawe04

Hidden Figures jsou hrozně loveable filmem. Je to kvalitně natočené a odehrané drama, které navíc komerčně zaválelo a hovoří se o možné budoucí klasice ala Forrest Gump. A proč vlastně ne. Hidden Figures jsou přesně tím filmem, jehož vítězství by zase semknulo odbornou i laickou filmovou veřejnost a Oscarům by zase navrátil punc filmového svátku pro filmové diváky, ne jen fajnšmejkry. ()

Lucjen

Pokúsim sa nespomenúť môj odpor k matematike. Ako je už zvykom, od prvej sekundy zapôsobí krásna kamera, kostýmy, všetko jednoducho kričí farbami - to už ale naozaj nie je žiadne prekvapenie. Netreba hovoriť, že sa 127 minút tiahne v duchu "Amerika je najlepšia", to je jasné už z obsahu. Popri propagande vykukne aj pár momentov, ktoré majú nábeh vyvolať nejaké pocity - z témy rasizmu sa dá ťažiť vždy dobre. Ale ani jeden z nich nefunguje naplno, pretože vám film aj cez svoju dlhú stopáž nedá šancu vytvoriť si k postavám vzťah - prepína medzi nimi tak často, že sa vám to jednoducho zleje dokopy (nie, nemyslím to pretože sú všetky tri čierne, nie som rasistka!), celé je to nekonzistentné. Dokonca aj taká výrazná osobnosť ako Octavia sa tam akosi stráca a to už je čo povedať. Škoda... z témy sa vyťažiť dalo. Dve dávam nakoniec za obsadenie a vizuálnu stránku. Inak, už som spomínala, že nemám rada matematiku? ()

Blackhand47

Klasický film pojednávající o rasové nerovnosti, pro který si tvůrci tentokrát vybrali příběh tří černošek, které vypomohly dostat muže do vesmíru a nikdo o nich vlastně ani neví. Obsazení snímku je velmi dobré, především pak hlavní trojky a jejich "pokrokového" šéfa. Chválím také hudbu, která skvěle podtrhuje atmosféru, Zimmer opět zaválel. Jednotlivé skladby sice nejsou nijak revoluční, ale také to není snímek, kde by byla taková hudba třeba. Velké plus dávám pak za originální přístup k tématu, které tentokrát není podáno tak depresivně jako obvykle, ale spíše s nadhledem. 80% ()

kajas

"Černobílý svět" nakřížený s "Kódem Enigmy". Tři hlavní hrdinky jsou zábavné, sympatické a mají geniální mozky, takže jim prostě musíte v jejich snažení fandit. Potěšil i Costner a chytlavý soundtrack. ()

Dont

Docela příjemné překvapení. Na základě tématu, trailerů a popisu děje jsem čekal typický schematický a předvídatelný snímek "amerického" ražení, což se sice v mnoha ohledech splnilo, ale bylo to padané stravitelnou a zábavnou formou. K dobru bych přičetl i sympatické obsazení (Octavia Spencer, Kevin Costner a zatím neokoukaní Janelle Monáe, Taraji P. Henson a Mahershala Ali) a na čtyři hvězdy to stačí. ()

Aleee89

Ano, je to trochu prvoplánový slaďák, ale vůbec mi to nevadilo. Vlastně se mnohem raději podívám na něco takového než na černošské snímky jako Fences, Moonlight apod. Film si mě získal, dojal mě, naprosto se mi trefil do momentální nálady, takže nemůžu jinak než za čtyři hvězdy. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord