Stranger Things

Dráma / Fantasy / Horor / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Tvorcovia:

Matt Duffer, Ross Duffer

Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Joe Keery, Noah Schnapp (viac)

Recenzie používateľa Lenka.Vilka k tomuto seriálu (35)

Kapitola třetí: Případ zmizelé plavčice (2019) (S03E03)

Tohle byl hodně dojemný díl, který byl ke konci krutý. Jasně, kluci jsou v pubertě a mají svoje holky, a jejich chování chování k Willovi je klasické kruté pubertální jednání. Na druhé straně je Nancy a její stopy. Potom holky, které hledají ženu Mitche Bjůchanana (ha ha ha). Potom blbnou magnety. A trojka jde po rusákách. Takže jenom čekáte, kdy se všichni sejdou. Asi v novém obchoďáku. Takže to sice vypadá, že se nic neděje (krom věcí, které vždy věděl jenom divák, ne postavy), ale tenhle díl rozehrál na hodně. ()

Kapitola čtvrtá: Test saunou (2019) (S03E04)

Sauna a to po ní byla brutální hororová řežničina, a hned vám dojde, že díl se nemohl (proč) jmenovat jinak. ()

Kapitola pátá: Armáda (2019) (S03E05)

I Tarzan, ju Jane, understana? Stopišto, bum! Scooby gang je konečně pohromadě (hotová Nancy Drew), tak teď se jenom spojit s těma v lese (až teď je to Terminátor na 372%, na druhé straně vedeno silně psychopatickým šerifem) a parta ve výtahu na konec světa. Pecka ;) Fakt jsem se bála. V nemocnici to bylo vostrý. ()

Kapitola šestá: E Pluribus Unum (2019) (S03E06)

Naprosto úžasný! Část v základně rusáků byla super. A vtipná i přes okolnosti. Hopper zase perlil. Přechody z toho kdy je vtipnej a kdy se chová jako blázen, jsou jedinečné. A v Billyho hlavě to bylo brrr. Jenom třeba na posledních dvou dílech jde vidět, že je škoda, že má série jenom osm dílů. Něco mi říká x že kdyby jich bylo dvanáct, tak do nich dají děj téhle série a zároveň té další. Ale zase na druhou stranu mám ráda ten pohled, kdy se na první pohled nic nestane, ale vy si jenom doplňujete do toho, co se už stalo. ()

Kapitola sedmá: Kousnutí (2019) (S03E07)

Oukej, hmm...to by šlo. Takové předfinále, které vás posadí na zadek. ()

Kapitola osmá: Bitva u Starcourtu (2019) (S03E08)

Konec který jsem chtěla, ale i tak mě rozsekal. Všechno vlastně ddopadlo dobře. Až na. A jestli to je pravda, na další sérii nekoukám. Bez sluníčka by mě tenhle seriál nebavil :( ()

Kapitola první: Klub Hellfire (2022) (S04E01)

Tak tohle byl neskutečně krásný návrat. Od způsobu ukázání, co se teď děje, po ten poci, že teď jste zase doma. Samozřejmě mě nejvíc bavil konec, jak to bylo skvěle sestříhaný. Byť i celý díl byl v téhle věci super, ale ten konec byl top. Plus úplný konec, že... :) ()

Kapitola druhá: Vecnova kletba (2022) (S04E02)

Naprosto skvělý díl. Ve všech rovinách a všech tématech. Doufám, že El nakope zadky svým démonům stejně tak dostane nakopáno ten skutečný démon, kde už jde vidět, co spojuje oběti. Skvělé, dokonalé, krásné :) ()

Kapitola čtvrtá: Drahý Billy (2022) (S04E04)

Ok, v blázinci to bylo dokonalý. Škoda, že si někdo nedal prst před pusu a neudělal pst. A ten zbytek? Všechny ostatní zastínila Max. Protože to bylo neskutečný. Fakt jsem se bála. No, fuj! ()

Kapitola pátá: Projekt Nina (2022) (S04E05)

Bavilo mě všechno. Od inspirace a vzdání holdu (opět!) Kingovi. Škoda, že k domu nepřijeli na kolech. Stejně jako konečně pasáž s Joyce, která mě konečně bavila na 150%. El byla wau, mám tohle hraní s myslí ráda. A kluci v poušti byli taky fajn  :) ()

Kapitola šestá: Do hloubky (2022) (S04E06)

Tak tohle bylo top. Začátek s "vymýváním mozků vidláků", po setkání z minulosti, až po noční koukání v jezeře. Opět moc děkuji  :) ()

Kapitola sedmá: Masakr v laboratoři (2022) (S04E07)

Absolutně neskutečně perfektní! A bude to kruté mučení během čekání na zbytek. Jak se to všechno hezky spojilo! Jsem se úplně orosila! :) ()

Kapitola osmá: Tatínek (2022) (S04E08)

Bude zvláštní, když napíšu, že jsem byla úplně unesená do krásná touhle přípravou na finále, když je vlastně celá čtvrtá série přípravou na finále v páté sérii? :O ♡ ()

Kapitola devátá: Hon na Vecnu (2022) (S04E09)

S komentářem dvou posledních dílů jsem trochu počkala a musím říct, že jsem si v té mezeře ráda přečetla a zhlédla reakce jiných a musím na to říct: mám stejné výtky, ale stejně to zbožňuju. Byl poslední díl natahovaný? Ano. Valilo mi to? Ne. Taky mi nevadilo, že se postavy sejdou až po konci, ne během finále. Což jsem čekala celou dobu. Když se zaprvé jedná o prequel páté řady, který začne tím, že se konečně všichni sejdou, všechno si řeknou a teprve potom se spolu pustí do konce. A protože zadruhé to naznačoval i trailer a Journey. A v tomhle díle byly použity oba dva hlavní songy série naprosto geniálním způsobem. A přestože bych mohla být naštvaná, jak některé postavy skončili, jak některé linky nebyly dokončeny, nejsem, vždyť je to seriál! Tak si na to dva roky (snad ne déle, třeba by se Will už nevešel do záběru, předpokládám totiž, že právě v poslední sérii opět bude mít pořádnou linku) počkám. Protože to byla neskutečná emoční jízda, která se mi libila moc, moc, moc... Jinak já jsem moc ráda za rozdělení serie. Proč? Nejsem si totiž jistá, zda by mi v hlavě jelo tolik teorií, kdybych si po sedmém dílu hned pustila osmý. A že jsem koukala, když jsem se všechno dozvěděla! ()

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu

14.10.2023

Streamovací gigant Netflix dobře ví, jaké seriály patří mezi jeho nejzajímavější. Stejně tak si jsou hlavouni z programového oddělení vědomi, že nic nejde natahovat věčně, většinou navíc nechávají… (viac)

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry