Stranger Things

Dráma / Fantasy / Horor / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Tvorcovia:

Matt Duffer, Ross Duffer

Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Joe Keery, Noah Schnapp (viac)

Recenzie používateľa corpsy k tomuto seriálu (39)

Season 3 (2019) (S03)

Všetko, čo formovalo moje detstvo na prelome rokov 80. a 90. je v tomto prípade ( a nie len v tejto konkrétnej sérii - ale zrejme hlavne v nej ), presne toho pravým zosobnením. ()

Kapitola první: Suzie, slyšíš mě? (2019) (S03E01)

Zvláštne veci, teda poviem vám. Načo čakať a rozvádzať niečo, čo môžme už od prvotných minút servírovať s akumulačnými schopnosťami. Odpich viac ako skvelý. People, Do You Copy? ()

Kapitola druhá: Krysy z obchoďáku (2019) (S03E02)

Vytrvalosť a um tvorcov je dokonalá. Síce toto puzzle skladajú z častí plných klišé, ale zase do obrázku, ktorý rozhodne stojí za to. Zdravia Mall Rats. ()

Kapitola třetí: Případ zmizelé plavčice (2019) (S03E03)

V mestečku Hawkins je dnes riadne horúco, aj napriek tomu, že prší. Totižto paní Byersová a aj naša (ne)samozvaná Nancy ´´Drew´´ tušia. A čo takto tá sexy 80´s looking Missing Lifeguard? ()

Kapitola čtvrtá: Test saunou (2019) (S03E04)

Hrdinom sa môžte stať aj keď sa chcete dať podplatiť zmrzlinou, alebo ak sa vám vaša láska neopätuje. Či už je to láska mladická, alebo tá ktorá už len pokoj dáva. Proste ten Sauna Test bude zrejme dobrá vecička. ()

Kapitola pátá: Armáda (2019) (S03E05)

Tak sa nám tu ´´Arnie´´ predviedol v plnej svojej kráse a jeho kreácia s kalašnikovom, je majstrovský výkon. Ináč nám to tu trochu hapruje, ale aspoň to nieje Flayed. ()

Kapitola osmá: Bitva u Starcourtu (2019) (S03E08)

V závere hotový ´´tearjerker´´ a to pred tým, dokonalý príklad americkej filmovej zábavy. Proste tá pravá Battle Of Starcourt. ()

Season 4 (2022) (S04)

Pre mňa rozhodne sklamanie. Táto séria je ako celok skôr len nastavovanou kašou a marketingovým blizardom, ktorý sa z toho snažil spraviť očakávanú seriálovú udalosť prvej polovice sezóny. Zbytočný prechod z epizódnej minutáže na tú celovečernú, veľa zbytočne použitého materiálu ( tu sa strihač zrejme nudil ). Nabudúce ale očakávam zlepšenie, vyhliadky nie sú zlé. ()

Kapitola první: Klub Hellfire (2022) (S04E01)

Úvodný diel zatiaľ len v náznakoch a pomerne veľkej, nezaujímavej vate ukazuje, ako sa pôjde ďalej. Aj napriek tomu, že väčšinu postáv poznáme, paradoxne ako keby išlo o akúsi zoznamovačku, určený pre menej zasvätených. Aj tak je tento úvodník predsa len viac pre fandov. ()

Kapitola druhá: Vecnova kletba (2022) (S04E02)

Hororovo ladené, ale zbytočne naťahované. Dať epizódam celovečernú minutáž, zatiaľ nevychádza k dobru. Materiálu je tu veľa, ale je ako som písal bezpredmetný. Po tejto časti, ešte stále mierne sklamanie nad touto sezónou. ()

Kapitola třetí: Monstrum a superhrdina (2022) (S04E03)

Tak konečne sa začína priostrovať. Stúpa napätie,  ale aj očakávania. Pomaličky sa dostávame k tomu, čo seriál tvorí, síce v temnejších témach a obrazoch, ale ako dospievajú samotný hrdinovia, speje ku tomu aj tento fenomén. ()

Kapitola čtvrtá: Drahý Billy (2022) (S04E04)

Niekoľko scén, ktoré pripomenú niekoľko filmových klasík, plus vygradované finále trochu podkopáva niekoľko vyslovene trápnych výkonov Mayi Hawke, tá sa z epizódy do epizódy stáva stále viac a viac najslabším článkom sezóny, aj keď veľakrát zapôsobí pre dej ako deus ex machina. ()

Kapitola pátá: Projekt Nina (2022) (S04E05)

Metafyzické poňatie tohto dielu, ubíja všetky dobré atribúty. Mystérium, napätie, jemný humor.  A prichádza nuda. ()

Kapitola šestá: Do hloubky (2022) (S04E06)

Dej sa pekne splieta do klbka. Sú tu síce opäť slabé a hluché miesta ( predsa len treba 4 dejové linky niečim naplniť ). Posledné časti, tak pôsobia ako iba naťahovačka. ()

Kapitola sedmá: Masakr v laboratoři (2022) (S04E07)

Tak a máme tu konečne nejaké vysvetlenia a zvraty, napätie sa stupňuje a v rámci vyše hodinu aj pol dlhej minutáži, sa rozhodne nuda nekoná. ()

Kapitola osmá: Tatínek (2022) (S04E08)

Trochu nudná zastávka pred ( dúfam ) vygradovaným finále. Má to viac dialógov, ako akcie a napätia, ale tusa zrejme ešte trebalo pred záverečným dielom trochu vyspovedať. ()

Kapitola devátá: Hon na Vecnu (2022) (S04E09)

Finále sa vydarilo, ale aj nie. Má to náležitý spád, napätie, akciu, na záver dojáky jak kráva. Ale akosi žiadne zadosťučinenie. Ako neraz vo viacerých epizódach, množstvo vaty a kecov. Takmer dva aj pol hoďky asi trebalo niečim vyplniť. ()

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu

14.10.2023

Streamovací gigant Netflix dobře ví, jaké seriály patří mezi jeho nejzajímavější. Stejně tak si jsou hlavouni z programového oddělení vědomi, že nic nejde natahovat věčně, většinou navíc nechávají… (viac)

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry