Naši hrdinové za zvuku metalu obětavě bojují o každý metr bitevního pole, aby zachránili město Hawkins. A spolu s ním celý svět. (Netflix)

LachtanShows

Takhle by měly vypadat kdejaké blockbustery, na které razíme do kina. Takhle už ani seriál nemůže působit. Tohle je tak vysoko nastavená laťka, že si Stranger Things mohou být naprosto jistí, že je z trůnu seriálové tvorby jen tak nikdo nesesadí! A my se jdeme všichni choulit do kouta s čekáním na potřebnou 5. sezónu. ()

Flopik

Dĺžka celovečerného filmu a potrebná bola teda každá sekunda. Po prvých 20 minútach nastane finále, ktoré trvá až do konca a strieda jednu neskutočnú scénu za druhou. Vy len pozeráte a bojíte sa o svojich hrdinov. Ako som písal na konci predošlej série, je to masterpiece. Emócie, zimomriavky a obrovské nadšenie, kde som len pozeral s otvorenými ústami. Opäť zapojenie Kate Bishop navodilo husinu. Nevyhli sme sa zase ani slzám. Každá jedna postava dostala priestor a na piatu a finálnu sériu to teda navnadilo neuveriteľne. Zas a znova, Stranger Things nemá na poli seriálov konkurenciu. ()

warrenur

Gitarka na karavane s cervenymi bleskami bola pecka :) a tiez potesila i "relikvia" - mec barbara Conana. Reunion vsetkych z roznych koncov Zeme zrazu pokope v zavere a apokalypticky obraz na zakvitnutej luke. Tvorcovia nahrnuli do poslendej epizody vsetko. Az mi to prislo preplacane. Priemer. ()

peetrejr

Finále štvrtej série bolo dobré, lenže bolo až tak dobré? Veru nie. Tvorcovia si zrejme povedali že by bola nuda keby z toho nespravili kašu a tak namiešali všetko čo sa dalo. A máme tu 2 hodiny a 30 minút ani nie poslednej časti seriálu! Je to iba ukončenie série, ktoré bolo také veľkolepé a srdcervúce. Hopper ešte hrdinsky musí dokončiť niečo v Rusku, deti doma bojujú proti Vecnovi... Taký normálny deň. Max sa nechá posadnúť a dúfa že ju niekto zachráni ale v poslednom momente už prichádza naša hrdinka El, ktorá jedným pohybom ruky zoberie Henryho do vzduchu a hodí ho preč. Zatiaľ čo sa toto deje v Hawkinse na Kamčatke Hopper bojuje s Demogorgonom a zoberie si meč (ktorý vyzerá ako z Game of Thrones) a porazí Demogorgona! Vecna uväzní El a Max ale tu prichádza Mike, ktorý prehovára k El a motivuje ju k tomu, aby sa postavila a bojovala. Síce už keď je Max dolámaná tak El zasiahne. Isteže si poradí z  Vecnom. Tu nám ale nastáva ešte jedna úloha: zabiť Vecnu v Upside Down. O to sa postaral Steve Háro Harrington. Bohužiaľ Maxine zomiera ale v tom jej El navráti život.  A Max isteže prežije a iba upadne do kómy. Ale mňa najviac ranilo keď umrel náš lord Eddie... Obetoval sa aby ochránil Hawkins. Bohužiaľ však musím konštatovať že to bolo zbytočné. Pretože Hawkins je už roztrhnutý bránami a pomaly sa pretvráva na Upside Down. Neviem či mám plakať od smútku, či z toho, aká to bola omaľovánka. Veď nie, nebolo to až také hrozné len hodilo by sa trošku zredukovať hrdinské plačlivé scény. ()

Kesiak

Ach... zbytočne rozťahané. U mňa táto celá 4. séria je kvalitatívne o stupeň až dva nižšie ako predošlé a čo je ešte horšie je, že to nevedia včas a pokorne ukončiť... škoda. ()

Walter_Mitty

Čtvrtá řada je kouzelná v tom, že vypráví velké množství dějových linek, které navzdory jejich odlišnostem, spolu zvládají koexistovat. Delší stopáž epizod pak jen pomáhá budovat napětí na ještě delší finále. A co divákům vůbec nejdelší finále přineslo? Rozhodně méně, než by se čekalo. Epizoda by se dala rozdělit na tři části, stejně jako plán Max na poražení Vecny. První část deváté epizody ustanovuje role jednotlivých dějových linek. Jinými slovy, kdo a odkud bude bojovat s Vecnou. Šachovnice je tak připravená a figurky se mohou dát do pohybu. Divák tak do druhé poloviny epizody vstupuje s velkým očekáváním a napětím z toho, jak to celé dopadne a kdo se stane obětí zatím nejtemnější série. Již ve druhé polovině nastává problém, neboť je nám závěrečná bitva neustále oddalována a stopáž poměrně uměle natahována vatou, které je v nejnovější sérii, oproti jiným řadám, víc než dost. A na to koneckonců dojíždí i třetí a poslední část, kde se máme dočkat pomyslného vyvrcholení. To je totiž velmi roztahané a hodně upovídané, zvláště pak z Vecnovy strany, což by nevadilo, kdyby neopakoval stále to samé dokola. Výjimkou je scéna, kde se dozvíme origin Mind Flayera. Samotný boj pak trvá pár sekund, a to jen díky velkému množství slow motion, které celou akci ještě více zpomalují a roztahují. „Šok“ pak přichází s úmrtím z řad mladých hrdinů. Tradičně nás opustí nově představená postava, u které tvůrci tentokrát pravděpodobně nevěděli, jak vybruslit z trojnásobného obvinění z vraždy, a tak Eddieho zkrátka hrdinsky zabili. Chvíli to vypadá, že se bratři Dufferovi opravdu odvázali a přeci jen zabijí někoho z hlavní party nerdů. Ať už to byla vypočítavost anebo strach, Max tu s námi ještě zůstane, byť tedy v zuboženém stavu. Závěr čtvrté řady se tak nese v duchu Infinity War, kdy hlavní padouch naplní svůj cíl a zraněný uprchne. Se spoustou nedořešených otázek a poměrně explicitním cliffhangerem na konci epizody, bude pátá řada takovým seriálovým Endgame. Bratři Dufferovi mají svět Stranger Things promyšlený a beze sporu nebudou páté řadě chybět kvality předešlých sérií. Doufám jen, že další pokračování bude o trochu méně roztahané a bude se snažit vyprávět příběh na méně frontách. Hlavní problém finále čtvrté řady vidím totiž v roztahaném a neustále přerušovaném vyvrcholení, jež zkrátka zabíjí napětí, které se v divákovi za devět epizod nahromadilo. ()

Johny M.

Hon na Vencu je nejen to nejlepší ze Stranger Things, ale celkově i jedna z nejultimátnějších hororovejch podívanejch vůbec! Tenhle díl má všechno, jen nevim jestli by nebylo lepší to tim zakončit. Tak uvidíme... ()

tomik99

Na jednu stranu si cením, že dělají takovéto filmové epizody, na druhou stranu to až na ten děj bylo až moc dlouhý. Chápu, že některé věci chtějí nechat procítit, ale místy se poslední dva díly vlekly. Škoda, že odkráglovali novou a zajímavou postavu. Max je sice super, mám ji rád, ale tvůrci se musí učit zabíjet i své staré a dlouhodobé postavy. Teď odhalili záporáka a já vůbec nevím, co nám chtějí příště ukázat. Už teď se seriálem dostáváme do menší slepé uličky, tak snad vědí, co dělají... ()

aR3Zz

Vyvrcholení, ale jen to sériové. Za nejlepší díl považuji jiný (sedmý). Nicméně jsem dostal přesně to, co jsem čekal. Opět lehce zdlouhavé finále s relativně šťastným koncem, byť tentokrát to není ten happyend, na jaký jsme zvyklí. Ale jinak dobrý konec, se spoustou (někdy až zbytečné) romantiky a emotivních (hlavně předzávěrečných) scén. Darebák potrestán, ale přežil. Někdo (důležitý) přežil, ale s otazníkem. A někdo (postradatelný) opět nepřežil. Konec otevřenější než kdykoli předtím. ()

Hellierer

Spíše zklamání. Na můj vkus už opravdu příliš dlouhé a přespříliš emocionálně vyšroubované. Stále je to ultimátní blockbusterová zábava, kterou táhne vymazlený vizuál, vzdávání holdu hororovým klasikám a hlavně skvělé postavy (Eddie rules), díky nimž člověk odpustí ty občasné scenáristické blázniviny (narozdíl třeba od Obi-Wana), ale ta jakási rozvláčnost tomu už opravdu trochu ubližuje, stejně jako linie s El zase už poněkud nudí (ač je esenciální pro celý příběh). ()

Franc1s

Tak je to za mnou... A fakt musím říct, že tento díl by si zasloužil kino. Tak třeba přístě :) Jinak délka bez problému, furt se něco dělo, skákalo se za strany na stranu, bavilo to, tak co víc si přát? Možná nechat umřít nějakou postavu z hlavní party? Příště! Jinak Eddie a jeho sólo byla pecka! Spokojenost naprosto!! ()

DarweyD

Čekal jsem něco lehčího jako třeba Iron Maiden nebo tak. Ale nasolit tam natvrdo Mástra, fakt jako ne. Upřímně jsem nikdy nezažil nic tak epickýho. Série trošku natahovaná, ale skvělá určitě taky. ()

Rayen1

Bez spoilerů.. Asi nejslabší finále že všech čtyř rád, ale i tak to bylo pořád super... Možná to bylo tou stopáží a taky tím, že člověk čekal, že to dopadne s postavama tak, jak to s nima dopadlo... ()

jprmusic odpad!

Proč? K zoufání užvaněná a téměř nesnesitelně dlouhá závěrečná epizoda mě znova přesvědčila o tom, že posrat se dá opravdu všechno. Mohlo to bejt pohodovejch 45 min místa přes 2 hodiny trvající onanie, takhle nevím, jestli se mám na tu pátou sérii vůbec těšit. ()