Leto, rok 1975. Traja chlapci - Dave Boyle (Cameron Bowen), Jimmy Markum (Jason Kelly) a Sean Devine (Connor Paolo) - sa hrajú na ulici, keď zrazu Davea ktosi unesie a niekoľko dní sexuálne zneužíva. Dave sa s tým nevie vysporiadať ani ako dospelý (Tim Robbins) a svoje spomienky a strach prenáša na svojho syna Michaela (Cayden Boyd), ktorého stráži až s prehnanou dôslednosťou. Z Jimmyho je medzičasom otec troch detí (Sean Penn) a zo Seana sa stal detektív (Kevin Bacon). Keď jedného dňa náhle zomrie Jimmyho tínedžerská dcéra Sara (Jillian Wheeler), Sean začne pátranie, aby zistil, čo sa stalo. Zistí sa, že dievča malo priateľa, ktorého otec mal minulosť spätú s Jimmym. Podozrivým sa stáva práve mladý priateľ mŕtvej dcéry, no keď sa nájde zbraň u jeho otca, prípad sa zvrtne a naberie iný smer. V pozadí sa však zrazu ukazujú omnoho závažnejšie udalosti... (TV Markíza)

VanThomass

Tohle drama mě prostě dostalo! Clint Eastwood opět dokazuje, že i v režisérském křesle je prostě "jednička". Hloubku filmu nemá smysl rozebírat, protože to se musí zkrátka vidět. A samozřejmě ke kvalitnímu filmu patří i velmi vhodně vybrané herecké obsazení. Poctivých 90% ()

Legi36

Vynikající snímek v režii Clinta Eastwooda, který mne jako vždy nesklamal a přesvědčil, že je ne jen bravůrní herec, ale i dokonalý režisér. Užasně zpracovaný kriminální film za doprovodu pianového soundtracku jak je u Clinta zvykem. Herecké výkony jsou opět užasné ( především Tim Robbinson ). Na obrazovce jsem byl přilepen celé 2 hodiny a čtvrt aniž bych si řekl něco zákeřnýho o tomto snímku. Jediné možné vytknutí z mého pohledu je až podivné spletený styl. Povětšinou je to kriminálka jak řemen, avšak s občasnými náznaky psychologického dramatu. Clint točí výborná dramata a také u toho by měl zůstat. Soundtrackem prostě Clint jako vždy nezklamal a k snímku celkem padne. Možná by mohl být o něco málo důraznější, avšak lechce se to dá odpustit díky napětí, které je celým filmem naprosto protkané. Začátek se velmi vydařil.Dost mně dostal Sean Peenn,tak jak ve filmu Hra i tady byl vynikajíci!! Tento snímek vřele doporučuju!! ()

vlcina

Jedna z nejlepších kriminálek, co jsem kdy viděla. Dokonalá režie Clinta Eastwooda a dokonalé obsazení v čele se Seanem Pennem, skvělé herecké výkony. Úchvatný děj, který se tváří naprosto jasně, a i když si divák uprostřed filmu myslí že ví, jak skončí, mýlí se. Skvěle vymyšlené, třebaže film působí velice negativně na lidskou náladu. ()

montel

Kamarádi Jimmy (Sean Penn), Sean (Kevin Bacon) a Dave (Tim Robbins) byli v mládí velmi dobří kamarádi. Vše se změnilo ve chvíli, kdy Davea unesli dva pedofilové a chlapce po 4 dny zneužívali v temném sklepení. O 25 let později se stala další tragédie. Jimmyho nejstarší dcera Katie (Emmy Rossum) je nalezena zavražděná. Hlavním podezřelým se stává Dave, který má po osudné noci zraněnou ruku a v jeho autě se nalezla krev. Dříve než vše policie vyšetří, vezme to do svých rukou Jimmy, který touží po pomstě. Zabránit mu v tom může pouze starý kamarád Sean, který nyní pracuje u policie...Velmi povedená kriminálka s fantastickými herci, výbornou hudbou a skvělým příběhem. Eastwood je prostě borec. 75% ()

D||X

Zajímavý film se zajímavým příběhem, točící se kolem zajímavých postav, okořeněný slušnými výkony herců. Slušně to uběhlo, ale pětihvězdičkový film to není. Jen tak čistě mimo mísu: Co měla být zač ta linie s volající nemluvící manželkou??? ()

míšapes

eastwood jako režisér mě baví. tenhle film je nadprůměrnej kus (a tim robbins zcela vládne), kterým se mi naprosto trefil do nálady. celou dobu dobu si to jen tak líně plyne a pak přišel závěr a ten mě rozbil. ()

Tomulka

Když se potká skvělý režisér s výbornými herci tak co z toho může vzniknout? No pokud to podpoří dobrý scénář a hudba tak výborný film. A tento by se co do dramtičnosti dal krájet. Nejvíce jsem si užil role Robbinse a Penna ti jsou famozní. ()

Jackmesrine

Pravom PATRI MEDZI top 10,fascinujuce vo všetkych smeroch.Avobec tu neslo o to kto je vrah ako vravo Mr. golfista ale o to riesenie vsetkeho zo strany senn pena. ()

Pythonator

K úplné dokonalosti tomuto filmu chybí jen trochu lepší scénář. Clint Eastwood jako režisér nemá chybu a Sean Penn, Tim Robbins, Kevin Bacon i Laurence Fishburne podávají skvělé herecké výkony, na kterých v podstatě celý film stojí. ()

e-pilot

Tichá voda břehy mele. Zdánlivě pozvolna se odvíjející film, po jehož zhlédnutí se budete cítit jako přejetí válcem. Propletený příběh několika osobních tragédií a potřeby trestu za každou cenu. Vskutku povedený kousek. ()

Axl.K

Jak je u Clinta Eastwooda v poslední době zvykem, nelze čekat nic jiného než skvěle vystavěný příběh, končící pořádnou depresí. Tenhle film vůbec není detektivka a nejde v něm o to, jestli někdo odhadne nebo neodhadne, kdo jen nebo není vrah. Jde o příběh 3 přátel, kteří všichni tak nějak marně bojují s tím temným v sobě ... Reálnost vylíčení jednotlivých postav a jejich traumat pro mě byla naprosto fascinující zážitek a staví film v každém případě do první ligy filmů, na které se jen tak nezapomíná. ()

pirate

Hodně temný film, který má mrazivou atmosféru, záživný děj i na celou délku stopáže, překvapivé rozuzlení a také docela nešťastné. ()

Otan

Tak mě to příjde takový suchý.Film to zase tak slabej není.ale nepochopil jsem roli manželky detektiva ,která nic neříkala,taky jsem nezvládl samotný konec.Samozřejmě má něj Clint právo,ale pro mne osobně ten konec byl takový divný.Vy kdo máte rádi tento styl ,takové pomalé detektivky(psychologicky to ale úplně není) si ale na své asi příjdete díky dobře zahraným hlavním rolím a zajímavé muzice.65% ()

cajda77

Známka toho, že kdysi byl Clint Easwood při smyslech a kvalitní režisér, než se nedávno společensky zmenožnil na republikánském vystoupení se svým "easwooding". Propracovaná detektivka a drama se silným příběhem. ()

balkat

Parádní herecké výkony! Bacon - klasika, Penn - ,,zlý kluk" to mu sedí, no a naprosto úžasný Robbins, ten chlap je třída. Příběh trošku slabší, vrah se dost nabízel už na začátku, ale jinak slušná podívaná. ()

dauby

Člověk by řekl, že detektivky se už dnes skoro netočí a hle, jedna se vyloupla. To by ale nebyl Clint Eastwood, aby to nenatočil podle svého. Zajímavý film, ale celkově tak 70%, něco mezi trojkou a čtyřkou. Oskara bych tomuhle filmu nedal, něco tomu chybělo. ()

lisbethsally

Ponurá atmosféra a chlad z filmu doslova čiší. Famózní herecké výkony (nejen tří hlavních hrdinů): strach v očích Tima Robbinse (mohlo to potkat kohokoli z nás, ale vybrali si Davea), Sean Penn v roli "polepšeného" kriminálníka, Kevin Bacon jako policista lehce v pozadí. Dokonale vygradované drama. C.E. znovu potvrzuje svůj talent režiséra. ()

DiCaprio a král současného thrilleru

DiCaprio a král současného thrilleru

24.05.2013

Dennis Lehane je jeden z mála spisovatelů, kteří se nemůžou stěžovat na filmové adaptace svých knih. Filmy jako Sbohem, baby, Tajemná řeka nebo Prokletý ostrov byly úspěšné komerčně i u kritiků.… (viac)

Affleck vytasí prohibici a samopaly

Affleck vytasí prohibici a samopaly

13.01.2013

Sice nebyl nominován na Oscara za režii, ale nemusí smutnit, my stejně víme, že za kamerou je na svém místě. Jaký bude jeho další projekt? Po nedávném odstoupení z hlavní role v krimi-romanci Focus … (viac)

Leo a Marty si obstarali ostrov

Leo a Marty si obstarali ostrov

25.10.2007

Předevčírem jsme psali o honbě Hollywoodu za dalšími komiksy Stevea Nilese, odpovědného za předlohu pro víkendovou americkou jedničku 30 dní dlouhá noc. Něco podobného se strhlo i kolem kriminálky… (viac)