Neviditeľný

• Česko Neviditelný (viac)

Keď Cecilia (Elisabeth Moss) pochopila, že chodí s psychopatom, bolo už žiaľ neskoro. Odrezaná od sveta v luxusnom sídle majetníckeho vynálezcu pochopí, že ak chce prežiť, musí ujsť. Podarí sa jej to, a keď sa od ex partnerovho právnika navyše dozvie, že ten jej odchod neuniesol a spáchal samovraždu, môže sa po rokoch znovu slobodne nadýchnuť. Okrem toho je ešte aj veľmi bohatá, lebo jej mŕtvy milenec z nejakého zvláštneho zvráteného dôvodu zanechal obrovský majetok. Tak prečo je stále taká nepokojná? Prečo má stále nervy na prasknutie? Prečo sa okolo nej dejú veci, ktoré si nevie vysvetliť a ktoré majú stále desivejší priebeh a dôsledky? Existujú len dve vysvetlenia. Buď sa Cecília celkom vážne zbláznila, alebo sa v jej blízkosti pohybuje niekto doslova neviditeľný, niekto, kto má jediný cieľ – pripraviť Cecíliu o všetko, na čom jej v živote záleží. Lenže ako sa dá bojovať s nepriateľom, ktorého nevidíte a ktorý je možno len výplodom vašej fantázie? (CinemArt SK)

Socrates

Já nevím, jestli je to vždy mým (mo)mentálním rozpoložením nebo čím, ale u některejch filmů ty do očí bijící hovadiny a chyby beru, u jinejch ne. A tohle je ten druhej případ. První zklamání od Whannella. ()

Dzeyna

Velmi povedené a na dnešní dobu hodně napínavé, což musím ocenit. Nicméně mi hlavní aktérka vůbec neseděla k jejímu manželovi, ale to je asi jen detail. ()

Kothy

Poněkud netradiční horor. Atmosféra je dobrá a paradoxně nejlíp fungují ty scény, kdy vlastně nic nevidíme. V momentě odhalení jakéhosi zdroje neviditelnosti film trochu ztrácí. Možná to mohlo být i o něco kratší. Akce je tam málo, ale ta, co tam je, je celkem slušná. Sledujeme příběh Cecilie, která utíká před svým psychotickým přítelem vynálezcem. Ten ji týrá a ovládá každý moment jejího života. Ve chvíli, kdy se dozví o jeho smrtí, má pocit, že je vše za ní. Tehdy ale teprve začíná pravé peklo. Postupně vidíme způsoby, jakým jí jako neviditelný ničí život. To ji dostane až za hranice jejích sil. Povede se Cecilii dostat z této noční můry? Za těch pár peněz je to určitě dost slušný výsledek. "Překvapení!" ()

RUSSELL

The Invisible Man naplnil má očekávání. Whannell uchopil látku po svém a jeho rukopis je zcela patrný – spousta scén přímo křičí a dává jasně najevo, že sledujeme film od Leigh Whannella. V první polovině zužitkoval své režijní zkušenosti z Insidious: Chapter 3, jen bez laciných lekaček. Druhá půlka pro změnu silně evokuje Upgrade, zejména pak bravurně provedená fight scéna z chodby psychiatrické léčebny. Pojetím to má blíže k filmu Hollow Man od Paula Verhoevena než ke tragickému osudu jednoho vědce v původní knize H.G. Wellse či její legendární filmové adaptaci Jamese Whalea z roku 1933, která je navíc velmi odlehčená a mohutně zábavná – zde humor opravdu nečekejte. The Invisible Man je příběhově promyšlený, napětí zde po většinu času zdařile funguje a díky famózní Elisabeth Moss vám i záleží na hlavní hrdince a fandíte jí. Ke konci je to malinko překombinované, ale nikdy to nezajde tak daleko, aby to filmu podkoplo nohy. Můžeme být rádi, že nakonec vznikla tato verze Invisible Mana, než ta původně plánovaná, ve které měl hrát Johnny Depp, a která měla být součástí pohřbeného Dark Universe. Tohle je aspoň remake s jasnou vizí a vlastním ksichtem, který rozhodně má co nabídnout. ()

Campbell

Nijak extra dobrý Insidious 3 a výborný Upgrade přichází neviditelný... A já můžu říct že Whannell se stává mý, oblíbeným současným režisérem(s tím co vychází posledních pár let za sračky to ale není zase tak těžké).Film je sice pomalejsí ale ke konci se solidně rozjede. Čerstvý nádech neviditelného muže je parádní, tentokrát se jedná o technologii která ho zneviditelný a ne lektvar.Scénář je jednoduchý ale spolehlivý, sem tam vykoukne atmosféra a masakr v blázinci je hodně solidní. Co Whannel rozhodně umí je spolupráce s kamerou která je opravdu luxusní. U herců jsem si nevěděl rady, vedlejší role jsou ok ale Moss mi přišla už od začátku trochu jako magor. Nevím jestli jsem s její rolí spokojen nebo ne. Za mě hodně povedené provedení. ()

Yoshitsune

Jo neviditelný se mi líbil, rozhodě byl lepší než Upgrade, který v sobě kombinoval dost věcí z předchozích filmů a dělal to dost okatě. Na tomhle filmu se mi líbí, že je v jádru jednoduchý, ale i tak dokáže překvapit, šokovat a místy budete mít strach o postavy. První polovina je tedy dost psycho, kdy se na hlavní hrdinku, (která je mimochodem úplně v pohodě, nevím co s ní mají někteří alfa samci za problém) valí jedna katastrofa za druhou a v druhé polovině dojde ke změně a to dost velké, takže druhá polovina se zase nese o dost v akčnějším duchu. A co se týče toho hororu, jo je to děsivé, děsivě snadné udělat z člověka blázna, vzít mu všechno na čem mu záleží, přátelé, rodinu, soudnost a ke konci i duševní zdraví, kdy dotyčný je ochotný si sáhnout na vlastní život. Za zmínku stojí hudba, hlavně v akčních scénách hodně vyniká. PS: Je škoda, že ke konci filmu nedali tuhle písničku https://www.youtube.com/watch?v=zKdxd718WXg dost by sem pasovala. ()

silentname

Už po prvom traileri som si bol vedomý, že toto bude skutočne skvelá atmosférická jazda, ktorá ma ani na sekundu nepustí. A dokonca to začalo ešte skôr, než som si myslel. "The Invisible Man" je horor (thriller) spracovaný tak, ako si to predstavujem. Zaujímavý nápad, dobré postavy a silná atmosféra, ktorá ma drží po celú dobu. A okrem toho si film vie pripraviť ešte pár skvelých prekvapení, ktoré musím vysoko oceniť. Myslím si, Elisabeth Moss podala výkon svojej kariéry. To ako dokázala zahrať Ceciliu a so všetkým, čím si postupne bude prechádzať je obdivuhodné. Dokáže zachytiť tú krehkosť a zraniteľnosť, ale súčasne aj to silné odhodlanie to všetko konečne skončiť a poraziť svojho nepriateľa. Ako som povedal, čakal som, že film bude mať nejaké dlhšie intro, postupne sa k tomu začneme dopracovávať a možno niekedy v druhej časti filmu sa začne prejavovať neviditeľný muž. Lenže reálne to všetko začne skoro hneď. A bol som prekvapený, keď som videl ako zrazu zmizne nôž, alebo sa vedľa Cecilie objaví para dychu. To sú malé detaily, ktoré však dávajú celkový obraz. A film veľmi dobre pracuje s tými malými momentkami. Nevytasí na nás všetko okamžite. Dopraje si čas, aby to fungovalo a potom to stupňuje s väčšou intenzitou. Jediné čo môžem filmu trošku vytknúť je podľa mňa záver. Osobne by som si asi prial iný koniec. Možno aby tá konfrontácia pôsobila trošku silnejšie a zaujímavejšie. Nechcem tvrdiť, že to nefunguje a dokonca to má niečo do seba, no osobne by som to ako tvorca urobil trošku inak. Na druhú stranu je pravda, že ten koniec je tak skvele symbolický k tomu čo sa udialo, že to je zaujímavý moment. No myslím si, že si zaslúžil niečo trošku iné. Najmä kvôli našej hlavnej hrdinke Cecilii. A keď to uvidíte, verím, že ma pochopíte. Inak neviem čo viac povedať. Film má atmosféru, má spád, skvelé vizuály a rozhodne na mňa zapôsobil. Ďakujem Universalu, že posunul film na VOD v týchto skutočne nepríjemných časoch a dostal som tak možnosť vidieť film ešte teraz napriek tomu, že do kina sa asi tak skoro nedostanem. Uvidíme čo sa ešte udeje. Hodnotenie: A- ()

Ratemus

Už hlavní role mě velmi vystrašila, protože Příběh služebnice v jejím podání mě irituje tím, jak k posrání otravně čumí a čumí a čumí a civí a civí a čumí. Zde tomu není vůbec jinak. Navíc Neviditelný je prošpikován naprostými logickými lapsy, že by se jeden posral. Chování postav je kardinálně až navýsost nelogické a tím pádem celý zážitek a vše, co je dobré na filmu jde střemhlav do prdele. Jako není to špatné, ale to chování postav mě tak iritovalo a rozčilovalo, že nemůžu jít s hodnocením výše. ()

Slarque

Leigh Whannell sice původní Wellsův příběh posunul zajímavým směrem, ale jako scenárista se přitom dopustil celé řady do očí bijících nelogičností. A pokud film natočil jako psychologický thriller, pak to vadí dvojnásob. Tenhle film se neschovává za vysoký rozpočet a bezchybné triky, ale stojí na atmosféře, kterou režisér dokáže v mnoha scénách solidně vyšponovat. A pak najednou přijde nějaký neuvěřitelný kiks, což atmosféru zcela rozbije (jednou jsem se neudržel a zasmál se nahlas). Obávám se, že je to ze značné části způsobeno touto divnou dobou, kdy se nikdo neodváží natočit film pod dvě hodiny. A přitom neví, čím by ten čas zaplnil. Za mě škoda, byl tu potenciál na víc. ()

Arsenal83

Dobrá atmosféra hneď od začiatku a to mám rád. Takto má začínať horor a nie trápne trištvrtehodinové sťahovanie sa do domu, na chatu a pod. Elisabeth Moss ma s tými opuchnutými očami a peknými čiernymi najkami veľké predpoklady hrať psycho devu, ktorá vás naozaj vtiahne do nerozhodnosti, či sa jej to zdá, alebo sa to zdá vám. Po hodinke to však stráca na tej atmosfére, na ktorej to bolo vybudované a mení sa to skôr na krvák, ktorému chýbajú ľakačky. Z toho trápenia v druhej polovici to mohol vyslobodiť už len nejaký mega prekvapivý záver. Ten efekt však neprišiel. ()

Happens

Tak tohle bylo thrillerové béčko z céčkové kategorie, zápletka jak se sedmdesátých let s využitím toho, že antagonista je neviditelný, respektive používá nevidtelný plášť. Možná kdyby ponechal na divákovi rozuzlení, zdali hlavní hrdinka blázní, nebo jí život skutečně ničí bývalý přítel v neviditelném plášti a nevyložil všechny karty, no a karty - ze spodků esa neuděláš. Nemluvě o absolutně nelineárním vývoji charakteru, cesta směrem dolů - věrohodná, úžasně zahraná a ten plot twist, kdy se z hromádky neštěstí stává Xena. Opravdu? Tak strašně moc to muselo být za každou cenu ve scénáři, že je vidět i na herečce, že tomu sama nevěří, co to vlastně hraje. Oh Lord, za co. ()

Chrustyn

Leigh Whannell je pozoruhodný tvůrce, který za málo peněz dokáže vykouzlit hodně muziky a filmy s nízkým rozpočtem vypadají v jeho podání výrazně dráž a velkolepěji, než by se mohlo zdát. Dokázal to už v neobvyklé sci-fi Upgrade a dokazuje to i s Neviditelným. Nejedná se o standardní horor s bubákem a Leigh Whannell se spíše soustředí na vytváření atmosféry, kdy dlouho napíná, až by vyloženě strašil. Vzhledem k nízkému rozpočtu se ani nesnaží vytvářet nějaké trikové eskapády a trikových sekvencí je zde výrazně méně, než by kdokoliv očekával a veškeré strašení je spíše psychologické. Bohužel je film zbytečně dlouhý a ne každá strašidelná sekvence je tak působivá, jako prvotní útěk z domu, který byl překvapivě asi nejlepší scénou filmu. Elisabeth Moss je vynikající, stejně jako několik opravdu povedených scén, bohužel však mám stejný problém, jako s předchozím režisérovým Upgradem, kdy mi chybí něco zajímavého ve scénách, které nemají napínat, nebo trikově bavit. Oceňuji však režisérův cit pro natáčení jednotlivých scén, které jsou napínavé, přestože se v nich ve výsledku nic nestane a i když mě zatím nedokázal vyloženě strhnout, těším se na jeho další film, protože jeho talent je nesporný a je to přesně ten tvůrce, který natáčí filmy, protože ho to baví a vždy si je udělá po svém. A to oceňuji a přidávám za to hvězdu navíc. ()

SeBig odpad!

Předem upozorňuji, že proti té “příšeře”, kterou tady místní nazývají nemám ani jednu výtku. Co mě spíš dost vytočilo je logika tohohle “hororu” s hudbou od Skrillexe s naprosto debilníma jumpscarema. Teď spoiler; proč se ten neviditelný takhle prozradil a začal masakrovat uplně bez sebe menšího důvodu ty fízly? Vdyť to nemá žádnou logiku absolutně. První půlka naprosto táhlá nuda a ta druhá bez mozku natočená. Tohle nemělo doslova nic společnýho s hororem. ()

classic

Za málo peňazí, veľmi veľa muziky. A strašne moc ! To, čo vydoloval režisér a scenárista v jednej osobe = LEIGH WHANNELL zo 7 miliónového rozpočtu, tak za to sa určite nemusí vonkoncom hanbiť ! Veľký obdiv na poli hodne lacného filmu, ktorý tak ale absolútne nevyzerá. _Spracováva pôvodného Neviditeľného muža z magického, filmového štúdia - Universal, a to pod taktovkou Jima Whalea z roku 1933, ale hlavný koncept obracia totálne naruby, keď sledovaná línia udalostí je predovšetkým a najmä »Z pohľadu« psychicky utláčanej, mladej ženy Cecílie. V úvodnej sekvencii sa opatrne vytráca z honosného sídla na úpätí útesu, kde pod príbytkom more o dušu buráca, keď aj titulky na chvíľu vyplaví. Útočisko nachádza u černošského policajta Jima Laniera s dcérou Sydney, kde sa bojí i von vyjsť, že onedlho na to jej sestra Emily oznámi: „Môžeš si už konečne vydýchnuť, lebo chlap sa Ti obesil” ! Síce to nebolo úplne povedané v tomto znení, ale ak vôbec niekto spácha samovraždu, tak je prakticky jedno, v akom štýle ? Radovánky netrvajú príliš dlho, lebo niečo «neviditeľné» jej začne strpčovať život v plnej miere. Začína si pomaličky uvedomovať, že Aďo asi nie je tak úplne mŕtvy, ako sa na prvý dojem môže zdať, zrejme zinscenoval svoju smrť, aby mohol svojej žene robiť zo života hotové peklo !!! Doslova sa nasáčkuje k susedom spod san-franciského mosta Golden Gate, aby zo Cecílii systematicky vytváral naprosto labilnú osobnosť, ubližuje jej takým spôsobom, že na to ihneď nepríde. Situácie sa čoraz intenzívnejšie vyhrocujú, že prostredie by sa dalo krájať na malé franforčeky... _ Leigh nakrútil majstrovský, psychologický-thriller-horror, ktorý by sa mohol bez problémov pasovať za moderný remake (variáciu) originálu z roku 1933. Je to taký mix Dr. Frankensteinea a Muža bez tieňa, ktorý najlepšie funguje vo svojej prvej polovici s množstvom silných, infarktových scén, ktoré dotvárajú perfektné napätie, keď ani v tej druhej, nie je žiadna núdza o nepredvídateľné zvraty, kedy si Whannell prichystal jedno finále doplnené o ďalšie, kratšie, ktoré vo mne vzbudzovalo zvláštne znepokojenie. Neznámy ansámbel podtrhoval skvelú atmosféru, že zo seriálovej herečky Elisabeth Moss, môže byť vynikajúca HEREČKA, ktorú by si už mali všímať nádejní režiséri s osvedčenými producentmi. Vhodná voľba, ako keby by v hlavnej úlohe mali dominovať: všetko drahé super-hviezdy, ako Jennifer Lawrence, Scarlett Johansson, či trebárs ešte taká pôvabná Gal Gadot, vtedy by sa musel «budget» niekoľko-násobne navýšiť do závratných výšin, čím by sa vytrácala i samotná pudová myšlienka realizácie, t. j. maximálná úspornosť, kedy sa všetci realizátori vybičovali do fantastického výkonu ! (Ale aj tak si to neskôr vynahradia na čistom zisku, kde sú už teraz za vodou !). To nemení nič na tom, že i napriek neúmyselným kalkuláciam, ide o netuctový, bravúrny film, ktorý mi konečne vytvoril úsmev na tvári, a to po dlhšom, časovom úseku ! V skutočnosti sa hodnotenie pohybuje v rozmedzí 80.%/100.%, keď sa práve prikláňam k podnetným štyrom, lepším hviezdičkám, ktoré sú priam realistické ! () (menej) (viac)

Marze

Ústřední osobou se stává Elisabeth Mossová coby Griffinova bývalka, která musí před majetnickým psychopatem utíkat i po jeho údajné smrti. Zkrátka z původní tragédie vynálezce se stal moderní příběh domácího násilí. Ale není to na škodu, protože Whannell, který se proslavil originálním thrillerem Upgrade, umí vylekat opravdu na úrovni, aniž by nadužíval umělých triků. V úvodním ženině útěku zcela postačí hluk nočního příboje pod osamělým sídlem na útesu, pes a alarm, aby se divákovi zrychlil tep; zlověstná hudba už je zbytečná. Navíc Mossová přesně vystihuje stihomam týrané oběti, jež se zdráhá uvěřit ve vlastní vysvobození, dál se bojí vyjít z domu, zanedbává svůj zevnějšek i budoucnost, pouze se choulí do strachu, který se stal její přirozeností. Všichni hrdinku postupně litovali, nevěřili jí, pokládali ji za šílenou a dali jí za pravdu až ve chvíli, kdy se hra na schovávanou zvrhne v jatka. Právě první drobné, ale rafinované nástrahy představují režisérovu nejsilnější zbraň, člověk by nevěřil, kolik děsuplné parády nadělá třeba obyčejná prskající pánev s vejci na slanině, samovolně otevřený vodovodní kohoutek, přikrývka, která zmizí ze spícího těla, nebo zřejmá proláklina v křesle, ve kterém přitom očividně vůbec nikdo nesedí. Válku nervů Whannell bravurně stupňuje, ovšem také zálibně, ba rozkošnicky protahuje. Jakmile v souboji přituhne, žena přejde do protiútoku a do provazců deště se začne mísit krev, přiblíží se Neviditelný manýristické rutině, počínaje klasickým dvojitým zvratem a konče „zviditelněním“ přízraku, s nímž pokaždé ubude na tajuplnosti. Více než dvouhodinový rozsah Neviditelného totiž nakonec unaví, potřeboval by v kinosále spíše hororové fanatiky než běžné fanoušky. ()

korbitch22

Typický Whannell. Dokonalá technická práce, hračička s efekty, napětím i nápady...ale nápady které jasně převažují jeho režisérské schopnosti. Scénárista je to vynikající, ale měl by své scénáře svěřovat do rukou nadaným režisérům. Celý film jsi jede v perfektním vizuálním stylu dokonalé napětí i atmosféru, aby to Whannell nakonec všechno vygradoval koncem vystřiženým jak z nějakého laciného televizního béčka, Celou dobu je to opravdu zábavné, napínavé a atmosferické, ale nepomůže tomu laciný zvrat a mizerný konec. Navíc Elisabeth Moss se díky svojí přirozený 'kráse'' hodí do hlavní role asi jako já k Blake Lively do romantického dramatu z 18. století.65%. ()

heyda

Slušný nápad, režisér má evidentně vkus na brutální a akční scény (ty neměly chybu), ale popravdě mi úplně nesedla hudba a film se ze začátku hodně vlekl. Ubral bych 20 minut stopáže, vybral trochu jiný hudební doprovod a pálil bych plných 5 hvězd. Pro fandy žánru ale určitě doporučuju!!! ()

Stanislaus

Neviditelný zaujme diváka zejména díky skvělému budování atmosféry a samozřejmě díky sugestivnímu výkonu Elisabeth Moss v roli Cecilie. Snímek na rozdíl od většiny hororů (popř. thrillerů) nestaví přímo na strachu z toho, co uvidíme, nýbrž z toho, co vlastně nevidíme - když to řeknu poněkud banálně - což se tvůrcům velice umným způsobem i podařilo. Společně s hlavní hrdinkou se díváme do prázdných dveří či chodeb a čekáme, kdo nebo co se objeví. Elisabeth Moss byla díky své nezaměnitelné vizáži skvělou volbou do role ženy, která si najednou není vůbec jistá tím, co se kolem ní děje, a neví, jestli pomalu ztrácí rozum. Ke konci mi přišlo, že děj začal trochu ztrácet dech, nicméně s celkovým rozuzlením jsem byl více než spokojen. V neposlední řadě musím pochválit nepřeslechnutelnou a podmanivou hudbu, která skvěle dotvářela hutnou atmosféru filmu. ()

Flakotaso

"Surprise." Proč záporák nemůže hrdince vzkázat například "bububu, ty kurvo!" ? Ne, musí vzkazovat "surprise" a hrdinka mu to musí v závěru vrátit, protože tak kážou pravidla subžánru moderních béčkových horrorů, který sám Whannell svými cheesy scénáři spoluvytvářel. A proto film obsahuje další desítky klišé, se kterými se nijak objevně nepracuje (pokud nepočítáme na poměry Hollywoodu tak úžasné inovace, jako že kamera občas najede tam, kam zdánlivě najet nemá nebo že je záběr do prázdna o sekundu delší než by měl být), pouze jsou skládány za sebe a s postupem času i na sebe. A tahle pyramidka klišé, antiromance o toxicky maskulinním miliardáři, který má přesto v sobě tolik ženskosti, aby svoji nejcennější věc zahesloval datem prvního rande a ošklivce, která si ani s dolary na účtě nepořídí střelnou zbraň a musí se spoléhat na co největší kuchyňské nože, je označována za chytrý film, který se údajně naléhavě vyjadřuje k naléhavé realitě. Ok. ()

Flego

Toto mi padlo dokonale. Výborný thriller s geniálnou kamerou, ktorá je nanajvýš sofistikovaná a drží diváka v neuveriteľnom napätí. Posledná tretina filmu je síce akčnejšia, ale nastavený kurz to nijako nezhadzuje. Elizabeth Moss opäť ukázala skvelý herecký potenciál, tieto postavy sú pre ňu ako stvorené. ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Fantastická čtyřka, vlajková loď příštích marveláckých let, opět získává reálnější kontury. Ústřední kvartet je již jasný, v hlavních rolích se objeví Pedro Pascal, Vanessa Kirby, Ebon Moss-Bachrach… (viac)

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

14.12.2023

Nadcházející filmový příspěvek do světa monster od studia Universal mění svého hlavního představitele. Podle oznámení z roku 2020 si v nové verzi hororu Vlkodlak měla hlavní roli zahrát populární… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy