Muž bez tieňa

• Česko Muž bez stínu (viac)

V přísně tajné vojenské laboratoři se skupina brilantních mladých vědců dostane na samotný práh objevu neviditelnosti. Ctižádostivý šéf týmu Sebastian Caine (Kevin Bacon) se rozhodne podstoupit obrovské riziko a otestovat neviditelnost na vlastní kůži. Pokus ovšem neprobíhá podle optimistických předpokladů, navíc jeho důsledky jsou zřejmě nevratné. Stejně dramatickou proměnou jako tělo prochází i Sebastianova mysl. Moc, pramenící z neviditelnosti, boří všechny civilizační zábrany a z talentovaného vědce se rychle stává nevypočitatelné monstrum. Zastavit ho mohou pouze bývalí kolegové v čele s půvabnou Lindou (Elisabeth Shue)... (oficiálny text distribútora)

AllShallFall

Paul Verhoeven natočil další parádní snímek. hodně napínavý a to se mi líbí. Až na pár drobných chyb. Jako například: nosí masku, která má otvory na očí a ústa, ale ne na nozdry a uši :-) Nebo když je silně popálen, tak pochybuji o tom, že ještě bude schopen v klidu se plížit. No se ale dá vše přehlédnout. Vzhledem k podstaty filmu. Napínavé to bylo, záživné taky.... co dodat. Byl jsem spokojen ()

darkrobyk

Kdysi mě tenhle film pobavil, nyní zůstalo jen u trikové stránky, která je stále velmi působivá. Nejraději bych hvězdu ubral, ale nechám je napůl pro K.Bacona a vizuální zpracování. Verhoven ze svých čuňáren poněkud ubral, a tak připomínkou kontroverzního režiséra je milý úvod s myškou a válení se v kaluži krve. I ten sex je poněkud odbytý... Goldsmithova hudba zní nejlépe při úvodních titulcích, pak zůstává sice standardně dobrá, ale nijak originální. Kdo má rád Kmen Andromeda (1971), toho vědecký výzkum nudit nebude. Závěr filmu se však zlomil do neuvěřitelné parodické sci-fi. Škoda, že režisér nakonec nenechal odkráglovat všechny... ()

Aluska88

Zajímavý námět, perfektní Kevin Bacon a sympatická Elisabeth Shue. Vizuálně i dějově velmi efektní, napínavý film, který však naprosto a doslova "zabíjí" šíleně přehnané, klišovité a až směšně působící závěrečné scény. Kdyby je vzali za zcela opačný konec, v němž by byl směr toku "tvůrčích" nápadů ustálen do klidnějšího a smysluplnějšího proudu, mohly být konečné pasáže zpracovány tak, aby se staly dokonalým vrcholem snímku. ()

tron

"Nemôžeme urobiť nič viac?" - "Začnite si baliť veci z kancelárie." Verhoeven po príchode do USA natočil trháky RoboCop, Total Recall a Základný inštinkt, ale prepadákom Showgirls nechtiac zničil mnohé z toho, čo dotyčnými troma hitmi dokázal vybudovať. Chcel sa zahojiť návratom k sci-fi, ale Vesmírna pechota napokon zarobila menej, než čakal. A tak sa následne vrátil... s ďalšou sci-fi. Žiaľ ani to nebol taký úspech, ako sa čakalo; pri rozpočte 95 miliónov ich Muž bez tieňa nezvládol na celom svete zarobiť ani 12O. Verhoeven po náročnom natáčaní a opäť pomerne slabom úspechu v kinách hodil flintu do žita a vrátil sa domov, kde natočil Čiernu knihu. Pritom Muž bez tieňa si úspech zaslúžil. Je to znepokojivý, drsný a atmosférický stalkerovský sci-fi triler plný nielen nenápadne umiestnených škandálov (penis, vtip o Supermanovi), ale najmä v dobe premiéry grandióznych, nepochybne revolučných (a teda neuveriteľných) efektov. Verhoeven poskytol drastickú réžiu, Kevin Bacon skvelý výkon, scenár vtedy populárneho remeselníka Andrewa W. Marlowa (Koniec dní, Air Force One) je príjemne nepredvídateľný a nečakane ostrý. Napriek tomu snímka nie je až taká explicitná, ako mohla byť. Rapídne sa prestrihalo nielen zabitie psa, ale scéna znásilnenia bola rovno komplet vystrihnutá a objavila sa až na DVD medzi bonusmi (napokon však nie je zďaleka taká úchylná, ako sme čakali, pokojne vo filme mohla zostať). Kino Považan NMnV 2000 ()

heyda

Po vizuální stránce opravdu lahůdka. To Sam Raimi umí. Dokonce dokážu pochopit i to, že se Bacon rozhodne rozmasakrovat všechny své spolupracovníky, jen aby se stal svobodným vládcem sebe sama. Ale co nikdy nepochopím, je posledních 15 minut. V těchto momentech totiž padá tenhle snímek do těch nejhlubších a nejstupidnějších hororových béček typu ´´Bazén´´. Proto jen slabé 4 hvězdičky a 70% hodnocení mé. ()

• Napriek predpokladom, že Bacon nebude potrebný na natáčaní, okrem prípadov, keď bude viditeľná jeho postava Sebastiana, Verhoeven a štáb si po natočení testovacích záberov uvedomili, že bude musieť byť prítomný, aby mohol komunikovať s hercami, pretože „ostatní herci boli uviaznutý v prázdnom priestore a scény bez neho vyzerali strnulo, neorganicky a nepresvedčivo". (Arsenal83)
  • Ve filmu je použito na 560 trikových záběrů. (Karlos80)

Sequely od Sony

Sequely od Sony

13.07.2005

V Sony Pictures sa pomaly trhá neveľké vrece, z ktorého sa na nás v najbližších rokoch vysypú hneď tri pokračovania k známym filmom. Začnime najmenej zaujímavým - ROAD HOUSE 2: LAST CALL, ktorý bude… (viac)