Zažijte nekonečné napětí s Christianem Slaterem (Interview s upírem, Pravdivá romance) v roli Michaela Griffina, který se po aplikaci experimentálního séra stává neviditelným zabijákem a nedobrovolně nad sebou ztrácí kontrolu. Propadá stále většímu šílenství a pomalu ve velkých bolestech umírá. Maggie Dalton (Laura Regan - Vyvolený), krásná a nadaná bioložka, je jediná osoba, která ho může udržet naživu. Ale když ji vláda využije jako návnadu ke Griffinově dopadení a sama se tak ocitne v ohrožení, nezbývá jí než se obrátit na Franka Turnera (Peter Facinelli – Král Škorpion), detektiva z oddělení vražd policie v Seattlu a požádat ho o ochranu. Griffin je však stále blíže smrti i naprostému zešílení a Turnerovi tak zbývá jediná možnost, jak Maggie zachránit. Musí sám sobě aplikovat sérum neviditelnosti a stát se také mužem bez stínu. Dvojnásobná porce akce, dvojnásobné vzrušení a dvojnásobná hrůza – to vše vás čeká v závěrečném velkolepém souboji, ve kterém se oba muži bez stínu utkají proti sobě. (oficiálny text distribútora)

uiu

Proč se to vůbec jmenuje Muž bez stínu 2, když to nemá s původním filmem nic společného, až na neviditelného muže? :D (OK, zmiňuje se tam tajný projekt před lety, který byl zničen, ale to jako návaznost vůbec nepostačuje). Na efekty je film hodně slabý a vedle jedničky se může jít zahrabat (neukáží nám ani jednu pořádnou přeměnu, mimoto ta první úrtžkovitá mi přišla jak sestříhaná z jedničky :)) Postavy jsou hloupé a neuvěřitelné. Nejvíc mě iritovala doktorka Maggie, za kterou příjdou detektivové a ona s úsměvem na tváří vypráví, že jí zemřel kolega :D Christian Slater si ve filmu ve viditelné podobě zahraje nanejvýš 5 minut a narozdíl od postavy Kevina Bacona z jedničky s ním divák nemůže nijak soucítit (dokázal to, po čem celý život toužil, objevuje možnosti předtím nevídané, zblázní se touhou po moci atd.), zde je neviditelný "hrdina" jen zabijácký záporák bez špetky divákových sympatií. Jako odpolední oddychovka, u které nemusíte přemýšlet dobré, ale jako pokračování Muže beze stínu hodně slabý podprůměr. ()

Han22

Jako obvykle pokračování skvělého sci-fi spadlo do rukou neznámého režiséra, který to úplně pohřbil a natočil stokrát omletou historku o poldovi, chránícím krásnou vědkyni před nezastavitelným zabijákem. Neviditelnost je nevyužitá jinak než pro pár blbých bitek, všechny zajímavé vraždy jsou mimo kameru (tráááápnýýýý), návaznost na jedničku nulová, efekty nulové (proměna je natočená rychlými střihy, aby nebylo nic vidět), postavy o ničem. Není to sice úplně totální průser, jen zoufalá televizní rutina. ()

George.Camel

Film rozhodně není béčko, jak zde mnozí píší. Je dobrý a režisér Claudio Fáh odvedl dobrou práci. Že k tomu nedostal pořádné herce a Christian Slater se objeví téměř na konci, je smutné. Přesto má film dobré tempo i scénář a zaujme i hudba a kamera. Výborné jsou ovšem triky o jejichž natáčení je bonus na dvd-čku. Ten stojí určitě za shlédnutí a pak možná přehodnotíte svá hodnocení, mnohdy neslušná. Ale každý má svůj vkus, proto nikomu nevnucuji ten svůj. Mně se tenhle film líbil a těch 29 kaček za jeho koupení vůbec nelituji. ()

Cortesz

První díl měl něco do sebe, sice neoplýval nějakým extra scénářem, ale triky byly geniální. Zde těch triků bylo také dost, už na tom nebyly tak dobře, ale některé momenty stály zato. Ovšem co se týče scénáře, děje, herců tak to je naprostá bída. Jediné eso, které měli tvůrci v rukávu byl Christan Slater, kterej se ovšem ve filmu ukáže jen na pár minut, takže můžem po většinu filmu slyšet jen jeho hlas. Naprosté plýtvání času a peněz za taková špatná béčka jako je tohle. ()

tron

Čím to je, že Paul Verhoeven sa dočkal toľkých absolútne zbytočných voľných pokračovaní svojich výborných drsných hitov? Najskôr ZÁKLADNÝ INŠTINKT 2, potom rovno dve VESMÍRNE PECHOTY, nevraviac o dvoch ROBOCOPOCH, ktorí si k sebe pridali ešte aj zúfalý TV seriál. No a teraz prišla rada aj na pokračovanie tvrdého MUŽA BEZ TIEŇA, čo je skutočne bizarnosť, keďže filmy ako on logicky nemajú mať AKÉ pokračovanie (kto videl, vie). lenže stalo sa. Kým v hore spomenutých sequeloch ho ospravedlňoval aspoň fakt, že s nimi už nič nemal spoločné, MUŽA BEZ TIEŇA úplne nepochopiteľne produkoval - a to už sa prehliadnuť nedá, Paul. Film nestojí za pozornosť, prteože všetko, čo bolo dobré na "jednotke" (na tú dobu famózne triky, znepokojivá atmosféra, v dobrom nepríjemné scény, zvrátený sex, brutálne zabité, zvieratá, výborný Kevin Bacon...), v dvojke nie je alebo je, ale v maličkom množstve a mizernej kvalite. Ako vyložene béčkarské sci-fi, robené rovno na video, to ale ujde. ()